Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως ο κόσμος που πάει να ψωνίσει σε κατάστημα με αγροτικά εφόδια πρέπει να έχει θέματα όπωσδηποτε. Διαπιστώνω παρόμοια μοτίβα με δικές μου εμπειρίες (αν και δεν έχω ασχοληθεί επαγγελματικά με τον κλάδο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολυ,πολυ συχνο σκηνικο στην διανομη φαγητου,απλα επειδη σημερα μου ετυχε 2 φορες ειπα να το αναφερω,μου φαινεται πιο "τρελο" απο κατι  αλλα που διαβαζω παραπανω.

Γενικα στη διανομη συνανταω πολλες τρελες ιστοριες,αλλα επειδη τα εχω δει ολα,πλεον δε μου κανει εντυπωση τοσο κατι ωστε να το αναφερω εδω.

Φτανω στη διευθυνση του πελατη,παταω κορνα κλασσικα για να ενημερωσω το πληθος οτι εφτασα.Ακουω καποιον να φωναζει απο το μπαλκονι, Απετιτ του φωναζω και εγω ( το μαγαζι που δουλευω ),ακουω ενα ΝΑΙ! και περιμενω.

Περιμενω σαν το μ@λακα κανα λεπτο ( μπορει να μην ακουγεται πολυ,αλλα οταν περναμε κοκκινα για να γλυτωσουμε μισο λεπτο στο συνολο τοτε ειναι πολυ το 1 λεπτο ) και δε βλεπω κανεναν να ενδιαφερεται.Ψαχνω τα κουδουνια για να βρω το ονομα που ψαχνω,κλασσικα δεν ειχε ονομα ( 1 στις 3 παραγγελιες δεν εχει ονομα ) .

Περιμενω λιγο ακομα,βγαζω το κινητο και παιρνω τηλ:

-Καλησπερα,για την παραγγελια,ειμαι στην εισοδο ..

-Ελα φιλε,πατα το κουδουνι με το λευκο χαρτι!

-Μα ειμαι στην εισοδο,δεν μπορειτε να μου ανοιξετε;

Δυσκολο να το σκεφτουν,πραγματικα δε μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται.
Εν τελει,οταν ανεβηκα επανω,ο τυπος με ρωτησε αν ημουν ωρα κατω,οπως αποδειχθηκε με ειχε ακουσει οτι ειχα φωναξει το ονομα του μαγαζιου,αλλα για καποιο λογο δε συγκινηθηκε..

Παρομοιο σκηνικο ( αλλα χειροτερο ) μου το κανει ενας μπαρμπας καθε φορα που παω σπιτι του ( διοροφο σε ησυχη συνοικια ),βγαινει στο μπαλκονι πρωτου οροφου και μου φωναζει: ΠΑΤΑ ΤΟ ΚΑΤΩ ΚΟΥΔΟΥΝΙ!

Δεν το παταω ποτε,απλα περιμενω λιγα δευτερολεπτα και μου ανοιγουν..

Αλλο τρελο σκηνικο ειναι να μου ζητουν να παω τη μιση παραγγελια σε αλλο σπιτι,συνηθως ασχετη διευθυνση..

  • Like 5
  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πολλά χρόνια σε μαγαζί επισκευής υπολογιστών. Μπαίνει ηλικιωμένος κύριος με το λαπτοπ.

-Τι πρόβλημα έχει το λάπτοπ κύριε;

-Δεν δουλεύει ο ποντικός....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και το έχετε σκοπό να πέσει λουκέτο... 

Επί του θέματος. 

Archantwn: Τι γράφει το τερματικό; 

Πελατης: Παρακαλώ περιμένετε να ολοκληρωθούν τα βήματα ενεργοποίησης 4 Μαΐου. 

Archantwn: Ειστε σίγουρος; Έχει λάθος ημερομηνία;  

Πελατης: Ναι αυτό λέει. Έχει το λεκτικό και μετά το 4 κάθετος 5 (4/5). 

 

  • Like 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2019 στις 4:57 ΜΜ, dimpa16 είπε

Χωρίς πλάκα τώρα.

Ο απήγανος διώχνει γάτες; Έχω σοβαρό πρόβλημα με γάτα που πάει και κοιμάται κάθε βράδυ κάτω από την κουκούλα της μοτοσικλέτας. Δεν θα με ένοιαζε αν δεν έξυνε με τα νύχια της την σέλα και δεν θέλω να της κάνω κακό. Να βάλω απήγανο να μην ξαναπατήσει;

Ξέρω κάποιον που τον πίνει βρασταράκι για απολύμανση του πεπτικού του συστήματος. Όταν τον βράζει , λέει, εξαφανίζονται οι γάτες σ όλο το τετράγωνο, φαντάσου μπόχα. Και δεν ειναι κάνας άκυρος, φαρμακοποιός είναι ο άνθρωπος.

 

Στο θέμα μας.

Κααααποτε που δούλευα σε τοπικό κανάλι, είχε το πρωι τα γνωστά τελεμάρκετινγκ. Ανάμεσα στα φοβερά προϊόντα ήταν και ένα σπρέυ που κρύβει τη φαλάκρα (καραμπογιά ματ δηλαδή χαχα). Ενα πρωί μια βασανισμένη ψυχή έχει πάρε τηλέφωνο τη ρεσεψιόν/γραμματέα και τη ρωτάει πόσο καιρό κρατάει και κάθε πότε κάνει να λούζεται και ότι μπορείς να φανταστείς. Εγώ από δίπλα κι άκουγα. Τελος πάντω του λέει οτι δεν ξέρει αυτή και να παρει τηλέφωνο την εταιρία κλπ και του το κλεινει.

-Μαράκι, έπρεπε να του πεις, πάρτο σπρεϊ εσύ και όταν θα πρέπει να λουστείς θα σε παιρνω τηλέφωνο ΕΓΩ και θα σου λέω.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει μπάρμπας στο μαγαζί να πάρει το Χ προϊόν.

- πόσο έχει; 

-7€

- ναι αλλά ο Τάκης (που είναι στην άλλη άκρη της πόλης) το έχει 5€

- συγνώμη αλλά δε βγάζω εγώ τις τιμές 

- μα ο άλλος το έχει 5€ και κόβει και απόδειξη. 

- γιατί, σας είπα εγώ 7€ χωρίς απόδειξη; 

- μα ο άλλος το έχει 5€ με απόδειξη, μου κάνει και δώρο; 

- μήπως σας δίνει και την γυναίκα του να την σφυριξετε; 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε μαγαζί γνωστού μου το παρακάτω περιστατικό.

Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται..

8:20 ανοίγει η πόρτα του μαγαζιού

-(Εγώ) : Καλημέρα

-(Πελάτης): Καλημέρα; Τι καλημέρα, κλείσε το και φύγε.. δεν αξίζει τίποτα

-(Εγώ) Γιατί κύριε τι έγινε; είστε πελάτης του μαγαζιού;

-(Πελάτης) : Αγόρασα χθες ένα κινητό από την V0d@f0ne και σήμερα δεν ανάβει καν!!

-(Εγώ) : Και τι σχέση έχω εγώ με την V0d@f0ne κύριε;

-(Πελάτης) : που ξέρω εγώ τι κάνετε; εγώ πάντως πάω να κάνω φασαρία.. 9 δεν ανοίγει;

-(Εγώ) Δεν ξέρω κύριε

-(Πελάτης) : Είδες.. προσπαθείς να τους καλύψεις..

κλείνει η πόρτα και φεύγει...

Επεξ/σία από xxatziva
  • Like 7
  • Thanks 2
  • Confused 13
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρια ερχεται στην αδερφη μου κρατωντας μια γλαστρα απο το σπιτι της.

Γεια σας εχετε αυτη την γλαστρα σε τετραγωνη?

Βεβαιως οριστε. (πηγαινει στην αποθηκη και την φερνει).

Πιασε μου τοτε μια σε στρογγυλη.

.......

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 5
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ιστορία που ήθελα να γράψω καιρό αλλά δεν είχα χρόνο. 

Έχω έναν πελάτη που είναι όλη μέρα Μεθυσμένος, είτε πάρει στις 9:00 το πρωί να δώσει παραγγελία είτε 18:00 το απόγευμα με το που πει γεια έχω καταλάβει ποιος είναι. Ακόμα και την παραγγελία του όταν σημειώνουμε γράφουμε μεθυσμένος. 

Γενικά με αυτόν τον άνθρωπο έχουμε πολύ καλές φιλικές σχέσεις πέρα από τη σχέση πελάτη - πωλητή. 

Αυτός λοιπόν είχε την κακή συνήθεια να με παίρνει τις περισσότερες φορές Σάββατο πρωί για να του πάω τα πράγματα την ίδια μέρα ενώ κάθε φορά του εξηγούσα πως μου είναι πολύ δύσκολο και πως κάθε φορά με βγάζει από το δρομολόγιο μου (εντάξει κάποιες φορές βόλευε κιόλας αλλά για να μη συνεχίσει να παίρνει Σάββατα και να τα θέλει την ίδια μέρα δεν του το έλεγα). 

Αφού λοιπόν έχει γίνει βιολί αυτό το πράγμα με παίρνει ενα Σάββατο και ακολουθεί ο εξής διάλογος. Ας πούμε πως τον πελάτη τον λένε Ορέστη :

Ο: καλημέρα θέλω  να κάνω μια παραγγελία. 

Ε: Φυσικά τι θέλεις να σου φέρω? 

Ο: Τόσα κρασιά κλπ. 

Ε: Οκ τη Δευτέρα θα τα έχεις 

Ο: Όχι σε παρακαλώ έχω ξεμείνει τα θέλω σήμερα 

Ε: Σου έχω πει τόσες φορές μην παίρνεις την ίδια μέρα δεν με βολεύει καθόλου, τη Δευτέρα θα στα φέρω. 

Ο:Οοοοοοοοχι σε παρακαλώ μην μου το κάνεις αυτό τελευταία φορά που το κάνω μην με αφήσεις χωρίς κρασί δεν έχω τίποτα. 

Ε: Η τελευταία φορά που σου έφερα την ίδια μέρα ήταν η προηγούμενη. Δεν το ξανά κάνω. 

Ο: Οοοοοοοχι μην μου το κάνεις αυτό σε παρακαλώ δεν έχω σταγόνα ούτε για μένα, να αν δεν με πιστεύεις έλα να δεις, δεν έχω τίποτα. 

Ε: Καλά αν είναι να έρθω να δω να σου φέρω και τα κρασιά. 

Ο: Α ωραία δηλαδή θα μου φέρεις τα κρασιά? 

Ε: Όχι αφου σου είπα τη Δευτέρα θα στα φέρω. 

Ο: Οοοοοοοοχι μην μου το κάνεις αυτό δε θα έχω το 2 ήμερο ούτε να πουλήσω ούτε να πιω τίποτα, έλα σε παρακαλώ καντο μια τελευταία φορά. 

Ε: Καλά θα δω τι θα κάνω. 

Ο: Το ήξερα εγώ είσαι καλό παιδί εσύ και θα μου τα φέρεις. 

Ε: Τι? Πατάς στο ότι είμαι καλό παιδί και θα σου τα φέρω γιαυτό νε παίρνεις κάθε φορά σαββατιατικα και μου λες τα θέλω σήμερα, επειδή ξέρεις πως θα στα φέρω και ας μην με βολεύει καθόλου? Δε σου φέρνω τίποτα. Τη Δευτέρα θα στα φέρω. 

Ο: Οοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι σε παρακαλώ σου ορκίζομαι σε οτι έχω ιερό δε θα το ξανακάνω στο υπόσχομαι τελευταία φορά. 

Συνεχίστηκε για λίγο ακόμα ο διάλογος χωρίς να θυμάμαι και πολύ καλά πως πήγε γιατί είχα διπλωθει από τα γέλια και για την ιστορία τελικά του τα πήγα τα πράγματα. 

  • Like 4
  • Confused 6
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LiquidTroll είπε

Σας έλειψα?

Είστε έτοιμοι για το Season 2? 🙂

Αρκει να βγαλεις ολη τη σεζον μαζεμενη οπως κανει το Netflix. Η τουλαχιστον δωσε ημερομηνιες των επισοδειων να περνουμε ρεπο για εκεινη τη μερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Αρκει να βγαλεις ολη τη σεζον μαζεμενη οπως κανει το Netflix. Η τουλαχιστον δωσε ημερομηνιες των επισοδειων να περνουμε ρεπο για εκεινη τη μερα.

Σας έριξα το teaser 😉

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καινούρια δουλειά, στην εταιρία ΚάνουμεΣυμβολαιαΜεΛαμόγια ΕΠΕ, εταιρία τεχνολογικής κατευθύνσεως, με προσέλαβε για να πάω ως IT Outsourcing στην πολυεθνική εταιρία ΜασαμεΜεΠεντεΜασελες

Με χαρά πάω να ξεκινήσω. Εταιρία ωραία,  ωραία γραφεία, καινούρια πισιά. Χμμμμ. ωραία, τουλάχιστον δεν έχουμε προβλήματα εξοπλισμου. Υπέροχα!

Γνωρίζω τον Director of IT, Ημιμαθή ΜεΜΒΑ, ένας 44-47άρης με μαλλί ψαρό ζελεδιασμένο, δόντια γυαλισμένα, γιάπικο στυλ και πουκάμισο απο το PullNBear.

Μετά από κάνα 2 μέρες, ξεκινήσαμε να κάνουμε Meeting (ααααα σε αυτή την εταιρία κάνουμε meeting ακόμα και για να αποφασίσουμε αν θα αλλάξουμε κωλόχαρτο...)

Ημιμαθής: Λοιπόν Liquid, όπως θα έχεις δει, θέλουμε να στήσουμε ένα καινούριο Firewall. Θέλω να μπεις μέσα στο κονφιγκιουρέισον του firewall, και να μου φτιάξεις ντοκιουμεντέισον.

Εγώ: Οκ ......... Αλλά προτού γίνει αυτό, θα πρέπει να κάνω καταγραφή του δικτύου...τα πάντα...τα subnets, τα vlans, ολα!

Ημιμαθής: ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΕΝΑ!!!!!

Εγώ: εεεεε...που ακριβώς?

Μου δείχνει ένα γιάπικο documentation στον sharepoint, το οποίο δεν έβγαζε κανένα νόημα.......

Εγώ: Κοίτα Ημιμαθή, ωραίο αυτό που μου δείχνεις, αλλά θέλω να το κάνω με τον δικό μου τρόπο. Πες το παραξενιά.....

Ημιμαθής: (στραβωμένος) και πόσο θα σου πάρει όλο αυτό? 1-2 ώρες?

Εγώ: Try 1-2 ημέρες. έχετε τόσα Virtual Machines....τόσα clients....θέλει δουλειά.

Ημιμαθής: (νευριασμένα) Άκου Liquid, άσε τις καταγραφές.....Θέλω να δεις το Firewall. Θέλω documentation!!! Μπες μέσα στο Firewall, και ξεκίνα....!!! Τέλος συζήτησης!

Εγώ : (δεν ξεκινήσαμε καλά.....)

Μπαίνω στο FW, πάω στα Network Policies , παθαίνω ένα ΣΟΚ!!

  • Network Policies με  Name Port 1701 , πεταμένες 100 IP addresses, ουτε καν group, 2-3 any -any, καμία περιγραφή τι είναι και τι κάνει η καθεμιά....

Εγώ: Ημιμαθή, συγνώμη, ποιος το έχει στήσει το Firewall, γιατί έχω πολλές αντιρρήσεις...

Ημιμαθής: Καμία αντίρρηση να μην έχεις, είναι μια χαρά, το επόμενο Σάββατο αντικαθιστούμε το παλιό, πάμε στο καινούριο.

Εγώ: ..........................

Ημιμαθής: Φτιάξε μου test cases, το επόμενο Σάββατο τι πρέπει να ελέγξουμε για να ήμαστε σίγουροι ότι όλα δουλεύουν.

Σοκαρισμένος, μην ξέροντας ΤΙ να κάνω, παίρνω τον Προϊστάμενό μου, τον Δουλοπρεπή ΚανεΟτιΖητάνε.

Εγώ : Ρε συ Δουλοπρεπή, έτσι και έτσι έχει η κατάσταση....

Δουλοπρεπής: Να κάνεις ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ότι σου λέει ο Ημιμαθής. Να μην ξεχνάς ποτέ ότι είναι πελάτες μας, και πρέπει να κάνουμε ότι μας λένε!

Εγώ: .......μάλιστα..........

Φτιάχνω μια εντελώς πρόχειρη λίστα στο Word για το τι πρεπει να ελέγξουμε όταν μπει το καινούριο Firewall.Δεν μου πήρε πάνω απο 10 λεπτά.

Ημιμαθής : Ααααα τέλεια........πολύ ωραία τεστ κέισις ! Ο CTO στην Γερμανία θα ενθουσιαστεί! Ήμαστε λοιπόν έτοιμοι για το άλλο Σαββατο.

----------------------------------------------------------------------------

Έρχεται το άλλο Σάββατο, έχουν μαζευτεί ο Ημιμαθής, με τον Δουλοπρεπή, και κάνα 2 άλλα τζιμάνια, και εγώ φυσικά.

Ημιμαθής: ΟΚ, ήμαστε έτοιμοι? Καλη επιτυχία!!! Πάμε! Σταμάτα το παλιό Firewall, ξεκίνα το καινούριο Liquid!

Eγώ : Done !

Ξαφνικά, ΠΈΦΤΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ! Τα LANS δεν δουλεύανε, τα WIFI ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ, ΤΟ WIKI ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΓΑΜΗΘΗΚΑΝ ΠΑΤΟΚΟΡΦΑ!

Ημιμαθής (ιδρωμένος να ξεφυσάει.......!!) Οχι ρε πουστη μου, ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΓΙΝΕ ???

Προσπαθούσα να κρύψω το σαρδόνιο χαμόγελό μου. Άσε λέω, μην ανακατευτώ, παρόλο που ήξερα τι έχει γίνει.Να γίνεται της πουτάνας, ο Δουλοπρεπής να έχει τρελαθεί, να προσπαθεί να βρει τί έγινε!

Η ώρα έχει πάει 7 το απόγευμα, και για να μας καλοπιάσει, παραγγέλνει πίτσες και μπύρες. Με το που ήρθαν, έπεσα πάνω σαν βουλιμικός.

Με πιάνει παραπέρα σαν την πουτανίτσα.

Ημιμαθής: Liquid, πες μου την αλήθεια, πείραξες κάτι?

Εγώ(με την ΠΙτσα στο στόμα) Μιαμμιαμ μιαμμιαμ εγώμιαμα δενμιαμ ακουμπησαμιαμ τίποτε!

Ημιμαθής: Ξέρεις να το φτιάξεις? Γιατί ο Δουλοπρεπής φαίνεται να μην ξέρει!

Εγώ: Που να ξέρω!! Αν είχα κάνει καταγραφή τα πάντα, μάλλον θα ήξερα! Επίσης, τόνισα το γεγονός ότι το να πετάς τα πάντα μέσα σε ένα Policy είναι λάθος τακτική! Μιαμ μιαμ μιαμ

Ημιμαθής: .......... (Με κοιτάει στραβωμένα, άλλα ξέρει ότι έχω δίκιο)

Η ώρα πάει 9, πάει 10, πάει 11.

Εγώ : Οκ παίδες, εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να κάτσω άλλο......Καληνυχτίζω.

 

Έρχεται Δευτέρα, δεν δουλεύει τίποτε! Ο Δουλοπρεπής και ο Ημιμαθής να έχουν αρρωστήσει, τα άτομα της εταιρίας από Αμερική και Γερμανία δεν μπορούσαν να μπουν στο VPN, παράπονα απο όλους.Εγώ στην γωνίτσα μου, δεν μιλάω, δεν λαλάω. Έρχεται Τρίτη, τα ίδια.

Έρχεται Τετάρτη, και κάτι ψιλοκαταφέρανε....κάποια δουλεύουν, κάποια ακόμα να δουλέψουν.

Εγώ: εεε.....να προτείνω κάτι? Γιατί δεν κάνουμε επανεκκίνηση τα Virtual Machines?

Ημιμαθής: ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΡΕ LIQUID? ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ!! ΘΕΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΝΙΛΑ?

Εγώ: Δηλαδή τώρα δουλεύουν θες να μου πεις....

Δουλοπρεπής: Σταμάτα Liquid! Σταμάτα! Λες να μην ξέρω τί κάνω?????

Εγώ: .........................................

Αν και θα έπρεπε να μην το έχω κάνει, μπήκα το βράδυ με VPN, έκανα επανεκκίνηση κάποιους servers, και έκανα κάποιες αλλαγές, κρυφά από όλους......Το άλλο πρωί:

Ημιμαθής( με λαμπερό χαμόγελο Golgate): LIQUID, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ.....!!! ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΙΞΑΝΕ ΟΛΑ!! ΗΡΘΑΜΕ ΕΔΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΑΝΕ ΟΛΑ!!! Ο Δουλοπρεπής τα κατάφερε!!!

Εγώ : Μπράβο Δουλοπρεπή, τα κατάφερες! Σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο! Είσαι μηχανικάρα τελικά!

Δουλοπρεπής: Εεεεεεε ναι........με παίδεψε πολύ αλλά τελικά έπαιξε! Λοιπόν, από δω και πέρα δεν θα αγγίζεις τίποτε! Εφόσον παίζει δεν το πειράζουμε!!!

Εγώ: Εισαι τρελός? Εννοείται.......

 

Οπότε, συνέχισα την εργασία μου, λύνοντας πολύ σοβαρά προβλήματα της εταιρίας, όπως πχ "Δεν δουλεύει το mouse μου / το πληκτρολόγιο κολλάει" , προβλήματα που παθαίνανε οι κοπελίτσες της εταιρίας.

Όσο για τα τζιμάνια, με περίσσεια χαρά ο ένας βάραγε μαλακία στον άλλο ο ένας έλεγε μπράβο στον άλλο, που τελικά μπορεί να μην βάλανε το firewall , αλλά κατάφεραν να κάνουνε rollback επιτυχημένα, χωρίς απώλειες. Μπράβο στα παιδιά!

Επεξ/σία από LiquidTroll
  • Like 9
  • Thanks 8
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LiquidTroll πουλα τα δικαιωματα απο τα περιστατικα στο Netflix. Πολλα λεφτα.

Τι καλυτερο στη τελικη εχει η "κασα με τις παπιες" ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να ρωτησεις τι ακριβως εκανε για να υπαρχει σε περιπτωση παρομοιου προβληματος στο μελλον! Πηγαν οι κατσαπλιαδες και τα αφησαν ολα χυμα μεσα στο Firewall....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...