Προς το περιεχόμενο

windows 10 home welcome loging stuck


ghostmaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα γνωριζει κανεις σχετικα με τον τιτλο ?? συγκεκριμένα κολλά στο loging welcome και μενει εκει. Αλλες φορες ενω κανει post το pc μαυρη οθονη ενω το ποντικη φενεται δεν κολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ghostmaster είπε

Καλησπερα γνωριζει κανεις σχετικα με τον τιτλο ?? συγκεκριμένα κολλά στο loging welcome και μενει εκει. Αλλες φορες ενω κανει post το pc μαυρη οθονη ενω το ποντικη φενεται δεν κολλα.

Κάποιο θέμα φαίνεται ότι έχουν τα Windows στην εκκίνηση και κολλάει κάποιο application. Δοκίμασε να δεις τι γίνεται σε safe mode και αν σε αφήνει να μπεις μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλα ολα τα usb αφησα μονο ποντικη - πληκτρολογιο - πατησα shift + restart για να μπω στο menu και οταν πατησα startup settings και restart για να μπω στην επιλογη safe mode κολλημενο σε μαυρη οθονη . χωρις καλωδιο δικτυου με αφηνει να μπω στα windows .αλλα για safe mode οχι .  δεν εχω βρει ακομα ακριβως το προβλημα που το δημιουργει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο λογαριασμός σου είναι microsoft ή τοπικός; Δηλαδή συνδέεσαι με απλό όνομα χρήστη και κωδικό ή με email του outlook; Δοκίμασε να συνδεθείς χωρίς καλώδιο δικτύου και να δημιουργήσεις νέο χρήστη αλλά θα τον κάνεις τοπικό και προσπάθησε να συνδεθείς σε αυτόν.

Για να το κάνεις θα πατήσεις WINDOWS+R στο πληκτρολόγιο για να ανοίξει η εκτέλεση και θα δώσεις control userpasswords2 για να ανοίξει η καρτέλα διαχείρισης χρηστών. Θα πατήσεις Προσθήκη και θα επιλέξεις Είσοδος χωρίς λογαριασμό Micorosoft->Επόμενο->Τοπικός λογαριασμός->Επόμενο και θα δώσεις ένα όνομα και αν θέλεις και κωδικό ή όχι. Κάνε επανεκκίνηση και δες αν μπορείς να μπεις με αυτόν τν νέο χρήστη.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τοπικος λογαριασμος - username - password εχω και αλλον εναν χρηστη που απλα εχει το steam μεσα για game τιποτα αλλο. αποτελεσμα επειδη δεν εχω κωδικο στον 2ο χρηστη ξεκινα και μενει μαυρη  μαυρη οθονη ενω το ποντικη παιζει κανονικα. στην πρωτη περιπτωση που εχω κωδικο κολλα στο please wait στην δυτερη  , μαυρη οθονη  και το ποντικη παιζει.

εκανα install το panda antivirus με εκδοση trial για ενα μηνα που μου δινει βασικο πακετο οτι βρηκε το εκανε delete εκανα restart το προβλημα το ιδιο .

μετα απο 3-4 restart μπορει αν μπει στα windows

 

Επεξ/σία από ghostmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καταφέρεις και μπεις άνοιξε γραμμή εντολών σαn διαχειριστής (δεξί κλικ στην έναρξη->Γραμμή εντολών (Διαχειριστής) ή Powershell (Διαχειριστής)) και δώσε sfc /scannow και άστο να τελειώσει. Αν σου πει ότι βρήκε σφάλματα και θα τα επιδιορθώσει, κάνε επανεκκίνηση, αν όχι μην κάνεις.

Κατέβασε και το hdd sentinel, στην trial έκδοση είναι αρκετά, στήστο και τρέξτο να δεις την υγεία του/των δίσκου/δίσκων σου. Αν ο βασικός δίσκος έχει χαμηλή υγεία ενδέχεται να φταίει και αυτό για τα προβλήματα σου.

Τελευταία λύση το φορμάτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρηκε τιποτα το scan και ο ssd και ο hdd ειναι αριστο απο υγεια. . Ολα εγιναν με εςνα τελευταιο update των 10 που εκανα , μετα βεβαια κατεβαζα τραγουδια απο το ιντερνετ δεν ξερω αν ειναι ιος ή των 10 τα updates . με το panda  την esential εκδοση  οτι και να βρηκε το εκανα διαγραφή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 γενικα τωρα μπαινω κανονικα windows εχω κανει 5  restart φενεται οκ. safe mode δεν μπαινει θελησω  δεν ξερω γιατι μπορει να ειναι και κανενα προβληματικο αρχειο στα windows διοτι δεν ειναι γνησια τα εχω κανει με kms avtivate και τα windows τα κατεβασα απο καποιον torrent και τα εγραψα σε dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...