Προς το περιεχόμενο

Θα σταματήσει η υποχρεωτική στρατιωτική θητεία κάποτε?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To προβλημα με αυτη τη "διαταραχη" ειναι οτι την επικαλουνται ολοι εκει :P . Αλλα σοβαρα θα σε δει γιατρος και απο οτι ειδα εχει καλους . Και αμφοβολια να υπαρχει συνηθως δινουν λογο  μη γινει καμια στραβη .  Σιγα μη θες το κ@λοχαρτο του στρατου για οτιδηποτε εκτος απο ασφαλιτικα σωματα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν είναι τόσο τραγικό όσο το περιγράφεις. Υπηρετώ αυτήν την περίοδο.
Αν όντως έχεις τέτοιο θέμα θα βγεις και άοπλος και θα κάνεις ζωάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν της πλάκας, αντί να ελπίζεις να καταργηθεί ο Στρατός, που δεν πρόκειται ποτέ, καλύτερα Βρες έναν άλλον τρόπο να τη σκαπουλάρεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, splanis είπε

Θα σου απαντήσω σοβαρά εγώ γιατί είδα μόνο τρολς. Εφόσον πάσχει όντως και έχεις διαγνωστεί και μπορεί ένας ψυχίατρος να σου γράψει κάποιο χαρτί για να πάρεις αναβολές. Δεν ξέρω τι ισχύει για την συγκεκριμένη ασθένεια, πάντως για την περίπτωση μου (καταθλιψη και υποχονδρίαση) , ισχύει κανονικά. Και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για το μέλλον σου που πιθανόν να ακούσεις, ότι δεν θα βρίσκεις δουλειά κλπ(δεν αναγράφεται κάπου ο λόγος που δεν πήγες) . Το Μόνο προβλημα μπορεί να έχεις είναι για αστυνομία πυροσβεστική κλπ

Επιτέλους ένας λογικός άνθρωπος.. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου το εκτιμώ πολύ και λυπάμαι που το ακούω αυτό για την κατάθλιψη.. Έχω πάσχω από μετατραυματικό στρες και ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή και έχω διαγνωστεί από την ψυχολόγο μου στο σχολείο και έναν ψυχίατρο από το νοσοκομείο και θα ξεκινήσω αγωγή, απλά και μόνο στην σκέψη ότι πρέπει να πάω σε εκείνη την φυλακή αγχώνομαι χειρότερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Είχα και εγώ μεγάλο αγχος για τον Στράτο και σκεφτόμουν τα ίδια (Φυλακή κτλπ) αλλά το πήρα απόφαση και πήγα και guess what?

Ήταν μια απο τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου

Το μόνο που είχα να κάνω να στρώνω το κρεβάτι και τις υπηρεσιες μου. Ναι ήταν δύσκολα στην αρχή αλλά μετά ολα ήταν μια χαρά.

Έμειναν φιλίες αναμνήσεις  και πολλά άλλα  (πειθαρχία κτλπ)

Τώρα για το πρόβλημα σου δεν ξέρω τι παίζει(καλύτερα να σε εξετάσει κάποιος ειδικος)  αλλά ολα αυτά που έχεις φτιάξει στο κεφάλι σου για τον στρατό δεν ισχύουν. 

ΥΓ. Δεν πρόκειται να καταργηθεί ο Στράτος

Επεξ/σία από solidsnake222
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Πέραν της πλάκας, αντί να ελπίζεις να καταργηθεί ο Στρατός, που δεν πρόκειται ποτέ, καλύτερα Βρες έναν άλλον τρόπο να τη σκαπουλάρεις.

Δυστυχώς σε αυτή την ηλίθια κοινωνία που βρισκόμαστε πρέπει να πάω θα το παλέψω αν δεν βρω κάποιον τρόπο αλλά θα μου είναι πολύ δύσκολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, solidsnake222 είπε

Είχα και εγώ μεγάλο αγχος για τον Στράτο και σκεφτόμουν τα ίδια (Φυλακή κτλπ) αλλά το πήρα απόφαση και πήγα και guess what?

Ήταν μια απο τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου

Το μόνο που είχα να κάνω να στρώνω το κρεβάτι και τις υπηρεσιες μου. Ναι ήταν δύσκολα στην αρχή αλλά μετά ολα ήταν μια χαρά.

Έμειναν φιλίες αναμνήσεις  και πολλά άλλα  (πειθαρχία κτλπ)

Τώρα για το πρόβλημα σου δεν ξέρω τι παίζει(καλύτερα να σε εξετάσει κάποιος ειδικος)  αλλά ολα αυτά που έχεις φτιάξει στο κεφάλι σου για τον στρατό δεν ισχύουν. 

ΥΓ. Δεν πρόκειται να καταργηθεί ο Στράτος

Τι ακριβώς κάνεις εκεί? Σε βάζουν να κάνεις σκοπιές και να καθαρίζεις? Φωνάζουν πολύ η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σέβομαι απόλυτα το πρόβλημα που λες πως έχεις, αλλά αν σου δημιουργεί τόσο μεγάλο το να πας στο στρατό (όλα πληρωμένα-ετοιμα, μηδέν υποχρεώσεις πέρα από υπηρεσία κλπ) όταν με το καλό σε προσλάβουν σε κάποια δουλειά τι θα κανεις ;

Τα ζόρια είναι μετά το στρατό, όχι μέσα σε αυτόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

To προβλημα με αυτη τη "διαταραχη" ειναι οτι την επικαλουνται ολοι εκει :P . Αλλα σοβαρα θα σε δει γιατρος και απο οτι ειδα εχει καλους . Και αμφοβολια να υπαρχει συνηθως δινουν λογο  μη γινει καμια στραβη .  Σιγα μη θες το κ@λοχαρτο του στρατου για οτιδηποτε εκτος απο ασφαλιτικα σωματα .

Η μόνη διαφορά με εμένα είναι ότι είναι κανονική διαταραχή χωρίς τα εισαγωγικά, δεν κάνω ποτέ πλάκα με τέτοια θέματα.

9 λεπτά πριν, petran91 είπε

Δεν είναι τόσο τραγικό όσο το περιγράφεις. Υπηρετώ αυτήν την περίοδο.
Αν όντως έχεις τέτοιο θέμα θα βγεις και άοπλος και θα κάνεις ζωάρα.

Μακάρι να είναι όπως τα λες, θα δούμε πως θα γίνει αλλά πιο πιθανό είναι να πάω και ας μην είναι πολύ καλό για την ψυχική μου υγεία. Σε ευχαριστώ, το εκτιμώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

περνα απλα απο ψυχολογο/ψυχιατρο και παρε ενα Ι5 και πας σπιτι σου
και παιξε και την καρτα "αντιρρησίας συνείδησης"
ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± you have activated my trap card
its super effective !!!

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον μπορώ να διαλέξω σε ποια πόλη να με βάλουν η έστω κάπου κοντά εκεί που θέλω? Επίσης μπορώ να παίρνω άδεια κάθε μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε στρατος ειναι.αγκαρια σκοπια και ολα αυτα που αναφερεις υπαρχουν και θα υπαχουν.οταν θα παρουσιαστης θα παρεις οτι χαρτια εχεισ απο γιατρους που εχεις παει με την αναφορα του γιατρου θα τα δουν εκει θα τους πεις τι εχεις και θα περασεις απο στρατιοτικο γιατρο για το αν θα πρεπει να μην υπηρετισεις η να βγεις ι4 .μονο εκει θα μαθεις τι θα γινει.οτι και να σου πουμε εδω ειναι κουκουρουκου.

οταν πηγα εγω ειχαν παει πολλα ατομα σε γιατρους οταν ειπαν οτι εχουν προβληματα για περετερο εξετασης.αυτο θα γινει λογικα και σε εσενα θελοντας και μη δεν μπορεις να το αποφηγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xxTheBeastxx είπε

Τι ακριβώς κάνεις εκεί? Σε βάζουν να κάνεις σκοπιές και να καθαρίζεις? Φωνάζουν πολύ η όχι?

 

Και αγγαρείες θα κάνεις και σκοπιές. Εγώ ήμουν πυροβολικό και καθαρίζαμε τα πυροβόλα κάθε πρωι. Άλλα μην το φαντάζεσαι ότι θα τρίβεις 12 ώρες συνεχόμενα κτλπ. Πιο πολύ λουφάραμε και μ@λ@κιζομασταν παρά καναμε δουλειά.

 Όχι δεν φωνάζουν ούτε σε δέρνουν.  Αν κάνεις κάποια ''μ@λ@κια'' δεν θα σε  βρίσουν ούτε θα σε ξεφτιλίσουν κτλπ. Ανάλογα το στέλεχος θα στην χαρίσει η θα βγεις αναφερόμενος και θα φας την ανάλογη ποινή.

Από την στιγμή όμως που θα είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου δεν θα χρειαζεται να φοβάσαι για ποινες.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...