Προς το περιεχόμενο

Star Wars Jedi: Fallen Order [PC]

Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 456
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Μιας και ολοκληρώθηκε η περιπέτεια, ας γράψω μερικές τελικές εντυπώσεις: Γενικά, ήταν ένα καλό παιχνίδι. Αρκετά ενδιαφέρουσα ιστορία, συμπαθητικοί χαρακτήρες, καλοσχεδιασμένοι χάρτες. Εφόσον

Λοιπόν, εφόσον (το τονίζω, εφόσον) ισχύουν αυτά που διαβάζω, πως το main story είναι 20 ώρες, έχει φύγει το μισό σε μία ημέρα. Ξεκινάει επικά, με χαρακτήρες και σκηνές και, κυρίως, έναν antagonis

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετρημένα στα δάχτυλα είναι τα παιχνίδια που δεν έχουν καθόλου stutters(RE 2/3 remakes, DOOM, Forza Horizon 4 κάποια από αυτά), όλα λίγο-πολύ έχουν από κάτι..

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό φαντάζομαι συντελεί και το ότι οι old-gen κονσόλες είχαν hdd οπότε και τα games δεν τα έφτιαχναν να εκμεταλλεύονται τους ssd. Τώρα να δούμε μήπως αλλάξει αυτό..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 2 μήνες μετά...

Το τερμάτισα στο jedi knight (2/4) επίπεδο συσκολίας σε περίπου 35 ώρες.

Σταθερότατο με κανένα ctd, αντιμετώπισα stuttering ειδικά στις cutscenes,

τελικά με global vsynk off, ingame vsynk on, gsynk on, global fps cap off, ingame 90 fps cap

εξαλείφθηκε το stuttering κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και μειώθηκε αρκετά στις cutscenes.

Η πλοκή του σεναρίου μπαίνει πιο δυνατά από τη μέση του παιχνιδιού και μετά,

όπως και η σύνδεση με τους υπόλοιπους χαρακτήρες, στην αρχή το παιχνίδι είναι σκέτο πλατφόρμινγκ,

ήμουν έτοιμος να το παρατήσω, τελικά μετά τον δεύτερο πλανήτη στρώνει και γίνεται πιο ενδιαφέρον.

Συνολικά ευχάριστη εμπειρία, όσο προχωράει τόσο καλύτερο γίνεται, με πολύ ωραίο φινάλε.

• Like 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2021 στις 5:54 ΜΜ, [email protected] είπε

όπως και η σύνδεση με τους υπόλοιπους χαρακτήρες, στην αρχή το παιχνίδι είναι σκέτο πλατφόρμινγκ,

ήμουν έτοιμος να το παρατήσω, τελικά μετά τον δεύτερο πλανήτη στρώνει και γίνεται πιο ενδιαφέρον.

Συνολικά ευχάριστη εμπειρία, όσο προχωράει τόσο καλύτερο γίνεται, με πολύ ωραίο φινάλε.

και εγώ κάπου εκεί βρίσκομαι τώρα λίγο μετά από την μάχη με την second sister.

Η αλήθεια είναι ότι το platforming είναι αρκετά κουραστικό.

εκεί που έχεις κερδίσει μάχη με 10 δύσκολους εχθρούς, μπορεί να πέσεις κάτω και να πρέπει να ξαναρχίσεις πάλι από την αρχή. ή μπορεί να πέσεις από το επίπεδο 2 στο 1 καταλάθος και να έχει γίνει respawning από κάποιους εχθρούς που πριν από λίγο είχες σκοτώσει κλπ. Δεν ήταν απαραίτητο να είναι ολόκληρο το παιχνίδι στην λογική του platforming.

Δεν έχω καταλάβει ακόμη με ποια λογική γίνεται το respawning των εχθρών παρόλο που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την επιλογή rest στα meditate points.

Σε ένα παιχνίδι  το star wars δεν ταιριάζει αυτή η λογική γιατί σου χαλάει την cinematic πλευρά. Ομοίως και το συνεχές platforming που δεν σε αφήνει να απολαύσεις τις μάχες, γιατι υπάρχει ο συνεχής φόβος μήπως και πέσεις κάτω.

Κατά τ'άλλα βέβαια ενδιαφέρον παιχνίδι και ωραία τα γραφικά του. Σε xbox series X δεν είχα κολλήματα.

Ελπίζουμε μετά από την επιτυχία του να δούμε επιτέλους ένα παιχνίδι τύπου που θα μπορούσε να παίρνει τα καλύτερα στοιχεία του  KOTOR και του Fallen Order.

Επεξ/σία από The_Judas
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.