Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, louben είπε

Πριν Χρονια ταξιδευα απο το Ελ.ΒΕλ για χανια. Ειχα αρωμα σε συσκευασια 125ml αλλα σχεδον τελειωμενο. Ο σκιουριτας στην εισοδο επεμενε να το αφησω . Προσπαθησα να του εξηγησω οτι ειναι σχεδον αδειο αλλα ανενδοτος (αυτος). Τα πηρα στο κρανιο και αρχισα ν αψεκαζω το περιβαλον μεχρι που σχεδον αδειασε, και οποις περνουσε επαιρνε και λιγη απο την esence. Στο αεροπλανω ολοι μυριζαν στο αρωμα αυτο.

Αν καταλαβα καλα, επειδη δεν σου εκανε την χαρη ο security να αγνοησει τον διεθνη κανονισμο ασφαλειας για τις πτησεις (100 ml αυστηρα ανα συσκευασια), αποφασισες να χαλασεις την μερα των εργαζομενων στο αεροδρομιο αλλα και των συνεπιβατων σου.

πώς το ελεγε ο Γεωργιου; "Ο κλασσικος ο μαλακας ο Ελληνας".

  • Like 20
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα πριν δύο εβδομάδες μου πέταξαν κολώνια που δεν ήταν πάνω από 100ml επειδή δεν έγραφε η ετικέτα πόσο ήταν. Και ένα κερί μαλλιών,  σχεδόν άδειο το οποίο ΔΕΝ ήταν υγρό. Επίσης και την οδοντόκρεμα.  Και δε με ρώτησε κιόλας,  απλά τα πέταξε. Μου άφησε όμως το ξυράφι και το ψαλίδι,  μιλάμε επιστήμονας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαίνει πελάτης στο μαγαζί, όλα ωραία και καλά, αφού χαιδέυει και μυρίζει εκείνο που τον ενδιαφέρει και δείχνει ότι θέλει πολύ να το πάρει, ξεκινάει ο πιο κάτω διάλογος.

-Λοιπόν πολύ ωραία μου αρέσει θα το πάρω!

-Έχετε κάνει την καλύτερη επιλογή και θα το ευχαριστηθείτε πολλά χρόνια

-Να σας ρωτήσω ανταλλαγές κάνετε;

-(Ωχ λέω από μέσα μου, παπάρας γυρολόγος-καβλαντιστής είναι τελικά... ) Όχι δεν κάνουμε.

-Ξέρετε να έχω ένα (τάδε) και το πουλάω τόσο, μήπως να σας το δώσω και να ισοψηφίσουμε τη διαφορά;

-Ξέρετε εμείς εδώ κατάστημα που πουλάει είμαστε, όχι κατάστημα που αγοράζει.

-Ναι αλλά ξέρετε αυτό που σας προτείνω πωλείται τόσο στο e-bay, άρα σας συμφέρει η τιμή!

-Μα αν πωλείται τόσο εκεί που μου λέτε γιατί δεν το βάζετε εκεί, να πάρετε κι από πάνω;

-... (κάγκελο ο τύπος και ξεκινά η μίρλα...) Ναι αλλά ξέρετε το έχετε πολύ ακριβά!

-Συγνώμη τώρα μόλις δεν μου είπατε ότι σας αρέσει και θα το πάρετε;

-(Βγάζει κινητό και μου δείχνει) το έχετε ακριβά, κοιτάξτε πόσο πωλείται αλλού.

-(Βλέπω εν τω μεταξύ ότι εκεί που μου δείχνει δεν έχει διαθεσιμότητα, δηλαδή το γνωστό κόλπο του κράχτη με χαμηλή τιμή κι άμα πας δεν το έχουν ποτέ) Πολύ ωραία, γιατί δεν πάτε να το πάρετε από κει;

-Εκεί θα πάω! Εσείς είστε ακριβοί!

Τελικά την επόμενη μέρα σκάει μύτη ξανά στο μαγαζί.

-Γεια σας, τελικά αποφάσισα να το πάρω από εδώ.

-Γεια σας και πάλι, πολύ καλά κάνετε.

-Θα μου κάνετε όμως μια όσο το δυνατό καλύτερη τιμή όμως ε;

-Βεβαίως, θα το πάρετε τόσο.

-Μα αυτό είναι ακριβότερα από χτες!!!!

-Το χτες ήταν χτες. Τώρα μας ήρθε νέος τιμοκατάλογος και έχει τόσο. (κανονικά έπρεπε να του πω ότι στο E-Bay το βάλαμε κι εμείς  ακόμα ακριβότερα, άρα σας κάνουμε έκπτωση μεγαλύτερη από εκείνη που σας είπαμε χτες!).

-Δεν είστε σωστοί, φεύγω, δεν πρόκειται να αγοράσω τίποτε από εδώ.

-Όπως νομίζετε, στο καλό.

Το απόγευμα το ίδιο προϊόν πωλήθηκε σε άλλον, εξ' άλλου είναι αρκετά κινήσιμο. Το άλλο πρωί νά 'σου πάλι ο περίεργος...

-Καλημέρα, ξέρω τι θα μου πείτε οπότε ας μπούμε κατ' ευθείαν στο ψητό. Θα το πάρω σήμερα!

-Μπράβο, καλά θα κάνετε, θα το ευχαριστηθείτε (το ίδιο ακριβώς του είπα για να δείξω... integrity :P) μόνο που θα πρέπει να παραγγείλουμε και θα έρθει σε 15 ημέρες (you will drink your own poison ρε, τι δεν καταλαβαίνεις; ).

-Με σκοτώνεις τώρα.... .

-Αν μου δώσετε ένα λεπτάκι να κοιτάξω μήπως το έχουν στο άλλο κατάστημα;

-Ναι ναι να κοιτάξεις

(Παίρνω τηλ. τους ρωτάω δήθεν αν το έχουν γιατί ξέρω ότι έχουν ένα αλλά demo)

-Είστε πολύ τυχερός, έχουν ένα... ανοιχτό!

-Ανοιχτό ε; Ε, δεν πειράζει αφού δεν έχει άλλο... . Να σας πω, θα μου κάνετε όμως κάτι καλύτερο ε; Ανοιχτό είναι κλπ...

-Ε, εντάξει να σας κάνουμε (και του λέω την ίδια τιμή που του είχα πει την πρώτη φορά).

Και το πήρε φυσικά 😂

Ο Ξυπνητζής ο κλασικός γυρολόγος δοκιμαστής που ταλαιπωρεί κόσμο για να κάνει έναν ολόκληρο κύκλο και τελικά να μην πετύχει τίποτε. Αφού ρε χαμένε οι τιμές είναι φιξ, internet έχουμε κι εμείς, εσύ είσαι ο έξυπνος; Δεν ξέρουμε τι παίζει αλλού ε; :P

Επεξ/σία από T. Jefferson
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, T. Jefferson είπε

Μπαίνει πελάτης στο μαγαζί, όλα ωραία και καλά, αφού χαιδέυει και μυρίζει εκείνο που τον ενδιαφέρει και δείχνει ότι θέλει πολύ να το πάρει, ξεκινάει ο πιο κάτω διάλογος.

-Λοιπόν πολύ ωραία μου αρέσει θα το πάρω!

-Έχετε κάνει την καλύτερη επιλογή και θα το ευχαριστηθείτε πολλά χρόνια

-Να σας ρωτήσω ανταλλαγές κάνετε;

-(Ωχ λέω από μέσα μου, παπάρας γυρολόγος-καβλαντιστής είναι τελικά... ) Όχι δεν κάνουμε.

-Ξέρετε να έχω ένα (τάδε) και το πουλάω τόσο, μήπως να σας το δώσω και να ισοψηφίσουμε τη διαφορά;

-Ξέρετε εμείς εδώ κατάστημα που πουλάει είμαστε, όχι κατάστημα που αγοράζει.

-Ναι αλλά ξέρετε αυτό που σας προτείνω πωλείται τόσο στο e-bay, άρα σας συμφέρει η τιμή!

-Μα αν πωλείται τόσο εκεί που μου λέτε γιατί δεν το βάζετε εκεί, να πάρετε κι από πάνω;

-... (κάγκελο ο τύπος και ξεκινά η μίρλα...) Ναι αλλά ξέρετε το έχετε πολύ ακριβά!

-Συγνώμη τώρα μόλις δεν μου είπατε ότι σας αρέσει και θα το πάρετε;

-(Βγάζει κινητό και μου δείχνει) το έχετε ακριβά, κοιτάξτε πόσο πωλείται αλλού.

-(Βλέπω εν τω μεταξύ ότι εκεί που μου δείχνει δεν έχει διαθεσιμότητα, δηλαδή το γνωστό κόλπο του κράχτη με χαμηλή τιμή κι άμα πας δεν το έχουν ποτέ) Πολύ ωραία, γιατί δεν πάτε να το πάρετε από κει;

-Εκεί θα πάω! Εσείς είστε ακριβοί!

Τελικά την επόμενη μέρα σκάει μύτη ξανά στο μαγαζί.

-Γεια σας, τελικά αποφάσισα να το πάρω από εδώ.

-Γεια σας και πάλι, πολύ καλά κάνετε.

-Θα μου κάνετε όμως μια όσο το δυνατό καλύτερη τιμή όμως ε;

-Βεβαίως, θα το πάρετε τόσο.

-Μα αυτό είναι ακριβότερα από χτες!!!!

-Το χτες ήταν χτες. Τώρα μας ήρθε νέος τιμοκατάλογος και έχει τόσο. (κανονικά έπρεπε να του πω ότι στο E-Bay το βάλαμε κι εμείς  ακόμα ακριβότερα, άρα σας κάνουμε έκπτωση μεγαλύτερη από εκείνη που σας είπαμε χτες!).

-Δεν είστε σωστοί, φεύγω, δεν πρόκειται να αγοράσω τίποτε από εδώ.

-Όπως νομίζετε, στο καλό.

Το απόγευμα το ίδιο προϊόν πωλήθηκε σε άλλον, εξ' άλλου είναι αρκετά κινήσιμο. Το άλλο πρωί νά 'σου πάλι ο περίεργος...

-Καλημέρα, ξέρω τι θα μου πείτε οπότε ας μπούμε κατ' ευθείαν στο ψητό. Θα το πάρω σήμερα!

-Μπράβο, καλά θα κάνετε, θα το ευχαριστηθείτε (το ίδιο ακριβώς του είπα για να δείξω... integrity :P) μόνο που θα πρέπει να παραγγείλουμε και θα έρθει σε 15 ημέρες (you will drink your own poison ρε, τι δεν καταλαβαίνεις; ).

-Με σκοτώνεις τώρα.... .

-Αν μου δώσετε ένα λεπτάκι να κοιτάξω μήπως το έχουν στο άλλο κατάστημα;

-Ναι ναι να κοιτάξεις

(Παίρνω τηλ. τους ρωτάω δήθεν αν το έχουν γιατί ξέρω ότι έχουν ένα αλλά demo)

-Είστε πολύ τυχερός, έχουν ένα... ανοιχτό!

-Ανοιχτό ε; Ε, δεν πειράζει αφού δεν έχει άλλο... . Να σας πω, θα μου κάνετε όμως κάτι καλύτερο ε; Ανοιχτό είναι κλπ...

-Ε, εντάξει να σας κάνουμε (και του λέω την ίδια τιμή που του είχα πει την πρώτη φορά).

Και το πήρε φυσικά 😂

Ο Ξυπνητζής ο κλασικός γυρολόγος δοκιμαστής που ταλαιπωρεί κόσμο για να κάνει έναν ολόκληρο κύκλο και τελικά να μην πετύχει τίποτε. Αφού ρε χαμένε οι τιμές είναι φιξ, internet έχουμε κι εμείς, εσύ είσαι ο έξυπνος; Δεν ξέρουμε τι παίζει αλλού ε; :P

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Ότι καλύτερο έχω διαβάσει 😂😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, T. Jefferson said:

αι τελικά να μην πετύχει τίποτε

Βασικά βγήκε και χαμένος, εκθεσιακό με τιμή σφραγισμένου? 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, T. Jefferson είπε

Μπαίνει πελάτης στο μαγαζί, όλα ωραία και καλά, αφού χαιδέυει και μυρίζει εκείνο που τον ενδιαφέρει και δείχνει ότι θέλει πολύ να το πάρει, ξεκινάει ο πιο κάτω διάλογος.

-Λοιπόν πολύ ωραία μου αρέσει θα το πάρω!

-Έχετε κάνει την καλύτερη επιλογή και θα το ευχαριστηθείτε πολλά χρόνια

-Να σας ρωτήσω ανταλλαγές κάνετε;

-(Ωχ λέω από μέσα μου, παπάρας γυρολόγος-καβλαντιστής είναι τελικά... ) Όχι δεν κάνουμε.

-Ξέρετε να έχω ένα και το πουλάω τόσο, μήπως να σας το δώσω και να ισοψηφίσουμε τη διαφορά;

-Ξέρετε εμείς εδώ κατάστημα που πουλάει είμαστε, όχι κατάστημα που αγοράζει.

-Ναι αλλά ξέρετε αυτό που σας προτενω το πωλείται τόσο στο e-bay, άρα σας συμφέρει η τιμή!

-Μα αν πωλείται τόσο εκεί που μου λέτε γιατί δεν το βάζετε εκεί, να πάρετε κι από πάνω;

-... (κάγκελο ο τύπος και ξεκινά η μίρλα...) Ναι αλλά ξέρετε το έχετε πολύ ακριβά!

-Συγνώμη τώρα μόλις δεν μου είπατε ότι σας αρέσει και θα το πάρετε;

-(Βγάζει κινητό και μου δείχνει) το έχετε ακριβά, κοιτάξτε πόσο πωλείται αλλού.

-(Βλέπω εν τω μεταξύ ότι εκεί που μου δείχνει δεν έχει διαθεσιμότητα, δηλαδή το γνωστό κόλπο του κράχτη με χαμηλή τιμή κι άμα πας δεν το έχουν ποτέ) Πολύ ωραία, γιατί δεν πάτε να το πάρετε από κει;

-Εκεί θα πάω! Εσείς είστε ακριβοί!

Τελικά την επόμενη μέρα σκάει μύτη ξανά στο μαγαζί.

-Γεια σας, τελικά αποφάσισα να το πάρω από εδώ.

-Γεια σας και πάλι, πολύ καλά κάνετε.

-Θα μου κάνετε όμως μια όσο το δυνατό καλύτερη τιμή όμως ε;

-Βεβαίως, θα το πάρετε τόσο.

-Μα αυτό είναι ακριβότερα από χτες!!!!

-Το χτες ήταν χτες. Τώρα μας ήρθε νέος τιμοκατάλογος και έχει τόσο. (κανονικά έπρεπε να του πω ότι στο E-Bay το βάλαμε κι εμείς  ακόμα ακριβότερα, άρα σας κάνουμε έκπτωση μεγαλύτερη από εκείνη που σας είπαμε χτες!).

-Δεν είστε σωστοί, φεύγω, δεν πρόκειται να αγοράσω τίποτε από εδώ.

-Όπως νομίζετε, στο καλό.

Το απόγευμα το ίδιο προϊόν πωλήθηκε σε άλλον, εξ' άλλου είναι αρκετά κινήσιμο. Το άλλο πρωί νά 'σου πάλι ο περίεργος...

-Καλημέρα, ξέρω τι θα μου πείτε οπότε ας μπούμε κατ' ευθείαν στο ψητό. Θα το πάρω σήμερα!

-Μπράβο, καλά θα κάνετε, θα το ευχαριστηθείτε (το ίδιο ακριβώς του είπα για να δείξω... integrity :P) μόνο που θα πρέπει να παραγγείλουμε και θα έρθει σε 15 ημέρες (you will drink your own poison ρε, τι δεν καταλαβαίνεις; ).

-Με σκοτώνεις τώρα.... .

-Αν μου δώσετε ένα λεπτάκι να κοιτάξω μήπως το έχουν στο άλλο κατάστημα;

-Ναι ναι να κοιτάξεις

(Παίρνω τηλ. τους ρωτάω δήθεν αν το έχουν γιατί ξέρω ότι έχουν ένα αλλά demo)

-Είστε πολύ τυχερός, έχουν ένα... ανοιχτό!

-Ανοιχτό ε; Ε, δεν πειράζει αφού δεν έχει άλλο... . Να σας πω, θα μου κάνετε όμως κάτι καλύτερο ε; Ανοιχτό είναι κλπ...

-Ε, εντάξει να σας κάνουμε (και του λέω την ίδια τιμή που του είχα πει την πρώτη φορά).

Και το πήρε φυσικά 😂

Ο Ξυπνητζής ο κλασικός γυρολόγος δοκιμαστής που ταλαιπωρεί κόσμο για να κάνει έναν ολόκληρο κύκλο και τελικά να μην πετύχει τίποτε. Αφού ρε χαμένε οι τιμές είναι φιξ, internet έχουμε κι εμείς, εσύ είσαι ο έξυπνος; Δεν ξέρουμε τι παίζει αλλού ε; :P

δεν κατηγορω κανεναν, ο καθενας κανει οτι μπορει να εξοικονομησει χρηματα, αλλα τα παζαρια δε μπορω να καταλαβω πως μπορουν και τα κανουν οι αλλοι, εγω δε μπορω καθολου. ποιος ο λογος να παω να αγορασω κατι αμα δε μ αρεσει η τιμη? οπως ειπες υπαρχει το ιντερνετ και θα παω εκει που μ αρεσει η τιμη, αλλιως θα περιμενω προσφορα, θα παρω μεταχειρισμενο ή στη τελικη θα ψαξω κατι παρομοιο αλλης μαρκας πιο οικονομικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2019 στις 9:58 ΠΜ, froyd είπε

Δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε. Ο πελάτης έρχεται στο μαγαζί να κάνει τη δουλειά του, όχι να σε συλληπηθεί.

Ο πελάτης οφείλει πρώτα να είναι άνθρωπος και να φέρεται με αξιοπρέπεια. Αν για σένα ο τίτλος "πελάτης" αφαιρεί την ανθρωπιά τότε είσαι σαν όλους αυτούς τους ηλίθιους που περιγράφονται στις ιστορίες των φίλων που μπήκαν στον κόπο να τις γράψουν.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

δεν κατηγορω κανεναν, ο καθενας κανει οτι μπορει να εξοικονομησει χρηματα, αλλα τα παζαρια δε μπορω να καταλαβω πως μπορουν και τα κανουν οι αλλοι, εγω δε μπορω καθολου. ποιος ο λογος να παω να αγορασω κατι αμα δε μ αρεσει η τιμη? οπως ειπες υπαρχει το ιντερνετ και θα παω εκει που μ αρεσει η τιμη, αλλιως θα περιμενω προσφορα, θα παρω μεταχειρισμενο ή στη τελικη θα ψαξω κατι παρομοιο αλλης μαρκας πιο οικονομικο

Τα παζάρια δεν πειράζουν κατά τη γνώμη μου αρκεί α) να μην θίγουν τον πωλητή (του τύπου δηλαδή "είσαι ακριβός") και β) να έχουν λογική. Τι εννοώ με το "β"? Οτι δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να πας π.χ. σε γνωστή μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων και να ζητήσεις έστω να μην σου κόψουν απόδειξη κ.λ.π. κ.λ.π. Είναι πρακτικά αδύνατον. Το να κάνεις μια ερώτηση αν μπορούν να σου κάνουν καλύτερη τιμή δεν χάθηκε ο κόσμος.

Εμένα με χαλάει κάποιες φορές που μου έχει τύχει το εξής... να ψωνίσω ένα προϊόν το οποίο δεν το γνωρίζω γενικά (δεν έχω καν ιδέα από τιμές δηλαδή κ.λ.π.) και έχω σχηματίσει μια λανθασμένη άποψη στο κεφάλι μου, να σχολιάζω απλά "αα κοστίζουν τόσο αυτά εε" και μετά να ακούω "Όλοι τόσο το έχουν... δεν είμαστε εμείς ακριβοί... τι νομίζατε!" κ.λ.π. Μα έλεος!
1. Τίποτα δεν νόμιζα και ακριβώς γι'αυτό "ξαφνιάστηκα"
2. ΔΕΝ είπε ποτέ κανείς οτι εσύ είσαι ακριβός! Το σχόλιο ήταν αποκλειστικά για το ίδιο το προϊόν
 

Το λέω και αυτό γιατί πολλές φορές κάποιοι καταστηματάρχες "βιάζονται" να γίνουν λίγο επιθετικοί χωρίς κανένα απολύτως λόγο. Δεν το πολυπαρεξηγώ γιατί φαντάζομαι θα δέχονται συχνά επιθέσεις σε προσωπικό (για το κατάστημα εννοώ) επίπεδο, οπότε μπορεί να έχουν μια προκατάληψη χωρίς να το θέλουν, δεν ξέρω. Γι'αυτό πρέπει πάντα να προσέχουμε τι και πως το λέμε, γιατί οι λέξεις παίζουν το ρόλο τους. Άλλο "είσαι ακριβός" άλλο όμως "αυτό το προϊόν μου φαίνεται ακριβό".

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

δεν κατηγορω κανεναν, ο καθενας κανει οτι μπορει να εξοικονομησει χρηματα, αλλα τα παζαρια δε μπορω να καταλαβω πως μπορουν και τα κανουν οι αλλοι, εγω δε μπορω καθολου. ποιος ο λογος να παω να αγορασω κατι αμα δε μ αρεσει η τιμη? οπως ειπες υπαρχει το ιντερνετ και θα παω εκει που μ αρεσει η τιμη, αλλιως θα περιμενω προσφορα, θα παρω μεταχειρισμενο ή στη τελικη θα ψαξω κατι παρομοιο αλλης μαρκας πιο οικονομικο

Αυτοί που κάνουν παζάρια έχουν κανένα εκατομμύριο ευρώ στην τράπεζα όλοι.

Στανταράκι αυτό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα λενε οι πελατες διαφορα, λενε και πολλοι ιδιοκτητες ομως.

Π.χ. πηγα να δω για κλιματιστικο, και μου λεει ο παπαρας ο ιδιοκτητης σε μια φαση -"...γιατί ξερω πως θα το ψαξεις και στο σκρουτζ.."

- "Καλο απογευμα"

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sstratos είπε

off topic

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ισχύει αυτό με τα λεμόνια , αλλά φέρνουν μικρή πτώση στην πίεση γιατί προκαλούν διούρηση και ετσι πέφτει. Μιλάμε ομως για το πολύ 1 μονάδα. Και δεν μπορείς να εισαι συνέχεια με λεμόνια γιατί θα σου ερεθίσουν το στομάχι.

on topic

- ΕΓΩ : Καλημέρα

Καλημέρα... Να σε ρωτήσω κάτι , εσύ θα ξέρεις , είστε και εσείς σαν γιατροί ,  εχω αυτο το σημάδι στο χέρι , τι να βάλω να φύγει ?

Πάρτε αυτη την κρέμα , έχει μεσα μπλα μπλα μπλα

ωραία , πόσο κάνει ?

19.90

Ασε , καλύτερα να ρωτήσω τον γιατρό μου

--------------------------------------------------------------

off topic 2 :

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ο κόσμος πλέον δεν έχει χρήματα παρα μόνο για τα βασικά αγάθα. Αυτό φέρνει μεγάλες δυσκολίες στην πώληση αλλα και στην κατανόηση απο την πλευρά του πελάτη προς τον πωλητή. πχ κρέμες προσώπου έχω με τιμές απο τα 4,4 ευρώ μέχρι τα 60. Οταν ο αλλος σου ζητάει ποιό φτηνή απο 4 ευρώ γιατί δεν έχει (ή μάλλον δεν θέλει να τα διαθέσει) τότε βγαίνεις και κακός γιατι δεν τον εξυπηρετείς. Γνωστή μου ζήτησε τιμή για μια γνωστή κρέμα απουλωτική Γαλλικής εταιριας. Της είπα 14,40. μου βγάζει το κινητό , συνδέεται στο σκρουτζ και μου λέει "εδω την έχει 10" , τής λέω "δεν μπορω στα 14 ευρώ να σου κόψω τα 4"... μετά απο 1 μηνα ηρθε και μου ζητησε την κρέμα. Μου είπε οτι πήρε τελικα απο το ιντερνετ , επάνω το κουτί δεν εγραφε Γαλλικά+Ελληνικά αλλα μόνο Βουλγάρικα. Και της χειροτέρεψε το πρόβλημα. Ο κόσμος εχει ξεμείνει απο λεφτά και προσπαθούν ολοι να δώσουν ότι νομίζουν αυτοί οτι αξίζει ενα προιόν , και συνήθως είναι κάτω απο το 70% της πραγματικής αξίας. Εκεί δημιουργούνται τα τραγελαφικά που γράφουμε εδώ

on topic :

- Εγω : Καλημέρα

Θέλω γάζα

Τι μέγεθος ?

εε... μεγάλη

(ανοιγω ενα κουτί 9χ20 αυτοκόλλητη και του την δείχνω) τέτοια?

ποιό μεγάλη

(ανοιγω 9χ25) τέτοια ??

μεγάλη σου λέω

(:mad: ανοιγω 9χ30 ) τέτοια ??????

μεγαλύτερη δεν έχεις ??

(:mad::shock: θα σε φτιάξω εγώ λεω μέσα μου , ανοίγω μια 9χ40 τεράστια ,η μεγαλύτερη στην αγορά)  ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ !

ναι... δεν θέλω κάτι τέτοιο ομως... θέλω γάζα

(αρπάζω ενα κουτί 36χ40 απλές) ΤΕΤΟΙΑ ?????

οχι ρε παιδί μου , θέλω γάζα να τυλίξω τον καρπό μου γιατι με πονάει

🤬🤬🤬 ΜΗΠΩΣ ΕΝΝΟΕΊΤΕ ΕΠΙΔΕΣΜΟ ???????

ΝΑΙ ΑΥΤΟ , ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ? που το βάζουμε γύρω γύρω , με τα πιαστράκια

🤢

------------------------------------------------------------------------

- ΕΓΩ : Καλημέρα

καλημέρα. θελω ενα κολλύριο

Τι κολλύριο ? τί εχετε πάθει ?

ενα απλό παίρνω , εαν το δώ θα σου πώ....

(ανοίγω την συρταριέρα και του λέω) εχω καμιά 150 κολλύρια , πείτε μου τι έχετε για να σας πώ τι θα πάρετε

Περίμενε να το δώ απο κοντά (ξαφνικά έρχεται απο δίπλα , μπαίνει πίσω απο τον πάγκο και ερχεται διπλα μου και αρχίζει να κοιτάει τα κολλύρια!!!!!!!!)

δεν το έχεις τελικά.........

μισό λεπτό , διαλέξτε και απο το κάτω ράφι (κλείνω το ενα συρταρι και ανοιγω το απο κάτω. Και αυτό γεμάτο)

(τραβάει ενα για γλαυκωμα) μάλλον αυτό ειναι.....

δεν νομίζω κύριε , περάστε απο έξω και θα σας δώσω εγώ ενα καλύτερα

αστο , δεν το έχεις μάλλον θα πάω αλλού γιατι το θέλω τώρα (φεύγει και εγώ μενω κόκκαλο !)

μετά απο κανα 20λεπτο , έρχεται στην πόρτα, ανοίγει, βγάζει μια σακουλιτσα απο το διπλα φαρμακειο και μου δείχνει ενα septobore ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ , ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ

πριν προλάβω να απαντήσω , κλείνει την πόρτα και φεύγει...... ανοίγω το συρτάρι και είχα τουλάχιστον 10 τέτοια

στραβός είναι?  λέω μέσα μου

Ε για να θέλει κολλήριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, REPLAY33 είπε

5,τυπισσα 8κιλα με τα ρούχα μπαίνει στο μαγαζί κ επιμένει να καθίσει στον επάνω όροφο αφού την πείσαμε ότι δεν λειτουργεί κ το έλεγξε κ η ίδια κάθισε σε τραπέζι κάτω κ παρήγγειλε 3 κανονικές πίτσες των 8 τεμαχίων κ 12 χυμούς έφαγε 2,5 πίτσες κ ήπιε 11 χυμούς κ πήρε τον άλλο για τον δρόμο, 

Πιο παλιά που δούλευα σε μπαρ πελάτης μου παρήγγειλε Johnny μπανάνα ήπιε 3-4, εντάξει αυτό είναι θέμα γούστου αλλά το εγραψα γιατι μου φαινεται ακόμα περίεργο χαχα.

Από την περιγραφή σου, μάλλον νευρική βουλιμία. Καταστρέφει τον οργανισμό της τρώγοντας τεράστιες ποσότητες και προκαλώντας μετά εμετό. 😞

"Η Nευρική Βουλιμία είναι μια διαταραχή πρόσληψης τροφής. Κύριο χαρακτηριστικό είναι τα επανειλημμένα επεισόδια υπερφαγίας που ακολουθούνται από διάφορους τρόπους εκκαθάρισης π.χ. εμετό ή καθαρτικά ή οποιοδήποτε άλλο μέσον φυσικό ή χημικό ώστε να απαλλαγεί το σώμα από τις θερμίδες. "

Ο άλλος με το τζώνυ μπανάνα μάλλον καμμένοι γευστικοί κάλυκες 😛

 

Επεξ/σία από gendry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gendry είπε

Από την περιγραφή σου, μάλλον νευρική βουλιμία. Καταστρέφει τον οργανισμό της τρώγοντας τεράστιες ποσότητες και προκαλώντας μετά εμετό. 😞

"Η Nευρική Βουλιμία είναι μια διαταραχή πρόσληψης τροφής. Κύριο χαρακτηριστικό είναι τα επανειλημμένα επεισόδια υπερφαγίας που ακολουθούνται από διάφορους τρόπους εκκαθάρισης π.χ. εμετό ή καθαρτικά ή οποιοδήποτε άλλο μέσον φυσικό ή χημικό ώστε να απαλλαγεί το σώμα από τις θερμίδες. "

Ο άλλος με το τζώνυ μπανάνα μάλλον καμμένοι γευστικοί κάλυκες 😛

Εχω δει λεπτό άτομο σε καθιστική δουλειά κιόλας, να τρώει γεύμα κάθε ώρα.

Τώρα που πήγαινε αυτό το φαγητό θα σε γελάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, skiabox είπε

Εχω δει λεπτό άτομο σε καθιστική δουλειά κιόλας, να τρώει γεύμα κάθε ώρα.

Τώρα που πήγαινε αυτό το φαγητό θα σε γελάσω.

Ξερεις που πηγαινε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο το thread αυτο 😋 Τωρα καταλαβαινω πραγματικα, γιατι πολλοι μου λενε, χρονια τωρα, οτι ειμαι τυχερος που δεν ακουω 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...