Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@LiquidTroll πραγματικά δεν ξέρω πόσα ευχαριστώ να σου πω για όλο το γέλιο που μου έχεις προσφέρει αλλά ταυτόχρονα και ένα λυπάμαι για όσα έχεις περάσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, valkon είπε

Φανταστικές ιστορίες με τρελούς πελάτες,θα ήταν ο προτιμότερος τίτλος

Συγνώμη αλλά μάλλον δεν έχεις καθίσει ποτέ πίσω από ταμείο, δεν είχες ποτέ αφεντικό και δεν έχεις συνεργαστεί με άλλο κόσμο. 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσκεψη σε μπουφέ κινέζικου για μασούλημα ως πελάτης. Μπαίνει μια τύπισσα με ντύσιμο μπουζούκια ένδοξης δεκαετίας 90 με λεοπαρδαλέ και τον άντρα της και ένα φιλικό ζευγάρι. Με το που κάθεται στο τραπέζι δηλώνει ότι έχει αλλεργία στις γαρίδες, όλα καλά.

Σηκώνεται, παίρνει το πιάτο της, ξεκινάει να φτιάχνει το δικό της Όλυμπο, φτάνει στη γαβάθα με το τηγανιτό ρύζι με αυγό. Σημείωση, ακριβώς πάνω από το ρύζι υπάρχει μια ταμπελίτσα που λέει, εάν δεν προτιμάτε το τηγανιτό ρύζι, σας προσφέρουμε ρύζι στον ατμό.

Πελάτισσα: Κοπελιά; ε Κοπελιά; 
Σερβιτόρα: Παρακαλώ.
Π: ε να σας πω, όπως σας είπα και πριν, έχω αλλεργία στις γαρίδες, αλλά έχω αλλεργία και στο αυγό.
Σ: Μάλιστα.
Π: Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου δώσετε ρύζι χωρίς αυγό
Σ: Φυσικά, έχουμε ρύζι σε ατμό να σας φέρουμε
Π: ε μην μου το φέρεις έτσι σκέτο, βάλε και λίγο λαχανικά εκεί.
Σ: θα το κοιτάξουμε.
Π: έ άμα βάλεις λαχανικά βάλε και τίποτα ακόμα πχ κοτόπουλο, πάπια, μη το τσιγκουνευτείς
 

Η σερβιτόρα δεν της απάντησε καν, εκείνη την ώρα γύρισα το βλέμμα μου προς το μέρος της χασκογελώντας.
Τελικά της έφτιαξαν την σπέσιαλ παραγγελιά (χωρίς να της το χρεώσουν και έξτρα οι άνθρωποι). 

Μετά που πλήρωσαμε και το σχολιάσαμε στη σερβιτόρα μας κάνει, ουυυυ και που σαι ακόμα, δεν έχεις δει τίποτα :D 

Επεξ/σία από Otter
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προϊστάμενος εταιρείας όπου όταν έχει νεύρα αρέσκεται στο τένις δωματίου με iphone!

Π: Προϊστάμενος

E : Εγώ

Π: τι γίνετε με το κινητό ακόμα να παραλάβουμε (από μεγάλη εταιρεία στις τηλεπικοινωνίες);

E: αύριο μεθαύριο θα το παραλάβουμε, κάνουν ότι είναι δυνατόν οι άνθρωποι καθώς δεν υπάρχει απόθεμα.

Π: Είναι @@κες πες τους για ένα κινητό μια ολόκληρη μέρα;

Ε: Κύριε είναι το 6o μέσα σε 1,5 χρόνo και μας τα δίνουν χωρίς καμία χρέωση, ας είμαστε λίγο επιεικής.

Π: Μηδέν εξυπηρέτηση οι Χοντρο@@κες , να τους πεις αν δεν το έχω αύριο θα πάω σε άλλη εταιρεία.

Ε: ……

 

*σημειωτέων ότι με την εν λόγω εταιρεία δεν υπάρχει καμία συμφωνία για άμεση αντικατάσταση συσκευής.

Επεξ/σία από stra777
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάω στο μεσημεριανό διάλειμμα από το γραφείο με συνάδελφο να πάρουμε πιροσκί για να τσιμπήσουμε. Μπροστά έχει ένα ζευγάρι ηλικιωμένων που ρωτάει η γυναίκα (κραγιόν 5 κύκλους πάχος γύρω από το στόμα, μαλλί κοκκαλωμένο από τη λακ) (ο άντρας ήταν decoration item) αναλυτικά όλα τα πιροσκί τι έχουν μέσα, οπότε ακολουθεί η παρακάτω συζήτηση.

Πελάτισσα: Αυτό με τη πατάτα τι έχει μέσα;
Υπάλληλος: Έχει μόνο μέσα πατάτα.
Π: Δηλαδή δεν έχει μέσα μανιτάρια;
Υ: Όχι, έχει μόνο πατάτα. άμα θέλετε έχει και πατάτα με φέτα.
Π: όχι όχι, θέλω μόνο πατάτα.
Π: Να σου πω κάτι άλλο, είναι νηστίσιμο;
Υ: Ναι αυτό με την πατάτα δεν έχει ούτε τυρί ούτε κρέας, είναι νηστίσιμο.
Π: ναι αλλά που τα τηγάνισες; Δεν το έβαλες εκεί που τηγάνισες και τα άλλα;
Υ: Ναι, όλα τηγανίζονται στο ίδιο σκεύος
Π: α δεν είναι τότε νηστίσιμο, αφού το τηγάνισες με κρέας.
Υ: έχουμε και φουρνιστά άμα θέλετε.
Π: ωραία βάλε μου ένα φουρνιστό με πατάτα!
Π: (Γυρνάει στον άντρα της και λέει) Άντε πλήρωσε τo να τελειώνουμε, έχουμε και δουλειές.

Βλέπεις τον καημένο να ψάχνει στο πορτοφόλι του αν θα δώσει το 20άρικο ή το 50άρικο. :D 
Παίρνει το πιροσκί, και λέει στην υπάλληλο:
Π: να σου πω, σίγουρα έβαλες αυτό με την πατάτα; Δεν θέλω κάποιο άλλο.
Υ: Ναι αυτό που ζητήσατε είναι.

 

εν τω μεταξύ σε όλο αυτό το θέατρο παραλόγου ήμουν με το πιροσκί στο χέρι και περίμενα. Η υπάλληλος με κοιτάει με βλέμμα απόγνωσης και εγώ αρχίζω να γελάω για να μη νομίσει ότι έχω θέμα με την καθυστέρηση.  Γυρνάει η γριέντζω, με κοιτάει που γελάω, γυρνάει προς τον άντρα της με δείχνει και του λέει. 
Π: Να έχουμε τον χάχα εδώ! Γιατί γελάει, αυγά του καθαρίζουνε;
Εγώ: Ορίστεεεε;;;; 

Έφυγε και δεν ασχολήθηκα. Ο συνάδελφος για την υπόλοιπη μέρα μου έλεγε, "γιατί γελάς; αυγά σου καθαρίζουνε;;;"  😢 

Επεξ/σία από Otter
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2019 στις 6:45 ΜΜ, Virus200 είπε

@LiquidTroll πραγματικά δεν ξέρω πόσα ευχαριστώ να σου πω για όλο το γέλιο που μου έχεις προσφέρει αλλά ταυτόχρονα και ένα λυπάμαι για όσα έχεις περάσει 

Αν δεις στον δρόμο κάποιον βαμμένο με άσπρη μπογιά, κόκκινο στην μύτη, με μωβ σακάκι να χοροπηδάει σε τίποτε σκαλιά, εγώ θα είμαι....

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...