Προς το περιεχόμενο

Star Wars Jedi: Fallen Order [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 537
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αλλα για jedi/ padawan whatever  παραειναι κουνιστος και ολο πεφτει :P Και εχουν βαλει πολυ παρκουρ ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, seithan είπε

Ένα Assassins Creed με Star Wars περιτύλιγμα, πότε θα φτιάξουν! Θα τα έσπαγε.. 

Βασικά ένα σύγχρονο ΚΌΤΟR ποτε θα φτιάξουν είναι το θέμα. ;)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχει πεθάνει το single-player λέμε..Ελπίζω να τους γίνει μάθημα αυτό και να συνεχίσει η Respawn να κάνει τη δουλειά της.

Όχι μόνο η Respawn. Θέλω πρώτα Dead Space Trilogy Remastered και μετά καπάκι και το 4. 

ή εστω remake του 1.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά ένα σύγχρονο ΚΌΤΟR ποτε θα φτιάξουν είναι το θέμα. ;)

καλό θα ήταν κ αυτό σίγουρα αλλά βλέποντας τι έχει γίνει με την Bioware τελευταία, ζορικα. Ασε που είναι ολίγον δύσκολο πλέον ενα Kotor 3 μιας κ η ιστορία αυτού και αλλων 10 Kotor στην ουσία γίνεται μεσα σε ολα τα campaigns του SWOTOR.

να πω την αλήθεια μου, εχω ριξει πανω απο 500ωρες στο SWOTOR παιζοντας κατα 95% μονο solo campaign και με κάλυψε πάααρα πολυ. Ειναι με διαφορα η καλύτερη δουλεια που εχει γινει στο σύμπαν απο αποψης lore. τρομερες ιστορίες παντου αλλά και απειρες συνδέσεις με εκατοντάδες comics και βιβλία και video games και ολο αυτό που πλέον λέμε "expanded universe" και που τοτε ηταν ολο ψιλοcanon. Nerdgasm για hardcore SW fans :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχω βαρεθεί να διαβάζω για "θανάτους": κάποτε πέθαινε το PC gaming, τώρα πεθαίνει (πέθανε, να ζήσουμε να το θυμόμαστε...) το single player.

Άποψή μου είναι πως τίποτε δεν πεθαίνει, απλά δεν συμφέρει τις εταιρίες.

Ή, αν θέλουμε να το πούμε ακριβέστερα, από το να στήσουν ένα single player παιχνίδι επιπέδου, τους είναι ευκολότερο να στήσουν ένα online πίου πίου που θα το αρμέγουν για χρόνια.

Άλλο, όμως, το "πέθανε" ένα είδος, άλλο το οι εταιρίες αναζητούν ευκολότερες/αποδοτικότερες κατευθύνσεις.

Και το space sim υποτίθεται πως είχε "πεθάνει", και είδαμε με το Ρόμπερτς πόσο "πεθαμένο" είναι (άσχετο πώς διαχειρίζεται ο τύπος τα εκατομμύρια, αυτά είναι δικά του προβλήματα, δεν έχει να κάνει με το -αποδεδειγμένα, πλέον- τεράστιο ενδιαφέρον για τα space sims).

Γενικά, το άρμεγμα είναι αυτό που τους νοιάζει, γι' αυτό έχουν και τις φάμπρικες με τα αθλητικά κάθε χρόνο, που ελάχιστα πράγματα προσφέρουν και όσο περνάει ο καιρός το ρίχνουν στα microtransactions. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, D.Luffy είπε

4

οφφ τοπικ

Δε πρόκειται να βγει συνέχεια δυστυχώς.

https://www.looper.com/30847/never-got-play-dead-space-4/)

Είναι  "νεκρό" το franchise μετά τις "action" ιδέες της ΕΑ που διέλυσαν το παιχνίδι στο 3ο μερος. Εδώ υπήρχαν σχέδια ακόμα και για ταινίες (δες τα animated short films) αλλά ΕΑ fucked this shit up as always.

Πάνω σε αυτό υπήρχαν και τέτοιες φήμες εκείνη τη περίοδο ( https://www.ign.com/articles/2013/05/09/john-carpenter-wants-to-make-a-dead-space-film )

Δεν ήταν κακό. Προσωπικά το απόλαυσα όπως τα προηγούμενα δύο μέρη, τερματίστηκε 2 φορές με φίλους. Η ιστορία ήταν πολύ καλή από την αρχή (1) με ενδιαφέρον και με ένα τέλος γεμάτο ερωτήματα (3- dlc 1).

Προσωπικά αναμένω το " Negative Atmosphere " από μια μικρή ομάδα devs που εμπνέονται από την εν λόγω σειρά. 🤞

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

οφφ τοπικ

Δε πρόκειται να βγει συνέχεια δυστυχώς.

https://www.looper.com/30847/never-got-play-dead-space-4/)

Είναι  "νεκρό" το franchise μετά τις "action" ιδέες της ΕΑ που διέλυσαν το παιχνίδι στο 3ο μερος. Εδώ υπήρχαν σχέδια ακόμα και για ταινίες (δες τα animated short films) αλλά ΕΑ fucked this shit up as always.

Πάνω σε αυτό υπήρχαν και τέτοιες φήμες εκείνη τη περίοδο ( https://www.ign.com/articles/2013/05/09/john-carpenter-wants-to-make-a-dead-space-film )

Δεν ήταν κακό. Προσωπικά το απόλαυσα όπως τα προηγούμενα δύο μέρη, τερματίστηκε 2 φορές με φίλους. Η ιστορία ήταν πολύ καλή από την αρχή (1) με ενδιαφέρον και με ένα τέλος γεμάτο ερωτήματα (3- dlc 1).

Προσωπικά αναμένω το " Negative Atmosphere " από μια μικρή ομάδα devs που εμπνέονται από την εν λόγω σειρά. 🤞

To trailer του πάντως ήταν τρομερή cultιά και cringe όσο δε πάει. Ειλικρινά που βρίσκουν τέτοιους voice actors, πάνε καμιά βόλτα και μαζεύουν τους μανάβηδες από την λαϊκή?😂

Μακάρι να είχαν λεφτά για τον τριμέγιστο.

GR.jpg

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/11/2019 στις 3:34 ΜΜ, ilos είπε

To trailer του πάντως ήταν τρομερή cultιά και cringe όσο δε πάει. Ειλικρινά που βρίσκουν τέτοιους voice actors, πάνε καμιά βόλτα και μαζεύουν τους μανάβηδες από την λαϊκή?😂

Μακάρι να είχαν λεφτά για τον τριμέγιστο.

GR.jpg

,

Χαχαχαχα ήταν λίγο κάπως. Δεν θέλω να εκφράσω άποψη ακόμη, αν δε δω το τελικό προϊόν. Πάντως μέχρι στιγμής μπράβο τους που ουσιαστικά έχουμε μια ομάδα dead space fans (είναι κυριολεκτικά κάτω από 20 άτομα) να προσπαθεί να δημιουργήσει κάτι που τόσος κόσμος ήθελε να δει από την ΕΑ (4) κ τελικά δεν  

Και ότι DLC + EXTRA βγουν θα είναι στην φουλ τιμή η οποία δε θα είναι στο 60αρι φυσικά. Κάπου στο 40αρικο είχαν πει. Ίσως λιιιιγο πιο κάτω. Και γύρω στις 8 ώρες gameplay η ιστορία 

Δεν έχω τεράστιες απαιτήσεις από μια μικρούλα ομάδα.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τσίμπησα ένα μήνα premier για να παίξω το παιχνίδι.Ειμαι στον δεύτερο πλανήτη αυτή τη στιγμή και πραγματικά το λατρεύω.Ελπιζω να συνεχίσει έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτο παιζω, στη jedi master difficulty. το παιχνιδι ειναι καλο, αλλα παράλληλα κανα χρονο development ακομα μακρια απο το  να γινει πραγματικα σπουδαιο παιχνιδι...οπως ξαναγραψα δεν μου αρεσει το καστ, ενω και το οτι η πλειοψηφια του explorations ανταμοιβει με cosmetics ειναι σπαστικο....

οπως και να χει, αξιολογη προσπαθεια και για εμενα που δεν παιζω fps θα ξαναηθελα τη respawn να επιστρεφει σε third person perspective και στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Gorbatsof είπε

Λοιπόν, τσίμπησα ένα μήνα premier για να παίξω το παιχνίδι.Ειμαι στον δεύτερο πλανήτη αυτή τη στιγμή και πραγματικά το λατρεύω.Ελπιζω να συνεχίσει έτσι.

Ο τρίτος είναι με διαφορά ο καλύτερος. Και τις 2 φορές που τον επισκέπτεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...