Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω το εξης προβλημα οταν ξεκιναει ο υπολογιστης για μερικα δευτερολεπτα οι ανεμιστηρες της καρτας δουλευουν φουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aten-Ra είπε

Εγώ βλέπω να κατεβαίνει στα $259 η 5600ΧΤ στις 21 Ιανουαρίου μαζί με τα reviews

Μπα τελικά απλά ανεβάσανε 10W το ΤBP και μπούσταραν τα ρολόγια στα επίπεδα της 5700.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο τι κανει το ετρεξα αλλα το σταματησα γιατι δεν ξερω αν καποια στιγμη σταματησει μονο του.

Εφτασε τους 70 βαθμους η καρτα αλλα δεν εχω ουτε εναν ανεμιστηρα στο κουτι μονο της καρτας και του επεξεργαστη.

Χωρίς τίτλο.jpg

DSC01026.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Αυτο τι κανει το ετρεξα αλλα το σταματησα γιατι δεν ξερω αν καποια στιγμη σταματησει μονο του.

Εφτασε τους 70 βαθμους η καρτα αλλα δεν εχω ουτε εναν ανεμιστηρα στο κουτι μονο της καρτας και του επεξεργαστη.

Χωρίς τίτλο.jpg

DSC01026.JPG

Αν εννοείς το scan, είναι ένας έλεγχος που κάνει για να δει πόσο overclock "σηκώνει" η κάρτα. 

Βάλε κανένα fan στο κουτί. Αμαρτία είναι. είναι που είναι λίγο ζέστη υλοποίηση αυτή που έχεις χωρίς fan θα γίνεται φουρνακι το pc σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Αν εννοείς το scan, είναι ένας έλεγχος που κάνει για να δει πόσο overclock "σηκώνει" η κάρτα. 

Βάλε κανένα fan στο κουτί. Αμαρτία είναι. είναι που είναι λίγο ζέστη υλοποίηση αυτή που έχεις χωρίς fan θα γίνεται φουρνακι το pc σου. 

Θα βαλω δεν τον εχω τελειωσει ακομα τον υπολογιστη απλα αλλαξα κουτι απο Phanteks σε Lian Li  και οι 3 140αρηδες που εχω δεν χωρανε παιρνει 120αρηδες αυτο.

Η καρτα ειναι η χοντρη που ει τρια Slot η XC οχι η απλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tanasen01 είπε

Μπα τελικά απλά ανεβάσανε 10W το ΤBP και μπούσταραν τα ρολόγια στα επίπεδα της 5700.

Α μάλιστα, άρα θα φτάσει στις ίδιες επιδόσεις και 20 δολάρια χαμηλότερη τιμή από την 2060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχω το εξης προβλημα οταν ξεκιναει ο υπολογιστης για μερικα δευτερολεπτα οι ανεμιστηρες της καρτας δουλευουν φουλ.

 

Δεν είναι τίποτα, με κάποιες παλαιότερες κάρτες το έκανε και σε εμένα, μετά όμως οι στροφές των ανεμιστήρων έπεφταν στο φυσιολογικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2020 στις 11:56 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Δεν έχει RTX όμως, οπότε για τόσο μικρή διαφορά στη τιμή καλύτερα 2060.

Να το κάνω τι το RTX στην 2060 ??? για να παίζω σε 720p ??  😂

Περιμένω τα review της 5600ΧΤ και ίσως γίνω πελάτης ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...