Προς το περιεχόμενο

Ο αισθητήρας υπερήχων του Galaxy S10 μπορεί να «ξεγελαστεί» από ένα 3D εκτυπωμένο αποτύπωμα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι φεύγουμε από την σφαίρα της απλής καθημερινότητας και μπαίνουμε σε μια σφαίρα μέσα στην οποια ζούνε ο Liam Neeson και ο Daniel Craig... Ας σοβαρευτούμε σιγά σιγά... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, stafaf είπε

Μήπως να του το δώσω και στο χέρι; 

Πως βολεύεσαι; Μην κουράζεται κιόλας. 

Πες μου το σενάριο που σε βολεύει.

Εσύ εντωμεταξύ να φοράς μόνιμα γάντια μην αφήνεις εδώ και εκεί δακτυλικά αποτυπώματα. 

Ποιο ευκολα ξεκλιδωνει το iphone παρατο sammy που πρεπει να φτιαχνεις ομοιοματα. 

Το βιντεο παιζει να ειναι fake δεν εξηγει πολλα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, fg9000 είπε

Ποιο ευκολα ξεκλιδωνει το iphone παρατο sammy που πρεπει να φτιαχνεις ομοιοματα. 

Το βιντεο παιζει να ειναι fake δεν εξηγει πολλα πραγματα

Τι ακριβώς δεν εξηγει; 

Ποιες λεπτομέρειες σου λείπουν για να σε κανει να πιστέψεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Soulson είπε

Καλά γελάω ακόμα με αυτούς που είστε ακόμα βαμμένοι apple-άκιδες. Ήμαρτον ρε παιδιά. Αλήθεια! Σε λίγο θα χρειάζεται άδεια από την πολεοδομία για το μπαλκόνι (notch) των iPhones κι εσείς εκεί να μιλάτε για face id και face unlock που μόνο πρόβλημα είναι για την οθόνη ενώ απλά θα μπορούσε να έχει δακτυλικό στην πλάτη από την αρχή; Αυτός είναι ένας από τους βασικούς λόγους που έφυγα από τα κινητά αυτά. Ποιο Face ID  σοβαρά τώρα ποιοι είστε? οι βασίλισσα Ελισάβετ που θα ανοίξετε το φυλάκιο με την Tiara και θα κάνουν τέτοια διαδικασία για να σας αντιγράψουν τα βιομετρικά; Ξυπνήστε λίγο επιτέλους γιατί δεν θα μπορούμε να σας πάρουμε και σοβαρά στο τέλος και μιλάμε σε τεχνολογικό site και εσείς χάνετε την ουσία. Τσάμπα τη ζωή σας δυσκολότερη κάνετε  επειδή σας πλασάρουν με όμορφα ονόματα άκυρες προσθήκες από αυτή την εταιρία που με κάνει να γίνω hater πια. Ο άλλος κάπου διάβασα μιλάει και για φοτο  που απλά δεν υπάρχουν καν στα συγκριτικά τα iPhone πια. Όλο pixel Samsung Huawei ασχολούνται και με gcam πάνω. Δηλαδή που ζείτε? 'Η μόνο εδώ μέσα μπαίνετε και ενημερώνεστε; 

Το face unlock δεν το έχει για ασφάλεια αλλά για γρήγορη πρόσβαση στη συσκευή και σε ενημερώνει κιόλας γι'αυτό πριν το ενεργοποιήσεις.  Επισης, Παίρνεις το κύπελλο του πιο fail comment με αυτό που είπες για one ui. 🎆🎆🎆🥇🥇🥇🥇🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆Όλοι έχουν πει τα καλύτερα στον κόσμο αλλά βρέθηκε Έλληνας να πει το αντίθετο. Να πω ότι δεν το περιμέναμε θα ήταν ψέμα...

Έχεις πολύ πλάκα, με αυτά π γραφεις μόνο ότι είσαι hater φαίνεται και όχι ότι ξέρεις από τεχνολογια. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Έχεις πολύ πλάκα, με αυτά π γραφεις μόνο ότι είσαι hater φαίνεται και όχι ότι ξέρεις από τεχνολογια. 

Φίλε μου σίγουρα hater αρχίζω και δηλώνω αλλά τουλάχιστον είχα και έχω άποψη από προϊόντα της apple. Για το αν γνωρίζω από τεχνολογία αποδεικνύεται με το ότι  δεν είμαι οπαδός εταιρειών και αλλάζω γνώμη εύκολα.  Βέβαια έχω περάσει κι εγώ πολύ παλιά την εξάρτηση "apple" Αλλά παλιά τότε που έπαιζε μπάλα μόνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, Soulson said:

Καλά γελάω ακόμα με αυτούς που είστε ακόμα βαμμένοι apple-άκιδες. Ήμαρτον ρε παιδιά. Αλήθεια! Σε λίγο θα χρειάζεται άδεια από την πολεοδομία για το μπαλκόνι (notch) των iPhones κι εσείς εκεί να μιλάτε για face id και face unlock που μόνο πρόβλημα είναι για την οθόνη ενώ απλά θα μπορούσε να έχει δακτυλικό στην πλάτη από την αρχή; Αυτός είναι ένας από τους βασικούς λόγους που έφυγα από τα κινητά αυτά. Ποιο Face ID  σοβαρά τώρα ποιοι είστε? οι βασίλισσα Ελισάβετ που θα ανοίξετε το φυλάκιο με την Tiara και θα κάνουν τέτοια διαδικασία για να σας αντιγράψουν τα βιομετρικά; Ξυπνήστε λίγο επιτέλους γιατί δεν θα μπορούμε να σας πάρουμε και σοβαρά στο τέλος και μιλάμε σε τεχνολογικό site και εσείς χάνετε την ουσία. Τσάμπα τη ζωή σας δυσκολότερη κάνετε  επειδή σας πλασάρουν με όμορφα ονόματα άκυρες προσθήκες από αυτή την εταιρία που με κάνει να γίνω hater πια. Ο άλλος κάπου διάβασα μιλάει και για φοτο  που απλά δεν υπάρχουν καν στα συγκριτικά τα iPhone πια. Όλο pixel Samsung Huawei ασχολούνται και με gcam πάνω. Δηλαδή που ζείτε? 'Η μόνο εδώ μέσα μπαίνετε και ενημερώνεστε; 

Το face unlock δεν το έχει για ασφάλεια αλλά για γρήγορη πρόσβαση στη συσκευή και σε ενημερώνει κιόλας γι'αυτό πριν το ενεργοποιήσεις.  Επισης, Παίρνεις το κύπελλο του πιο fail comment με αυτό που είπες για one ui. 🎆🎆🎆🥇🥇🥇🥇🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆Όλοι έχουν πει τα καλύτερα στον κόσμο αλλά βρέθηκε Έλληνας να πει το αντίθετο. Να πω ότι δεν το περιμέναμε θα ήταν ψέμα...

Κι εγώ γελάω που τα μαζεύετε τώρα σιγά σιγά κάνοντας τους ειδικούς σε θέματα ασφαλείας. 

Θα ήθελε πολύ η Samsung να είχε την ασφάλεια του Face ID αλλά δεν είχαν χρόνο για τόσο πολύ innovation! 😛 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Κι εγώ γελάω που τα μαζεύετε τώρα σιγά σιγά κάνοντας τους ειδικούς σε θέματα ασφαλείας. 

Θα ήθελε πολύ η Samsung να είχε την ασφάλεια του Face ID αλλά δεν είχαν χρόνο για τόσο πολύ innovation! 😛 

Καλά τώρα σοβαρολογείς?  Αυτός σου φαίνεται οτι είναι ο λόγος;  Ή ότι κοιτάνε  να μειώσουν τετραγωνικά από το μπαλκόνι; Μόλις το κόψει και η Apple εκεί να σε δω που θα θέλει να βγάλει fullscreen. Innovation τα τελευταία 3 χρόνια σε τι ακριβώς; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, billdanos said:

Κι εγώ γελάω που τα μαζεύετε τώρα σιγά σιγά κάνοντας τους ειδικούς σε θέματα ασφαλείας. 

Θα ήθελε πολύ η Samsung να είχε την ασφάλεια του Face ID αλλά δεν είχαν χρόνο για τόσο πολύ innovation! 😛 

Ποια ασφάλεια του FaceID ρε συ? μιλάς για αυτό το sourotiri.jpg που και 5χρονος χακερ το  έσπαγε???

υγ: άμα σου πάρουν το κινητό δεν μπα να έχεις και κωδικό 50 χαρακτήρες... τα data μπορούν να στα πάρουν.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Soulson είπε

Φίλε μου σίγουρα hater αρχίζω και δηλώνω αλλά τουλάχιστον είχα και έχω άποψη από προϊόντα της apple. Για το αν γνωρίζω από τεχνολογία αποδεικνύεται με το ότι  δεν είμαι οπαδός εταιρειών και αλλάζω γνώμη εύκολα.  Βέβαια έχω περάσει κι εγώ πολύ παλιά την εξάρτηση "apple" Αλλά παλιά τότε που έπαιζε μπάλα μόνη της.

Προσωπικα θεωρω οτι μετα το Νοκια 6600 (ωραια χρονια) το πρωτο Iphone 3g ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου απο αποψη generation gap με αλλες συσκευες συγκριτικα. Η διαφορα ηταν χαοτικη, μετα εμεινα στην Apple για 2-3 γενιες ακομη (μεχρι το iphone 4 αν δεν απατωμαι, δεν αλλαζω και καθε χρονο κινητα) και εκτοτε θεωρω οτι ειναι ισως η χειροτερη εταιρεια με διαφορα να της δωσεις εστω και 1 ευρω. Τρομερα αντικαταναλωτικες πρακτικες, συσκευες πανακριβες χωρις λογο, πολυ περιοριστικο λογισμικο κτλ. Πλεον βλεπω Iphone συσκευη και βγαζω φλυκταινες. Οι μονοι που δικαιολογω καπως ειναι αυτοι που θελουν ολο το οικοσυστημα για τη δουλεια τους και η αλλαγη ειναι αρκετα δυσκολη, ουσιαστικα καθονται γτ τροπον τινα εκβιαζονται.

Επεξ/σία από tsibosp
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, polydoroskatharakis είπε

...υποτίθεται σε τεχνολογικό σάιτ, δε θα πρέπει οι αναγνώστες να έχουν μια ελάχιστη σχέση με την τεχνολογία και να μην πετάνε τούβλα;

Εδώ δεν έχει moderators που να έχουν την ελάχιστη σχέση με την τεχνολογία, αναγνώστες περιμένεις εσύ;

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, NotAliki177 said:

Ποια ασφάλεια του FaceID ρε συ? μιλάς για αυτό το sourotiri.jpg που και 5χρονος χακερ το  έσπαγε???

Για να συζητήσουμε σοβαρά, θα πας πρώτα να ξαναδιαβασεις και αφού καταλάβεις πως λειτουργεί το Face ID, ίσως και να συζητήσουμε. :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, billdanos said:

Για να συζητήσουμε σοβαρά, θα πας πρώτα να ξαναδιαβασεις και αφού καταλάβεις πως λειτουργεί το Face ID, ίσως και να συζητήσουμε. :) 

Δεν με ενδιαφέρει πως λειτουργεί η κάθε τεχνολογία της κάθε εταιρίας. Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι και στις 2 εταιρίες έχουν/είχαν βρει τρύπα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, aeljim said:

Εδώ δεν έχει moderators που να έχουν την ελάχιστη σχέση με την τεχνολογία, αναγνώστες περιμένεις εσύ;

Αφού δεν κραζουμε τη Xiaomi εδώ (αν και κράζουν και τον δικό του αισθητήρα) γιατί αγανακτησες; :) 

1 minute ago, NotAliki177 said:

Δεν με ενδιαφέρει πως λειτουργεί η κάθε τεχνολογία της κάθε εταιρίας. Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι και στις 2 εταιρίες έχουν/είχαν βρει τρύπα.

Α μπράβο. Τώρα καταλάβαμε. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι ολοι οι χιουμορακηδες τωρα οεο??

Αμα ηταν θεμα apple θα βγαζανε ολα τα κομπλεξ,τωρα που ναι για samsung οι περισσοτεροι ειναι :

Νταξει αν φτασει καποιος σε σημειο,αν το ενα αν το αλλο.

Κ μετα λετε για τους appleακηδες οτι οταν υπαρχει κατι αρνητικο στο κινητο μονιμως ψαχνουν δικαιολογια.

Μπεεεεεε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...