Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, kkatzos είπε

Η MSI Trio-X και η Sapphire Nitro+ Vega 56/64 είναι οι βαρυτερες καρτες γραφικών με βάρος σχεδόν 1,7Kg. Τούβλα κανονικά...

Δεν παίζει ρόλο το βάρος, αλλά η κατασκευή. Έχει βίντεο ο JayzTwoCents που εξηγεί που υπάρχει το πρόβλημα στην κατασκευή και λυγίζει η GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε κάθε περίπτωση μία βαρύτερη και κυρίως μακρύτερη κάρτα ασκεί αυξάνει την ροπή αφού είναι μεγαλύτερη η απόσταση από το slot. Ψιλοπράγματα βέβαια αλλά σε βάθος χρόνου ασκείται μεγαλύτερη δύναμη στο slot. Τώρα αν λυγίζει η όχι η κάρτα προφανώς και είναι θέμα κατασκευής της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα μια zotac rtx 2080 super AMP extreme και έχω να πω τα καλύτερα από θέμα απόδοσης πραγματικά beast η κάρτα (είχα power color 5700xt red devil την έδωσα μέσα σε 20 μέρες για τα γνωστά προβλήματα ) την έχω με ryzen 2700x 16gb 3600mhz x470 aorus παίζω battlefield 5 witcher3 diablo3 Starcraft dota 2 κτλπ όλα ultra .!! Πιστεύω η επόμενη αλλαγή θα είναι σε κανα δυο χρονάκια .

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kagouras είπε

Μόλις πήρα μια zotac rtx 2080 super AMP extreme και έχω να πω τα καλύτερα από θέμα απόδοσης πραγματικά beast η κάρτα (είχα power color 5700xt red devil την έδωσα μέσα σε 20 μέρες για τα γνωστά προβλήματα ) την έχω με ryzen 2700x 16gb 3600mhz x470 aorus παίζω battlefield 5 witcher3 diablo3 Starcraft dota 2 κτλπ όλα ultra .!! Πιστεύω η επόμενη αλλαγή θα είναι σε κανα δυο χρονάκια .

Απο kagouras έγινες μαγκουρας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, kagouras είπε

Μόλις πήρα μια zotac rtx 2080 super AMP extreme και έχω να πω τα καλύτερα από θέμα απόδοσης πραγματικά beast η κάρτα (είχα power color 5700xt red devil την έδωσα μέσα σε 20 μέρες για τα γνωστά προβλήματα ) την έχω με ryzen 2700x 16gb 3600mhz x470 aorus παίζω battlefield 5 witcher3 diablo3 Starcraft dota 2 κτλπ όλα ultra .!! Πιστεύω η επόμενη αλλαγή θα είναι σε κανα δυο χρονάκια .

Τώρα θα δεις πόσο ωραία αίσθηση είναι να ανοίγεις το pc και απλά τα παίζεις χωρίς να προσπαθείς να κάνεις την κάρτα απλά να δουλέψει. Welcome to the club!!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παραβλέπουμε βέβαια το γεγονός ότι είναι υπερεκτιμημένες με βγήκε περίπου +200€ παραπάνω από την super.. αλλά χαλάλι μου φύγαν οι ρυτίδες που έβγαλα 20 μέρες με την 5700xt.!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι πιο φθηνές 2080 super είναι στο 700άρι και οι 5700ΧΤ στο 400άρι. Δηλαδή δίνεις +75% παραπάνω χρήμα για +25% perf (σύμφωνα με το techpowerup) RT, και καλύτερους drivers. Όντως είναι αρκετά. Στα 600 (δηλαδή +50% χρήμα παραπάνω από την 5700ΧΤ) θα ήταν απλά ΟΚ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Οι πιο φθηνές 2080 super είναι στο 700άρι και οι 5700ΧΤ στο 400άρι. Δηλαδή δίνεις +75% παραπάνω χρήμα για +25% perf (σύμφωνα με το techpowerup) RT, και καλύτερους drivers. Όντως είναι αρκετά. Στα 600 (δηλαδή +50% χρήμα παραπάνω από την 5700ΧΤ) θα ήταν απλά ΟΚ..

Και μια 2070 super στο 500αρι ακομα καλλιτερη επιλογη βαση λεφτων\αποδοσης 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος το Uncharted 4, τελος το GOW, προχωραω το κορυφαιο Last of us.

Βαζω να παιξω λιγο το ME Andromeda και λιγο Anthem...😝

Διαπιστώνεις οτι στο pc το προβλημα δεν ειναι η ολικη εφαρμογη του Pay Tracing αλλά studio να κατσουν  μια 3ετια να φτιαξουν ενα παιχνιδι της προκοπής. H Ubisoft πεταει τα games σαν στραγαλια και τι καταφερε ? Τα θαψε ολα.... 

Περιμενουμε τα Amperια για να παιξουμε στην ουσια το Cyberpank... 1080p με Pay Tracing 😁

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ROG-X είπε

Τελος το Uncharted 4, τελος το GOW, προχωραω το κορυφαιο Last of us.

Βαζω να παιξω λιγο το ME Andromeda και λιγο Anthem...😝

Διαπιστώνεις οτι στο pc το προβλημα δεν ειναι η ολικη εφαρμογη του Pay Tracing αλλά studio να κατσουν  μια 3ετια να φτιαξουν ενα παιχνιδι της προκοπής. H Ubisoft πεταει τα games σαν στραγαλια και τι καταφερε ? Τα θαψε ολα.... 

Περιμενουμε τα Amperια για να παιξουμε στην ουσια το Cyberpank... 1080p με Pay Tracing 😁

Μίλησες σωστά  και μια φορά. Τι έπαθες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/1/2020 στις 7:42 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Δεν θα ξεφύγουν οι Ampere, πλέον οι competitors θα είναι οι κονσόλες με 500Ε. Θα προσγειώσουν τιμές και θα δώσουν και σοβαρό performance boost.

καλα περιμενε... δηλαδη οι κονσολες θα ειναι αμεσα συγκρισιμες με τις ampere 3070/3080/3080ti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...