Προς το περιεχόμενο

Star Wars Jedi: Fallen Order [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα στο 2ο Playthrough θα τα κάνω αυτά τα κολπάκια με τη force.

Το πρώτο playthrough θα το κρατήσω σοβαρό.

Αν και ήδη βγήκαν trainers για να τα κάνεις άνω κάτω με τη force.

https://mrantifun.net/threads/star-wars-jedi-fallen-order-trainer.20612/

Οπότε σίγουρα σε κάποιο playthrough θα δοκιμαστούν και αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 537
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα σκοπό να βάλω premier αν βγει καλό αυτό το παιχνίδι, αλλά τώρα βλέποντας πως είναι μέσα και το A Plague Tale: Innocence νομίζω δε χωράει αμφιβολία. Μας έχουν καταστρέψει οι εταιρίες με τα συνδρομητικά μοντέλα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει δεν ειναι καμια παιχνιδαρα,εγω το βρισκω μετριο.

Στα βιντεακια δειχνει γαματο αλλα οταν το παιξεις ειναι διαφορετικα.

Τα animation και γενικα ο χειρισμος ειναι πολυ ατσουμπαλος σε συνδιασμο με την καμερα η οποια ειναι σε επιπεδα Darksiders 3 εαν το εχετε παιξει..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κάμερα κάνει λίγο τα δικά της και η κίνηση του χαρακτήρα ειναι ολίγον muppet (και τρεμοπαίζει κ καθε τοσο για καποιο λόγο).

αλλά πέραν αυτού οι πρώτες εντυπώσεις ειναι καλές. μουσικη τρομερή, βαρύ συστημα μαχης, ωραια εξερεύνηση και πολύ κινηματογραφικό.

 

Θα έλεγα πως θυμίζει κράμα Dark Souls μαζι με Uncharted / Tomb Raider, αλλά δίχως ιδιαίτερο looting. Δε περίμενα από την ΕΑ να δώσει κάτι τόσο φτιαγμένο για gamers και να μην το απλουστεύσει στο έπακρο ωστε να μπορεί να το παιξει και παιδάκι μικρής ηλικίας, ήθελε κότσια τέτοια απόφαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Δε περίμενα από την ΕΑ να δώσει κάτι τόσο φτιαγμένο για gamers και να μην το απλουστεύσει στο έπακρο ωστε να μπορεί να το παιξει και παιδάκι μικρής ηλικίας, ήθελε κότσια τέτοια απόφαση.

Γενικά έχουν αφήσει λίγο χαλαρή την Respawn από ότι φαίνεται. Προσωπικά το ότι δεν είναι τελείως μούφα μου φτάνει. Έχουμε να παίξουμε Jedi game χρονια και ειδικά μετά τις μούφo imho ταινίες χρειαζόταν μια δόση. Εγώ λέω να το αφήσω να ωριμάσει μερικούς μήνες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Για όσους το έπαιξαν, είναι κάτι αντίστοιχο του Jedi Academy ή του Force Unleashed?

Στο Jedi academy χρησιμοποιουσες και οπλα κανονικα περαν των lightsaber.Εδω η μαχη ειναι περισσοτερο στυλ sekiro/dark souls.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Για όσους το έπαιξαν, είναι κάτι αντίστοιχο του Jedi Outcast ή του Force Unleashed?

5 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Έπαιξα αρκετά χτες με τον γνωστό τρόπο που κάνουμε bypass release time και οκ, μπορώ να πω ότι δεν φέρνει σε The Force Unleashed, ούτε σε gameplay, oύτε στο ύφος.
Λίγο Uncharted (δεν έχω παίξει κανένα, αλλά η πρώτη πίστα είναι all the scripted events :P ), λίγο Sekiro (combat style), λίγο Souls γενικά (healing/meditation spots/melee + ranged εχθροί ταυτόχρονα, εχθροί που κάθονται σε γωνία και όταν μπεις θα την φας αν δεν προσέχεις), λίγο Zelda (τώρα δεν έχεις το skill να περάσεις, έλα πάλι αργότερα).

Και αρκετά deaths. :P

  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στο Jedi academy χρησιμοποιουσες και οπλα κανονικα περαν των lightsaber.Εδω η μαχη ειναι περισσοτερο στυλ sekiro/dark souls.

Πέρα από το shooting, στα outcast/academy τα lightsaber duels και force powers είχαν κάποιο βάθος... Στο Force Unleashed καλύτερα να μην πω τι είχαν... Εκεί ήταν η ερώτηση μου. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Πέρα από το shooting, στα outcast/academy τα lightsaber duels και force powers είχαν κάποιο βάθος... Στο Force Unleashed καλύτερα να μην πω τι είχαν... Εκεί είναι η ερώτηση μου. 

E καλά ο Starkiller ήταν τρελα op, μονο ο Vader τον είχε. :D Έχει μπόλικα duels (boss fights) το game από ότι έχω δει αλλα δεν μοιάζει με Outcast.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαινει, αλλα λογω υποχρεωσεων θα το πιασω αυριο...απο το premier και εγω, ηθελα να δοκιμασω και το NFS ετσι και αλλιως. Εχω ψιλοενθουσιαστει με τα θετικα σχολια που διαβαζω και εδω και γενικως.Αντε να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπαιξα καμια ωριτσα ακομα σμρ..

Η καμερα τελικα ειναι τοσο αθλια που κατανταει εκνευριστικο να εισαι αναμεσα σε 2-3 troopers.

Kατα τα αλλα οι τοποθεσιες ειναι ομορφες,το gameplay ομως αυτη την στιγμη εχει προβλημα και χαλαει την ομορφη εικονα του παιχνιδιου.

Κριμα γιατι θα μπορουσαν να ειχαν δωσει μεγαλυτερη σημασια και φροντιδα καθως ειναι το κομματι που επρεπε να ειναι το δυνατο του σημειο.

Οσοι εισαστε star wars fans σαν και εμενα καποια στιγμη να το παιξετε αλλα μην δωσετε πολλα χρηματα..

Η καλυτερη επιλογη νμζ ειναι μεσω Origin premier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Το Premier είναι αυτό στα 14.99€?

mvbkq9lr6.jpg

 

Δεν συμφερει να αγοραστει με μηνιαια συνδρομη μονο με ετησια στα 100 ποσα ειναι εκει γυρω.. Ειναι 2μιση παιχνιδια στα κλειδαδικα και 1μιση αν αγορασεις απο origin.. Μονο το fifa να βαλεις και ενα παιχνιδι εχεις κανει αποσβεση π.χ 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...