Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, akiz90 είπε

 

Για  του λόγου το αληθές ξεκουμπώνω μία από τις καινούργιες κάμερες και βάζω πάνω ξανά μία παλιά (η μέρα με τη νύχτα στην εικόνα):

- Ε ναι ορίστε η παλιά ήταν καλύτερη (και να μου δείχνει μία εικόνα γεμάτη pixel και χρώματα ότι να 'ναι ως καλύτερη από το full HD)

Απογοητεύτηκα, περίμενα να σου έλεγε 

-Εσυ μου την χάλασες, για να λες πως οι καινούργιες δείχνουν καλύτερα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 18/4/2019 στις 5:43 ΜΜ, skiabox είπε

Εχω δει λεπτό άτομο σε καθιστική δουλειά κιόλας, να τρώει γεύμα κάθε ώρα.

Τώρα που πήγαινε αυτό το φαγητό θα σε γελάσω.

Στην τουαλέτα έψαξες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο περιστατικό

 (Δούλευα σε παγωτατζήδικο στη Θεσσαλονίκη)

Κλασσικά στη βιτρίνα με τα παγωτά εγώ, στο υποκατάστημα του Cosmos αυτή τη φορά

Μπαίνει μέσα κύριος κοστουμαρισμένος σένιος με την κορούλα του ηλικίας 7-8-9 ετών. Και:

 

Εγώ: γεια σας, τι θα θέλατε;

Πατέρας: να ένα παγωτάκι για τη μικρή, τι θέλεις αγάπη μου;

Κόρη: να αυτή εδώ τη φράουλα (δείχνει τσιχλόφουσκα - που ήταν ροζ)

Εγώ: αγάπη μου αυτη είναι τσιχλόφουσκα, η φράουλα είναι και αυτή ροζ, απο δω(πιο δίπλα), (της τη δίχνω), να σου βάλω από αυτό;

Πατέρας: ΔΙΝΕΙ ΜΠΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΗΣ ΒΙΤΡΙΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΕΙ: ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΡΑΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΣ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ Η ΑΛΛΗ, ΘΑ ΣΟΥ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΡΕ ΑΛΗΤΗ

Εγώ μιλάμε  ώντας και 22 τότε τρόμαξα ψιλοχέστηκα στα καλά καθούμενα, λέω όχι δεν έχει κάτι μη φωνάζετε εγώ δεν.. η μικρή να κοιτάει αλλά δεν αντιδρά, ο υπόλοιπος κόσμος να κοιτάζει σαστισμένος, οι δικοί μου συνάδελφοι δεν έχουν προλάβει να αντιδράσουν..

Πατέρας: ΞΕΡΕΙΣ ΡΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ; ΘΑ ΣΤΟ ΣΠΑΣΩ ΡΕ!

Και βγαίνει παιδιά από μέσα ο Αργύρης (5 χρόνια πιο μεγάλος από μένα και «παλιός»), τον πιάνει απ τον ώμο, και του λέει:

Αργύρης: Καλά ρε φίλε, μπροστά στο παιδί σου, ήρθες εδώ να φωνάξεις και να σπάσεις το μαγαζί γιατι;

Πατέρας: ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕΣ ΤΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ Ο ΑΛΗΤΗΣ, ΘΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΣΑΣ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΤΖΑΜΙ

Τον πιάνει λοιπόν ο Αργύρης παραμάσχαλα, αλλά με ήρεμες κινήσεις, και του λέει: Δεν ξέρω τι ζόρι τραβάς, αλλά το παιδί σου δεν οφείλει να σε βλέπει να μιλάς έτσι, σήκω φύγε από δω δεν έχουμε τίποτα για σένα. Κρίμα για το παιδί σου να έχει τέτοιο πατέρα.

 

Και έφυγαν! Απλά!

  • Like 11
  • Thanks 2
  • Confused 6
  • Sad 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Δυστυχώς αν δουλέψει κάποιος έστω και μία εβδομάδα σε τέτοιες θέσεις που έχει άμεση επαφή με πελάτες όλα αυτά είναι καθημερινότητα. Κάποια πιο ήπια, κάποια πιο σοβαρά αλλά οι περιπτώσεις πελατών που είναι φυσιολογικοί είναι λίγες. Εγώ προσωπικά, θυμάμαι μόνο δύο στην ζωή μου και με αυτούς τους δύο κάνω ακόμα και σήμερα παρέα μετά απο 13 χρόνια.

Αν δεις το προφίλ μου θα καταλάβεις ότι έρχομαι σε επαφή κάθε μέρα με πελάτες και μπαίνω σπίτια τους και στα μαγαζιά τους. (Κάνω ανακαινίσεις) ;)

 

Κάποιος τόσο παλαβός βέβαια δεν μου έχει τύχει,αλλά οκ 😁 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Αν δεις το προφίλ μου θα καταλάβεις ότι έρχομαι σε επαφή κάθε μέρα με πελάτες και μπαίνω σπίτια τους και στα μαγαζιά τους. (Κάνω ανακαινίσεις) ;)

Κάποιος τόσο παλαβός βέβαια δεν μου έχει τύχει,αλλά οκ 😁 👍

Κοίταξε στη δουλειά που κάνεις εσύ (την έκανα και εγώ παλιότερα) είναι λογικό να ακούμε κουφα και να μην δίνουμε σημασία γιατί είναι λογικό οι πελάτες να έχουν απλά μια γενική ιδέα και να μην γνωρίζουν τα πάντα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Αν δεις το προφίλ μου θα καταλάβεις ότι έρχομαι σε επαφή κάθε μέρα με πελάτες και μπαίνω σπίτια τους και στα μαγαζιά τους. (Κάνω ανακαινίσεις) ;)

Κάποιος τόσο παλαβός βέβαια δεν μου έχει τύχει,αλλά οκ 😁 👍

Κοιτα ουτε εγω εχω τυχει παλαβα σκηνικα σε σπιτι που παω για επισκευη. Το μονο "creepy" που εχω συναντησει ειναι σε γειτονισα που ηθελε να της συντονισω την κεραια κ πηγα να κανω το ψυχικο, ολο το σπιτι ηταν γεματο με χιλιαδες (κυριολεκτω) κουκλακια.. παντου.. καναπεδες, κρεβατια, κρεμασμενα σε τοιχους.. ολων των ειδων τα κουκλακια. τελειως creepy φαση κ η κυρια ηταν 70+.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν μάθει και πλακώνουν να πάρουν ντοματιές άσχετοι ακόμα και κ@λογρες που δεν έχουν φυτέψει ούτε γλάστρα . Αυτές που θάβουν τις πατάτες και περιμένουν να φυτρώσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μαγαζί με διάφορα είδη σπιτιού, ταμείο εγώ, έρχεται ένας παππούς με κάτι τενεκέδες και κάτι μπουκάλια να τα πάρει για να φτιάξει τουρσί. Περιμένω εγώ τώρα καθώς ο παππούς είναι βαρύς και διόλου εύκολος στην κίνηση του, σαν να βλέπεις slow motion ένα πράγμα. 

- Θέλετε βοήθεια; Ρωτάω εγώ.

- Οχι, όχι αγόρι μου, θα τα βάλω πάνω. 

Συνεχίζω να περιμένω μέχρι να κάνει τις κινήσεις τύπου ξεσκόνισμα, κοίταγμα γύρω γύρω, πλήρως τετραγωνοποιημένη τοποθέτηση πάνω στην κορδέλα και αυτά όλα ανά τεμάχιο. Αφού μας πήρε κάποια ώρα να περάσουμε τους τενεκέδες ήρθε η ώρα με τα μπουκάλια και τα βάζα. Χωρίς πλάκα ο παππούς αφιέρωνε κάνα λεπτό γεμάτο σε κάθε τεμάχιο να το κοιτάει μέσα, έξω, εντός εκτός και επί τα αυτά. Τον ρωτάω: 

- Συγνώμη κύριε αλλά μπορείτε να το κάνετε αυτό σπίτι σας για να μην καθυστερούμε την ουρά; 

- Οχι αγόρι μου, τι νομίζεις; Γουρούνι στο σακί θα πάρω; Θα τα δω να μην έχουν καμιά διαρροή και τρέχω μετά....(άδεια δοχεία τώρα....διαρροή) 

Τα νεύρα μου εμένα αρχίζουν και φορτσάρουν αλλά από ότι φαίνεται με πρόλαβε άλλος. Στην ουρά ο επόμενος ήταν μια κοπελιά η οποία έκανε μπαμ ότι αγανάκτησε με τον γέρο και με φωνή δυνατή του λέει: 

- Ρε παππού αν είναι δυνατόν; Δεν είναι τα μπουκάλια σαν την τσουτσού σου με προστάτη για να στάζουν. Ελεος, τέλειωσε να πάρουμε και εμείς σειρά! 

Δεν χρειάζεται να σας πω ότι γελούσε όλο το μαγαζί έτσι; 

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μπράβο στον αγαπητό Paris777  που δημιούργησε το συγκεκριμένο θρέντ και γελάμε με την ψυχή μας, μοιραζόμαστε εμπειρίες που συμβαίνουν καθημερινά, μακράν ότι καλύτερο έχω δει στα 7+ χρόνια μου στο insomnia.     Ζουν ανάμεσά μας... Είναι τα πελατάκια μας... που τους έστειλε η μοίρα να μας κάνουν την ζωή κόλαση αλλά τους αγαπάμε κατά βάθος😂

  • Like 18
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α)πολλα χρονια πριν σε καταστημα σε καταστημα τεχνολογιας απο Μ.παει γνωστος που εχει αγορασει λιγο καιρο πριν απο εκει ενα ps3 γιατι ειχε καποιο θεμα.το παιρνει ο εξυπνος ο τεχνικος το κανει βιδες σπαει οτι κουμπωμα υπηρχει προσπαθωντας να το ανοιξει με το κατσαβιδι απο την ασχετοσυνη του το ξανακλεινει και καλουν τον πελατη να ερθει να το παρει και να το στειλει στην αντιπροσωπια.υποψιν η κονσολα στην εγγυηση.

Β) εγω καποιες φορες που δεν ειχα τι να κανω βοηθουσα ενα γνωστο που ειχε μαγαζι με υπολογιστες διπλα στο παραπανω καταστημα.ερχεται ενας τυπος ο  οποιος ειχε βγει απο το διπλα  καταστημα διαολισμενος κρατωντας υπολογιστη με το ονομα του καταστηματος.πηγε διπλα γιατι ειχε καποιο θεμα με την οθονη οπως ειπε και τον αφησε για ελεγχο.τον χρεωσαν 15 ευρω νομιζω για τον ελεγχο λεγοντας του το κορυφαιο."εχει καει η μιση καρτα γραφικων και λειτουργει με την υπολοιπη μιση" τουτεστιν 120 ευρω για αντικατασταση καρτας γραφικων.το προβλημα που ειχε?drivers!!!

Γ)γνωστος του φιλου μου που ειχε και αυτος σερβις για pc τον καλει μια μερα στο μαγαζι και του δειχνει ενα λαπτοπ και ενα δισκο 3μιση ιντσων και τον ρωταει το κορυφαιο."καλα πως χωραει αυτος εκει μεσα ?"δειχνοντας το λαπτοπ.

Δ)ειμαι στο μαγαζι και ερχεται ενα γκομενακι κρατωντας ενα λαπτοπ λεγοντας οτι ηθελε να της κανουμε backup.να τα "κρατησουμε"ολα.να μην τα πολυλογω το λαπτοπ ηταν γεματο με δικα της και με μερικες φιλεναδες βιντεο και φωτογραφιες σε αρκετα προσωπικες στιγμες.τι backup ακριβως ηθελε μονο αυτη ξερει

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 10 χρόνια πάω με την μητέρα μου σε συνοικιακό μαγαζί να αγοράσουμε παπούτσια. Δοκιμάζουμε διάφορα παπούτσια, και κατά τη διάρκεια της δοκιμής να μας έχει πιάσει την κουβέντα, καθώς γνωρίζονταν με την μητέρα μου πολλά χρόνια. Κάποια στιγμή με ρωτάει  "Τι τάξη πας;" Εγώ ήμουν 20κάτι τότε. Με πιάνουν τα γέλια και του λέω "1η μεταπτυχιακού" . Το ακούει η μητέρα μου και γελάει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ζουν ανάμεσά μας, όπως ειπώθηκε, ζουν.

Αλλά φαντάσου κάποια στιγμή να ανακαλύψεις ότι εσύ (εγώ ή ο άλλος) είμαστε αυτοί τους οποίους κοροϊδεύουμε τώρα.

Γιατί πιθανόν να έχουμε δημιουργήσει μαργαριτάρια τα οποία ποτέ δεν καταλάβαμε. Πχ ο τύπος παραπάνω με το παιδί και το παγωτό ίσως μετά το συμβάν να άνοιγε θέμα για τους πωλητές που "πάνε να πασάρουν τα παγωτά που τους λήγουν ή είναι πιο ακριβά ή ότι άλλο".

Σίγουρα όλοι θα πρέπει να ψαχτούμε. Έτσι κι αλλιώς όπως λένε "τα ελαττώματα (και οι παραξενιές) είναι ένα σακούλι που κουβαλάει ο καθένας στην πλάτη του. Έτσι μπορεί να δει των άλλων αλλά ποτέ τα δικά του"

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα με διώξουν απο την δουλειά εξαιτίας σας.

Ανοίγω το insomnia στην δουλειά και κλαίω απο τα γέλια πάνω στον υπολογιστή την στιγμή που όλοι τρέχουν πανικόβλητοι.

Topic starter κατηγορώ εσένα αν με απολύσουν. LOL

Επεξ/σία από spyroskonst
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πύλη εξόδου στο ΕΛ. Βενιζελ.

Η ώρα 9:13 με ώρα αναχώρησης 9:15.

έρχεται η κυρία και λέει θέλω να πάω στην πτήση μου.

- Εχει κλείσει η πύλη κυρία μου, ολοκληρώθηκε η επιβίβαση.

- Μα αφού και τέταρτο πετάω να λέει η άλλη και απαιτούσε να την αφήσουν να βγει έξω (που θα πήγαινε, με τα πόδια στο αεροπλάνο.... δεν έχω ιδέα).

Αφού της εξήγησαν ότι δε γίνεται απαιτούσε να μιλήσει στον υπεύθυνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...