Προς το περιεχόμενο

Star Wars Jedi: Fallen Order [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Το lightsaber φαίνεται καλά στα screenshots στο πώς είναι φωτεινό στο κέντρο ενώ στο gameplay έμοιαζε με lightstick.
Επίσης το χειρότερο φλογοβόλο που έχω δει τελευταία.
Και τα φυτά δεν είχαν καν κάποιο κάψιμο από το φωτόσπαθο που τα πέρναγε.

Ναι, λεπτομέρειες στα γραφικά, αλλά είμαστε στο 2019...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 537
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σαν να έβλεπα tomb raider meets force unleashed. Πολυ generic level design (τα γραφικά εντυπωσιακά, αλλα οχι κατι που δεν εχουμε ξαναδεί), γενικά meh αντίδραση απο εμενα. Κατά πασα πιθανότητα θα το παίξω έλλειψη καθε αλλου single player star wars game αλλα δεν δηλώνω εντυπωσιασμένος. Ίσως στην παρουσίαση του χβοχ δείξουν παραπανω  gameplay. 

ξαναβλέπω το βιδεο και μάχη ειναι broken  η τι? Τι τον σταματάει απο το να χρησιμοποιεί ξανά και ξανά force freeze (οχι στα αντικείμενα, στους εχθρούς) και να τους πετσοκοβει. Το έκανε 2-3 φορες στο βιδεο, ακομη και στον storm trooper purple Jedi wanna be. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη δόση από Uncharted, λίγο Force Unleashed και μια πολύ μικρή υποψία Sekiro στις μάχες. Δεν σκίζουμε τα ρούχα μας, αλλά νομίζω ότι είναι σε καλό δρόμο για μια αξιοπρεπή single-player εμπειρία.

Είναι και σε alpha stage, λογικά μέχρι το Νοέμβριο θα έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, Sephir είπε

Είναι και σε alpha stage, λογικά μέχρι το Νοέμβριο θα έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο.

Μακάρι, γιατί ξέρουμε πώς "βελτιώνονται" τα παιχνίδια που έχουν το ΕΑ μπροστά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Sephir είπε

Μεγάλη δόση από Uncharted, λίγο Force Unleashed και μια πολύ μικρή υποψία Sekiro στις μάχες. Δεν σκίζουμε τα ρούχα μας, αλλά νομίζω ότι είναι σε καλό δρόμο για μια αξιοπρεπή single-player εμπειρία.

Είναι και σε alpha stage, λογικά μέχρι το Νοέμβριο θα έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο.

Ποιο sekiro, θα τρίζουν τα κόκκαλα του sofu Miyazaki (του παππού του δηλαδή).😍

Για unreal engine 4 πολύ ταπεινά τα γραφικά ειδικά για pc. Current gen φάση, αλλά αρκετά κατώτερα από ότι έχουμε δει τελευταία από τίτλους με DECIΜΑ, God Of War, last Of us 2 κλπ. Ας ελπίσουμε να μη φάει και περαιτέρω downgrade γιατί θα πέσει πολύ κράξιμο από την PCMR. Το ζουμί είναι το gameplay. Πχ αν έχεις μόνο lighsaber και είναι 3rd person θα είναι άλλη μια μπούρδα τύπου force unleashed, καμία σχέση με τις επικούρες που ήταν τα jedi knight. Κρίμα, small basket.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά οκ μου φάνηκε, ωραίες οι δυνάμεις και ενδιαφέρον οι μάχες. Όμως με χάλασε πολύ ο τρόπος που κινείται ο χαρακτήρας αλλά και γενικώς η συμπεριφορά των κακών. Τα γραφικά μέτρια αλλά παλεύονται. Να είχε ρε γαμώτο και λίγο πιο πολύ πετσόκομμα...με lightsaber τους θερίζει..αλλά καταλαβαίνω γιατι δεν το κάνουν.

Ελπίζω να βελτιωθούν όλα αυτά αλλά δεν περιμένω και πολλά..

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilos είπε

Ποιο sekiro, θα τρίζουν τα κόκκαλα του sofu Miyazaki (του παππού του δηλαδή).😍

 

Δεν το λέω μόνο εγώ, το είπε και ο Andrew Reiner του Game Informer. (Twitter Link) 😛

Πέρα από την πλάκα, στις στιγμές που κοντράρονται τα lightsaber, η κίνηση μου θύμισε αμυδρά Sekiro, αλλά μέχρι εκεί. Προφανώς πρόκειται για τελείως διαφορετικά παιχνίδια.

 

Επεξ/σία από Sephir
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε ιδιαιτερα το animation αλλα το game φαίνεται επίσης τίποτα το ιδιαίτερο και όχι sorry δεν μπορώ να χωνέψω ότι δεν φεύγουν κομμάτια από την στιγμή που δεν υπάρχει αίμα anyways και επίσης το να τρώει saber στα μούτρα και να ζει... Ήθελε πιο κλειδωμένο combat και τα hits που τρώνε να φαίνονται σαν κακά deflections. Τώρα για κάνα οχτάωρο campaign ok αλλα μέχρι να φύγει το license από την EA σωστό SW δεν παίζει να δούμε imho.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα μαλλον ειμαι στην μειοψηφια αλλα το παιχνιδι μου αρεσε και σιγουρα θα το παιξω.

Βεβαια να ξεκαθαρισω μονο ενα πραγμα. Πριν δω το πιο πισω gameplay απο την πρωτη στιγμη που εμαθα οτι το παιχνιδι θα βγει τελος του χρονου μαζι με την ταινια,εκεινη την στιγμη οι οποιες προσδοκιες μου επεσαν γιατι πολυ απλα καταλαβα το αυτονοητο.

Οτι δηλαδη μιλαμε για ενα τιτλο ο οποιος βγαινει πιο γρηγορα για να πεσει πανω στην κυκλοφορια της ταινιας(και ας μην εχει σχεση με αυτη).

Οταν θες να δωσεις προσοχη και εμφαση σε ενα Single player παιχνιδι,δεν βιαζεσαι να το κυκλοφορησεις για να προλαβεις την ταινια.

Με λιγα λογια δεν περιμενα εξ αρχης ενα νεο KOTOR(Knights Of The Old Republic),αν και σιγουρα θα το ηθελα.

Και τελος ναι η μαχη με τον Trooper με το διπλο μωβ polearm(οτι ειναι σαν οπλο τελος παντων)ειναι πιστη αντιγραφη απο το Sekiro.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα από όσα είδα με ενθουσίασαν. Είναι πρώτη φορά που βλέπω σε μια alpha παρουσίαση στοιχεία που μου αρέσουν σε ένα game. Τα γραφικά σίγουρα θα φάνε φινίρισμα στην τελική έκδοση όπως και όλες οι άλλες οι λεπτομέρειες. 

Που και που η EA κατι την πιάνει και βγάζει έναν άξιο τίτλο. Λέτε να είναι τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Που και που η EA κατι την πιάνει και βγάζει έναν άξιο τίτλο. Λέτε να είναι τώρα?

Αν το παιχνιδι δεν ειχε την πιεση να κυκλοφορησει παραλληλα με την ταινια, ισως.

Να το θεσω πιο απλα,η Respawn ειναι ενα studio που εχει δειξει ικανοτητες στο να προσφερει κατι καλο,αν δεν εχει την πιεση της ΕΑ απο πισω.

Αλλα προσωπικα κραταω πολυ μικρο καλαθι καθαρα και μονο λογω της ΕΑ.

Μιλαμε για την εταιρεια(publisher εστω)που κυκλοφορησε το Titanfall ταυτοχρονα με το Battlefield και μετα πουλαγανε τρελα οτι απορουν γιατι δεν πουλησε καλα το Titanfall.

Η μιλαμε για την εταιρεια που κυκλοφορησε παιχνιδι(Anthem)στην αγορα σε full price τιμη,μισο τελειωμενο οπως παραδεχτηκαν αργοτερα.

Το γεγονος οτι καθονται σε single player τιτλο και αναφερουν αυτονοητα πραγματα οπως το αν θα εχει ή οχι microtransactions ή lootboxes λεει πολλα.

Βεβαια ακομα και μετριο ή απλα οκ να ειναι το παιχνιδι,παλι θα πουλησει αρκετα λογω της διαφημισης που θα φαει κοντα στο launch με την ταινια.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chek2fire είπε

ναι πρώτη φορά που βλέπω σε μια alpha παρουσίαση στοιχεία που μου αρέσουν σε ένα game.

Aμα το game είναι σε alpha state τότε ο Palpatine είναι ο θείος μου. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...