Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, sezebo είπε

φιλε δεν εχεις δει τιποτα. οταν ημουν μικρος εποχες 2003, τα πισω pc του μαγαζιου ηταν μονο για τσοντες και για να τραβας παχιες..κρυφα φυσικα κατω απτο γραφειο

Ξέρω τι εννοείς, ζω στην επαρχία και πάντα στο ίντερνετ καφέ που σύχναζαν εγώ και η παρέα μου ήταν το ίδιο άτομο που πάντα καθόταν στον ίδιο υπολογιστή και έβλεπε τσοντες. Αυτό συνέβαινε έως και το 2017 που έκλεισε το Internet cafe και έτσι πήγε στο άλλο της πόλης στο οποίο όμως δεν είχε κρυφή γωνία, έτσι ήταν μες στη μέση του ίντερνετ καφέ και έβλεπε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Iliaz είπε

Ξέρω τι εννοείς, ζω στην επαρχία και πάντα στο ίντερνετ καφέ που σύχναζαν εγώ και η παρέα μου ήταν το ίδιο άτομο που πάντα καθόταν στον ίδιο υπολογιστή και έβλεπε τσοντες. Αυτό συνέβαινε έως και το 2017 που έκλεισε το Internet cafe και έτσι πήγε στο άλλο της πόλης στο οποίο όμως δεν είχε κρυφή γωνία, έτσι ήταν μες στη μέση του ίντερνετ καφέ και έβλεπε

Αυτο δεν ειναι τιποτα, στο μαγαζι μεχρι προτινος που κυριαρχουσαν τα dvd, ειχαμε πελατες που τυπωναν εξωφυλλα απο τσοντοdvd χωρις καμια ντροπη, και να ρωτουν πως ειναι ο καλυτερος τροπος για να φαινονται πιο ομορφα... Οι υπαλληλοι στο μαγαζι μας ηταν κατα βαση γυναικες οποτε δεν καθοταν καλα ολη η φαση... Επισης παλαβοι με σουγιαδες και χαρτια απο ψυχιατρεια για φωτοτυπια με γυρισμενο ματι... Μπρρρρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ΛεναΛενα είπε

Αυτο δεν ειναι τιποτα, στο μαγαζι μεχρι προτινος που κυριαρχουσαν τα dvd, ειχαμε πελατες που τυπωναν εξωφυλλα απο τσοντοdvd χωρις καμια ντροπη, και να ρωτουν πως ειναι ο καλυτερος τροπος για να φαινονται πιο ομορφα... Οι υπαλληλοι στο μαγαζι μας ηταν κατα βαση γυναικες οποτε δεν καθοταν καλα ολη η φαση... Επισης παλαβοι με σουγιαδες και χαρτια απο ψυχιατρεια για φωτοτυπια με γυρισμενο ματι... Μπρρρρ

Ξανασκέψου τι έγραψες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, astrea966 είπε

Α)πολλα χρονια πριν σε καταστημα σε καταστημα τεχνολογιας απο Μ.παει γνωστος που εχει αγορασει λιγο καιρο πριν απο εκει ενα ps3 γιατι ειχε καποιο θεμα.το παιρνει ο εξυπνος ο τεχνικος το κανει βιδες σπαει οτι κουμπωμα υπηρχει προσπαθωντας να το ανοιξει με το κατσαβιδι απο την ασχετοσυνη του το ξανακλεινει και καλουν τον πελατη να ερθει να το παρει και να το στειλει στην αντιπροσωπια.υποψιν η κονσολα στην εγγυηση.

Β) εγω καποιες φορες που δεν ειχα τι να κανω βοηθουσα ενα γνωστο που ειχε μαγαζι με υπολογιστες διπλα στο παραπανω καταστημα.ερχεται ενας τυπος ο  οποιος ειχε βγει απο το διπλα  καταστημα διαολισμενος κρατωντας υπολογιστη με το ονομα του καταστηματος.πηγε διπλα γιατι ειχε καποιο θεμα με την οθονη οπως ειπε και τον αφησε για ελεγχο.τον χρεωσαν 15 ευρω νομιζω για τον ελεγχο λεγοντας του το κορυφαιο."εχει καει η μιση καρτα γραφικων και λειτουργει με την υπολοιπη μιση" τουτεστιν 120 ευρω για αντικατασταση καρτας γραφικων.το προβλημα που ειχε?drivers!!!

Γ)γνωστος του φιλου μου που ειχε και αυτος σερβις για pc τον καλει μια μερα στο μαγαζι και του δειχνει ενα λαπτοπ και ενα δισκο 3μιση ιντσων και τον ρωταει το κορυφαιο."καλα πως χωραει αυτος εκει μεσα ?"δειχνοντας το λαπτοπ.

Δ)ειμαι στο μαγαζι και ερχεται ενα γκομενακι κρατωντας ενα λαπτοπ λεγοντας οτι ηθελε να της κανουμε backup.να τα "κρατησουμε"ολα.να μην τα πολυλογω το λαπτοπ ηταν γεματο με δικα της και με μερικες φιλεναδες βιντεο και φωτογραφιες σε αρκετα προσωπικες στιγμες.τι backup ακριβως ηθελε μονο αυτη ξερει

Για το Γ εχω φαει μια φλασια ολη δικια μου γιατι και εγω τεχνικός δουλευω και την επαθα απο δικο μου μηχανημα! Εχω ενα fujitsu siemens με pentium 4 μεσα σκεψου(το κραταω για συναισθηματικους λογους) και ανοιγω να το καθαρισω γιατι ηταν μια 10ετια ετσι μπορει και παραπανω και είχε οντως 3,5ρη σκληρο μεσα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει η πελάτισσα στο φυτώριο 21:15 (κλείναμε 21:00) ψάχνει 20 λεπτά γύρω γύρω (τι διάολο έψαχνε μέσα στο σκοτάδι δεν ξέρω), και στο τέλος πέρνει έναν βασιλικό με 3 ευρώ και φεύγει περνόντας μπροστά από 5-6 άτομα (εργαζόμενους που είχαν και καλά σχολάσει) παρατεταγμένα σαν άγημα της εικόνας της Παναγίας της εκατονταπυλιανής. Πως την γλίτωσε την ζαρντινιέρα στο κεφάλι, θαύμα είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, xgol είπε

Ξανασκέψου τι έγραψες.

Δεν χρειαζεται, διοτι ειναι η πραγματικοτητα φιλε μου..... Παντως δεν θελω να τσουβαλιαζω ολο τον κοσμο, μονο οτι οι συγκεκριμενοι πελατες ηταν ετσι.... 🤔

Μόλις τώρα, afantos είπε

Μπαίνει η πελάτισσα στο φυτώριο 21:15 (κλείναμε 21:00) ψάχνει 20 λεπτά γύρω γύρω (τι διάολο έψαχνε μέσα στο σκοτάδι δεν ξέρω), και στο τέλος πέρνει έναν βασιλικό με 3 ευρώ και φεύγει περνόντας μπροστά από 5-6 άτομα (εργαζόμενους που είχαν και καλά σχολάσει) παρατεταγμένα σαν άγημα της εικόνας της Παναγίας της εκατονταπυλιανής. Πως την γλίτωσε την ζαρντινιέρα στο κεφάλι, θαύμα είναι...

Τι στο καλο? Στα φυτωρια πανε ολοι οι βαρεμενοι? 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας πω και εγω μερικα περιστατικα θεουληδων πελατων σε κατάστημα με αξεσουαρ και σερβις κινητων

Α 

Πουλαμε κινητο καινουργιο κομπλε αποδειξεις ρωταει ο πελατης εγγυηση εχω; βεβαια 2 χρονια με την αποδειξη γραφει εδω imei αν παθει κατι το φερνετε εδω αλλιως στην samsung κατευθειαν.. Ολα οκ περνανε δύο εβδομάδες και ερχεται παλι 

Πελατης: το κινητο που μου εδωσες δεν ειναι καλο χαλασε. 

Εγω: καλησπερα σας μπορειτε να μου θυμησετε για ποιο κινητο μιλαμε; και τι πρόβλημα σας εκανε; 

Πελατης: Μας πουλατε ψευτικα πραγματα πριν δυο βδομαδες το πηρα και τωρα δεν δουλευει

Εγω: θέλετε να μου πειτε ποιο τηλεφωνο ειναι και τι ακριβως εχει; 

Εκεινη την στιγμη βγαζει το τηλεφωνο απο την τσεπη και το πετάει πάνω στον παγκο... Το κινητο σμπαραλια λες και το βαραγε ο θορ

Εγω: εμ ξερετε το κινητο ειναι σπασμενο 

Πελατης: το βλεπω τυφλος ειμαι; να μου το φτιαξεις... Μου ειπες εχει εγγυηση δυο χρονια

Εγω: ξερετε εγγυηση εχει αν παθει κατι μονο του εδω εχει σπασει με συγχωρητε αλλα ειναι απο δικο σας λαθος και δεν καλύπτεται απο εγγυηση. 

Πελάτης : θα σας φερω την εξυπηρετηση πελατων! Τα φτιάχνετε ψευτικα να σπανε! (????) (μαλλον εννοουσε προστασια καταναλωτων)

Εγω : κυριε παρακαλω περαστε εξω... 

Επεξ/σία από nikoskokos
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nikoskokos είπε

Για το Γ εχω φαει μια φλασια ολη δικια μου γιατι και εγω τεχνικός δουλευω και την επαθα απο δικο μου μηχανημα! Εχω ενα fujitsu siemens με pentium 4 μεσα σκεψου(το κραταω για συναισθηματικους λογους) και ανοιγω να το καθαρισω γιατι ηταν μια 10ετια ετσι μπορει και παραπανω και είχε οντως 3,5ρη σκληρο μεσα! 

επεσες στην περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β 

Περνει τηλέφωνο γνωστη πελάτισσα Και ρωτάει αν υπαρχει περιπτωση να της έχουν χακαρει το fb, της λεω οτι γενικα δεν ειναι απιθανο αλλα δεν μπορουμε και εύκολα να το εξακριβωσουμε και αν έχει πρόβλημα να απευθυνθει στην διωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος. Μου λεει ρε παιδι μου θελω να ρωτησω αν ειναι ευκολο γτ θελω να χακαρω εγω ενα messenger για να δω τι λενε καποιοι για μενα... Ναι... Λεω κοιτα "ταδε" μου αυτο που μου ζητας ειναι παρανομο διώκεται ποινικα και συν της αλλης δεν ξερω και να το κανω εγω τεχνικός ειμαι οχι χακερ... Ναι αλλα ρε παιδι μου κάπως θα μπορω να τους παρακολουθησω να βαλω κοριο στο τηλεφωνο; αυτο μπορουμε;;; εμμμ οχι;;; που να τον χωρεσω δεν ειμαι η αντικατασκοπεια! Και γενικα αν εχεις θεμα παρε την διωξη.. Και μου απανταει η θεα... Ελα ρε νικο δεν γίνεται το ενα δεν μπορείς το αλλο! Αφου τα εχω δει στις ταινιες εγω γινονται! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, afantos είπε

Μπαίνει η πελάτισσα στο φυτώριο 21:15 (κλείναμε 21:00) ψάχνει 20 λεπτά γύρω γύρω (τι διάολο έψαχνε μέσα στο σκοτάδι δεν ξέρω), και στο τέλος πέρνει έναν βασιλικό με 3 ευρώ και φεύγει περνόντας μπροστά από 5-6 άτομα (εργαζόμενους που είχαν και καλά σχολάσει) παρατεταγμένα σαν άγημα της εικόνας της Παναγίας της εκατονταπυλιανής. Πως την γλίτωσε την ζαρντινιέρα στο κεφάλι, θαύμα είναι...

κεφαληηηη ΔΕεΕεΕεΕΕΕεΕΕεεΕεΕεΕ ΞΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, astrea966 είπε

επεσες στην περιπτωση

Ειναι το μοναδικο που εχω δει και αν θυμάμαι ειναι απο τα πρώτα λαπτοπ που κυκλοφορησαν σε νορμαλ τιμες.. Καπου το 2002-2004

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spyroskonst είπε

Θα με διώξουν απο την δουλειά εξαιτίας σας.

Ανοίγω το insomnia στην δουλειά και κλαίω απο τα γέλια πάνω στον υπολογιστή την στιγμή που όλοι τρέχουν πανικόβλητοι.

Topic starter κατηγορώ εσένα αν με απολύσουν. LOL

Same here!!!! xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα τελευταίο που θυμαμαι καλα τωρα

Έρχεται συμπαθητικος παπουλης με τεθωρακησμενο caterpillar (κινητο) για αλλαγη usb την οποια κάνουμε κανονικα και ερχεται την επομενη μερα και λεει δεν τον ακουνε... Βεβαιως να το δουμε του λεμε και κανουμε κληση... Ακουγεται κανονικα και σε νορμαλ και σε ανοιχτη ακρόαση... Του λεμε ολα μια χαρα ειναι... Μα δεν με ακουνε! Αφου το ειδατε μονος σας.. Καθιστε να παρω την γυναικα μου...παιρνει ακουγεται και ακουει ολα καλα... Ηρθε 5-6 φορες με την ιδια καταληξη καθε φορα... Και την τελευταία ερχεται με εναν φιλο του.. Παλι η ιδια στιχομυθια και αυτη την φορα τηλεφωνει στον φιλο του να δες μου λεει δεν με ακουει! Οντως δεν ακουγεται που το δοκιμασα... Και λεω μισο λεπτο κλείνω το τηλεφωνο και ζηταω το νουμερο του φίλου του κυριου παιρνω τηλ και παλι δεν ακουγεται... Να μην τα πολυλογω ειχε προβλημα το ακουστικο του φίλου του! Οταν τους το ειπα μου λενε α καλαα! Θέλετε να το φτιαξουμε λεω; οχι μωρε μου λεει αφου εγω ακουω! Και αφου μου εκαψαν τον εγκέφαλο απλα εφυγαν...😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από αλυσίδα πληροφορικής, που δεν υφίσταται.... Συμπληρωμένο από όλους που εργάζονταν εκεί. Have fun!! 

Spoiler

                     ΣΩΣΤΟ                  ΛΑΘΟΣ

·                    ECDL                    ADCLECDL

·                    USB                      ΟΥΣΜΠΟΥ, ΟΥ-ΣΕ-ΜΠΕ

·                    ROUTER                ΡΟΪΤΕΡ

·                    WEB CAMERA      WED CAMERA

·                    LAPTOP                ΛΑΦΤΟΝ, ΛΑΜΠΤΟΝ, ΛΑΠΤΟΝ, ΛΑΠΙΤΟΠΙ

·                    HP                         Η-Ρ (ΗΤΤΑ-ΡΟ), ΧΑΠΕ, XP

·                    PAVILION              ΠΑΒΛΟΝ

·                    ACER (EISER)       AKEP – ΑΨΕΡ - ΑΤΣΕΡ

·                    MULTIRAMA          ΜΠΟΥΤΙΡΑΜΑ

·                    ΠΟΝΤΙΚΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ

·                    UPS                      USB

·                    ΑΦΜ                     Α-ΜΙ-ΦΙ

·                    SONY VAIO           SANYO

·                    TOSHIBA               ΤΌΣΙΜΠΑ

·                    MOUSE PAD         ΧΑΛΑΚΙ ΓΙΑ ΠΟΝΤΙΚΙ

·                    ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΣΚΙΠ ΕΧΕΤΕ???

·                    ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ - ΣΚΟΥΦΙΕΣ ΕΧΕΤΕ?

·                    ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΜΕΛΑΝΙ ΕΧΕΤΕ?

·                    USB VAI FIVE

·                    Θα ήθελα μια φέτα DVD.

·                    Θα ήθελα ένα Computer Ακίνητο. Να μην κουνιέται.

·                    Θα ήθελα μια επέκταση μνήμης για εξωτερικό Δίσκο.

·                    Ένα καλώδιο απο Bluetooth σε Bluetooth έχετε?

·                    CREATIVE             ΚΡΑΤΙΒΕ

·                    Θέλω να πάρω και ένα Work Pad.

·                    Θα μου δείξεις ένα Τσου Εσ Μπι.

·                    Δεν μπαίνει ο φορτιστής αυτός, έχει μικρό τσουτσούνI...

·                    ΓΕΙΑ ΣΑΣ... ΕΧΕΤΕ MULTI? ΠΩΛΗΤΗΣ.. MULTIRAMA ΦΟΡΗΤΟ? ΟΧΙ MULTI ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΕΜΑΧΙΖΕΙ ΤΑ ΚΑΡΟΤΑ...

·                    ΟΘΟΝΗ ΓΙΑ PROJECTORA…

·                    ΜΟΚΕΤΑ (ΓΙΑ ΠΟΝΤΙΚΙ)

·                    Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ Φ.Α.Π.Α???

·                    ΕΧΟ ΕΝΑ ΦΟΡΗΤΟ ΗΤΑ ΠΙ (HP)

·                     

·                    ΠΕΛΑΤΗΣ: ΑΥΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?       ΠΩΛΗΤΗΣ: ΤΣΑΝΤΑ.  

                     ΠΕΛΑΤΗΣ: ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?  

 

·        ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ Α4 ΕΧΕΤΕ?

·        ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΠΑΩ ΚΑΤΩ?

·        ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΝΩ, ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΤΗΝ ΣΚΑΛΑ?

·        ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ: ΕΧΩ ΕΝΑ ΛΑΠΤΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙ...

·        ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΦΛΑΣΑΚΙ ΣΚΛΗΡΟΥ ΔΙΣΚΟΥ!!!

·        ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΣΚΛΗΡΟ ΣΕΑΓΚΑΤΕ 500 ΤΖΙ ΜΠΙ

·        ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΣΤΙΚΑΚΙ 8 KILO WATT

Επεξ/σία από renaxan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...