Προς το περιεχόμενο

Σε ένα μήνα ανακοινώνονται τα OnePlus 7 και OnePlus 7 Pro


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με ορισμένα «renders» που ήρθαν στο φως της δημοσιότητας, το OnePlus 7 θα διαθέτει οθόνη «full-view» αφού η εμπρόσθια κάμερα θα είναι τύπου pop-up με «motorized» μηχανισμό παρόμοιο με αυτόν που χρησιμοποιείται σε διάφορες συσκευές των Oppo και vivo.

Η εταιρεία OnePlus αναμένεται να εξοπλίσει το νέο της μοντέλο με τα πλέον σύγχρονα υποσυστήματα, και έτσι περιμένουμε να βασίζεται στο κορυφαίο Qualcomm Snapdragon 855 SoC σε συνδυασμό με 8GB ή και 12GB RAM. Η οθόνη, που δεν θα έχει, χάρη στην "pop-up" κάμερα, εγκοπές ή οπές, θα διαθέτει κατά πάσα πιθανότητα Full HD+ ανάλυση. Θα υπάρχει επίσης «in-display» αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων. Η μπαταρία φημολογείται ότι θα διαθέτει χωρητικότητα 4000mAh και θα υποστηρίζεται γρήγορη φόρτιση (Dash Charging) 44W.  Στο πίσω μέρος, η συσκευή θα διαθέτει τρεις κάμερες με laser autofocus που θα βασίζονται σε αισθητήρες των 48 Megapixels, 20 Megapixels και 16 Megapixels.

7.jpg.cb9b87e04bc50a00c2006e9342f83a07.jpg

Λέγεται επίσης, ότι η OnePlus ετοιμάζει κάτι καινούριο για φέτος: Θα παρουσιάσει και μία έκδοση «Pro» του OnePlus 7, που θα διαθέτει σύμφωνα με πληροφορίες οθόνη που θα καμπυλώνει στις δύο μεγαλύτερου μήκους πλευρές της, όπως συμβαίνει και στα τελευταία μοντέλα της σειράς Galaxy S της Samsung. Αυτή, θα είναι και μία από τις σημαντικότερες διαφορές σε σχέση με την «απλή» έκδοση, αλλά βεβαίως περιμένουμε να υπάρχουν και άλλες διαφορές. Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να παρουσιαστεί και μία έκδοση «5G» της συσκευής, παρόλο που η εταιρεία έχει δηλώσει ότι δεν βιάζεται να προχωρήσει στην ανακοίνωση ενός τέτοιου προϊόντος.

Σύμφωνα με τον leakster, Ashan Agarwal επίσης, η OnePlus πρόκειται να ανακοινώσει τα OnePlus 7 και OnePlus 7 Pro στην Κίνα στις 14 Μάϊου.

SlashGear


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να χαιρονται την τιμη που το ανεβασαν οι της opo που απο tech enthustiastics to tech enthustics κατηντησαν μια εταιρεια οπως samsung κλπ σε τιμες....

για τον μηχανισμό της καμερας κλπ ασχολιαστο....

Επεξ/σία από forgotten
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντικειμενικά καλή η σχεδίαση, αλλά δεν φαίνεται να έχει "χαρακτήρα" OnePlus όπως για παράδειγμα το υπέροχο 6T

Επεξ/σία από Manos-Sx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κόσμος ζητούσε slide τύπου mi mix 3 , εκείνοι έκαναν αυτό που στα poll ήταν η χειρότερη δυνατή επιλογή...

ένα βήμα μπροστά , ένα πίσω το πάει...

Επεξ/σία από Dr.Tesla
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το εκανε η oppo δεν σας αρεσε!Οταν κοροιδευε η samsung  την apple για nothces συμφωνουσατε!τωρα που ολοι ειναι με pop up  και μικρα nothces samsung oneplus και κανουν αυτα που κοροιδευαν σας αρεσουν!ποσους ασχετους πια θα γεννας ακομα Ελλαδα!ποσους!!!!!

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιος αποφάσισε ήθελα να ξέρω οτι είναι καλύτερα τα notch και οι σελφι κάμερες με μηχανισμό για να εξοικονομήσουμε 0.5 ιντσα οθόνης... απο το να υπάρχει το LED light για τα notifications αλλά και χώρος για 2ο στέρεο ηχείο...

Επεξ/σία από casabel
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Dr.Tesla είπε

Ο κόσμος ζητούσε slide τύπου mi mix 3 , εκείνη έκαναν αυτό που στα poll ήταν η χειρότερη δυνατή επιλογή...

ένα βήμα μπροστά , ένα πίσω το πάει...

Γιατι η πρωτη φορα ειναι που γινεται αυτο?

Ο κοσμος δεν ηθελε γυαλι στα τελευταια κινητα,η εταιρεια εβαλε γυαλι.

Ο κοσμος δεν ηθελε να φυγει η θυρα ακουστικων,η εταιρεια την εβγαλε.

Ο κοσμος δεν ηθελε notch,η εταιρεια το εβαλε.

Ο κοσμος ηθελε notification led,η εταιρεια το εβγαλε.

Τουλαχιστον θα κερδιζει σε ολα τα benchmarks το κινητο για να ειναι χαρουμενοι οι κατοχοι(παρολο που ειχε παρεδεχτει παλιοτερα οτι κλεβει σε αυτα).

Κριμα γιατι μεχρι και το 5t δεν ειχε δωσει τετοια δειγματα και σε μια μολις χρονια περυσι τα εκανε ολα σαν την μουρη της.

Το πιο αστειο ολων ειναι οτι αυτη την στιγμη το Oneplus6t ειναι ισως η ακριβοτερη περσινη ναυαρχιδα με Snapdragon 845. Flagship killer καποτε λεγανε και Never Settle στις ψηλες τιμες.....

Κατα τα αλλα Oneplus η εταιρεια που ακουει το community της 😂😂

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα το κινητο απο τις φημες που κυκλοφορουν ειναι σχεδον οτι ακριβως θελω...σε περιπτωση καποιας selfie σιγουρα θα φαινεται λιγο ηλιθιο(ειμαι ατομο που μπορει να τραβηξει selfie το πολύ 1 φορά το μήνα οπότε κλάιν) το motorized pop-up αλλα χαλάλι αμα ειναι να εχω μια full view οθονη και πανεμορφο κινητο τουλαχιστον απο μπροστα χωρις τις ασχημες εγκοπες τυπου apple 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....κ φυσικά με τις τιμές που αναμένονται... προσωπικά: τα κουβαδάκια μου κ σε άλλη παραλία... ώρα για να αναζητήσω πάλι το next big thing!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, casabel said:

ποιος αποφάσισε ήθελα να ξέρω οτι είναι καλύτερα τα notch και οι σελφι κάμερες με μηχανισμό για να εξοικονομήσουμε 0.5 ιντσα οθόνης... απο το να υπάρχει το LED light για τα notifications αλλά και χώρος για 2ο στέρεο ηχείο...

Πες τα ρε μεγάλε! Μας έπρηξαν με τις breezless αηδίες. 

Έχω ένα Samsung 9 και θα πάω να πάρω αλλά 2 με 3 κομμάτια για να τα χω τα επόμενα 5 χρόνια μπας και αλλάξουν τα μυαλά τους μέχρι τότε. 

Αν βέβαια βγει breezless κινητό χωρίς selfie κάμερα θα είμαι ο πρώτος που θα το αγοράσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όπου έχω δει ψηφοφορία edge screen vs flat η δεύτερη πάντα είναι προτιμότερη.... Τι μανία έχει πιάσει τις εταιρείες σε κάτι που μόνο μειονεκτηματα έχει. 

Κατα τα άλλα είμαι υπέρ της καθαρής οθόνης χωρίς τρουπες και notch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...