Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανείς για την συγκεκριμένη υλοποίηση;; Gigabyte

Έχω το υπόλοιπο pc έτοιμο (3600x,tomahawk max, 16gbTridentZ RGB 3200 cl16) και μένει να παραγγείλω γραφικών. Παίζω επί τω πλείστων Esports titles (csgo, rocket league, pubg, apex, r6s) αλλά τώρα τελευταία και ΑAA games. Από monitor alienware aw2518hf (1080p,240hz). Το ερώτημα μου είναι αν αξίζει να πάω σε "φθηνή" 2070 όπως η πάνω ή σε μια απλή 2060super όπως   Αυτή  

Ή Αυτή

Θέλω να μην ξεπεράσω κατά πολύ τα 400 ευρώ εκτός και αν αξίζει 

Επεξ/σία από tsakiG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα του τοπικ τώρα, η δίκη μου απορία ουσιαστικά ήταν ότι αν αξίζει να δώσω τα 200€ που απαιτεί το step up της EVGA για να ανέβω από την 2070 Super στην 2080 Super με την προϋπόθεση ότι θα πάω σε 1440p @ 144 Hz μόνιτορ γύρω στο Πάσχα ή να περιμένω 8 μήνες για τις Ampere κρατώντας την 2070 Super μέχρι τότε. 
 

Φυσικα η 2070 S με υποχωρήσεις θα με καλύπτει και στα 2Κ/144Hz ωστοσο εφόσον ανέβω σε 2080S μπορεί να μη χρειαστεί και να ξανά αλλάξω κάρτα άρα να αγνοήσω τις Ampere αφού παίζω τίτλους όπως το Apex, PUBG, LoL, R6: Siege κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Amstrad6128 είπε

 

Επιβεβαιωνεις πληρως τα λεγομενα μου οταν εγραφα οτι η 2080Ti ηταν πεταμενα  λεφτα και οσοι τις πηραν θα τις πουλησουν για να μεταβουν στην νεα  γενια .

Όχι άλλο κάρβουνο 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Στα του τοπικ τώρα, η δίκη μου απορία ουσιαστικά ήταν ότι αν αξίζει να δώσω τα 200€ που απαιτεί το step up της EVGA για να ανέβω από την 2070 Super στην 2080 Super με την προϋπόθεση ότι θα πάω σε 1440p @ 144 Hz μόνιτορ γύρω στο Πάσχα ή να περιμένω 8 μήνες για τις Ampere κρατώντας την 2070 Super μέχρι τότε. 
 

Φυσικα η 2070 S με υποχωρήσεις θα με καλύπτει και στα 2Κ/144Hz ωστοσο εφόσον ανέβω σε 2080S μπορεί να μη χρειαστεί και να ξανά αλλάξω κάρτα άρα να αγνοήσω τις Ampere αφού παίζω τίτλους όπως το Apex, PUBG, LoL, R6: Siege κλπ. 

Δεν αξίζει όχι, περίμενε τις νέες GeForce.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, tsakiG είπε

Γνωρίζει κανείς για την συγκεκριμένη υλοποίηση;; Gigabyte

Έχω το υπόλοιπο pc έτοιμο (3600x,tomahawk max, 16gbTridentZ RGB 3200 cl16) και μένει να παραγγείλω γραφικών. Παίζω επί τω πλείστων Esports titles (csgo, rocket league, pubg, apex, r6s) αλλά τώρα τελευταία και ΑAA games. Από monitor alienware aw2518hf (1080p,240hz). Το ερώτημα μου είναι αν αξίζει να πάω σε "φθηνή" 2070 όπως η πάνω ή σε μια απλή 2060super όπως   Αυτή  

Ή Αυτή

Θέλω να μην ξεπεράσω κατά πολύ τα 400 ευρώ εκτός και αν αξίζει 

Καλημέρα. Από αυτές που ρωτάς, η μόνη διαθέσιμη ξεκινάει στα 500 ευρώ. Για μένα, εφόσον υπάρχει η 5700xt στην αγορά η οποία είναι καλύτερη και φθηνότερη από τις τρεις, καλύτερα να πας σε αυτή. 

9 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Στα του τοπικ τώρα, η δίκη μου απορία ουσιαστικά ήταν ότι αν αξίζει να δώσω τα 200€ που απαιτεί το step up της EVGA για να ανέβω από την 2070 Super στην 2080 Super με την προϋπόθεση ότι θα πάω σε 1440p @ 144 Hz μόνιτορ γύρω στο Πάσχα ή να περιμένω 8 μήνες για τις Ampere κρατώντας την 2070 Super μέχρι τότε. 
 

Φυσικα η 2070 S με υποχωρήσεις θα με καλύπτει και στα 2Κ/144Hz ωστοσο εφόσον ανέβω σε 2080S μπορεί να μη χρειαστεί και να ξανά αλλάξω κάρτα άρα να αγνοήσω τις Ampere αφού παίζω τίτλους όπως το Apex, PUBG, LoL, R6: Siege κλπ. 

Αν αντέχεις να περιμένεις μέχρι το Πάσχα, αξίζει να πας στη νέα γενιά, αλλιώς η 2080super θα σε καλύψει για αυτά που ζητάς. Φυσικά αν σου δινόταν η δυνατότητα να αναβαθμίσεις σε 2080ti με παραπάνω χρήματα  δεν θα χρειάζονταν καν να το σκεφτείς να περιμένεις τις ampere. 

Επεξ/σία από Fredman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

εχω ι3 με τον 8100, και 1660ΤΙ 

αξιζει να παω σε αλλη καρτα στα 1080p?

εαν παω σε 1440p 144hz ποια καρτα θελω? 2070?

μου αρεσει το RTX graphics 

2070 Super. Ίσως να μπουκαλιάζει ο 8100, αλλά σε 1440p λογικά θα είναι λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Είδατε την ανάλυση που αναφέρει 1080p, και δεν φτάνει η 1660Τi, το τρολάρισμα πώς ορίζεται δηλαδή?

σε ultra οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...