Προς το περιεχόμενο

Note9 ή S10+;


kar10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έφτασε η ώρα αλλαγής συσκευής ύστερα από αρκετό καιρό συμβίωσης με το note3,όπως καταλαβαίνεται δεν αλλάζω συχνά συσκευές αλλά όταν το κάνω προτιμώ κάτι  όσο το δυνατόν ''future-proof''.Σήμερα στο skroutz ή διαφορά τιμής είναι 90 ευρώ περίπου,ακριβότερο το s10+,μιλάω για εκδόσεις 8/512 note,8/128 s10+.Ξέρω ότι το s10+ είναι πάνω κάτω ανώτερο σε όλα,από την άλλη ουσιαστική χειροπιαστή διαφορά για ένα χρήστη σαν εμένα δεν ξέρω αν υπάρχει,έχω και το μπόνους από το πενάκι,μετά σκέφτομαι ότι με τα ίδια σχεδόν λεφτά αγοράζω ''νεότερο hardware''.Μεγάλο δίλημμα παρακαλώ την γνώμη σας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι μόνος σου θα τη βρεις την απάντηση, απαντώντας στην ερώτηση : "Θα μου λείψει το πενάκι;" 

Αν η απάντηση είναι καταφατική τότε πας στο note, αν πάλι δεν είναι τότε σε βλέπω για s10+

Καλή απόφαση και καλή αγορά από μένα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Future proof δεν ειναι το note 9 στην εκδοση 8/512. Και ο λογος πολυ απλος,θα παρει αλλη μια αναβαθμιση και τελος.

Το S10+ παλι ειναι σιγουρο οτι θα παρει 2 αναβαθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον τείνω προς το s10+ ,δε λέω χρήσιμο το πενάκι αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό,το ότι το s10 όπως είπε και ο φίλος θα έχει και περισσότερες αναβαθμίσεις είναι σημαντικό κυρίως αν θες να το κρατήσεις αρκετά, απ'την άλλη πιστεύετε ότι το note θα ''ξεπεραστεί'' νωρίτερα ; ή πάνω κάτω τα ίδια;

Επεξ/σία από kar10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και καλύτερες κάμερες το S10+,  και πιο φωτεινή οθόνη, καλύτερη και στο ηλιακό φως. Για μένα το S10+, αλλά δεν είναι κακή ή λάθος επιλογή το άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2019 στις 2:06 ΜΜ, kar10 είπε

Καλησπέρα έφτασε η ώρα αλλαγής συσκευής ύστερα από αρκετό καιρό συμβίωσης με το note3,όπως καταλαβαίνεται δεν αλλάζω συχνά συσκευές αλλά όταν το κάνω προτιμώ κάτι  όσο το δυνατόν ''future-proof''.Σήμερα στο skroutz ή διαφορά τιμής είναι 90 ευρώ περίπου,ακριβότερο το s10+,μιλάω για εκδόσεις 8/512 note,8/128 s10+.Ξέρω ότι το s10+ είναι πάνω κάτω ανώτερο σε όλα,από την άλλη ουσιαστική χειροπιαστή διαφορά για ένα χρήστη σαν εμένα δεν ξέρω αν υπάρχει,έχω και το μπόνους από το πενάκι,μετά σκέφτομαι ότι με τα ίδια σχεδόν λεφτά αγοράζω ''νεότερο hardware''.Μεγάλο δίλημμα παρακαλώ την γνώμη σας

Κανεις λαθος..

Η θα συγκρινεις με 128GB και τα δυο κινητα η οχι.
Οποτε η διαφορα δεν ειναι 90Ε
Ειναι κοντα 300.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι τι χρήματα εισια διατεθειμένος να ξοδέψεις.

Προφανως το note ειναι εξαιρετική συσκευη.

απο την αλλη το s ειναι νεότερο -με ο,τι συνεπάγεται στις αναβαθμίσεις- , έχει καλύτερη οθόνη, έχει την ultra wide cam, έχει καλύτερα ηχεία και, ΠΟΛΥ σημαντικό, κάθεται καλύτερα στο χέρι. 

Αν έχεις τα λεφτά πάρε το s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα τελικά και με την βοήθεια σας κατέληξα στο S10+,οι εντυπώσεις είναι εξαιρετικές έως τώρα,ευχαριστώ όλους για την γνώμη τους 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...