Προς το περιεχόμενο

Αγορα μεταχειρισμένου για νεο οδηγό


Ribopaido

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Είχαμε και το Wagon R , και αυτό σκυλί βγήκε , βασικά 4 suzuki πέρασαν απο την οικογένεια , εκτός απο τρίξιμο κανένα δεν έβγαλε ούτε ένα πρόβλημα

Mε κάλυψες απόλυτα. Ειναι και δίπλα μου αυτός οποτε πάω να δω σε λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, tsofras είπε

Είχαμε και το Wagon R , και αυτό σκυλί βγήκε , βασικά 4 suzuki πέρασαν απο την οικογένεια , εκτός απο τρίξιμο κανένα δεν έβγαλε ούτε ένα πρόβλημα

Σκυλι τι σημαινει??? Ποσα χλμ κανατε με το wagon r?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δες fiat  seicento.. To πρώτο μου αυτοκίνητο  με κάκιστη  παθητική  ασφάλεια αλλα ενδιαφέρων οδηγίκα κ Πολύ φτηνά ανταλλακτικά....Το ειχα 2 χρονια μέχρι  που το στουκαρα και πήρα άλλο.. (Από τους λίγους επιζωντες) Πάντως αν θες κορυφαία παθητική ασφαλεια(Δες το βίντεο του crash test του top gear με άνθρωπο μεσα) και Πολύ καλή οδηγική συμπεριφορά  και φρένα  αλλα με πολλές χαζές και επαναλαμβανομενες βλάβες πάρε το megane 2 από 2002 έως  2007...Επίσης ακριβά ανταλλακτικά και service 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gia_nnis είπε

Σκυλι τι σημαινει??? Ποσα χλμ κανατε με το wagon r?

Πάνω απο 140.000χλμ δεν θυμάμαι ακριβώς . Εντάξει το σκυλί μπορεί για κάποιον να σημαίνει 300.000 χλμ , για εμένα σημαίνει πάνω απο 100.000χλμ με μόνο τα απαραίτητα service και τίποτα παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πάνω απο 140.000χλμ δεν θυμάμαι ακριβώς . Εντάξει το σκυλί μπορεί για κάποιον να σημαίνει 300.000 χλμ , για εμένα σημαίνει πάνω απο 100.000χλμ με μόνο τα απαραίτητα service και τίποτα παραπάνω

Εννοεις οτι εκανες μονο το ετησιο service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Εννοεις οτι εκανες μονο το ετησιο service?

Ναι σε όλα τα suzuki και honda που πέρασαν απο την οικογένεια.

Μετά μπλέξαμε με γερμανικά (ford,opel) πέρναμε σιγά σιγά την κάτω βόλτα και τώρα έχω seat και όσο πάει η εμπειρία χειροτερευει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Ναι σε όλα τα suzuki και honda που πέρασαν απο την οικογένεια.

Μετά μπλέξαμε με γερμανικά (ford,opel) πέρναμε σιγά σιγά την κάτω βόλτα και τώρα έχω seat και όσο πάει η εμπειρία χειροτερευει :D

Δεν εβγαλε αντλια νερου?φουσκες ημ.?κυλινδρακια-φρενα?διαρροες απο κατω δεν ειχε.. να ειναι λερωμενο με λαδια ή βαλβολινες?

Εγω σου λεω αν το εψαχνε ενας μαστορας θα σου ελεγε αρκετα πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Δεν εβγαλε αντλια νερου?φουσκες ημ.?κυλινδρακια-φρενα?διαρροες απο κατω δεν ειχε.. να ειναι λερωμενο με λαδια ή βαλβολινες?

Εγω σου λεω αν το εψαχνε ενας μαστορας θα σου ελεγε αρκετα πραγματα...

Χαχα, Το ποσοστό των συνεργείων που θα σου παραδώσει αυτοκίνητο χωρίς διαρροές (λαδιού-νερού) είναι ελάχιστο, οπότε αν δεν το μαστόρευαν οι ουγκανοι το αυτοκινητάκι θα ήταν μια χαρά.

Αυτοκίνητο με 300,000 χλμ δεν έχει αλλάξει ποτέ αντλία νερού, κυλινδρακια.

Επεξ/σία από Klausx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Klausx είπε

Χαχα, Το ποσοστό των συνεργείων που θα σου παραδώσει αυτοκίνητο χωρίς διαρροές (λαδιού-νερού) είναι ελάχιστο, οπότε αν δεν το μαστόρευαν οι ουγκανοι το αυτοκινητάκι θα ήταν μια χαρά.

Αυτοκίνητο με 300,000 χλμ δεν έχει αλλάξει ποτέ αντλία νερού, κυλινδρακια.

Δεν ειναι ετσι.. Το αυτοκινητο αποτελειται απο πολλα εξαρτηματα που το καθενα εχει  ημερομηνια ληξης ειτε απο χρηση ειτε στο χρονο...

Το αυτοκινητο που αναφερεις θα ειναι μοναδικη περιπτωση.. και δεν ανηκει καν στο μεσο ορο..

Σου μιλαω με γνωση.. και οχι το τι λενε οι τεχνικοι...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gia_nnis είπε

Δεν εβγαλε αντλια νερου?φουσκες ημ.?κυλινδρακια-φρενα?διαρροες απο κατω δεν ειχε.. να ειναι λερωμενο με λαδια ή βαλβολινες?

Εγω σου λεω αν το εψαχνε ενας μαστορας θα σου ελεγε αρκετα πραγματα...

Δεν ξέρω ρε μαν τι να σου πώ, δεν έχω να κερδίσω και κάτι για να πώ ψέμματα , ίσα ίσα ποιο ακριβά αυτοκίνητα και μου έχουν βγάλει θέματα. Το Wagon R είχε πάει και σε μηχανικό για έλεγχο πριν το αγοράσει αυτός που το πήρε και δεν του βρήκε τίποτα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Δεν ξέρω ρε μαν τι να σου πώ, δεν έχω να κερδίσω και κάτι για να πώ ψέμματα , ίσα ίσα ποιο ακριβά αυτοκίνητα και μου έχουν βγάλει θέματα. Το Wagon R είχε πάει και σε μηχανικό για έλεγχο πριν το αγοράσει αυτός που το πήρε και δεν του βρήκε τίποτα ...

Απλα βρηκε φυσιολογικες φθορες για τα χιλιομετρα του...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...