Προς το περιεχόμενο

Το μεγαλύτερο πρόγραμμα έξυπνης στάθμευσης στην Ελλάδα υλοποιεί η Αθήνα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω λενε πρωτη φορα προεκλογικα να μας χωσουν παρκομετρα αλλα να μας κανουν εκπτωση στις καρτες μονιμου κατοικου . Τι να πω αν η εναλλακτικη ειναι να βρισκω παρκινγκ μονο μετα τις 11 το βραδυ ... Μολις τωρα το παρκαρα 500 μ πιο κοντα ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρίν από αυτό η εφαρμογή ονομαζόταν citizenPass.

OTE κι άλλες εταίρειας, ακόμα κάνουν μονοπώλειο μέσω κρίσης. Ελλάς το μεγαλείο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Εδω λενε πρωτη φορα προεκλογικα να μας χωσουν παρκομετρα αλλα να μας κανουν εκπτωση στις καρτες μονιμου κατοικου . Τι να πω αν η εναλλακτικη ειναι να βρισκω παρκινγκ μονο μετα τις 11 το βραδυ ...

Δηλαδη για να παρκαρω εξω απο το σπιτι μου θα πληρωνω αλλα θα λεω και ευχαριστω επειδη μου κανουν εκπτωση;

Τα τελη κυκλοφοριας γιατι τα πληρωνουμε; Παλια μπορουσες να εχεις 6 μηνες το αυτοκινητο παρκαρισμενο και δεν μπορουσε να σου πει κανενας γειτονας κατι αν πληρωνες τα τελη.

Αληθεια γιατι σε μερικες περιοχες της Αθηνα να υπαρχει χωρος παρκινγκ μονο για κατοικους και εγω εδω στο Περιστερι να μην το εχω αυτο και να παρκαρω δυο τρια στενα μακρια απο το σπιτι μου με τρια παιδια και το ενα μωρο;

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μου τι δινει να βλεπω συνεχεια και νεα αυτοκινητα με ΙΟ πινακιδες δεκαδες αυτα με leasing στις λιγοστες θεσεις . Και μηχανακια οριζοντια για να καβατζωνουν θεση .... Κανονικα επρεπε να εχουν κανει αυτο που υποσχονται με δωρεαν καρτα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Choulio είπε

Απιστευτη λογικη. Δεν εχω κουράγιο να εξηγησω γιατι ειναι λαθος ολο αυτο που εχεις στο μυαλο σου. Αληθεια δεν εχω

Πες την αλήθεια, έψαχνες να παρκάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλύτερη λύση ? φέυγεις απο αθήνα και τέλος οι σκοτούρες με κίνηση και τέτοια, σπούδαζα στα ψαχνά και πάρκαρές όπου γούσταρες,δεν βιαζόσουν ποτέ, δεν σου κόρναρε κανένας ,δεν κόρναρες σε κανέναν και όλοι ήταν φεεεεετααααααα χωριό είναι δεν αγχώνεσαι.

αν δεν μπορείς να ζήσεις μακριά απο την αθήνα κάτσε και φάτην στην μάπα να δω πόσοι θα χωρέσουμε πια εδώ, ας μην είχα κάποιο σπίτι σε άλλη πόλη η μια καλή δουλειά και θα σου λεγα αν έμενα εδώ.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, archer100 είπε

Εγω εχω μια απορια, σχετικα με το κυκλοφοριακο της Αθηνας και της Θεσσαλονικης: 

Γιατι δεν αλλαζουν  τα απλα λεωφορεια με διωροφα οπως αυτα του Λονδινου; Ο δευτερος οροφος σε αυτα χωραει 50 ατομα επιπλεον, ειναι ασσυληπτη η διαφορα ενος διωροφου με ενα απλο λεωφορειο. Το ωφελος για την πολη θα ειναι τρομακτικο

Γιατι δεν το κανουν;

Εδώ δεν έχουν λεφτά για να πάρουν ανταλλακτικά στα υπάρχοντα λεωφορεία... Λες να μας πάρουν καινούργια και μάλιστα διώροφα; 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, archer100 είπε

Εγω εχω μια απορια, σχετικα με το κυκλοφοριακο της Αθηνας και της Θεσσαλονικης: 

Γιατι δεν αλλαζουν  τα απλα λεωφορεια με διωροφα οπως αυτα του Λονδινου; Ο δευτερος οροφος σε αυτα χωραει 50 ατομα επιπλεον, ειναι ασσυληπτη η διαφορα ενος διωροφου με ενα απλο λεωφορειο. Το ωφελος για την πολη θα ειναι τρομακτικο

Γιατι δεν το κανουν;

1. Δεν θα μπορούν να περάσουν κάτω από γέφυρες και τούνελ, θα μου πεις βέβαια πόσα είναι αυτά, θα εκτελούν δρομολόγια χωρίς να περνάνε από εκεί. Ακόμα κι έτσι όμως

2. Η κατάσταση με τον στόλο των λεωφορείων του ΟΑΣΑ είναι τραγική, τα περισσότερα καθηλωμένα και όσα κυκλοφορούν πάσχουν από έλλειψη συντήρησης και προβλήματα.

Οπότε για μένα είναι ανούσιο να συζητάμε για διόροφα όταν έχουμε τέτοια θέματα.

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Ουτε οι εφαρμογες ουτε τιποτα μας σωζουν!

Δηλαδη αυτο ειναι το προβλημα μας το παρκαρισμα και οχι οτι υπαρχει υπερβολικος αριθμος οχηματων στην Αθηνα;

Θα πρεπει να βρουν τροπο να μειωθουν τα αυτοκινητα πχ να επιτρεπουν μονο μικρα σε μεγεθος σε αυτους που δεν εχουν οικογενεια και οχι να βλεπεις τον καθε παππου μονο του στο αμαξι και να εχει το πλοιο της αγαπης.

Μετα σε καθε οικογενεια να επιτρεπουν το πολυ μεχρι δυο αμαξια.

Αλλα μεχρι να τα κανουν ολα αυτα ας φτιαξουν τα αμαξια να παρκαρουν σουζα! :P

Αρκετά αυτοκίνητα δεν κυκλοφορούν γιατί έχουν καταθέσει πινακίδες λόγω τελών κυκλοφορίας. Ο αριθμός βέβαια δεν είναι τέτοιος για να μπορείς να πεις οτι έχουν μειωθεί σημαντικά τα αυτοκίνητα στην Αθήνα. Μια λύση μόνο για το κέντρο μπορεί να δοθεί με την επιβολή διοδίων, σκεφτόντουσαν να το κάνουν παλιά αλλά δεν έγινε, αυτό που θα γίνει βέβαια είναι να μειωθεί ο αριθμός αυτών που κυκλοφορούν κέντρο και να επιβαρυνθούν άλλες παράπλευρες περιοχές, γιατί ο άλλος θα κοιτάει να παρκάρει πιο μακριά και να μπαίνει με τα πόδια.

1 ώρα πριν, dr_frozenarm είπε

Ας αφήσουν ιδιωτικές εταιριές να μπορούν να έρχονται να μαζέυουν τα παρανομα παρκαρισμένα με το αζημίωτο και λυθηκαν δύο προβλήματα με ένα σμπάρο και αυτο του κυκλοφοριακό και της ανεργίας. Εδώ Αμερική αν παρκαρεις παρανομα , ερχεται ο αλλός και σου τραβάει το αμάξι στη μάντρα και εσυ μετά τρέχα να βγάλεις άκρη που είναι και να πληρώνεις για να το πάρεις πισω.  

Την εταιρεία κάποιος να την πληρώσει όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Και μηχανακια οριζοντια για να καβατζωνουν θεση .... 

Αν δεν κάνω λάθος, με βάσει τον κοκ τα μηχανακια πρέπει να παρκάρουν παράλληλα με το πεζοδρόμιο, όπως και κάθε άλλο όχημα... Είναι σπαστικό, ειδικά όταν είναι για να κρατήσουν απλά μια ιεζη και όταν έρθει το αυτοκίνητο το μετακινούν, αλλά είναι και νόμιμο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Evil_Skullman είπε

χαχαχαχα υστερα απο τη βελτιωση και τραμ στο Πειραια ερχεται κι αλλο blooper!!!!

τραμ ? εδώ και τόσο καιρό βλέπω τις γραμμές και βαγόνια δεν βλέπω :D  μιλάω για εκεί που γίνεται η λαική που άμα το πάρεις ευθεία πας παραλιακή.

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εδω λενε πρωτη φορα προεκλογικα να μας χωσουν παρκομετρα αλλα να μας κανουν εκπτωση στις καρτες μονιμου κατοικου . Τι να πω αν η εναλλακτικη ειναι να βρισκω παρκινγκ μονο μετα τις 11 το βραδυ ... Μολις τωρα το παρκαρα 500 μ πιο κοντα ...

Θα τα σπάνε κάθε λίγο και λιγάκι οι γνωστοί άγνωστοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, christos4 είπε

Αν δεν κάνω λάθος, με βάσει τον κοκ τα μηχανακια πρέπει να παρκάρουν παράλληλα με το πεζοδρόμιο, όπως και κάθε άλλο όχημα... Είναι σπαστικό, ειδικά όταν είναι για να κρατήσουν απλά μια ιεζη και όταν έρθει το αυτοκίνητο το μετακινούν, αλλά είναι και νόμιμο.. 

Χανια , Ηρακλειο Ρεθυμνο κεντρο εχουν καταντησει μινι αθηνα .. Αμ δε σταματανε εκει .. σημερα ειδα φορτηγο του δημου να μαζευει τελαρα και γλαστρες αλλα αυτο εγινε μια στο τοσο .  Γνωστοί άγνωστοι δεν υπαρχουν εδω γιατι κατεχουμε ποιος μενει που και τι εχει .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εκτος απο τα μονα ζυγα να κανουν και τα μικρα μεγαλα βαση του τελευταιου νουμερου της πινακιδας, οστε τις πρωτες 15 μερες να κυκλοφορουν τα μικρα και τις αλλες 15 τα μεγαλα;

Με εξαιρεση τους εχοντες επαγγελματικο αυτοκινητο οι υπολοιποι μπορουμε και με το Μετρο ας τελειωσει αυτο το καβαλα παμε εκκλησια καβαλα προσκυναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...