Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, xrit86 είπε

ποσο εβγαλες;;

Αρκετά επάνω😉😁☺️99 με το daily μου oc και 102 με καλό oc

IMG-f498b70bbff54564b7b894f85a23ccd6-V.j

IMG-20200914-235443.jpg

IMG-20200914-235505.jpg

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, xrit86 είπε

STOK 3080 μου φαινεσαι ..

Θα δούμε αύριο.

Εάν είναι τόσο κοντά με 3080 είμαι για 3090 εξ.αλλου από αρχή είχα πει η 3090 είναι μονόδρομος για μένα η για όσους έχουν ti

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xrit86 είπε

στην τιμη  της  η 3090 δεν εχει πολυ νοημα  αν εισαι στο hobby , μονο αν σου βγαζει χρημα  😁

Mεχρι 1700€ είμαι παραπάνω δεν βγαίνουν τα κουκιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη αναλυση του σε ποιες περιπτωσεις το rt κανει διαφορα οπως reflections και σε ποιες οχι τοσο οπως shadows σε αυτους τους τιτλους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πεταμένα λεφτά οι Turing. Φεύγουν μακριά οι devs από τα gimmicks.  Καλύτερα μια 5700XT ρε γαμώτο. Τζάμπα επιδόσεις.

https://www.dsogaming.com/news/mount-blade-ii-bannerlord-mortal-shell-more-will-support-ray-tracing-dlss/

Αναφορά σε κείμενο

NVIDIA has announced some new games that will support DLSS and/or Ray Tracing effects. According to the green team, Mount & Blade II: Bannerlord, Mortal Shell, Xuan-Yuan Sword VII, Edge of Eternity and Ready or Not will support RTX.

 

Before closing, NVIDIA has also listed some triple-A games that will support Ray Tracing and DLSS. These games are: Call of Duty: Black Ops Cold War, Cyberpunk 2077, World of Warcraft: Shadowlands and Watch Dogs Legion. Additionally, some lower-budget games will support RTX. These games are: Ghostrunner, Enlisted and Pumpkin Jack.

 

Επεξ/σία από pirmen56
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

@Pakmanis Απαντάω εδώ για να μην λέμε άσχετα στο thread των navi. Το coil whine είναι λαχείο, μπορεί να τύχει και σε καλή υλοποίηση, και έχει να κάνει και με το τροφοδοτικό πολλές φορές. Δεν είναι επικίνδυνο για την κάρτα πάντως ούτε artifacts βγάζεις από coil whine. Και εμένα έχει ελαφρύ coil whine το οποίο καλύπτεται έτσι και αλλιώς από τον ήχο των fans. Μέτρια με top υλοποίηση μιλάμε για 5% διαφορές το πολύ πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

@Pakmanis Απαντάω εδώ για να μην λέμε άσχετα στο thread των navi. Το coil whine είναι λαχείο, μπορεί να τύχει και σε καλή υλοποίηση, και έχει να κάνει και με το τροφοδοτικό πολλές φορές. Δεν είναι επικίνδυνο για την κάρτα πάντως ούτε artifacts βγάζεις από coil whine. Και εμένα έχει ελαφρύ coil whine το οποίο καλύπτεται έτσι και αλλιώς από τον ήχο των fans. Μέτρια με top υλοποίηση μιλάμε για 5% διαφορές το πολύ πάντως..

Σε ευχαριστώ πολυ Γιάννη.  Θ το λαβω υποψην κι αυτο. Δηλαδή παντως εσυ προτείνεις 2070s παρα 5700xt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Pakmanis είπε

Σε ευχαριστώ πολυ Γιάννη.  Θ το λαβω υποψην κι αυτο. Δηλαδή παντως εσυ προτείνεις 2070s παρα 5700xt?

Άμα την βρεις κοντά στην τιμή, μέχρι 50 ευρώ παραπάνω ξέρω 'γω..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2020 στις 11:38 ΜΜ, pirmen56 είπε

Πεταμένα λεφτά οι Turing. Φεύγουν μακριά οι devs από τα gimmicks.  Καλύτερα μια 5700XT ρε γαμώτο. Τζάμπα επιδόσεις.

https://www.dsogaming.com/news/mount-blade-ii-bannerlord-mortal-shell-more-will-support-ray-tracing-dlss/

Τι να βάλουν rtx στο bannerlord, το παιχνίδι έχει με το ζόρι early DX11 era visuals.😁

Τουλάχιστον 8α μασκαρευτεί το χοντρό cpu bottleneck που πέφτει στις μεγάλες μάχες, αφού θα σέρνεσαι παντού μετά.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Μαγεία !

έχει όντως διαφορά το rtx αλλά βαράει στα παϊδια

btw 0 draw distance το game ε. Εξαφανίζονται στα 10 βήματα και εμφανίζονται στην μάπα με pop in .Το είχα πει από το launch trailer που είχαν γυρισμένη την κάμερα και πήγαιναν περπατώντας ότι θα είναι έτσι

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...