Προς το περιεχόμενο

Star Wars Episode IX


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Sugizo είπε

ενώ οι fans.. την λατρέψαμε 😄

Αντικειμενικα το μεγαλυτερο flame ηρθε απο ατομα που κραζουν τοσο τα prequels οσο και τα sequels. Αυτους εγω δεν τους λογιζω fans, γιατι δεν μπορεις να δηλωνεις fan ενος franchise που κραζεις.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, bahamut_zero said:

Αντικειμενικα το μεγαλυτερο flame ηρθε απο ατομα που κραζουν τοσο τα prequels οσο και τα sequels. Αυτους εγω δεν τους λογιζω fans, γιατι δεν μπορεις να δηλωνεις fan ενος franchise που κραζεις.

Δηλαδή με την λογική σου εμείς οι fans που είχαμε προσδοκίες και μας απογοήτευσε θα έπρεπε να το καταπιούμε αμάσητο και να φιλάμε τα πόδια του "Jar Jar" Abrams... μάλιστα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Rain Pleasure είπε

Δηλαδή με την λογική σου εμείς οι fans που είχαμε προσδοκίες και μας απογοήτευσε θα έπρεπε να το καταπιούμε αμάσητο και να φιλάμε τα πόδια του "Jar Jar" Abrams... μάλιστα...

Αν αυτο καταλαβες πασο, δεν μπορω να κανω κατι

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Rain Pleasure είπε

Εξήγησε μου λίγο τι δεν κατάλαβα!

Ειναι δεκτο να μην αρεσε σε καποιον προφανως, κι αν αρεσε σε εμενα κι οχι σε εσενα δεν με κανει μεγαλυτερο φαν. Αλλα διαβαζω κι εδω και  Παντου στο ιντερνετ  κοσμο που μπορει να του αρεσαν μονο οι πρωτες 3 ταινιες, και τπτ αλλο απο το συμπαν γενικότερα απο εκει και περα, και αυτοι οι ανθρωποι  θαβουν οτι βγαινει, προεξοφλουν την αποτυχια του κοκ

 

και στα επιχειρηματα τους επικαλουνται πραγματα τα οποια εγιναν ακριβως ετσι και στα originals. Ειναι μια γενικοτερη ταση ο μηδενισμος και αυτο δεν ειναη καλο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, bahamut_zero said:

Ειναι δεκτο να μην αρεσε σε καποιον προφανως, κι αν αρεσε σε εμενα κι οχι σε εσενα δεν με κανει μεγαλυτερο φαν. Αλλα διαβαζω κι εδω και  Παντου στο ιντερνετ  κοσμο που μπορει να του αρεσαν μονο οι πρωτες 3 ταινιες, και τπτ αλλο απο το συμπαν γενικότερα απο εκει και περα, και αυτοι οι ανθρωποι  θαβουν οτι βγαινει, προεξοφλουν την αποτυχια του κοκ

και στα επιχειρηματα τους επικαλουνται πραγματα τα οποια εγιναν ακριβως ετσι και στα originals. Ειναι μια γενικοτερη ταση ο μηδενισμος και αυτο δεν ειναη καλο

ok τώρα κατάλαβα, πρέπει να υπολογίσεις όμως το ότι η πρώτη τριλογία ήταν έπος, βγήκε μια 2η απλά καλή και μια 3η μέτρια προς χάλια... ε εντάξει αφού τόσα χρόνια το έχουν πάρει χαμπάρι οι παραγωγοί και έχουν γιουχαριστεί, περίμενε ο κόσμος όλα τα κακός κείμενα να τα έφτιαχνε το τελευταίο... και όπως λέει και στο βίντεο που έβαλε ο φίλος @KilliK είπε ένας τους "they added the last nail to the coffin".

Αλλα αυτοί που κράζουν από πρώτη τριλογία, εκεί εντάξει, ούτε καν να ασχολούνται θα έπρεπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψε, εδωσα και εγω τον οβολό μου για τη συνταξούλα της Κεννεντυ!
Αν και παλιος οπαδος του συμπαντος εχοντας δει ολα: ταινιες, σειρες, animation και παιξει σχεδον ολα τα game, ερχεται καποια στιγμη που χανεται η μαγεια μεσα σου. Δεν νιωθεις πλεον το σκιρτημα και την κ@βλα που ενιωθες παλια. Και για αυτο το φαινομενο συνηθως δεν φταιει το παραγομενο προιόν (στη δικη μου περιπτωση). Ισως η ηλικια, ισως η υπερκαταναλωση SW, δεν εχει σημασια.
Σε αυτη την 3λογία παντως πηγαινα σινεμα για να απολαυσω τα εφφέ στα οποια ειμαι λατρης και ηξερα οτι απο τετοια παραγωγη δεν θα απογοητευτω. Ειναι περιττο να κανω αναλυσεις μιας και στο τοπικ τουτο εχουν γραφτει τα παντα. Αποψε καθως εβλεπα την ταινια, το μονο που με εκανε να συγκινηθω (περα απο τα εφφέ) ειναι οι σκηνες στις οποιες υπηρχαν οι μουσικες μελωδιες του Γουίλιαμς απο τις παλιες ταινιες 1977-1983. Επισης, φευγοντας απο το σινεμα σκεφτηκα ποσο καλυτερα θα ηταν να παρεμενε ο Σνοουκ σε ολη την 3λογια και να διατηρουνταν η αισθητικη των κακών που ειχαν δωσει στο επεισοδιο 7+8 μια άλλη πορεία. Δυστυχως δεν κρατησε.
Πιστευω οτι θα απολαυσουμε καλυτερες ταινιες και σειρες απο το συμπαν του SW ο πλουτος του οποιου ειναι αστειρευτος, τωρα που η Ντισνευ ξεφορτωθηκε το κλασικο στόρι. Οποιος εχει παρακολουθησει ολα τα ανιμέ και εχει παιξει παιχνίδια θα με καταλαβει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, nickmanak said:

Αποψε, εδωσα και εγω τον οβολό μου για τη συνταξούλα της Κεννεντυ!
Αν και παλιος οπαδος του συμπαντος εχοντας δει ολα: ταινιες, σειρες, animation και παιξει σχεδον ολα τα game, ερχεται καποια στιγμη που χανεται η μαγεια μεσα σου. Δεν νιωθεις πλεον το σκιρτημα και την κ@βλα που ενιωθες παλια. Και για αυτο το φαινομενο συνηθως δεν φταιει το παραγομενο προιόν (στη δικη μου περιπτωση). Ισως η ηλικια, ισως η υπερκαταναλωση SW, δεν εχει σημασια.
Σε αυτη την 3λογία παντως πηγαινα σινεμα για να απολαυσω τα εφφέ στα οποια ειμαι λατρης και ηξερα οτι απο τετοια παραγωγη δεν θα απογοητευτω. Ειναι περιττο να κανω αναλυσεις μιας και στο τοπικ τουτο εχουν γραφτει τα παντα. Αποψε καθως εβλεπα την ταινια, το μονο που με εκανε να συγκινηθω (περα απο τα εφφέ) ειναι οι σκηνες στις οποιες υπηρχαν οι μουσικες μελωδιες του Γουίλιαμς απο τις παλιες ταινιες 1977-1983. Επισης, φευγοντας απο το σινεμα σκεφτηκα ποσο καλυτερα θα ηταν να παρεμενε ο Σνοουκ σε ολη την 3λογια και να διατηρουνταν η αισθητικη των κακών που ειχαν δωσει στο επεισοδιο 7+8 μια άλλη πορεία. Δυστυχως δεν κρατησε.
Πιστευω οτι θα απολαυσουμε καλυτερες ταινιες και σειρες απο το συμπαν του SW ο πλουτος του οποιου ειναι αστειρευτος, τωρα που η Ντισνευ ξεφορτωθηκε το κλασικο στόρι. Οποιος εχει παρακολουθησει ολα τα ανιμέ και εχει παιξει παιχνίδια θα με καταλαβει!

Μια άπω τα ίδια κι εγώ... από αυθεντικά κινηματογραφικού μεγεθους αφίσες του τοτε που τώρα τις έχει ο γιος μου, τα άπειρα παιχνίδια που με κράτησαν ώρες και πωρωμένο π.χ. τα kotor, απίστευτα εθισμένος σε όλο του το ειναι του SW έβλεπα στην τελευταία τριλογία την πτώση, κάτι μέσα μου ήθελε πάρα πολύ το τελευταίο επεισόδιο που δεν θα ειναι γιατι η Disney ειναι άπληστη και θέλει τα μύρια να ρέουν... τέλος πάντων το ΙΧ με προσγείωσε απότομα στην απογοήτευση του γιατι γιατι και γιατι! Εύχομαι να πήραν το μήνυμα στην Disney και να κάνει παραγωγές άξιες να νοιώσουμε λίγο ξανά την μαγεία, από οπού προέρχεται, σειρές, άνιμε κλπ.

Επεξ/σία από SeXBOX
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το ROTS δεν σωζόταν εξαρχής. Ό,τι και να έκαναν μετά το TLJ.

Η sequel τριλογία δε σωζόταν εξαρχής. Ό,τι και να έκαναν μετά το Force Awakens.

You are welcome! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Manuel είπε

Τα συγχαρητήρια μου, αν και θα προτιμούσα να σέβεσαι τα γούστα των υπολοίπων.

Θα βοηθήσει επίσης να σταματήσεις να συζητάς τέτοιες ταινίες, πχ αποχωρώντας από τέτοια θέματα. Πολλοί πηγαίνουν και τα βλέπουν μόνο και μόνο για να μπορούν να έχουν γνώμη και να συζητήσουν. Όποτε φεύγοντας, win win.

Ούτε και τώρα θα το δούμε, χαχαχα

Τα γούστα τον άλλων τα σέβομαι, αλλά εσύ δεν σέβεσαι τους άλλους με το post σου. Απλά έγραψα ότι αφού ο κόσμος πληρώνει για να καταναλώσει τέτοια άθλια προϊόντα, θα συνεχίσουν να του τα πασάρουν. Που είναι το παράλογο; 

Παράλογο είναι το να απαιτείς από κάποιον να αγοράσει ένα προϊόν για να έχει άποψη, διαφορετικά θα πρέπει να μην λαμβάνει μέρος στην συζήτηση, αυτό είναι καθαρά φασιστική ιδεοληψία και καλό θα ήταν να την κόψεις. 

Ελευθερία του Λόγου και Σκέψης είναι βασικό δικαίωμα του καθενός, αν και εφ όσον δεν είναι ενάντια στους Νόμους και το Σύνταγμα του κράτους. 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, KilliK είπε

αρχισανε τα sites και αναφερουν αυτο που ειχα πει εξαρχης, οταν πρωτοεγινε το φιασκο με το TLJ. oτι η εμπορικη πορεια και η απηχηση στους φανς του TROS, θα καθορισει και το μελλον της Kennedy στην LucasFilm.

μακαρι να φυγει και να βαλουν στη θεση της κανα Favreau, η στη χειροτερη τον Feige.

Είναι η Kennedy συγκεκριμένα το πρόβλημα ή ότι η Disney είναι γεμάτη με κομπλεξικούς Νεομαρξιστές ιδεολόγους; Προσωπικά δεν βλέπω σημαντική βελτίωση αν δεν φάει γερό οικονομικό χτύπημα. 

Το ESPN (που ανήκει στην Disney) έχασε εκατομμύρια συνδρομητές μέχρι να δοθεί η εντολή να γίνει toned down η πολιτική προπαγάνδα στα sports.

https://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/dan-le-batard-and-the-refusal-to-ignore-politics

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, michael92 είπε

Είναι η Kennedy συγκεκριμένα το πρόβλημα ή ότι η Disney είναι γεμάτη με κομπλεξικούς Νεομαρξιστές ιδεολόγους; Προσωπικά δεν βλέπω σημαντική βελτίωση αν δεν φάει γερό οικονομικό χτύπημα. 

Το ESPN (που ανήκει στην Disney) έχασε εκατομμύρια συνδρομητές μέχρι να δοθεί η εντολή να γίνει toned down η πολιτική προπαγάνδα στα sports.

https://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/dan-le-batard-and-the-refusal-to-ignore-politics

Μα δεν βλέπουμε τίποτα διαφορετικός στο ESPN από ότι έχει πάθει η Gillette φέτος όπως και ταινίες που βγήκαν φέτος και πάτωσαν, επειδή όλες ακολουθούν την ίδια woke & SJW ιδεολογία. 

Ακόμα και οι Terminator & Rambo δεν κατάφεραν να ξεφύγουν από το μισανδρικό κλίμα σήμερα. 

 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εσεις που λετε οτι η ταινια ειναι αθλια και δεν πρεπει ο κοσμος να την δει στους κινηματογραφους και να δινει τα λεφτα του, που ακριβως την ειδατε; Σε ιδιωτικη προβολη μαζι με τους παραγωγους;

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...