Προς το περιεχόμενο

Star Wars Episode IX


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, elpaso1 said:

Ολοι εσεις που λετε οτι η ταινια ειναι αθλια και δεν πρεπει ο κοσμος να την δει στους κινηματογραφους και να δινει τα λεφτα του, που ακριβως την ειδατε; Σε ιδιωτικη προβολη μαζι με τους παραγωγους;

5 ημέρες τώρα ειναι στους κινηματογράφους... δεν σε καταλαβαίνω. Εγώ προσωπικά την είδα 3 ημέρες πριν την κυκλοφορία της για λόγους που δε θα κάτσω να εξηγήσω τώρα βαριέμαι και τα έχω ξανά πει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Apoll είπε

Τα γούστα τον άλλων τα σέβομαι, αλλά εσύ δεν σέβεσαι τους άλλους με το post σου. Απλά έγραψα ότι αφού ο κόσμος πληρώνει για να καταναλώσει τέτοια άθλια προϊόντα, θα συνεχίσουν να του τα πασάρουν. Που είναι το παράλογο; 

Παράλογο είναι το να απαιτείς από κάποιον να αγοράσει ένα προϊόν για να έχει άποψη, διαφορετικά θα πρέπει να μην λαμβάνει μέρος στην συζήτηση, αυτό είναι καθαρά φασιστική ιδεοληψία και καλό θα ήταν να την κόψεις. 

Ελευθερία του Λόγου και Σκέψης είναι βασικό δικαίωμα του καθενός, αν και εφ όσον δεν είναι ενάντια στους Νόμους και το Σύνταγμα του κράτους. 

Μου αρέσει που έκανες bold το κείμενο και μετά απάντησες λες και έγραψα άλλο πράγμα.

Κοίτα ξανά αυτό που μάρκαρες. Δεν γράφει μέσα τίποτα για παραλογισμούς, δεν γράφει μέσα τίποτα σχετικό με το «για να έχεις άποψη πρέπει πρώτα να δεις την ταινία» και δεν γράφει μέσα τίποτα που να σου στερεί την ελευθερία του λόγου σου (έλεος).

Γράφει ότι μιας και η επιθυμία σου είναι να μην γίνονται τέτοιες ταινίες, εκτός από το εισιτήριο που δεν κόβεις, «θα βοηθήσει» (εδώ βλέπουμε το φασισμό σε όλο το μεγαλείο του και την αναίσχυντη επιβολή της άποψης) να μην την συζητάς καν, επειδή δημιουργείς Hype και το Hype κόβει πάντα εισιτήρια, βλέπε Fifty Shades of Grey.

Παρεμπιπτιντως, το «θα βοηθήσει τους στόχους σου αν...» το διάβασες σαν κάποια φασιστική επιβολή άποψης την οποία συνέδεσες στο κεφάλι σου και με αλλά ανύπαρκτα πράγματα, αλλά το δικό σου τρώτε σκατα, σου φαίνεται σεβασμός στο γούστο του άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ολοι εχουν απο μια αποψη, δεν σημαινει οτι θα σταματησουν να κανουν ταινιες.   

 

ολα αυτα τα μεγαλα Brand Names του σινεμα, θα συνεχισουν να αναπαραγονται με οιονδηποτε τροπο, απο την στιγμη που φερνουν ΧΡΗΜΑ.....!!!  ειτε αρεσει σε καποιους, ειτε δεν αρεσει...!    

 

παντα θα συγκρινονται οι συνεχειες με τα οριτζιναλ.  Και σε καμια, μα καμια, περιπτωση δεν προκειται οι συνεχειες να ξεπερασουν την  "μαγεια"  του ORIGINAL. και αυτο δεν συμβαινει μονο στα STAR WARS, αλλα σε ολους τους δημοφιλεις τιτλους, ειτε STAR TREK, ειτε MATRIX, ειτε Knight Rider, ειτε DUKES, ειτε AVATAR, ειτε FAST FURIOUS, κλπ κλπ κλπ.    

 

Ο λογος ειναι απλος. Διοτι το Original δεν εχει να συγκριθει με κανενα................!   

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpaso1 είπε

Ολοι εσεις που λετε οτι η ταινια ειναι αθλια και δεν πρεπει ο κοσμος να την δει στους κινηματογραφους και να δινει τα λεφτα του, που ακριβως την ειδατε; Σε ιδιωτικη προβολη μαζι με τους παραγωγους;

spacer.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Ολοι εσεις που λετε οτι η ταινια ειναι αθλια και δεν πρεπει ο κοσμος να την δει στους κινηματογραφους και να δινει τα λεφτα του, που ακριβως την ειδατε; Σε ιδιωτικη προβολη μαζι με τους παραγωγους;

Και ερωτώ ξανά, γιατί να πληρώσουμε για κάτι το οποίο γνωρίζουμε ότι είναι άθλιο από τα εκατοντάδες review που υπάρχουν; Ποια η λογική αυτή;

Δηλαδή άμα λέμε "δεν μας αρέσουν οι Mac" πρέπει να αγοράσουμε Mac για να εκφέρουμε άποψη; Το ίδιο για οποιοδήποτε άλλο προϊόν. 

Αυτή η νοοτροπία το ότι δεν μπορούμε να έχουμε άποψη γιατί δεν πληρώσαμε για το προϊόν, είναι καθαρά η ιδέα που προσπαθούν να περάσουν οι εταιρίες για να πέρνουν τα λεφτά πουλώντας σκατά. 

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Apoll said:

Και ερωτώ ξανά, γιατί να πληρώσουμε για κάτι το οποίο γνωρίζουμε ότι είναι άθλιο από τα εκατοντάδες review που υπάρχουν; Ποια η λογική αυτή;

Η λογική τού ότι θέλουμε να έχουμε προσωπική άποψη. Εσύ δηλαδή βλέπεις μόνο ταινίες που αρέσουν στους άλλους, χωρίς να δικαιούσαι να μην σ’ αρέσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Apoll είπε

Αυτή η νοοτροπία το ότι δεν μπορούμε να έχουμε άποψη γιατί δεν πληρώσαμε για το προϊόν, είναι καθαρά η ιδέα που προσπαθούν να περάσουν οι εταιρίες για να πέρνουν τα λεφτά πουλώντας σκατά. 

Δεν μπορούμε να έχουμε αρνητική άποψη θες να πεις γιατί δεν πληρώσαμε προϊόν αλλά  αν είχαμε θετική άποψη δεν θα τους ένοιαζε καθόλου για τον αν θα είχαμε πληρώσει το προϊόν.Είναι μια επικοινωνιακή τακτική των εταιρείων για να φιμώσουν τις όποιες αρνητικές κριτικές που θα μπορούσαν να επηρεάσουν αρνητικά ένα μελλοντικό σαβουροκαταναλωτή.Εμάς ξέρουν ότι δεν θα μπορεσουν να μας κάνουν  πελάτες τους και θέλουν τουλάχιστον να μας εμποδίσουν από τον να επηρεάζουμε τους υπόλοιπους.

Επεξ/σία από Raptorex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Raptorex said:

Δεν μπορούμε να έχουμε αρνητική άποψη θες να πεις γιατί δεν πληρώσαμε προϊόν αλλά  αν είχαμε θετική άποψη δεν θα τους ένοιαζε καθόλου για τον αν θα είχαμε πληρώσει το προϊόν.Είναι μια επικοινωνιακή τακτική των εταιρείων για να φιμώσουν τις όποιες αρνητικές κριτικές που θα μπορούσαν να επηρεάσουν αρνητικά ένα μελλοντικό σαβουροκαταναλωτή.Εμάς ξέρουν ότι δεν θα μπορεσουν να μας κάνουν  πελάτες τους και θέλουν τουλάχιστον να μας εμποδίσουν από τον να επηρεάζουμε τους υπόλοιπους.

Ρε φλε πιωμενο εισαι; Πως γινεται καποιος να εχει αποψη για μια ταινια, χωρις να την εχει δει; Ειτε πληρωνοντας εισητηριο, ειτε μεσω θειου. Αλλα απο την στιγμη που ο θειος ακομα δεν την εχει φερει και εισητηριο δεν πληρωνετε, πως φερετε αποψη; Αυτο δεν καταλαβαινω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Ολοι εσεις που λετε οτι η ταινια ειναι αθλια και δεν πρεπει ο κοσμος να την δει στους κινηματογραφους και να δινει τα λεφτα του, που ακριβως την ειδατε; Σε ιδιωτικη προβολη μαζι με τους παραγωγους;

Εσυ τι λες,να μην πηγε κανεις να δει την ταινια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ρε φλε πιωμενο εισαι; Πως γινεται καποιος να εχει αποψη για μια ταινια, χωρις να την εχει δει; Ειτε πληρωνοντας εισητηριο, ειτε μεσω θειου. Αλλα απο την στιγμη που ο θειος ακομα δεν την εχει φερει και εισητηριο δεν πληρωνετε, πως φερετε αποψη; Αυτο δεν καταλαβαινω.

Σουρωμένος είσαι; Ολοκληρη η πλοκή της ταινίας είχε διαρρεύσει μήνες πριν την προβολή της στους κινηματογράφους.

Επεξ/σία από Raptorex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι συζητάτε μωρέ τι @$#^$ιες;;;;; Μη με εκνευρίζετε, η ταινία ΕΙΝΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟΥΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣ

Άκου εκεί με τους παραγωγούς!!!!! Δεν βγαίνετε από τα σπίτια σας; δεν ξέρετε τι γίνεται στον έξω κόσμο; ΕΛΕΟΣ. Μπαχαλίστικε το topic από μια πρόταση ενός άλλου που ζει σε άλλον πλανήτη.

https://www.in.gr/cinema/?cinmovieid=17584

Επεξ/σία από SeXBOX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα δεν θα βρισω, μαλλον δεν προσεχετε τι ακριβως εχω γραψει. Εννοειται πως ειναι τοσες ημερες στους κινηματογραφους και εγω ο ιδιος πηγα πρεμιερα και την ειδα. Αλλο ομως εχω γραψει στο ποστ μου και δεν θα κατσω να το αναλυσω ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

Τι συζητάτε μωρέ τι @$#^$ιες;;;;; Μη με εκνευρίζετε, η ταινία ΕΙΝΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟΥΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣ

Άκου εκεί με τους παραγωγούς!!!!! Δεν βγαίνετε από τα σπίτια σας; δεν ξέρετε τι γίνεται στον έξω κόσμο; ΕΛΕΟΣ. Μπαχαλίστικε το topic από μια πρόταση ενός άλλου που ζει σε άλλον πλανήτη.

https://www.in.gr/cinema/?cinmovieid=17584

Ο @Raptorex πάντως σίγουρα δεν την έχει δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, elpaso1 said:

Τεσπα δεν θα βρισω, μαλλον δεν προσεχετε τι ακριβως εχω γραψει. Εννοειται πως ειναι τοσες ημερες στους κινηματογραφους και εγω ο ιδιος πηγα πρεμιερα και την ειδα. Αλλο ομως εχω γραψει στο ποστ μου και δεν θα κατσω να το αναλυσω ξανα.

Με συγχωρείς τοτε αν δεν το κατάλαβα καλά. Δεν ειναι ανάγκη να βρίσεις, υπάρχει και ο απλός τρόπος αντιπαράθεσης εάν υπάρξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δικαίωμα σας να έχετε άποψη (προφανώς) και κανένας δε φιμώνεται. Αλλά και δικαίωμά των υπολοίπων να έχουν άποψη για την άποψή σας και την αξία της.

Μην συγχέεται συνεχώς τα δύο πράγματα. Έχει γίνει πολύ κουραστικό. Αν κάποιος θεωρεί ότι η γνώμη σας δεν έχει αξία, έχει και αυτός το δικαίωμα να το εκφράσει. Όλοι έχουμε τα πατήματά μας, δεν μπορεί να τα παίρνουμε όλα το ίδιο στα σοβαρά. Αν θέλει να τη σεβαστεί και θεωρεί ότι έχει αξία, ακόμη και αν διαφωνεί, κι αυτό θεμιτό.

Για να μην κάνω καυγά, ας φέρω εμένα σαν το κακό παράδειγμα: είμαι κάποιος που μου άρεσε πολύ το Force Awakens και το Last Jedi, οπότε κάποιος που θεωρεί σκουπίδια αυτές τις ταινίες, προφανώς δεν ενδιαφέρεται να ακούσει τη γνώμη μου για την τελευταία ταινία ή τέλος πάντων δεν θα την πάρει στα σοβαρά. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να μου το υπενθυμίζει κάθε φορά που ποστάρω κάτι, ούτε εγώ χρειάζεται κάθε φορά που διαβάζω κάποιον να λέει σκουπίδια τις ταινίες που αγαπάω ή πρόβατα/βλάκες αυτούς που τις βλέπουν, να εξηγώ τι πιστεύω γι' αυτόν που το γράφει. Είναι αυτονόητα πράγματα.

Μπορεί ο καθένας (και πιστεύω πως είναι καλύτερα) να κρατάει για τον εαυτό του τη γνώμη του για τις γνώμες των άλλων και την αξία τους. Δεν βοηθάνε σε τίποτα οι προσωπικές επιθέσεις, κανένας δεν κερδίζει τίποτα. Δεν είμαστε σε δικαστήριο, ούτε θα βγάλουμε αποτέλεσμα και τελικό νικητή.

Αυτά προς χάριν ευκολίας της συζήτησης. Έτσι, σαν πρόταση, δεν επιβάλλεται τίποτα, το φόρουμ δεν είναι δικό μου. Μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια και τα "ποιος είσαι εσύ που θα μας πεις τι θα κάνουμε". Κανένας δεν είμαι. Λέω απλά τι πιστεύω ότι θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...