Προς το περιεχόμενο

O CEO της Xiaomi λέει ότι στο MIUI 11 θα μειωθούν οι ενοχλητικές διαφημίσεις


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, laradoomed123 είπε

Που ακριβώς υπάρχει ρε φίλε αυτή η επιλογή του show recommended content γιατί κ μένα σε ένα που έχω είναι πολύ ενοχλητικές?

Πρέπει να πας σε κάθε app ξεχωριστά στις ρυθμίσεις της.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 hours ago, alexzzz said:

Xiaomi mi9 από Amazon Ιταλίας global πολλές πολλές διαφημίσεις. Ο λόγος που έφαγε και σουτ δηλαδή 

Σσσσσσσσσστ δεν τα λέμε αυτά! Εδώ τους τα λέει η ίδια η αγαπημενη τους εταιρεία και κάνουν πως δεν ακούνε! 

Σας το έχω ξαναπεί πως ένα μέρος της αξίας των Xiaomi το πληρώνετε με τα προσωπικά σας δεδομένα. Deal with it. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fg9000 είπε

Οι σκρουτζο-έμποροι και τα xiaomi troll accounts μαζεμένοι όλοι σε ένα topic.😂

 

Αντε παιδιά να βγάλουμε ψεύτη τον πρόεδρο μπας και πουλήσουμε, μην μας μείνει

αμανάτι και το στοκ με τα mi9 απούλητα. Μην πάρει και ο κόσμος χαμπάρι

ότι έχει 5 σελίδες bugs,  30 ημερών "ναυαρχιδάρα" :

http://en.miui.com/forum.php?mod=bugfeedback&fid=5&typeid=0&sortid=1&phonemodel=138&versions=&rom_version=&region=&sortid=1&con=&pid=0

 

 

Εριστικός άλλη μια φορά. Δεν είχες ποτέ συσκευή Xiaomi και θα μας πεις εμάς τι εμπειρία χρήσης έχουμε; 3 συσκευές Xiaomi έχουν περάσει απο τα χέρια μου, με Global Official Rom και δεν είδα ΟΥΤΕ ΜΙΑ διαφήμιση. Σε κανένα σημείο του συστήματος. Άρα άσε τις εξυπνάδες.

24 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σσσσσσσσσστ δεν τα λέμε αυτά! Εδώ τους τα λέει η ίδια η αγαπημενη τους εταιρεία και κάνουν πως δεν ακούνε! 

Σας το έχω ξαναπεί πως ένα μέρος της αξίας των Xiaomi το πληρώνετε με τα προσωπικά σας δεδομένα. Deal with it. :) 

Καλά οκ. Εσείς ξέρετε καλύτερα απο εμάς που έχουμε τις συσκευές και τις χρησιμοποιούμε κάθε μέρα. Επίσης δεν είναι οτι σας υποχρέωσε κανείς να αγοράσετε. Στα υπερ-εκτιμημένα μήλα σας λοιπόν και όλοι χαρούμενοι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα επειδη λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του ενημερωθειτε πρωτα λιγο και μετα πειτε αυτο που θελετε. Διαφημισεις εχουν ΟΛΕΣ οι συσκευες τις XIAOMI ανεξαρτητως region , αν ειναι global, αν το εχετε παρει απο skroutz με παραεισαγωγη η κατεβηκε ενας Ελλανιος Θεος και σας το εδωσε στο χερι. Διαφημισεις εχετε αν εχετε συσκευη που τρεχει MIUI. ΟΛΟΙ ανεξαιρετως. Διαφημισεις απο την αλλη ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ οσοι εχουν συσκευες XIAOMI που τρεχουν ANDROID ONE. Σε τεχνολογικο forum ειστε, σταματηστε να πετατε αρλουμπες. Προσωπικα, εχω ενα 4Χ οι διαφημισεις δεν με ενοχλουν καθολου, τις εχω κλεισει απο τα settings και ειχα ξεχασει την υπαρξη τους πριν ανακινηθει το θεμα με αυτα τα αρθρα, δεν καταλαβαινω αυτους που γκρινιαζουν σε 2 λεπτα μπορεις να τις απενεργοποιησεις κυριολεκτικα απο παντου (ισως εκτος απο την οθονη που κανεις την εκκαθαριση και το σκαν απο ιους κτλ. αλλα ενταξει, ας μην κοροιδευομαστε δεν ειναι καν ενοχλητικες). Δεν ειμαι εναντιον της υπαρξης τους απο τη στιγμη που μπορει να γλυτωνω κανα 50αρι αντιστοιχα στην τιμη του ηδη φτηνου mid-low range κινητου μου και οταν με το καλο δωσω το 4Χ σε κανα μηνα θα αγορασω το φετινο Note 7 καθως ειμαι υπερευχαριστημενος και αποτελει ουσιαστικο Upgrade και προσφερει πολυ καλο value στα χρηματα που παιζει εστω και με τις "ενοχλητικες" διαφημισεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι και το MIUI 8 υπήρχε θετική ανάπτυξη στο λειτουργικό, μετά το MIUI 8, το αποκήρυξα το MIUI. Το MIUI 9 είχε αλλαγές οι οποίες άρχισαν να πικρίζουν και το MIUI 10 έκανε το λειτουργικό ανόητο για οποιονδήποτε έμπειρο χρήστη... Με άλλα λόγια: MIUI never again. Δεν υπάρχει περίπτωση να διορθώσουν την ζημιά στην χρηστικότητα που έχουν κάνει στο λειτουργικό τους. Θα γίνεται όλο και χειρότερο (θέλω να ξέρω αν καταλαβαίνουν τις ανοησίες που κάνουνε... αλλά υποθέτω πως μάλλον όχι... ). Οπότε οι διαφημίσεις είναι το λιγότερο από τα προβλήματα που έπρεπε να μας απασχολούν, ιδιαίτερα αν σκεφτούμε ότι σχεδόν κανένας μας δεν είδε διαφήμιση ποτέ (ή αν είδε, πάτησε αυτόματα απενεργοποίηση αυτών και μετά ξέχασε ότι συνέβη). Παίδες, αν είστε power users, μακριά από MIUI! Επίκειται μεγάλη απογοήτευση από τις επόμενες εκδόσεις. Αρχίστε να ψάχνετε εναλλακτικές... (προσωπικά OnePlus 6 και το κεφάλι μου ήσυχο τώρα πια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, gnsX είπε

Mi8 εδώ και recommend apps σε αρκετά σημεία. Global rom

Κλείνουν αυτά από τις ρυθμίσεις. Έχοντας premium adguard δεν έχω δει ποτέ τίποτα. Ούτε σε εφαρμογές ούτε σε browser ούτε στο κινητό γενικά στις δικές του εφαρμογές. 

 

Adguard premium 

YouTube vanced 

Και δεν βλέπεις ποτέ διαφημίσεις πουθενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, aeljim said:

Εριστικός άλλη μια φορά. Δεν είχες ποτέ συσκευή Xiaomi και θα μας πεις εμάς τι εμπειρία χρήσης έχουμε; 3 συσκευές Xiaomi έχουν περάσει απο τα χέρια μου, με Global Official Rom και δεν είδα ΟΥΤΕ ΜΙΑ διαφήμιση. Σε κανένα σημείο του συστήματος. Άρα άσε τις εξυπνάδες.

Καλά οκ. Εσείς ξέρετε καλύτερα απο εμάς που έχουμε τις συσκευές και τις χρησιμοποιούμε κάθε μέρα. Επίσης δεν είναι οτι σας υποχρέωσε κανείς να αγοράσετε. Στα υπερ-εκτιμημένα μήλα σας λοιπόν και όλοι χαρούμενοι.

Στο κομμάτι "δεν σας υποχρέωσε κανείς να αγοράσετε" συμφωνούμε απόλυτα (αυτό σας λέω κι εγώ εξάλλου όταν έρχεστε στα apple topics!) 😛

Απο κει και πέρα, εδώ δεν έχουμε εικασίες από άσχετους χρήστες αλλά δηλώσεις του CEO της xiaomi. Επαναλαμβάνω: του CEO ΤΗΣ Xiaomi!

Οι τιμές των συσκευών προφανώς και είναι πάρα πολύ καλές σε σχέση με τα specs τους. Απλά εξηγώ πως όλα έχουν ένα τίμημα. 

Deal with it. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, palawiaris είπε

Η γυναίκα έχει ένα Huawei Mate, πολλές φορές μου έκανε παράπονα για διαφημίσεις.

Εγώ έχω "nokia" 7+ ,με το που ανοίγω Messenger,στην μέση έχει την διαφήμιση.Και μια φορά την ημέρα θα την δω όταν ανοίγω μια τυχαία σελίδα.Διαφημιση που να πιάνει όλη την οθόνη.

Πιο πριν και οι δυο μας είχαμε παράθυρο-τηλεφωνα.Ποτέ μας δεν ειχαμε τέτοια θέματα.

Υπομονή μπας και η MS ξανακυκλοφορήσει παράθυρο-τηλέφωνα.

Αγαπητε εσύ μάλλον αναφέρεσαι σε διαφημίσεις στο browser ή στο messenger, αυτά ανήκουν σε google και facebook αντίστοιχα. Εδώ μιλάμε για διαφημίσεις στις εφαρμογές του συστηματος πχ στις ρυθμίσεις, στο ρολόι, στην αριθμομηχανή.. Και ειναι πάγια τακτική της Xiaomi στις κινεζικές ROM και φαίνεται ναναι κι η αιτία που οι τιμές παραμένουν τόσο χαμηλές. Τώρα αυτή η απόκλιση ανάμεσα στις global εκδόσεις δείχνει ότι μόλις αποκτήσει ευρύ κοινό και στην Ευρώπη και προ παντός πελατες (δηλαδη κάποιους που θα θέλουν να διαφημιστούν) θα τις επιβάλει κι εδώ. 

Επεξ/σία από mourouzis2005
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή Apple-Samsung και λοιπές εταιρίες, μεγαλύτερες σε όνομα από την Xiaomi, δεν κλέβουν δεδομένα χωρίς να το πάρετε χαμπάρι;;; Το ακούσαμε και αυτό. Είστε σαν αυτούς που διαμαρτύρονται για κλοπές προσωπικών δεδομένων..... στο FACEBOOK. LOL δηλαδή. 😂

Όσον αφορά τις διαφημίσεις, 2 Xiaomi έχουν περάσει από τα χέρια μου. Ένα Poco F1 και ένα Redmi 6. Στο Poco δεν έχω δει ούτε μία διαφήμιση σε αντίθεση με το Redmi 6 που έχει αρκετές. Μάλλον ο CEO πρέπει για αρχή να μας εξηγήσει γιατί συμβάινει αυτό (άλλα μοντέλα έχουν διαφημίσεις και άλλα όχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Johnkeppas είπε

Βγάλε το μένος σου αγόρι μου που σε κάθε θέμα με xiaomi αναφέρεις τα ίδια και τα ίδια... Μάλλον πρέπει να έχεις μεγάλο πρόβλημα, δεν εξηγείται αλλιώς. Αφού δεν σε ενδιαφέρει η εταιρία να κάθεσαι να διαβάζεις τα θέματα της προκαλώντας συνεχώς... Πχ, εγώ δεν θα έπαιρνα ποτέ Huawei, λόγω άσχημης εμπειρίας που είχα... Δεν κάθομαι στα θέματα που μιλάνε ακόμα και για το κωλοχαρτο Huawei να κράζω και να λέω πρόβατα αυτούς που αγοράζουν... 

Ποιο μένος και ποια πρόκληση;

Εδω όταν έβγαινε το mi9 μας τα είχατε κάνει τσουρέκια. Το συγκρίνατε με s9 με s10 και iphone XS.

Λουστετε τώρα το battery drain.

Σε site τεχνολογίας βρίσκεσαι θα δέχεσαι την κριτική είτε καλή είτε κακή για την αγαπημένη σου εταιρία ❤️

12 ώρες πριν, stafaf είπε

Μεγαλύτερο troll account από σένα δεν υπάρχει εδώ μέσα. 

Δεν υπάρχει θέμα για xiaomi που να μην μπεις να ειρωνευτείς.

Καλά... κάθεσαι και ψάχνεις στα miui forums για προβλήματα και τα ποστάρεις εδώ; 

Γιατί τόσο μένος; Σε πονάει τόσο πολύ;

Ξιδάκι ❤️

2 ώρες πριν, aeljim είπε

Εριστικός άλλη μια φορά. Δεν είχες ποτέ συσκευή Xiaomi και θα μας πεις εμάς τι εμπειρία χρήσης έχουμε; 3 συσκευές Xiaomi έχουν περάσει απο τα χέρια μου, με Global Official Rom και δεν είδα ΟΥΤΕ ΜΙΑ διαφήμιση. Σε κανένα σημείο του συστήματος. Άρα άσε τις εξυπνάδες.

Καλά οκ. Εσείς ξέρετε καλύτερα απο εμάς που έχουμε τις συσκευές και τις χρησιμοποιούμε κάθε μέρα. Επίσης δεν είναι οτι σας υποχρέωσε κανείς να αγοράσετε. Στα υπερ-εκτιμημένα μήλα σας λοιπόν και όλοι χαρούμενοι.

Ο πρόεδρος της xiaomi το λέει , λες να μην ξέρει;

*Γυρνα το region σε India και απόλαυσε διαφημίσεις. Επισης μην ξεχάσεις να κάνεις κλικ στο app της amazon που θα εγκατασταθεί. Φημες λένε ότι περιέχει referal.

Οι ξιαομάρες δεν φτιάχνονται στο μπραχάμι, στην βιοτεχνία του μπαρμπα μητρου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...