Προς το περιεχόμενο

καταβολή δεδουλευμένων και επιδομάτων απο εργοδότη ύστερα απο παραίτηση


dimtsef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

ο ίδιος την υπέγραψε... αν ήθελε ας εξαφανιζόταν οπότε και πάλι θα ήταν παραίτηση με την ανάλογη διαδικασία..  (δικαστικός επιμελητής κτλ.. ) 

το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο από τη στιγμή που μόνος του αποφάσισε να μην πάει στη δουλειά 

τώρα απλά διευκόλυνε τη διαδικασία 

Από ότι κατάλαβα δεν υπογράφτηκε ποτέ τέτοιο χαρτί απλά γιατί ο εργοδότης δε το δεχθηκε ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Moderators
31 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Από ότι κατάλαβα δεν υπογράφτηκε ποτέ τέτοιο χαρτί απλά γιατί ο εργοδότης δε το δεχθηκε ...

Ο ίδιος υπέγραψε παραίτηση από ότι έχω καταλάβει οπότε αν υπεγραψε εκτός από τα δώρα-επιδόματα άδειας και ότι μέρες άδειας είχε (που πρέπει να πληρωθούν) δεν μπορεί να διεκδίκησει κατι άλλο

Τώρα αν καιγόταν τόσο για τα λεφτά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καιγόταν για άδεια ανεφ αποδοχών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπόγραψες παραίτηση , και εκεί που υπέγραφες είχε κάποιο πλαίσιο που έλεγε "ουδεμία απαίτηση εχω από την εταιρία" ή κάτι παρόμοιο , δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα. Εαν θέλει στο τρίβει στα μούτρα και ξεμπερδεύει (οσο άσχημο και εαν ακούγεται αυτό- λυπάμαι)

Πιστεύω με λίγη υπομονή , και τηλέφωνα στον λογιστή του , θα βγει άκρη. Πρέπει απλώς να μάθεις απο άλλους στην εταιρία πότε πληρώνονται για να ξέρεις , την επομένη να αρχίσεις τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Από ότι κατάλαβα δεν υπογράφτηκε ποτέ τέτοιο χαρτί απλά γιατί ο εργοδότης δε το δεχθηκε ...

ίσως μιλάς για την αίτηση άδειας άνευ αποδοχών

 

εγώ μιλάω για την παραίτηση που είναι υποχρεωτικό να φέρει την υπογραφή του εργαζομένου επάνω ώστε να υποβληθεί ηλεκτρονικά 

 

δεν παίζει πλέον παραίτηση χωρίς υπογραφή και γνώση του ίδιου του εργαζομένου.

 

και αν σηκωθεί και εξαφανιστεί κανονικά πρέπει να του την επιδόσουν με επιμελητή

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχει γίνει η παραίτηση απο μεριάς μου κανονικά , οι άλλοι έχουν πληρωθεί για τον Μάρτιο. Τον έχω πάρει με το μαλακό προς το παρών ζορίζετε οικονομικά η αλήθεια είναι και αποφάσισα απλά να περιμένω. ευχαριστώ για την συμπαράσταση και την συμβολή σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά γίνονται σε εταιρείες/επιχειρήσεις που το προσωπικό είναι ελάχιστο,από 2 έως 15-20 άτομα.Απλα θέλω να μου επιβεβαιώσεις αυτό,το πόσα άτομα εισασταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...