Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μια επίκληση στις γνώσεις σας. Έχω μια Palit 2080 super jetstream και το inspector σαν μνήμες αναγνωρίζει Unknown (14) (Samsung). Αν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από επιδόσεις, θερμοκρασία και θόρυβο (ειδικά το τελευταίο), πόσο μπορώ να boostάρω κάρτες της εν λόγω εταιρίας πέραν του τυπικού OC scan?

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα έχουμε πει πολλάκις, δεν έχει νόημα η επανάληψη. Ο περισσότερος κόσμος mid-range κάρτες αγοράζει γιατί τον ενδιαφέρει να παίζει το PUBG/Fortnite/APEX του και όχι να max-άρει το Exodus με RT σε 4Κ.

Αυτός που θέλει να μαξάρει είναι ο 2% που σου είπα παγκοσμίως.. Ο 98% είναι αυτός που πραγματικά θέλει να παίξει απλα κι ωραία και σε 1080p  medium/high  και στο exodus που λες κι εσυ.. Δεν υπάρχει μονο το pubg/fortnite για mid/rage καρτες και  τα υπόλοιπα "δυνατά" παιχνίδια μόνο για 4Κ ULTRA FULL RT και φέξε μου και γλίστρησα.. Αυτό λέω..🙂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, iazriel είπε

Να κάνω μια επίκληση στις γνώσεις σας. Έχω μια Palit 2080 super jetstream και το inspector σαν μνήμες αναγνωρίζει Unknown (14) (Samsung). Αν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από επιδόσεις, θερμοκρασία και θόρυβο (ειδικά το τελευταίο), πόσο μπορώ να boostάρω κάρτες της εν λόγω εταιρίας πέραν του τυπικού OC scan?

Κάθε κάρτα έχει τα δικά της όρια. Είναι ανάλογα τι τσεπάκι θα πετύχεις.

27 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Κάθε κάρτα έχει τα δικά της όρια. Είναι ανάλογα τι τσεπάκι θα πετύχεις.

Τι τσεπάκι ρε μιλανέζε, ΤΣΙΠΑΚΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Κάθε κάρτα έχει τα δικά της όρια. Είναι ανάλογα τι τσεπάκι θα πετύχεις.

Τι τσεπάκι ρε μιλανέζε, ΤΣΙΠΑΚΙ

Στην παρούσα φάση είναι +50 στον πυρήνα και +500 στις μνήμες μάλλον συντηρητικά θα έλεγα. Ανεβαίνω ανά 25MHz στον πυρήνα και 100ΜΗz στις μνήμες μέχρι να κρασαρει; έχω βάλει το power στο 130% αλλά δεν θέλω overvoltage. 

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, iazriel είπε

Στην παρούσα φάση είναι +50 στον πυρήνα και +500 στις μνήμες. Ανεβαίνω ανά 25MHz στον πυρήνα και 100ΜΗz στις μνήμες μέχρι να κρασαρει; έχω βάλει το power στο 130% αλλά δεν θέλω overvoltage. 

Δεν υπάρχει overvoltage.Η Τάση ρυθμίζεται αυτόματα ανάλογα την θερμοκρασία και απο εκεί και πέρα ανάλογα την χαρτογράφηση δίνει το αντιστοιχο clock

 Ανέβαζε στο πυρήνα μέχρι να φτάσεις στα όρια. επίσης κατα 15 να ανεβαίνεις όχι 25, δηλαδη +30,+45,+60,+75

Πάρτε ti και μετά πάρτε αυτήν 

http://www.tftcentral.co.uk/blog/aoc-agon-ag353ucg-announced-with-35-ultrawide-va-panel-200hz-and-g-sync-hdr/

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δεν υπάρχει overvoltage.Η Τάση ρυθμίζεται αυτόματα ανάλογα την θερμοκρασία και απο εκεί και πέρα ανάλογα την χαρτογράφηση δίνει το αντιστοιχο clock

 Ανέβαζε στο πυρήνα μέχρι να φτάσεις στα όρια. επίσης κατα 15 να ανεβαίνεις όχι 25, δηλαδη +30,+45,+60,+75

Πάρτε ti και μετά πάρτε αυτήν 

http://www.tftcentral.co.uk/blog/aoc-agon-ag353ucg-announced-with-35-ultrawide-va-panel-200hz-and-g-sync-hdr/

Το uw δε βολεύει για benchmarks... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Ο διάδοχος της gtx 970 confirmed? :D

Δε νομίζω να το ξανακάνουν αυτό..Θα τους βγάλουν στη φόρα με τη μία γιατί είναι υποψιασμένοι πλέον. Απλά τι 7.5GB, γελάνε και οι πέτρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Δε νομίζω να το ξανακάνουν αυτό..Θα τους βγάλουν στη φόρα με τη μία γιατί είναι υποψιασμένοι πλέον. Απλά τι 7.5GB, γελάνε και οι πέτρες..

Μπορει να βγάλουν και έκδοση 7.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Όταν βλέπω και σοβαρά site να γράφουν VA panel και 178 μοίρες γωνίες θέασης μου γυρίζουν τα άντερα ειλικρινά... Πάντως δεν περίμενα να είναι πιο φθηνή από την δική σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, iazriel είπε

Όταν βλέπω και σοβαρά site να γράφουν VA panel και 178 μοίρες γωνίες θέασης μου γυρίζουν τα άντερα ειλικρινά... Πάντως δεν περίμενα να είναι πιο φθηνή από την δική σου. 

Οι νεες QLED της Samsung είναι VA αλλά έχουν βάλει ένα στρώμα που βελτίωσαν τις γωνίες. Ίσως και σε αυτές να έχουν κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...