Προς το περιεχόμενο

Διαρροή δείχνει την χωρίς εγκοπή οθόνη του OnePlus 7 και την τριπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/4/2019 στις 5:49 ΜΜ, Fulgore είπε

Το S10e ηδη εχει φτασει στα 610ευρω,οσο πιο πολυ αργει να κυκλοφορησει το Oneplus,τοσο το χειροτερο για την εταιρεια.

Mate20pro στα 650ευρω και Xiaomi mi9(σαν φθηνοτερη αντιπροταση)στα 450ευρω απο amazon ή 500απο Ελλαδα

Και για αλλη μια φορα οι γνωστες ελλειψεις

  • απουσια αδιαβροχοποιησης(ip67/68)
  • απουσια ασυρματης φορτισης(μεχρι και τα iphone/xiaomi εχουν)
  • πιθανη απουσια στερεο ηχειων
  • απουσια micro sd καρτας
  • και πλεον απο περυσι απουσια και θυρας ακουστικων
  • και notification led

Ακόμα και η xiaomi? Δηλαδή η xiaomi που είναι υποδεέστερη?  Η samsung ποτέ έβαλε ασύρματη φόρτιση; Με nexus 5 είχα από την εποχή των παγετώνων

Επεξ/σία από Stefasteri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, baiosss είπε

Μάλιστα! Πήγες σε σπίτι στο εξωτερικό και δεν είχαν ούτε ένα καλώδιο, αλλά είχαν ασύρματο φορτιστή. 1 περίπτωση στις 10.000; Και θες να το δεχτούμε αυτό ως σοβαρό επιχείρημα υπέρ της ασύρματης φόρτισης; Υπολογιστή είχε τουλάχιστον ο γνωστός σου να παραγγείλεις ένα καλώδιο από τα αντίστοιχα skroutzομάγαζα της χώρας που ήσουν; H μήπως στο εξωτερικό είναι τόσο πιο μπροστά από εμάς τους πίσω, που δεν υπάρχουν καταστήματα τέτοιων ειδών για να αγόραζες ένα και να έκανες την δουλειά σου;

Γραφω οτι πηγα να δω ενα γνωστο μου που ειχε Iphone και μου λες οτι δεν ειχαν ουτε ενα καλωδιο λες και ολοι σπιτι τους εχουν καμια 10ρια type c καλωδια δεξια και αριστερα ή ανταπτορες σε type c καλωδιο....

Εχω φιλους μου που ειναι με micro usb καλωδια στα κινητα τους,ξεκολλατε επιτελους λιγο.

Ειπαμε ολα ειναι gimmick features μεχρι να μας τα βαλει η αγαπημενη μας εταιρεια στα κινητα της και μετα να αλλαζουμε γνωμη για ολα.

Περαν τουτου αν εσενα δεν σου χρειαζεται κατι δεν υπαρχει λογος να το βαφτιζεις gimmick απλα γιατι ετσι λες και ουτε στους αλλους τους χρειαζεται.

17 ώρες πριν, baiosss είπε

Και σε τελευταία ανάλυση, εάν έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία και ξεμένετε διαρκώς, μην αγοράζετε smartphones με 3000 και 3300 mAh μπαταρίες.

Οσο για το τελευταιο που γραφεις ,θυμησε μου λιγο τα Oneplus κινητα μεχρι και το περσινο Oneplus6 τι μπαταριες εβαζαν στις συσκευες τους?Οχι γιατι ετσι οπως το γραφεις αφηνεις να εννοηθει οτι η Oneplus μια ζωη εβαζε μεγαλες μπαταριες(πανω απο 3600mah)στα κινητα της και οι αλλοι εχουν τις μικρες μπαταριες.

Περαν τουτου δεν πεφτει θαψιμο στο Oneplus7 γιατι θα ειναι κακο κινητο,αλλα γιατι στα χρηματα που θα ζηταει οταν βγει δεν θα προσφερει τιποτα παραπανω απο ενα snap855 και μια καλη αυτονομια.

Σιγουρα εν ετη 2019 καποιος θα περιμενε το κατι παραπανω απο την ναυαρχιδα μιας εταιρειας.

54 λεπτά πριν, Stefasteri είπε

Ακόμα και η xiaomi? Δηλαδή η xiaomi που είναι υποδεέστερη?  Η samsung ποτέ έβαλε ασύρματη φόρτιση; Με nexus 5 είχα από την εποχή των παγετώνων

Η Xiaomi ειναι υποδεεστερεη στο software(Miui)κυριως.

Επισης στο mi9 τσιγκουνευτηκαν να βαλουν μεγαλυτερη μπαταρια.

Η Samsung στα προσφατα κινητα της εβαλε ασυρματη φορτιση στο Galaxy S6 οταν αλλαξε την ποιοτητα κατασκευης του κινητου σε γυαλι.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Γραφω οτι πηγα να δω ενα γνωστο μου που ειχε Iphone και μου λες οτι δεν ειχαν ουτε ενα καλωδιο λες και ολοι σπιτι τους εχουν καμια 10ρια type c καλωδια δεξια και αριστερα ή ανταπτορες σε type c καλωδιο....

Εχω φιλους μου που ειναι με micro usb καλωδια στα κινητα τους,ξεκολλατε επιτελους λιγο.

Ειπαμε ολα ειναι gimmick features μεχρι να μας τα βαλει η αγαπημενη μας εταιρεια στα κινητα της και μετα να αλλαζουμε γνωμη για ολα.

Περαν τουτου αν εσενα δεν σου χρειαζεται κατι δεν υπαρχει λογος να το βαφτιζεις gimmick απλα γιατι ετσι λες και ουτε στους αλλους τους χρειαζεται.

Οσο για το τελευταιο που γραφεις ,θυμησε μου λιγο τα Oneplus κινητα μεχρι και το περσινο Oneplus6 τι μπαταριες εβαζαν στις συσκευες τους?Οχι γιατι ετσι οπως το γραφεις αφηνεις να εννοηθει οτι η Oneplus μια ζωη εβαζε μεγαλες μπαταριες(πανω απο 3600mah)στα κινητα της και οι αλλοι εχουν τις μικρες μπαταριες.

Περαν τουτου δεν πεφτει θαψιμο στο Oneplus7 γιατι θα ειναι κακο κινητο,αλλα γιατι στα χρηματα που θα ζηταει οταν βγει δεν θα προσφερει τιποτα παραπανω απο ενα snap855 και μια καλη αυτονομια.

Σιγουρα εν ετη 2019 καποιος θα περιμενε το κατι παραπανω απο την ναυαρχιδα μιας εταιρειας.

Η Xiaomi ειναι υποδεεστερεη στο software(Miui)κυριως.

Επισης στο mi9 τσιγκουνευτηκαν να βαλουν μεγαλυτερη μπαταρια.

Η Samsung στα προσφατα κινητα της εβαλε ασυρματη φορτιση στο Galaxy S6 οταν αλλαξε την ποιοτητα κατασκευης του κινητου σε γυαλι.

Προσωπικά και να βάλει τώρα ασύρματη φόρτιση η OnePlus στο 7 (λέμε τώρα), θα την χρησιμοποιήσω μόνο μια φορά για να δω οτί δουλεύει και δεν χρειάζεται αντικατάσταση συσκευής.Οπότε ναι, επιμένω και είναι προσωπική άποψη πως είναι ένα gimmick και μία άχρηστη για μένα λειτουργία. Συμφωνώ και επαυξάνω με τον CEO τους οτί είναι αχρείστο τώρα και πως εφόσον με το Warp charge είναι γρηγορότερη η φόρτιση και πιο βολική, δεν υπάρχει λόγος να το προσθέσουν. Ναι μοιάζει λίγο με τακτικές Apple και Iphone όλο αυτό, αλλά όντως δεν χρειάζεται. Και όσοι λένε και γράφουν οτί τους χρειάζεται, έγραψα την γνώμη μου γι αυτούς πιο πάνω! Όσο προχωράει η τεχνολογία και τους διευκολύνει στο παραμικό, τα θέλουν όλα έτοιμα στο πιάτο τους, βαριούνται να κουνήσουν λίγο τα κουλά τους και οι κώλοι τους παίρνουν το σχήμα των πολυθρόνων τους και των καρεκλών τους.

Micro USB καλώδια χρησιμοποιούν ακόμα οι φίλοι και γνωστοί σου; Έχουν μείνει τεχνολογικά πίσω να τους πείς! Στο εξωτερικό κιόλας ε; Που είναι πιο μπροστα από εμάς!

Η Oneplus μπορεί να έβαζε 3300mAh μπαταρίες μέχρι πρόσφατα, αλλά είχε και ένα πανάλαφρο λογισμικό, χωρίς περιττές εφαρμογές και bloat με αποτέλεσμα να έχει πολύ καλές αυτονομίες και να ξεφτιλίζει η να προσφέρει σχεδόν ίδιους χρόνους αυτονομίας με συσκευές που έχουν μεγαλύτερες μπαταρίες.

Το θάψιμο το ρίχνεις μόνο εσύ προς το παρόν. Και εδώ και σε γειτονικά forums. Και ενώ σου έχω γράψει κι αλλού πως η Oneplus έχει ένα συγκεκριμένο κοινό που δεν τους ενδιαφέρουν οι ασύρματες φορτίσεις και τα ρέστα, δεν λες να το καταλάβεις. Όπως επίσης δεν λες να καταλάβεις οτί η συσκευή είναι ακόμα φημολογούμενη και δεν ξέρουμε καν τι θα παρουσιαστεί αύριο μεθαύριο. Πέραν τούτου, αυτό εδώ το thread θα ξεχαστεί σε μερικές μέρες γιατί θα χαθεί ανάμεσα στα άλλα και είναι τσάμπα ο κόπος που κάνεις να μας πεις τι προσφέρει η κάθε εταιρειά ξεχωριστά, με τα νέα και τα περσινά μοντέλα της. Λές και είμαστε τίποτα άσχετοι. Επομένως όταν παρουσιαστεί το Oneplus 7, όταν παραλαβουν οι πρώτοι τις πρώτες συσκευές στα χέρια τους και αφού φτιάξουν μια συνολική εικόνα μετά από κάποιο εύλογο διάστημα, τότε μας ξαναλές εάν συμφέρει το OP7 η το Galaxy S10 η το MI9 κλπ και θα πάει ο κάθε ενδιαφερόμενος να το ψάξει στα ανάλογα topics που θα ανοιχτούν τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, baiosss είπε

 Όπως επίσης δεν λες να καταλάβεις οτί η συσκευή είναι ακόμα φημολογούμενη και δεν ξέρουμε καν τι θα παρουσιαστεί αύριο μεθαύριο. Πέραν τούτου, αυτό εδώ το thread θα ξεχαστεί σε μερικές μέρες γιατί θα χαθεί ανάμεσα στα άλλα και είναι τσάμπα ο κόπος που κάνεις να μας πεις τι προσφέρει η κάθε εταιρειά ξεχωριστά, με τα νέα και τα περσινά μοντέλα της. Λές και είμαστε τίποτα άσχετοι. Επομένως όταν παρουσιαστεί το Oneplus 7, όταν παραλαβουν οι πρώτοι τις πρώτες συσκευές στα χέρια τους και αφού φτιάξουν μια συνολική εικόνα μετά από κάποιο εύλογο διάστημα, τότε μας ξαναλές εάν συμφέρει το OP7 η το Galaxy S10 η το MI9 κλπ και θα πάει ο κάθε ενδιαφερόμενος να το ψάξει στα ανάλογα topics που θα ανοιχτούν τότε.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι κολλησες με το εξωτερικο και το αναφερεις συνεχεια.Προφανως αναφερομαι κυριως στην Ελλαδα που οι περισσοτεροι εχουν παλιοτερα τηλεφωνα και κυριως redmi(που τωρα στο τελευταιο εβαλε type c)εξου και το σχολιο περι micro usb(μεχρι και το προσφατο και δημοφιλες Honor8x ειναι με micro usb).....

Οχι δεν τα θελουμε ολα ετοιμα στο πιατο,θελουμε να δουμε ανταγωνιστικες ολοκληρωμενες προτασεις απο ολες τις εταιρειες για να μην χρειαζεται να κοιταμε μονο σε Samsung και Huawei για πληρεστατες προτασεις.

Περαν τουτου δεν ριχνω θαψιμο ουτε γραφω κατι παραλογο.

Κριτικη κανω για μια εταιρεια που απο το 2016 και το Oneplus3 τοτε οχι μονο δεν προσεφερε κατι το διαφορετικο(μονο το δακτυλικο μεσα στην οθονη),αλλα εβγαλε και features που της φωναζουν για αυτο στο forum και στο Twitter οπως το notification led και την θυρα ακουστικων και το αλουμινιο για να βαλει το γυαλι χωρις θυρα ακουστικων.

Τελος για την ασυρματη φορτιση και την αδιαβροχοποιηση,ο ιδιος ο Pei εχει επιβεβαιωσει οτι το 7ρι δεν θα εχει,αρα και παλι καποια πραγματα ειναι σιγουρα.

Αν δεν σαρεσουν αυτα που σχολιαζω εγω(μιας και κολλησες στα δικα μου γραπτα)μπορεις απλα να προσπερασεις τα σχολια μου.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι κολλησες με το εξωτερικο και το αναφερεις συνεχεια.Προφανως αναφερομαι κυριως στην Ελλαδα που οι περισσοτεροι εχουν παλιοτερα τηλεφωνα και κυριως redmi(που τωρα στο τελευταιο εβαλε type c)εξου και το σχολιο περι micro usb(μεχρι και το προσφατο και δημοφιλες Honor8x ειναι με micro usb).....

Οχι δεν τα θελουμε ολα ετοιμα στο πιατο,θελουμε να δουμε ανταγωνιστικες ολοκληρωμενες προτασεις απο ολες τις εταιρειες για να μην χρειαζεται να κοιταμε μονο σε Samsung και Huawei για πληρεστατες προτασεις.

Περαν τουτου δεν ριχνω θαψιμο ουτε γραφω κατι παραλογο.

Κριτικη κανω για μια εταιρεια που απο το 2016 και το Oneplus3 τοτε οχι μονο δεν προσεφερε κατι το διαφορετικο(μονο το δακτυλικο μεσα στην οθονη),αλλα εβγαλε και features που της φωναζουν για αυτο στο forum και στο Twitter οπως το notification led και την θυρα ακουστικων και το αλουμινιο για να βαλει το γυαλι χωρις θυρα ακουστικων.

Τελος για την ασυρματη φορτιση και την αδιαβροχοποιηση,ο ιδιος ο Pei εχει επιβεβαιωσει οτι το 7ρι δεν θα εχει,αρα και παλι καποια πραγματα ειναι σιγουρα.

Αν δεν σαρεσουν αυτα που σχολιαζω εγω(μιας και κολλησες στα δικα μου γραπτα)μπορεις απλα να προσπερασεις τα σχολια μου.

Το τελευταίο όμως ισχύει και για εσένα. Αν δε σου αρέσει κάποια συσκευή γι αυτα που προσφέρει και γι αυτά που δεν δίνει, μπορείς να προσπερνάς και να μη γράφεις τα ίδια και τα ίδια παντού. 

Redmi; Όταν η Xiaomi σου δίνει από Redmi note και πάνω, με usb type C, σε τιμές χώμα, για ποια Redmi μας λες; Redmi πλέον δεν έχει ούτε η Δημητρώ από την βρύση Διδυμοτείχου.

Ip68 και γω θα ήθελα. Αν και ανεπίσημα υπάρχει μια σχετική στεγανοποίηση από τα OnePlus 5/5T και μετά. Το led notification επισης θα το ήθελα. Είναι δύο λόγοι που μπορεί να μην αλλάξω το 5αρι μου. Χωρίς θύρα ακουστικών και χωρίς ασύρματη φόρτιση πάντως κάνω κανονικά την δουλειά μου όπως την έκανα και πριν. Η OnePlus άλλωστε είναι γνωστό ότι δίνει ότι της δίνουν από την Oppo. Όποτε δε μπορεί να κάνει και πάρα πολλά. Όταν θα τα κάνει όμως, θα παραπονιέσαι για τις τιμές. Ξεχνάς επίσης ότι εδώ και δύο χρόνια, από το OnePlus 5 και μετά, έχει παρουσιάσει 4 μοντέλα με μια διαφορά στην τιμή της τάξεως του 20αρικου και εντός του 500αρικου. Και αυτό σε μια εποχή που τα 950αρια και τα χιλιάρικα για τους άλλους ήταν δεδομένο. Για πες μου όλοι οι επώνυμοι που παρουσιάζουν τις mid range συσκευές τους, με τις άθλιες κάμερες, με τους snapdragon 660 και 710 (στην καλύτερη περίπτωση με αυτά τα SOCs), χωρίς πιστοποιήσεις αδιάβροχοποίησης και ασύρματες φορτίσεις και σου τις πουλάνε με αρχικές τιμές 500 και 550 ευρώ, είναι καλύτερα; Το Nokia 7 plus ήταν δικαιολογημένη η τιμή του; Εκεί ποια είναι η δικαιολογία; Ότι θα πέσει η τιμή τους; Αυτό έλειπε.

Επιλογές όμως υπάρχουν πολλές εκεί έξω. Δεν είναι μόνο η Huawei και η Samsung. Και η LG δίνει και η HTC δίνει και η Sony δίνει όλα αυτά που ζητάς. Γιατί δεν τις επιλέγεις; Γιατί δεν τις επιλέγεις ο κόσμος; Η OnePlus μας πείραξε και το τι δηλώνει ο κάθε CEO της;

Μπορεί λοιπόν να μην γράφεις κάτι παράλογο, αλλά χάνεις το δίκιο σου και σε έχουν πάρει στο ψιλό στα forums με αυτά που επαναλαμβάνεις.

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, baiosss είπε

Το τελευταίο όμως ισχύει και για εσένα. Αν δε σου αρέσει κάποια συσκευή γι αυτα που προσφέρει και γι αυτά που δεν δίνει, μπορείς να προσπερνάς και να μη γράφεις τα ίδια και τα ίδια παντού. 

Μπορεί λοιπόν να μην γράφεις κάτι παράλογο, αλλά χάνεις το δίκιο σου και σε έχουν πάρει στο ψιλό στα forums με αυτά που επαναλαμβάνεις.

Δεν θυμαμαι ποτε να σου απαγορεψε κανεις να κανεις κριτικη για μια εταιρεια.Αρα κακως πας να το επιβαλεις εσυ στους αλλους.

Ουτε οι υποδειξεις του ποτε θα σχολιασει καποιος και τι θα πει στεκουν πουθενα.

Οσο για τους υπολοιπους και για το Nokia 7 plus,θα γνωριζες αν οντως προσεχες αυτα που ειχα γραψει τοτε οτι και για αυτο το πρωτο πραγμα που ειχα πει οταν βγηκε ειναι οτι ηταν υπερκοστολογημενο απο πλευρας αρχικης τιμης,το ιδιο και για πολλα αλλα κινητα αλλων εταιρειων.

Αλλα το καλο που εχουν οι αλλες εταιρειες ειναι οτι οι τιμες τους δεν μενουν σταθερες ολο τον χρονο οπως στην Oneplus.

Πλεον το S9+ για παραδειγμα κοστιζει φθηνοτερα απο το 6T.

Και τελος το ποιος χανει και ποιος βρισκει το δικιο του απο ατομο που εγραψε πιο πισω αυτο,θα μου επιτρεψεις να το προσπερασω γιατι το θεωρω αστειο σε τεχνολογικο forum εν ετη 2019 να γραφονται τετοια.

Στις 4/4/2019 στις 5:57 ΜΜ, baiosss είπε

 Ακριβώς γι αυτό θέλουν την ασύρματη φόρτιση.

Γιατί βαριούνται να κουνήσουν το κουλό τους και να βάλουν ένα απλό καλώδιο! Είναι η νέα εποχή της βαρεμάρας και της παρακμής. 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν θυμαμαι ποτε να σου απαγορεψε κανεις να κανεις κριτικη για μια εταιρεια.Αρα κακως πας να το επιβαλεις εσυ στους αλλους.

Ουτε οι υποδειξεις του ποτε θα σχολιασει καποιος και τι θα πει στεκουν πουθενα.

Οσο για τους υπολοιπους και για το Nokia 7 plus,θα γνωριζες αν οντως προσεχες αυτα που ειχα γραψει τοτε οτι και για αυτο το πρωτο πραγμα που ειχα πει οταν βγηκε ειναι οτι ηταν υπερκοστολογημενο απο πλευρας αρχικης τιμης,το ιδιο και για πολλα αλλα κινητα αλλων εταιρειων.

Αλλα το καλο που εχουν οι αλλες εταιρειες ειναι οτι οι τιμες τους δεν μενουν σταθερες ολο τον χρονο οπως στην Oneplus.

Πλεον το S9+ για παραδειγμα κοστιζει φθηνοτερα απο το 6T.

Και τελος το ποιος χανει και ποιος βρισκει το δικιο του απο ατομο που εγραψε πιο πισω αυτο,θα μου επιτρεψεις να το προσπερασω γιατι το θεωρω αστειο σε τεχνολογικο forum εν ετη 2019 να γραφονται τετοια.

Για έξι μήνες είναι στην αγορά το κάθε μοντέλο τους πριν βγει ο successor τους. Γιατί να πέσουν οι τιμές τους; Σε τελική ανάλυση έχω και καλύτερη μεταπωληση. Συγγνώμη που στο γράφω έτσι, αλλά χέστηκα για το S9+. Πρώτον είναι περσινά ξινά σταφύλια, δεύτερον η Samsung με έχει χάσει από πελάτη χρόνια τώρα για πολλούς και διάφορους λόγους.

Δε σου απαγόρευσε κανείς τίποτα. Απλά σου λέω ότι έχεις γίνει γραφικός και θα σε παίρνουν με τα γιαούρτια.

Όπως το λες. Στο 2019 είμαστε και δεν βρέθηκε ένας μέχρι τώρα, να δώσει ένα σοβαρό επιχείρημα για τα οφέλη της ασύρματης φόρτισης έναντι της ενσύρματης. Αντιθέτως για τα οφέλη της δεύτερης, μπορεί κάποιος να σου γράψει λίστα, να την εκτυπώσεις και να την κολλήσεις στον τοίχο σου ώστε να την βλέπεις κάθε πρωί. Το μόνο που διάβασα είναι κάτι εμπειρίες κάποιων, του ενός εκατομμυρίου, του στυλ, «εγώ ξέχασα το καλώδιο και εκεί που πήγα δεν είχαν καλώδια αλλά είχαν ασύρματους φορτιστές». Μιλάμε το επιχείρημα αυτό μας έκανε την μούρη κρέας 😛

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, baiosss είπε

Για έξι μήνες είναι στην αγορά το κάθε μοντέλο τους πριν βγει ο successor τους. Γιατί να πέσουν οι τιμές τους; Σε τελική ανάλυση έχω και καλύτερη μεταπωληση. Συγγνώμη που στο γράφω έτσι, αλλά χέστηκα για το S9+. Πρώτον είναι περσινά ξινά σταφύλια, δεύτερον η Samsung με έχει χάσει από πελάτη χρόνια τώρα για πολλούς και διάφορους λόγους.

Δε σου απαγόρευσε κανείς τίποτα. Απλά σου λέω ότι έχεις γίνει γραφικός και θα σε παίρνουν με τα γιαούρτια.

Όπως το λες. Στο 2019 είμαστε και δεν βρέθηκε ένας μέχρι τώρα, να δώσει ένα σοβαρό επιχείρημα για τα οφέλη της ασύρματης φόρτισης έναντι της ενσύρματης. Αντιθέτως για τα οφέλη της δεύτερης, μπορεί κάποιος να σου γράψει λίστα, να την εκτυπώσεις και να την κολλήσεις στον τοίχο σου ώστε να την βλέπεις κάθε πρωί. Το μόνο που διάβασα είναι κάτι εμπειρίες κάποιων, του ενός εκατομμυρίου, του στυλ, «εγώ ξέχασα το καλώδιο και εκεί που πήγα δεν είχαν καλώδια αλλά είχαν ασύρματους φορτιστές». Μιλάμε το επιχείρημα αυτό μας έκανε την μούρη κρέας 😛

Μα δεν ψαχνεις επιχειρηματα να σου αλλαξουν την αποψη μιας και εχεις σχηματισει στο μυαλο σου μια συγκεκριμενη(αντιθετη)αρα οτι και να γραψει αλλος σου φαινεται αστειο/υπερβολη.

Περαν τουτου οπως εγραψαν και καποια ατομα πιο πισω(οχι τιποτα αλλο αλλα μιλας για γραφικους και γιαουρτια,και οτι μονο εγω εχω αυτη την καθετη αποψη για την Oneplus λες και ολοι οι αλλοι ειναι χαρουμενοι)αν εσενα σου ειναι αδιαφορη η ασυρματη φορτιση,αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και για τους υπολοιπους,και το ιδιο ισχυει και για τα διαφορα features που δεν εχει η Oneplus.

Οπως εσενα λοιπον εχασε η Samsung οπως λες για δικους σου λογους,ετσι και εμενα και πολλους αλλους μας εχασε η Oneplus για δικους μας λογους,και αυτο το πραγμα ανεφερα πιο πισω το''γιατι'',ακριβως μιας και καθε χρονο η ιδια κατασταση ισχυει συνεχεια.

Αυτα περι εναλλακτικων btw θα δεις(αν παρακολουθεις)να τα αναφερουν και ορισμενοι γνωστοι youtubers οταν με το καλο βγει το Op7 σαν αντιπροτασεις στα χρηματα αυτα.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα δεν ψαχνεις επιχειρηματα να σου αλλαξουν την αποψη μιας και εχεις σχηματισει στο μυαλο σου μια συγκεκριμενη(αντιθετη)αρα οτι και να γραψει αλλος σου φαινεται αστειο/υπερβολη.

Περαν τουτου οπως εγραψαν και καποια ατομα πιο πισω(οχι τιποτα αλλο αλλα μιλας για γραφικους και γιαουρτια,και οτι μονο εγω εχω αυτη την καθετη αποψη για την Oneplus λες και ολοι οι αλλοι ειναι χαρουμενοι)αν εσενα σου ειναι αδιαφορη η ασυρματη φορτιση,αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και για τους υπολοιπους,και το ιδιο ισχυει και για τα διαφορα features που δεν εχει η Oneplus.

Οπως εσενα λοιπον εχασε η Samsung οπως λες για δικους σου λογους,ετσι και εμενα και πολλους αλλους μας εχασε η Oneplus για δικους μας λογους,και αυτο το πραγμα ανεφερα πιο πισω το''γιατι'',ακριβως μιας και καθε χρονο η ιδια κατασταση ισχυει συνεχεια.

Αυτα περι εναλλακτικων btw θα δεις(αν παρακολουθεις)να τα αναφερουν και ορισμενοι γνωστοι youtubers οταν με το καλο βγει το Op7 σαν αντιπροτασεις στα χρηματα αυτα.

Όταν έρθει η ώρα θα με χάσει και εμένα. Δεν κολλάω σε αυτά. Και κοντεύει αυτή η ωρα.

Εγώ έχω σχηματίσει την άποψη μου για την ασύρματη φόρτιση και εξακολουθω να μην βλέπω λογικά επιχειρήματα για τα οφέλη της. Άκου εκεί, δεν είχε καλώδια σπίτι του ο γνωστός αλλά έχει ασύρματο φορτιστή. Γελάνε και τα τσιμέντα :D

Συνέχισε το. Μπορεί να βρεθεί κάποιος από το μακρινό μέλλον να μας τα γράψει.

Και κάτι τελευταίο πριν καληνυχτισω και για να μην κουράζουμε με γραφικότητες σε ένα νήμα που ήδη έχει ξεχαστεί.

Με την δική σου λογική και το δικό σου σκεπτικό, όπως εσύ κράζεις την απουσία audio jack, έτσι και εγώ επιβραβεύω την OnePlus που την αφαίρεσε, γιατί τις προάλλες πήγα σε έναν γνωστό μου και είχα ξεχάσει τα hands free μου στο σπίτι. Ευτυχώς αυτός είχε ασύρματα Bluetooth ακουστικά και άκουγα μουσική όλη μέρα 😛

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, baiosss είπε

Όταν έρθει η ώρα θα με χάσει και εμένα. Δεν κολλάω σε αυτά. Και κοντεύει αυτή η ωρα.

Εγώ έχω σχηματίσει την άποψη μου για την ασύρματη φόρτιση και εξακολουθω να μην βλέπω λογικά επιχειρήματα για τα οφέλη της. Άκου εκεί, δεν είχε καλώδια σπίτι του ο γνωστός αλλά έχει ασύρματο φορτιστή. Γελάνε και τα τσιμέντα :D

Συνέχισε το. Μπορεί να βρεθεί κάποιος από το μακρινό μέλλον να μας τα γράψει.

Και κάτι τελευταίο πριν καληνυχτισω και για να μην κουράζουμε με γραφικότητες σε ένα νήμα που ήδη έχει ξεχαστεί.

Με την δική σου λογική και το δικό σου σκεπτικό, όπως εσύ κράζεις την απουσία audio jack, έτσι και εγώ επιβραβεύω την OnePlus που την αφαίρεσε, γιατί τις προάλλες πήγα σε έναν γνωστό μου και είχα ξεχάσει τα hands free μου στο σπίτι. Ευτυχώς αυτός είχε ασύρματα Bluetooth ακουστικά και άκουγα μουσική όλη μέρα 😛

Εγω λεω να μην το κουραζουμε πολυ...η ασυρματη φορτιση δεν προσφερει τπτ περισσοτερο απο την ενσυρματη. Το μονο που εχει ειναι αρκετα μειονεκτηματα εναντι της ενσυρματης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, baiosss είπε

Άκου εκεί, δεν είχε καλώδια σπίτι του ο γνωστός αλλά έχει ασύρματο φορτιστή. Γελάνε και τα τσιμέντα :D

Συνέχισε το. Μπορεί να βρεθεί κάποιος από το μακρινό μέλλον να μας τα γράψει.😛

Ε ναι αλιμονο σε καθε σπιτι στην Ελλαδα υπαρχουν τουλαχιστον 2-3 typec καλωδια,2-3 micro usb καλωδια και τουλαχιστον 2-3 lightning καλωδια...τι οχι?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, baiosss είπε

Όταν έρθει η ώρα θα με χάσει και εμένα. Δεν κολλάω σε αυτά. Και κοντεύει αυτή η ωρα.

Εγώ έχω σχηματίσει την άποψη μου για την ασύρματη φόρτιση και εξακολουθω να μην βλέπω λογικά επιχειρήματα για τα οφέλη της. Άκου εκεί, δεν είχε καλώδια σπίτι του ο γνωστός αλλά έχει ασύρματο φορτιστή. Γελάνε και τα τσιμέντα :D

Συνέχισε το. Μπορεί να βρεθεί κάποιος από το μακρινό μέλλον να μας τα γράψει.

Και κάτι τελευταίο πριν καληνυχτισω και για να μην κουράζουμε με γραφικότητες σε ένα νήμα που ήδη έχει ξεχαστεί.

Με την δική σου λογική και το δικό σου σκεπτικό, όπως εσύ κράζεις την απουσία audio jack, έτσι και εγώ επιβραβεύω την OnePlus που την αφαίρεσε, γιατί τις προάλλες πήγα σε έναν γνωστό μου και είχα ξεχάσει τα hands free μου στο σπίτι. Ευτυχώς αυτός είχε ασύρματα Bluetooth ακουστικά και άκουγα μουσική όλη μέρα 😛

Ουτε επιχειρηματα υπαρχουν ουτε τπτ, τζαμπα γραφουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ε ναι αλιμονο σε καθε σπιτι στην Ελλαδα υπαρχουν τουλαχιστον 2-3 typec καλωδια,2-3 micro usb καλωδια και τουλαχιστον 2-3 lightning καλωδια...τι οχι?

Όπως δεν υπάρχουν και ενσύρματα ακουστικα. Όλοι Bluetooth έχουν. Hellooo! 2019 έχουμε.

8 ώρες πριν, baiosss είπε

Όταν έρθει η ώρα θα με χάσει και εμένα. Δεν κολλάω σε αυτά. Και κοντεύει αυτή η ωρα.

Εγώ έχω σχηματίσει την άποψη μου για την ασύρματη φόρτιση και εξακολουθω να μην βλέπω λογικά επιχειρήματα για τα οφέλη της. Άκου εκεί, δεν είχε καλώδια σπίτι του ο γνωστός αλλά έχει ασύρματο φορτιστή. Γελάνε και τα τσιμέντα :D

Συνέχισε το. Μπορεί να βρεθεί κάποιος από το μακρινό μέλλον να μας τα γράψει.

Και κάτι τελευταίο πριν καληνυχτισω και για να μην κουράζουμε με γραφικότητες σε ένα νήμα που ήδη έχει ξεχαστεί.

Με την δική σου λογική και το δικό σου σκεπτικό, όπως εσύ κράζεις την απουσία audio jack, έτσι και εγώ επιβραβεύω την OnePlus που την αφαίρεσε, γιατί τις προάλλες πήγα σε έναν γνωστό μου και είχα ξεχάσει τα hands free μου στο σπίτι. Ευτυχώς αυτός είχε ασύρματα Bluetooth ακουστικά και άκουγα μουσική όλη μέρα 😛

Μπορεί να απορεις, αλλά αυτό ακριβώς περιγράφεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...