Προς το περιεχόμενο

Wii U VS Nintento Switch


dimtsef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , τα φώτα σας θα ήθελα καθώς θέλω να πάρω κάτι από τα 2 για τα παιδάκια μου 7 και 6 ετών.

Ξέρω ότι το Switch είναι πιο καινούργιο  έχει καλύτερα γραφικά είναι πιο καινοτόμο και θα έχει και μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο, από την άλλη σκέφτομαι το Wii U καθώς έχει μεγάλη γκάμα παιχνιδιών όπως και διάφορα αξεσουάρ χειριστήρια τιμόνια κτλπ κτλπ αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι δεν θα έχει μεγάλη αντοχή στο χρόνο...

Ποια θα ήταν λέτε η καλύτερη αγορα ? θα χρησιμοποιείτε με σύνδεση στην τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2019 στις 5:49 ΜΜ, dimtsef είπε

Καλησπέρα , τα φώτα σας θα ήθελα καθώς θέλω να πάρω κάτι από τα 2 για τα παιδάκια μου 7 και 6 ετών.

Ξέρω ότι το Switch είναι πιο καινούργιο  έχει καλύτερα γραφικά είναι πιο καινοτόμο και θα έχει και μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο, από την άλλη σκέφτομαι το Wii U καθώς έχει μεγάλη γκάμα παιχνιδιών όπως και διάφορα αξεσουάρ χειριστήρια τιμόνια κτλπ κτλπ αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι δεν θα έχει μεγάλη αντοχή στο χρόνο...

Ποια θα ήταν λέτε η καλύτερη αγορα ? θα χρησιμοποιείτε με σύνδεση στην τηλεόραση

Προσωπικά θα πήγαινα στο WiiU. Μεγαλύτερη γκάμα από kids friendly games, και πιο robust κονσόλα, με φυσική αντοχή στον χρόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν υπαρχει αντοχη στον χρονο για το Wii U,εχει σταματησει η υποστηριξη του απο πλευρας παιχνιδιων απο το 2017...

Από θέμα κατασκευαστικής αντοχής το είπα, το switch λόγω μπαταρίας ειδικά στο dock που δουλεύει σε ψηλούς χρονισμους, ζεσταίνεται και αναπόφευκτα χαλάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Από θέμα κατασκευαστικής αντοχής το είπα, το switch λόγω μπαταρίας ειδικά στο dock που δουλεύει σε ψηλούς χρονισμους, ζεσταίνεται και αναπόφευκτα χαλάει.

Δεν εχει αναφερθει ως τωρα καπου αυτο που λες ,τουλαχιστον απο το διπλα θεμα που σχολιαζουν ολοι οι κατοχοι του.

Και σαν αντοχη στον χρονο ο συμφορουμιτης πιο πανω βλεπω να εννοει κυριως την υποστηριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Δεν εχει αναφερθει ως τωρα καπου αυτο που λες ,τουλαχιστον απο το διπλα θεμα που σχολιαζουν ολοι οι κατοχοι του.

Και σαν αντοχη στον χρονο ο συμφορουμιτης πιο πανω βλεπω να εννοει κυριως την υποστηριξη.

Το έχω δει σε youtube απο άτομα που επισκευάζουν τις κονσόλες, έχωντας διαβάσει τα teardowns και των δυο κτλ. Καθαρά απο φυσικής άποψης robustness το λέω.

Αντοχή στον χρόνο απο υποστηριξη φυσικά το switch δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Wii u και από μένα! Πολύ μεγαλύτερη γκάμα παιχνιδιών (τόσο από παιχνίδια του Wii u όσο και του Wii που είναι συμβατά κι έχεις στην ουσία 2 κονσόλες σε μία)!;) Έχω το Wii u και δεν το αλλάζω με το Switch γιατί μπορεί μεν να είναι πιο καινούρια κονσόλα αλλά βρε παιδιά σε κάποια παιχνίδια όπως πχ με το Carnival Games που έχω παίξει στο Wii u και δεν βάζεις κώλο κάτω:D (είσαι πάντα όρθιος και κινείσαι) το ίδιο παιχνίδι στο Switch παίζει μόνο με τα πλήκτρα/μοχλούς! Μιλάμε για ξενέρα!:( Τέτοια παιχνιδάκια (πάρτυ-χαβαλέ) και να τα παίζεις καθιστός όπως παίζεις και τα παιχνίδια Ps/Xbox βρε παιδιά;:( Αν θέλω κονσόλα για πιο σοβαρά παιχνίδια θα πάρω αυτά που ανέφερα κι όχι Wii που είναι για τέτοιου είδους παιχνιδιών και για όλες τις ηλικίες! Χάνεται όλη η διασκέδαση αυτού του είδος παιχνιδιού που έχουμε γνωρίσει από τη Wii τόσα χρόνια!!! 

Υ.Γ. Όσο για το θέμα της υποστήριξης/επισκευής που λέτε, μην σας ανησυχεί πολύ αυτό. Οι κονσόλες της Nintendo δεν παθαίνουν εύκολα κάτι! Κάποιοι έχουν ακόμα game boy, 2ds, 3ds Nintendo 64 κτλ και λειτουργούν ακόμη μια χαρά! Πόσο μάλλον που μιλάμε και για μια μεγάλη διαφορά τιμής.

Wii u βρίσκεις με 120 - 150 έως και 180 ευρώ (που είναι hack όλα!) και το Switch από 200 - 220 έως 300 ευρώ (χωρίς να παίρνει hack) και από 300 με hack (αν είσαι τυχερός και βρεις!!!:D) αλλιώς βρίσκεις πάνω από 300 ευρώ.:(  

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Wii έτυχε να βρω μαζί με 2 καινούργια nunchuck 50 . Να το πάρω για μικρο δώρο μπορώ να του βάλω  usb case με κανα 250ρι hdd και hen ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Mhlogiatros said:

Wii έτυχε να βρω μαζί με 2 καινούργια nunchuck 50 . Να το πάρω για μικρο δώρο μπορώ να του βάλω  usb case με κανα 250ρι hdd και hen ;

Το μόνο που φοβαμαι με το Wii σε πιτσιρικά είναι όπως παίζει να του φύγει το nunchuk στην οθόνη. Γενικά η τιμή ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Wii έτυχε να βρω μαζί με 2 καινούργια nunchuck 50 . Να το πάρω για μικρο δώρο μπορώ να του βάλω  usb case με κανα 250ρι hdd και hen ;

Ναι η τιμή είναι λογική. Χτύπα το!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...