Προς το περιεχόμενο

Star Wars Jedi: Fallen Order [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xbox εχω και εγω..

Μηπως εχεις συνδεδεμενο κατι αλλο στο pc και μπερδευεται.

Δοκιμασε να βγαλεις το ποντικι και το πληκρολογιο και αφησε μονο το χειριστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 537
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Xbox εχω και εγω..

Μηπως εχεις συνδεδεμενο κατι αλλο στο pc και μπερδευεται.

Δοκιμασε να βγαλεις το ποντικι και το πληκρολογιο και αφησε μονο το χειριστηριο.

Τιποτα, δοκιμασα και να αλλαξω usb το bluetooth, εκανα updates, reboot pc αλλα δεν ψηνεται γενικως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με origin εισαι η Steam?

Στο steam το εχω παθει σε κανα 2 παιχνιδια στο παρελθον.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Με origin εισαι η Steam?

origin και δοκιμαζω αλλο παιχνιδι μεσω Origin παλι και παιζει κανονικα

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..

Εγω εχω κανει κιολας και re mapp τα κουμπια απο το accessories και παλι δουλευει αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιση ωρα προσπαθω να δω τι γινεται, το περασα στο steam, εψαξα το big picture mode, controller congigurations κτλπ και ξαφνικα βλεπω εκει οτι λεει οτι εχω 2 controller. Ενα Xbox one και ενα xbox 360. Λεω ε?  Κανω καταργηση απο το devices του παλιου controller τιποτα αυτο... Εκει. ΛΕω δεν παμε καλα...

Σκεφτομαι σκεφτομαι, και λεω αμαααααν! ειναι συνδεδεμενο το παλιο controller (torid speedlink) στα πισω usb και το bluetooth του ειναι τοσο μικρο που χανεται κατω απο το τερας USB του πληκτρολογιου με το υφασματινο καλωδιο...

Βγαινει και απλα ολα δουλευουν κομπλε. 

χαχα

ευχαριστω οσους βοηθησαν και σορρυ που σας παιδευσα ενω απλα θα το ειχα βγαλει απο την αρχη και θα ηταν ολα καλα. 

Παμε να παιξουμε λιγο τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες φορές τέτοιο Star Wars (μακάρι να βγάλουν Sequel,Prequel κτλ) παρά την κλασσική μανιέρα της Ubisoft (AC, Far Cry κτλ). Εδώ τουλάχιστον οι άνθρωποι δούλεψαν, πήραν στοιχεία από διάφορα άλλα παιχνίδια με σωστό πάντρεμα. Τέλος μην σώσουν και βάλουν side quests αν είναι επιπέδου Ubisoft (πάνε εκεί δώσε αυτό, μάζεψε τόσα τάδε κτλ).

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορι που θα γίνω κακός,αλλά το διάβασα σε διάφορα φορουμς,αλλά και εδώ, όποιος συγκρίνει το παιχνίδι με τα νέα AC απλώς δε ξέρει τί παίζει..Μακράν καλύτερο παιχνίδι το Jedi όπως είναι..και όπως λέει και ο @liakinen μη τολμήσουν και βάλουν fetch quest και γίνει αυτή η σούπα που λέγεται Odyssey

 

Αναφορά σε κείμενο

Εδώ τουλάχιστον οι άνθρωποι δούλεψαν, πήραν στοιχεία από διάφορα άλλα παιχνίδια με σωστό πάντρεμα

αυτό! Υπάρχουν ομάδες και ομάδες που φτιάχνουν παιχνίδια,η respawn η έρμη προσπαθεί αρκετά καλά! Και υλοποιεί και όμορφα την unreal engine!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι σαν gameplay θυμίζει πάρα πολύ το god of war. Open world-ish με πλανήτες που ξαναεπισκέπτεσαι (όπως και τα realms στο gow) όταν έχεις ξεκλειδώσει νέα abilities και προχωράς το story. Και το σύστημα μάχης δεν είναι spamfeast και tbh πιο πολύ μοιάζει σε sekiro παρά gow καθώς πχ πρέπει να κάνεις προσεκτικά parries σε bosses. Όπως και το gow δεν έχει ανούσια filler fetch sidequests κλπ όπως τα AC κλπ. Tbh το προτιμώ και εγώ αυτό καλύτερα. 10-20 ώρες μονορούφι δράση παρά 40-50 με ένα σωρό filler ανούσια side quest. Το μόνο παιχνίδι έως τώρα που είχε καταφέρει να έχει αξιόλογα side και σε πολλές περιπτώσεις καλύτερα και από το main quest ήταν το witcher 3.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω καποια αρνητικα σχολια για το odyssey και αναρωτιεμαι αν αναφερονται στο ιδιο παιχνιδι που παιζω ανελιπως καθε μερα ενα χρονο τωρα με πανω απο 200 ωρες παιχνιδιου. Εαν καποιος δεν θελει να αφιερωνει τοσο χρονο σε ενα παιχνιδι δικαιωμα του , ας παιξει σερι το basic storyline που ειναι εξαιρετικo στο odyssey , σαν να παιζει tomb raider δλδ ενα πραγμα κ μετα ας παει σε αλλο παιχνιδι. Αλλα το να κατηγορουμε ενα singleplayer παιχνιδι που συνεχεια στον ενα χρονο + δινει νεο αξιολογο περιεχομενο κ κραταει καθηλωμενους τους παικτες ειναι αδικο. Εννοειται οτι υπαρχουν επαναλαμβανομενες - ημερησιες αποστολες για καποια ανταλλαγματα αλλα αν δεν θελει καποιος να ασχοληθει απλα τις προσπερνα. Υπαρχουν κυριολεκτικα δεκαδες πραγματα να κανεις. Σκεφτομαι οτι ποτε δεν αξιζαν τοσο τα 60 ευρω που εδωσα συνολο για ενα παιχνιδι. Η ubisoft εχει αλλες πατατες να κατηγορησουμε αλλα το odyssey δεν ειναι μια απο αυτες. Το ακριβως αντιθετο. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, odi83 είπε

Διαβαζω καποια αρνητικα σχολια για το odyssey

Kαποια?! :D Μετά το Unity είναι το χειρότερο, 5.7/10 έχει στο metacritic right now. Επίσης επειδή σου αρέσει εσένα δεν το κάνει καλο game. Υπάρχουν άπειρα reviews που εξηγούν τους λόγους που είναι από τα χειρότερα AC. Anyways κανένας πια δεν νοιάζεται. Back το Star Wars please.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Kαποια?! :D Μετά το Unity είναι το χειρότερο, 5.7/10 έχει στο metacritic right now. Επίσης επειδή σου αρέσει εσένα δεν το κάνει καλο game. Υπάρχουν άπειρα reviews που εξηγούν τους λόγους που είναι από τα χειρότερα AC. Anyways κανένας πια δεν νοιάζεται. Back το Star Wars please.

Δεν είναι ο μόνος ο φίλος παραπάνω που έχει λιώσει το aco. Είμαι και εγώ. Αν ήμαστε μόνο δύο καλώς αλλά μόνος δεν είναι σίγουρα. Το odyssey ήταν το πρώτο offline παιχνίδι που με κράτησε τόσο μα τόσο πολύ και το οποίο ευθύνεται για ένα τεράστιο backlog που έχει δημιουργηθεί. 

Το sw δεν το έχω.... ακόμα, αλλά σίγουρα δεν θα το κατετασα στην ίδια κατηγορία με το odyssey για να τα συγκρίνω. 

Το δε metacriric είναι πλέον γελοίο να χρησιμοποιείται για το οτιδήποτε. Οι reviewers στα διαφορά μέσα είναι τις πιο πολλές φορές τα τελευταία χρόνια για σφαλιάρες το λιγότερο... Οι δε χρήστες....λολ..αυτοι πάντα ήταν για σφαλιάρες!!!!

 

Επεξ/σία από chill
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...