Προς το περιεχόμενο

Star Wars Jedi: Fallen Order [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 537
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, polonos1313 είπε

Παίδες έχει κανένας θέμα με random crashes to desktop ?

Προσωπικά μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα

στο forum του steam ίσως βρεις κάποια λύση.

https://steamcommunity.com/app/1172380/discussions/0/3342162929521039287/

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για καποιο λογο μου κρασαρει 1 στις 3 φορες οταν παει να βγαλει μεταβαση σε νεο πλανητη και μυριζομαι corrupted extraction files

- Ισως antivirus ? / windows security . Drivers εβαλα τους τελευταιους 19.11.3 . 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα και εγώ μέσω Premier. Έπαιξα ένα 5ωράκι. Οπτικά το παιχνίδι είναι κουκλί. Απλά τα έβαλα όλα Ultra και ενεργοποίησα το dynamic resolution scaling μιας και παίζω σε 4K TV και σε συνδυασμό με sharpening απο nv control panel και έτσι κρατά το 60άρι, με λίγα stuttering όπως αναφέρθηκε από όλους.

Στα του παιχνιδιού τώρα. Σεναριακά δεν έχω δει πολλά, αλλά μου αρέσει και η γραφή του και το κλίμα του ως Star Wars. Το μόνο που μπορώ να πω πέρα από αυτό είναι ότι έχει ατελείωτο backtracking. Γενικά δεν είμαι fan, αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι λόγω του εξαιρετικού level design είναι πάρα πολύ εθιστικό. Μοναδικό παράπονο μέχρι στιγμής όπως αναφέρθηκε από αρκετούς είναι η απουσία κάποιου upgrade system μιας και ότι μαζεύεις είναι καθαρά cosmetic (λες και κοιτάω πως είναι η λαβή του lightsaber μου). Σε combat δεν έχει μεγάλη ποικιλία, τουλάχιστον με τα skills που έχω μαζέψει ως τώρα, αλλά αυτό φαντάζομαι θα αλλάξει στη συνέχεια. Η ποικιλία όμως έρχεται όταν συνδυάζεται combat, platforming και puzzles. 

Γενικά μέχρι στιγμής αρκετά ευχαριστημένος. Περιμένω να δω και την συνέχεια για να σχηματίσω καλύτερη εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως οι force powers στο παιχνίδι είναι πραγματικά για γέλια. Color-coded objects, περιορισμένη χρησιμότητα και ισχύς, μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού. Υπάρχουν απλά για να υπάρχουν.

Απορώ πως μετά από 17 ολόκληρα χρόνια δεν κατάφεραν ούτε καν να πλησιάσουν το Jedi Outcast σε αυτόν τον τομέα. Μηδέν immersion στο ότι χειρίζεσαι Jedi Knight. Έκοψαν από εκεί για να δώσουν ηλίθια tool upgrades στο cute ρομποτάκι που είναι κολλημένο στην πλάτη σου σαν κατοικίδιο κοάλα.

Δεν πρόκειται να ξεχάσω την αίσθηση στο JO όταν έκανα force choke στους stormtroopers σηκώνοντάς τους με το ποντίκι ψηλά στον αέρα για αργό θάνατο ή εκσφενδονίζοντας τους με δύναμη σε κάποιο κενό. Ή πετώντας το φωτόσπαθο αλλά yoda style κάνοντας κομμάτια ό,τι βρισκόταν στο πέρασμα του (ειδικά με το dismemberment cheat στο PC ήταν brutal να το βλέπεις). 

Αντί να κοιτούσαν το gameplay του Sekiro (στα parries μόνο γιατί ακόμα και ο βασικός χειρισμός του ίδιου του Sekiro πιο πιστικός για Jedi είναι από τον Cal) θα έπρεπε να δουν τα διαμάντια του παρελθόντος Outcast και Academy...  

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Πάντως οι force powers στο παιχνίδι είναι πραγματικά για γέλια. Color-coded objects, περιορισμένη χρησιμότητα και ισχύς, μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού. Υπάρχουν απλά για να υπάρχουν.

Απορώ πως μετά από 17 ολόκληρα χρόνια δεν κατάφεραν ούτε καν να πλησιάσουν το Jedi Outcast σε αυτόν τον τομέα. Μηδέν immersion στο ότι χειρίζεσαι Jedi Knight. Έκοψαν από εκεί για να δώσουν ηλίθια tool upgrades στο cute ρομποτάκι που είναι κολλημένο στην πλάτη σου σαν κατοικίδιο κοάλα.

Δεν πρόκειται να ξεχάσω την αίσθηση στο JO όταν έκανα force choke στους stormtroopers σηκώνοντάς τους με το ποντίκι ψηλά στον αέρα για αργό θάνατο ή εκσφενδονίζοντας τους με δύναμη σε κάποιο κενό. Ή πετώντας το φωτόσπαθο αλλά yoda style κάνοντας κομμάτια ό,τι βρισκόταν στο πέρασμα του (ειδικά με το dismemberment cheat στο PC ήταν brutal να το βλέπεις). 

Αντί να κοιτούσαν το gameplay του Sekiro (στα parries μόνο γιατί ακόμα και ο βασικός χειρισμός του ίδιου του Sekiro πιο πιστικός για Jedi είναι από τον Cal) θα έπρεπε να δουν τα διαμάντια του παρελθόντος Outcast και Academy...  

Από story μεριάς δεν υποτίθεται ότι ο Cal είναι padawan και για αυτό είναι φλώρος? Επίσης είναι Jedi οποτε το story και lore δεν επιτρέπουν Dark Side powers. Θα έπρεπε να είναι RPG για να γίνουν αυτά που λες η να γράψουν κάτι ξεχωριστό όπως το Outcast που ανέφερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Από story μεριάς δεν υποτίθεται ότι ο Cal είναι padawan και για αυτό είναι φλώρος? Επίσης είναι Jedi οποτε το story και lore δεν επιτρέπουν Dark Side powers. Θα έπρεπε να είναι RPG για να γίνουν αυτά που λες η να γράψουν κάτι ξεχωριστό όπως το Outcast που ανέφερες.

Το γεγονός ότι διάλεξαν φλώρο padawan είναι από μόνο του περιοριστικό και δεν αλλάζει φυσικά το τελικό αποτέλεσμα. Βέβαια και η Rey padawan είναι αλλά σύμφωνα με αυτά που είδαμε βάζει κάτω Luke, Emperor κτλ άμα λάχει :P:P

Πάντως δεν χρειάζεται να είναι RPG για να δώσουν σωστές force powers. Τα Outcast και Academy ήταν καθαρά action παιχνίδια όπως αυτό. (και μάλιστα με τη δυνατότητα αλλαγής σε shooter on the spot αλλά αυτό ας το αφήσουμε). 

Ενδεικτικά είχαμε (μαζί με δυνατότητα αναβάθμισης ισχύος):

Force Push

Force Pull

Force Speed

Force Jump

Force Heal

Lightsaber Throw

Mind Trick

Force Grip

Force Lightning

Μόνο οι δύο τελευταίες θεωρούνταν Dark Side...

Βάλε ότι είχες και 3 διαφορετικά fighting styles (speed, balanced, power) με το μονό φωτόσπαθο (αργότερα στο Academy είχες και το διπλό).

Γενικά η δουλειά εδώ έπεσε περισσότερο στο να κολλήσει κάπου το παιχνίδι με τα γεγονότα των ταινιών παρά στο Jedi gameplay.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το θετικό του είναι ότι δεν είναι on-rails τρενάκι όπως το Force Unleashed. Τουλάχιστον υπάρχει μια υποτυπώδης ελευθερία και εξερεύνηση. Το μόνο κακό είναι ότι αυτή η εξερεύνηση δεν σε ανταμείβει με κάτι ουσιαστικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εμενα ολο αυτο το τρεχα- πηδα- πιασου με χαλαει . Σα uncharted η TR με τη διαφορα οτι death εχω ειναι απο πεσιμο :P

οντως εχει πολυ παρκουρ το παιχνιδι απ οτι ειδα στα streams

Ισως οταν το παιξω να μου αρεσει, who knows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πεθάνει το single-player λέμε..Ελπίζω να τους γίνει μάθημα αυτό και να συνεχίσει η Respawn να κάνει τη δουλειά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...