Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, iazriel είπε

Για το antialiasing έχω μια μικρή παρατήρηση όσο είχα 4Κ οθόνη. Σε κάποια games η ποιότητα των γραφικών ήταν χειρότερη με AA τελείως off, πχ έβλεπες σε σημεία ότι σε 4Κ με ΑΑ ήταν smooth η απεικόνιση ενώ χωρίς ΑΑ είχε -αν μπορώ να το περιγράψω σωστά- χαζοτρεμοπαίγματα στις άκρες των textures. Αν θυμάμαι καλά στο FFXV αυτό χωρίς DLSS αλλά νομίζω το είχα και αλλού. Όλες οι ρυθμίσεις ήταν πάντα στο τέρμα κατά τ'άλλα. Παίζει να έκανα κάτι λάθος;

Όχι ισχύει όπως τα λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2019 στις 10:42 ΠΜ, GoMaR είπε

Καλημερα παιδια. Θελω χαρη απο τους κατοχους των καρτων. Πραγματικα θα με βοηθησει αρκετα.
Σαφως εχω διαβασει τα αντιστοιχα φορουμς / groups αλλα εδω ξερω οτι οι καρτες ειναι oced και σωστα ρυθμισμενες οποτε θα παρω μια πιο πραγματικη εικονα της καρτας.

Θελω να τρεξετε αν σας ειναι ευκολο 2 benchmarks που αφορουν τη δουλεια μου.(CGI industry)



1) Vray benchmark 
To επισημο site ειναι αυτο εδω

https://www.chaosgroup.com/vray/benchmark αλλα θελει login για κατεβασμα, οποτε μπορειτε να το κατεβασετε απευθειας απο εδω

https://mega.nz/#!kroTjaTa!A8IcW69KjWFjaB6OnECixesHdi7pA0ewkkRg6SH2zuU


Επιλεγετε GPU render μονο.

Υπολογιζω πως το σκορ με μια 2080τι, θα ειναι κοντα ~45-50 δευτερολεπτα.

Και 


2)Redshift benchmark
https://www.redshift3d.com/demo

Το κανετε install και μετα πηγαινετε στο φακελο 
C:\ProgramData\Redshift\bin  και τρεχετε το Runbenchmark.bat 
Ανοιγει ενα command prompt, κατεβαζει οτι χρειαζεται και κανει render.
Στον ιδιο φακελο, δημιουργει ενα .png αρχειο που δειχνει το τελικο render με τους χρονους.
Υπολογιζω ενα 8min + 10seconds περιπου.

Χρησιμοποιει μονο CUDA cores.
Πραγματικα θα με βοηθησει αρκετα. Ειναι απο τους πιο γνωστους 3d renderers παγκοσμιως, που χρησιμοποιουνται στο industry του CGI.
Σας ευχαριστω παρα πολυ.
 

Φίλε αν σε βοηθάει, μια απλή 2080 με oc 2085MHz στον πυρήνα και 8000MHz στις μνήμες με έδωσε 56 δευτερόλεπτα στο Vray και στο RedShift 8 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, GoMaR είπε

08:30 στον redshift?? σιγουρα; 
Μηπως τρεχεις λινουξ; Ειναι πολυ καλα νομιζω. 
τι επεξεργαστη;
Σε ευχαριστω πολυ :)

9700K με 5GHz oc profile. Windows 10. Μήπως δεν έτρεξα κάτι σωστά; Τι χρόνο περίμενες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iazriel είπε

9700K με 5GHz oc profile. Windows 10. Μήπως δεν έτρεξα κάτι σωστά; Τι χρόνο περίμενες;

Ετοιμο oc της μητρικης?

Βαλε και όλους τους πυρήνες να παίζουν στα 5😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Ετοιμο oc της μητρικης?

Βαλε και όλους τους πυρήνες να παίζουν στα 5😉

Ναι με το έτοιμο profile. Πως το κάνω σε όλους τους πυρήνες; δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το σπορ για cpu. Sorry για το off topic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, iazriel είπε

Ναι με το έτοιμο profile. Πως το κάνω σε όλους τους πυρήνες; δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το σπορ για cpu. Sorry για το off topic. 

Τι μητρική έχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.3dmark.com/fs/19073492

Επαιξα λιγο με cpu σμρ κ εβαλα uncore auto κ αuto vcio και sa. Μόνο mce off και vtd και xmp profile ram. Κατάφερα τον 9700 στα 5 με 1.25 ρευμα! Και prime 95 στις προτεινόμενες ρυθμίσει του debaurer αλλά και ibt 10 run απόλυτα σταθερος. Θα δω αν κατεβαίνει κι άλλο. Δικιο είχες @Psycho_Warhead. Καθολου απόδοση δεν χάνεις σε gaming. Στο div2 στο 1440p ultra ούτε frame δεν εχασα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το RTX(Και έχει μέσα RT + DLSS) είναι της NV, το γενικό είναι το RT(Ray-tracing).

TSMC Unveils 6-nanometer Process

Ampere 6nm ή αλλιώς πανωλεθρία στην Σάντα Κλάρα ;

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iazriel είπε

9700K με 5GHz oc profile. Windows 10. Μήπως δεν έτρεξα κάτι σωστά; Τι χρόνο περίμενες;

Στο 10λεπτο + 
Μπορεις να δεις αν στο benchmark σου τρεχει καποιος πυρηνας απο τον επεξεργαστη στο φουλ;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...