Προς το περιεχόμενο

Αγορα μεταχειρισμένου για νεο οδηγό


Ribopaido

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή πολλοί γράφετε οτι ο άνθρωπος διαθέτει 2 χιλιάρικα και όχι παραπάνω, θα πω το εξης.Όταν με 4-5 χιλιάρικα αγοράζεις ασφαλέστατα σύγχρονα οχήματα, είναι αστείο να καθόμαστε να κουβεντιάζουμε για σαπάκια 20 και 30 ετών.

Εσείς πόσο κοστολογείτε την αρτιμέλεια σας;

Στο κάτω, κάτω, χίλιες φορές η μετακίνηση με ΜΜΜ, μεχρι να συγκεντρωθει ένα άλφα ποσό επιπλέον.

Καλά ψώνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gia_nnis είπε

 Δια ροπαλου ΟΧΙ ρενο!!!! Αμα ειναι ετσι καλυτερα φιατ και citroen..

Είχες ποτέ renault ή citroen για να μας πείς τα υπέρ κ τα κατά....;;;;

Άσε ξέρω την απάντηση....

Ενώ τα γερμανικά- κορεατικά σκυλιά ε;;;

Κοίταξε όλα τα αυτοκίνητα λίγο πολύ έχουν πρόβληματα. Ορισμένα μοντέλα πάσχουν σε συγκεκριμένους τομείς.

Αλλά είναι περισσότερο αξιόπιστα.

Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις μια ολόκληρη εταιρία από 1 προβληματικό μοντέλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill999r είπε

Είχες ποτέ renault ή citroen για να μας πείς τα υπέρ κ τα κατά....;;;;

Άσε ξέρω την απάντηση....

Ενώ τα γερμανικά- κορεατικά σκυλιά ε;;;

Κοίταξε όλα τα αυτοκίνητα λίγο πολύ έχουν πρόβληματα. Ορισμένα μοντέλα πάσχουν σε συγκεκριμένους τομείς.

Αλλά είναι περισσότερο αξιόπιστα.

Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις μια ολόκληρη εταιρία από 1 προβληματικό μοντέλο...

Τα τοτε clio ιδιως το megane ολο προβληματα με τα ηλεκτρικα τους..  Κακοφημισμενα.. Οπως και πολλα ελεγαν για το fiat bravo..

Η λογικη λεει σε τοσο παλιο αυτοκινητο δεν τα κοιταζεις..  Τωρα μπορει να το παρεις και να μην βγαλει τιποτα οπως και το αντιθετο να παρεις ιαπωνικο και να την πατησεις..!

Ολα τα εχουν φτιαξει καπου να πονανε.. Αλλα μετραει στο τελος η συνολικη δαπανη!!!

Εχω γνωστους με γαλλικα και ιταλικα και ολο ετρεχαν για κατι..

Τα παλια ιταλικα εχουν τουλαχιστον φθηνα ανταλλακτικα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες που ήξερα την απάντηση;

Δεν λέμε κάτι διαφορετικό.

Σίγουρα κάποια μοντέλα φημίζονται για την αξιοπιστία τους, πχ Yaris.

Κάποια φημίζονται για τα πρόβληματα τους, πχ Punto.

Όμως για ένα προβληματικό μοντέλο ή αντίστοιχα για ένα αξιόπιστο μοντέλο δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για ολόκληρη την εταιρία.

Τα τότε clio,όπως κ τα τωρινα φημίζονται για την αξιοπιστία τούς κ την οδηγική συμπεριφορά τους.

Λες για γνωστους με γαλλικά κ ιταλικά κ δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω.

Όμως έχεις ακούσει κανέναν να παραπονιέται για opel;

Εγώ ξέρω άτομα με opel astra τα οποία πίνουν νερό στο όνομα της εταιρείας κ υποστηρίζουν ότι άνετα θα ξαναεπαιρναν opel.

Εγώ όμως που είχα την ατυχία ( γιατι θεωρώ ότι ήταν άτυχη επιλογή) να αγοράσω το Vecrta, ένα μοντέλο ιδιαίτερα προβληματικό που βγάζει ένα κάρο προβλήματα κ έχει απογοητεύσει αρκετούς ιδιοκτήτες , έχω πληρώσει μισό αυτοκίνητο σχεδόν σε εργασια κ ανταλλακτικά . 

Όμως δεν μπορώ να πω ότι όλα τα γερμανικά είναι για τα μπάζα...

Αυτά περί αξιοπιστίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απίστευτες γνώσεις για το κάθε αμάξι στο insomnia.

Τι δουλεια κάνετε και είστε τόσο απόλυτοι και ειδικοί στις ανοησίες που γράφετε;;;;

Bill999r δεν αναφέρομαι σε εσενα

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, bill999r είπε

Τα τότε clio,όπως κ τα τωρινα φημίζονται για την αξιοπιστία τούς κ την οδηγική συμπεριφορά τους.

 

Το παλιο clio απλα εβγαζε λιγοτερα προβληματα σε σχεση με αλλα μοντελα.. Αλλα για να μην το κουραζουμε δεν ειναι αυτοκινητο εμπιστοσυνης για την τσεπη..

Προτιμω saxo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά αυτοκίνητα μπορείς να βρεις στα 2 χιλιάρικα. Τι να κάνουμε ρε παίδες δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση να δώσουν παραπάνω για κάτι καλύτερο. Εάν είναι σωστά συντηρημένο τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, christopher0016 είπε

Μια χαρά αυτοκίνητα μπορείς να βρεις στα 2 χιλιάρικα. Τι να κάνουμε ρε παίδες δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση να δώσουν παραπάνω για κάτι καλύτερο. Εάν είναι σωστά συντηρημένο τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Συντηρηση θα κοιταξω και μονο. Βρηκα 2 που με ενδιεφεραν πολυ ( ατος και αλτο ) και θα τα δω αυριο στο μηχανικο μου ( θειος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Ribopaido είπε

Συντηρηση θα κοιταξω και μονο. Βρηκα 2 που με ενδιεφεραν πολυ ( ατος και αλτο ) και θα τα δω αυριο στο μηχανικο μου ( θειος)

Εγω θα κοιταζα το picanto https://www.car.gr/21065631-kia-picanto

Νευρικο,αξιοπιστος κινητηρας,καταναλωση.. καλυτερη ασφαλεια..

Στα πρωτα μοντελα υπηρχε καποιο προβλημα στην βιδα του στροφαλου.. Αυτο μονο πρεπει να κοιταξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2019 στις 5:39 ΜΜ, Ribopaido είπε

Συντηρηση θα κοιταξω και μονο. Βρηκα 2 που με ενδιεφεραν πολυ ( ατος και αλτο ) και θα τα δω αυριο στο μηχανικο μου ( θειος)

Ατος μη παρεις με τίποτα, ότι χειρότερο έχω οδηγησει....σαν βάρκα πάει στην κυριολεξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το Αλτο είναι βάρκα στο γυαλό , χωρίς καλά φρένα κτλ κτλ

Αλλά : Έχω αλλάξει 5 αυτοκίνητα αξίας 15.000ε - 25.000ε . Το πρώτο μου ήταν το προηγούμενο αλτο απο αυτό που έβαλες ( maruti για την ακρίβεια ) 800 κυβικά 34 ολόκληρα άλογα.

Το είχε η μάνα μου 10 χρόνια , το πήρα εγώ 4 χρόνια και του έβγαλα τα μάτια με χειρόφρενα και καρφωτές , το έδωσα στην γυναίκα μου ( τότε κοπέλα μου) η οποία το κράτησε άλλα 5 χρόνια και το πήγαμε οδηγώντας για απόσυρση πρίν απο 9 χρόνια. Μόνο λάδια του άλλαζα και λάστιχα (άντε και κανα μπουζί) και δεν έπαθε τίποτε.

Οπότε απο αξιοπιστία εγώ προσωπικά θα στο πρότεινα. Αλλά όταν αγόρασα το opel corsa c τότε και μετά απο 1 μήνα μπήκα να το οδηγήσω είπα Παναγία μου τι καγκουριές έκανα με την σκοτώστρα 4 χρόνια.

Ξέρω ότι δεν μπορείς να ξεπεράσεις το budget αλλά αυτά τα μικρά δυστυχώς δεν παρέχουν καμία ασφάλεια ούτε ενεργητική ούτε παθητική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, tsofras είπε

Σίγουρα το Αλτο είναι βάρκα στο γυαλό , χωρίς καλά φρένα κτλ κτλ

Αλλά : Έχω αλλάξει 5 αυτοκίνητα αξίας 15.000ε - 25.000ε . Το πρώτο μου ήταν το προηγούμενο αλτο απο αυτό που έβαλες ( maruti για την ακρίβεια ) 800 κυβικά 34 ολόκληρα άλογα.

Το είχε η μάνα μου 10 χρόνια , το πήρα εγώ 4 χρόνια και του έβγαλα τα μάτια με χειρόφρενα και καρφωτές , το έδωσα στην γυναίκα μου ( τότε κοπέλα μου) η οποία το κράτησε άλλα 5 χρόνια και το πήγαμε οδηγώντας για απόσυρση πρίν απο 9 χρόνια. Μόνο λάδια του άλλαζα και λάστιχα (άντε και κανα μπουζί) και δεν έπαθε τίποτε.

Οπότε απο αξιοπιστία εγώ προσωπικά θα στο πρότεινα. Αλλά όταν αγόρασα το opel corsa c τότε και μετά απο 1 μήνα μπήκα να το οδηγήσω είπα Παναγία μου τι καγκουριές έκανα με την σκοτώστρα 4 χρόνια.

Ξέρω ότι δεν μπορείς να ξεπεράσεις το budget αλλά αυτά τα μικρά δυστυχώς δεν παρέχουν καμία ασφάλεια ούτε ενεργητική ούτε παθητική

To maruti Που λές το ειχαμε οικογενειακα πριν το δωσει αποσυρση ο αδερφός μου και ηταν πραγματικα το αμάξι για ολες τις δουλειες.. Γιαυτο είπα να παω παλι σε αλτο πιο καινουργιο. 

Ατος οντως το οδηγησα και ειναι απαραδεκτο. Το άτος που σας ειχα ανεβασει ειχε πολλα χλμ και γενικα απεριποιητο. Κοιτάω τωρα τα 2 αυτα 

https://grcars.car.gr/cars/view/21571471/ 

https://www.car.gr/21959223-suzuki-alto

 

Επεξ/σία από Ribopaido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ribopaido είπε

To maruti Που λές το ειχαμε οικογενειακα πριν το δωσει αποσυρση ο αδερφός μου και ηταν πραγματικα το αμάξι για ολες τις δουλειες.. Γιαυτο είπα να παω παλι σε αλτο πιο καινουργιο. 

Ατος οντως το οδηγησα και ειναι απαραδεκτο. Το άτος που σας ειχα ανεβασει ειχε πολλα χλμ και γενικα απεριποιητο. Κοιτάω τωρα τα 2 αυτα 

https://grcars.car.gr/cars/view/21571471/ 

https://www.car.gr/21959223-suzuki-alto

Είχαμε και το Wagon R , και αυτό σκυλί βγήκε , βασικά 4 suzuki πέρασαν απο την οικογένεια , εκτός απο τρίξιμο κανένα δεν έβγαλε ούτε ένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...