Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Βασίλη δεν παιζει αυτο που λες.

Απωθεί την θερμοκρασία του επεξεργαστή αλλα την στελνει μεσα στο κουτι.

Για αυτο στις αεροψυξεις θελει καλη ροη αερα

Φαντασου το ιδιο κουλερ φοραει η 2070xc που εχω και φτανει τωρα 72c μετα απο κανα 15λεπτο παιχνίδι. Με oc gpu παντα οι παραπάνω θερμοκρασίες

Είναι δύο 140αρηδες που σπρώχνουν τη θερμότητα από τις ψυκτρες με συγκεκριμένη ροη προς το outtake fan του κουτιού. Πως να μείνει μέσα ο αέρας. Διαφωνώ. Εκτός αν ο πίσω φαν του δε δουλεύει όπως πρεπει

Εγω με την ίδια ψυκτρα είμαι κομπλε

Δες. Κατευθείαν έξω πετιεται

IMG_20190517_113856.jpg

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billeiros είπε

Είναι δύο 140αρηδες που σπρώχνουν τη θερμότητα από τις ψυκτρες με συγκεκριμένη ροη προς το outtake fan του κουτιού. Πως να μείνει μέσα ο αέρας. Διαφωνώ. Εκτός αν ο πίσω φαν του δε δουλεύει όπως πρεπει

Εγω με την ίδια ψυκτρα είμαι κομπλε

Το ιδιο λεμε με διαφορετικό τροπο.

Οτι η noctua οπως ολες οι αεροψυχκτρε σπρώχνουν προς το εσωτερικό του κουτιου τον ζεστο αερα.που με τη σειρα του αυτος φεύγει απο το/τα πισω fans. 

Εαν για κάποιο λόγο η ροη του κουτιου ως προς την αποβολη του ζεστού αερα δεν δούλευει σωστα η δεν ειναι επαρκείς, αυτοματος τα ρουφάει η καρτα και οι συγκεκριμένες καρτες δεν ειναι τυπου blower που το στέλνουν εξω τον αερα αλλα μεσα στο κουτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Το ιδιο λεμε με διαφορετικό τροπο.

Οτι η noctua οπως ολες οι αεροψυχκτρε σπρώχνουν προς το εσωτερικό του κουτιου τον ζεστο αερα.που με τη σειρα του αυτος φεύγει απο το/τα πισω fans. 

Εαν για κάποιο λόγο η ροη του κουτιου ως προς την αποβολη του ζεστού αερα δεν δούλευει σωστα η δεν ειναι επαρκείς, αυτοματος τα ρουφάει η καρτα και οι συγκεκριμένες καρτες δεν ειναι τυπου blower που το στέλνουν εξω τον αερα αλλα μεσα στο κουτι

Αν συνέβαινε αυτό θα είχε κ ο cpu υψηλές θερμοκρασίες. Θα επηρεαζοταν κι αυτός και η μητρική. Ο Δημήτρης έχει τοπ θερμοκρασιες.με την 2080 πριν δεν είχε κανένα πρόβλημα. Απλά η evga έχει μουφα cooler κ χρειάζεται παραπολυ αέρα για να γίνει ανεκτή. Επιβεβλημένο το watercooling... Κι εσυ είχα δει κάποια στιγμή σε φωτο σου 80 φευγα κ το χα σχολιάσει αν θυμάσαι αλλά δεν απάντησες. 

Δεν σε κατηγορώ για τπτ.πως θα μπορουσα άλλωστε. Για να μην παρεξηγηθώ. Απλά αυτό που λες για τη noctua είναι άκυρο. Κι άλλοι έχουν noctua κ ti εδώ. Κανένας τέτοια temps ομως

Στο superposition πχ που η cpu καθεται πως έχει τέτοια τεμπς. Και κλείνω εδω

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, billeiros είπε

Αν συνέβαινε αυτό θα είχε κ ο cpu υψηλές θερμοκρασίες. Θα επηρεαζοταν κι αυτός και η μητρική. Ο Δημήτρης έχει τοπ θερμοκρασιες.με την 2080 πριν δεν είχε κανένα πρόβλημα. Απλά η evga έχει μουφα cooler κ χρειάζεται παραπολυ αέρα για να γίνει ανεκτή. Επιβεβλημένο το watercooling... Κι εσυ είχα δει κάποια στιγμή σε φωτο σου 80 φευγα κ το χα σχολιάσει αν θυμάσαι αλλά δεν απάντησες. 

Δεν σε κατηγορώ για τπτ.πως θα μπορουσα άλλωστε. Για να μην παρεξηγηθώ. Απλά αυτό που λες για τη noctua είναι άκυρο. Κι άλλοι έχουν noctua κ ti εδώ. Κανένας τέτοια temps ομως

Στο superposition πχ που η cpu καθεται πως έχει τέτοια τεμπς. Και κλείνω εδω

80c δεν ειχα ποτε και πουθενά μαλλον δεν θυμάσαι καλα.Για ποσταρε που ειχα 80αρι εγώ? 

Δεν ειπα οτι φταίει αποκλειστικά η noctua ειπα πως οσο να ειναι λογο αεροψυκτρας εχει εστω και ελαχιστα παραπανω θερμοκρασία το κουτι απο οτι θα ειχε με μια aio

Τεσπα δεν το συνεχίζω γιατι θα μας πιάσουν τα ψυχολογικά μας εδω μεσα για εκει παει.Εχεις την αποψη σου και εχω την δικη μου στα των ψυξεων μιας και ασχολιομουν χρόνια με υδροψυξεις(ενας λογος που δεν πολυ γουστάρω τον αερα τα παραπανω)

Σε αυτο που συμφωνώ και το ειπα απο εξαρχής είναι το κουλερ xc evga δεν ειναι με την καμια επαρκεί για ο συγκεκριμένο chip.

 

14 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Κσι εγώ κανένα θέμα με noctua 

Εσυ εχεις στριξ εχει τεραστια διαφορα το κουλερ της απο της εβγα

Τεσπα στα διαταυτα.

Η καρτα θέλει hybrid kit...για να εισαι ήσυχος το κανεις μια και δεν ξανα ασχολείσαι με θερμοκρασιες

Και κατι τελευταίο που εχουμε παραλείψει ειναι οτι ο Δημήτρης εχει 9900 οχι 9700.

Οι 2 cpu μεταξύ τους εχουν μεγαλη διαφορά στις θερμοκρασιες

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

@BabisTs

 έκανα τώρα ένα benchmark πώς το βλέπεις

https://www.3dmark.com/3dm/36166797?

Καλό είναι .....Σε περίμενα λίγο παραπάνω να πω την αλήθεια συγκεκριμένα στα ~40000 +/- gpuscore.....

για δώσε και ένα timespy ....

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Καλό είναι .....Σε περίμενα λίγο παραπάνω να πω την αλήθεια συγκεκριμένα στα ~40000 +/- gpuscore.....

για δώσε και ένα timespy ....

  κάτι γίνεται και δεν βγάζει αποτελέσματα

στο time Spy όταν μπαίνει στο κτίριο τρεμοπαίζει η εικόνα και το κλείνω Είναι φυσιολογικό να το αφήσω το κάνει και με νορμάλ την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, birel-motosport είπε

  κάτι γίνεται και δεν βγάζει αποτελέσματα

στο time Spy όταν μπαίνει στο κτίριο τρεμοπαίζει η εικόνα και το κλείνω Είναι φυσιολογικό να το αφήσω το κάνει και με νορμάλ την κάρτα

κάπου αλλού στο κάνει?σε game ή άλλο bench? αν όχι κάτι σχέση έχει με το bench ......τώρα όσο αφορά τα results δώσε μου ένα timespy να σου πώ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, birel-motosport είπε

  κάτι γίνεται και δεν βγάζει αποτελέσματα

στο time Spy όταν μπαίνει στο κτίριο τρεμοπαίζει η εικόνα και το κλείνω Είναι φυσιολογικό να το αφήσω το κάνει και με νορμάλ την κάρτα

Είναι θέμα του timepsy. Νομίζω δεν το διόρθωσαν πλήρως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

κάπου αλλού στο κάνει?σε game ή άλλο bench? αν όχι κάτι σχέση έχει με το bench ......τώρα όσο αφορά τα results δώσε μου ένα timespy να σου πώ.......

στα παιχνίδια και να υπολείπεται δεν το καταλαβαίνεις στα benchmark για τη συχνότητα και τις μνήμες έπρεπε να είχε καλύτερα αποτελέσματα

 

το time Spy τρεμοπαίζει ολο:(

 

3 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Είναι θέμα του timepsy. Νομίζω δεν το διόρθωσαν πλήρως

 έτσι φαίνεται

λέμε με γεια?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...