Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες

Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 1,7k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Απλα πραγματα ,δουλευω σε φυτωριο και αυες ειναι οι πιο παραξενες ερωτησεις και διαλογοι που μου ερχονται στο μυαλο τωρα.Για να μην τρελαθω θα τις γραφω εδω.Ελπιζω να εχετε τα φαρμακα σας διπλα για πα

Ποσο τα εχεις τα καλαμια ? 25 λεπτα Αντε ρε μαλακα θες και 25 λεπτα τα καλαμια που πας και τα μαζευεις απο τον κηφησο καθε πρωι και τα πουλας και θησαυριζεις... Περαστε εξω κυριε ...μην

Εχετε κυκλαμινα Μαλιστα κυριε αυτα εδω,μικρα μεσαια μεγαλα οτι θελετε εσεις Ακριβος εισαι Μα δεν σας ειπα τιμη Δεν εχει σημασια εισαι ακριβος "Τον ρωταω" Ποσο κανουν τα κυκλαμ

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω δικό μου κατάστημα, αλλά είδα κάτι σήμερα το πρωί... 

Ήμουν σε πλυντήριο αυτοκινήτων ενός βενζινάδικου και περίμενα να μου πλυνουν το αυτοκίνητο. Κάποια στιγμή, εμφανίζεται ένας τύπος και ρωτάει την ιδιοκτήτρια, αν μπορεί να χρησιμοποιήσει το πιεστικό μηχάνημα, για να πλύνει το αμάξι του μόνος του! Προφανώς ήθελε να γλιτώσει το 10αρικο... 😂

Φυσικά και του αρνήθηκε η ιδιοκτήτρια και μετά όλοι οι υπάλληλοι γελούσαν μαζί του (κι εγώ μαζί)...  Σηκώθηκε κι έφυγε, χαλαρός... 

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
  • Haha 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
37 λεπτά πριν, MitsosDaBest13 είπε

Προφανώς ήθελε να γλιτώσει το 10αρικο... 😂

Οχι απαραιτητα,μπορει απλα να ηθελε να το κανει μονος του,ισως του εχουν κανει ζημια παλιοτερα με την πιεση.

• Like 7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 22/4/2019 στις 12:19 ΜΜ, evkar είπε

Πάντως , πέρα από την πλάκα , και τα μισά από τα θέματα να είναι αληθινά , δείχνουν όλα μια κοινωνία που βρίσκεται στα όρια της ψυχιατρικής . Απίστευτα κακομαθημένος κόσμος , χωρίς κουλτούρα , ευγένεια ,και χωρίς αντοχές (κύρια ψυχικές). Τελικά τον Έλληνα ,τον έχωσαν σε ένα διαμέρισμα , του βγάλανε και ένα επίδομα και έγινε πιο μαλθακός και από τους μαλθακούς . Κατάντια λαού , που στη γλώσσα του έχει τη παγκόσμια μοναδική λέξη "φιλότιμο" .

Σκεφτείτε και να είχε καταντήσει Βενεζουέλα η Ελλάδα , θα σφαζόντουσαν μεταξύ τους όλοι οι κακομαθημένοι. 

Άξιοι της τύχης μας ….

Το πρόβλημα είναι παγκόσμιο. Αν μπαίνεις reddit θα βρεις πολλά post αντίστοιχης θεματολογίας. Η παιδεία είναι κατα διαόλου παντού.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
22 ώρες πριν, sezebo είπε

φιλε δεν εχεις δει τιποτα. οταν ημουν μικρος εποχες 2003, τα πισω pc του μαγαζιου ηταν μονο για τσοντες και για να τραβας παχιες..κρυφα φυσικα κατω απτο γραφειο

23 ώρες πριν, Iliaz είπε

Μου είχε τύχει να πάω στα inspot kalamatas και να παίξω στο extreme zone ( δεν θυμάμαι πως λεγόταν) και να έχει κάτσει ένας κυριος (50-55) στην γωνία και να το είχε ρίξει στον ύπνο. Το ότι κοιμόταν δεν με πείραζε καθόλου, αυτό που με πείραζε ήταν ότι ροχαλιζε τόσο δυνατά που και όταν έβαζα τα ακουστικά στο 100 πάλι ακουγοταν και ας ήμουνα καμιά δεκαριά υπολογιστές μακρια

Ποιοι ειστε;Δουλευα εκει οταν ηταν theweb,για 3 χρονια :P

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, talibanakos είπε

Οχι απαραιτητα,μπορει απλα να ηθελε να το κανει μονος του,ισως του εχουν κανει ζημια παλιοτερα με την πιεση.

Το αμάξι του θα ήταν περίπου 30 χρονών. Ένα Citroën AX Sport...  Δε νομίζω να τον ενδιέφερε αυτό. 

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, MitsosDaBest13 είπε

Το αμάξι του θα ήταν περίπου 30 χρονών. Ένα Citroën AX Sport...  Δε νομίζω να τον ενδιέφερε αυτό. 

Μπορει να ξεβαφε με πολλη πιεση :)

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Μπορει να ξεβαφε με πολλη πιεση :)

υπαρχουν πλυντηρια που βαζεις λεφτα και εχεις καποιο χρονο να το πλυνεις μονος σου. για να μη πηγε σε ενα απ αυτα ή βαριοταν να τρεχει ή δεν ηθελε να πληρωσει

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πλάκα πλάκα χθες άκουγα μια διαφήμιση στο ράδιο (wash n' go η εταιρεία) που έλεγε ακριβώς αυτό ότι πας (πληρώνεις) και το πλένεις μόνος σου.

• Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
45 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

υπαρχουν πλυντηρια που βαζεις λεφτα και εχεις καποιο χρονο να το πλυνεις μονος σου. για να μη πηγε σε ενα απ αυτα ή βαριοταν να τρεχει ή δεν ηθελε να πληρωσει

Αν ηθελε να κανει αυτο,θα πηγαινε να κανει αυτο αλλα με 3 ευρω.Προφανως ηθελε να βαρεσει με το πιεστικο μονος του και μετα να γινει η υπολοιπη δουλεια του 10ευρου.
Μου εχει τυχει και εμενα οταν δουλευα σε πλυντηριο να μου λενε οι πελατες διαφορα για το πως θα βαρεσω με την πιεση στο αμαξωμα..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 λεπτά πριν, Psyber είπε

Έχετε φυστίκια Αιγίνης;

Ναι

Βάλτε μου ένα τέταρτο.

Το περιεργο που ειναι;;Ενα τεταρτο του κιλου εννοουσε...

• Like 18
  • Thanks 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ερώτηση σε μπαράκι από μαστουρωμένη τριαντάρα (που τώρα θα είναι σαραντάρα)

-Τι ποτά έχετε;

- Τα πάντα, μπαρ είμαστε

-Σωστά, ένα ποτήρι κρασί θέλω

• Like 1
  • Haha 8
  • Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Super Moderators
8 hours ago, MitsosDaBest13 said:

Δεν έχω δικό μου κατάστημα, αλλά είδα κάτι σήμερα το πρωί... 

Ήμουν σε πλυντήριο αυτοκινήτων ενός βενζινάδικου και περίμενα να μου πλυνουν το αυτοκίνητο. Κάποια στιγμή, εμφανίζεται ένας τύπος και ρωτάει την ιδιοκτήτρια, αν μπορεί να χρησιμοποιήσει το πιεστικό μηχάνημα, για να πλύνει το αμάξι του μόνος του! Προφανώς ήθελε να γλιτώσει το 10αρικο... 😂

Φυσικά και του αρνήθηκε η ιδιοκτήτρια και μετά όλοι οι υπάλληλοι γελούσαν μαζί του (κι εγώ μαζί)...  Σηκώθηκε κι έφυγε, χαλαρός... 

σε βενζιναδικο ο αλλος ειχε παει το αμαξι εκει που φουσκωνουν τα λαστιχα που ειναι πιο απομακρυσμενα απο τις αντλιες και αρχιζε να καθαριζει ολο το αμαξι με αυτο που καθαριζουν τα τζαμια.στο ενα λεπτο ευγενικα του την ειπε ο βενζινας.

και δυο περιστατικα απο την δικια μου δουλεια.πελατης  που απειλουσε με καταγγελια ή ειχε κανει καταγγελια οτι δεν εχει ιντερνετ κτλ παω σπιτι του να δω τι γινεται.το ολο προβλημα ηταν το σπλιττερ το οποιο μαλλον πρεπει να ειχε φαει κλωτσιδια γιατι κουδουνιζε(κατι ειχε σπασει).και δευτερη περιπτωση παλι πελατης στα προθυρα και παω και ειχε φυγει το καλωδιο πισω απο την πριζα του πελατη(ευθυνη πελατη). οταν εκανα  support με παιρνει ο αλλος επι εποχη dial up οτι σφαλμα 691 αν το θυμαμαι σωστα που ηταν οτι λαθος username η password.στο log  εβλεπα οτι βαζει λαθος το username και τι λαθος εκανε.του το ειπα αλα συνεχισε να το γραφει ακομα δυο τρεις φορες λαθος.λεω απο μεσα μου.που να φτασουμε στο password που δεν το βλεπεις κιολας

παλια μου δουλεια σαν τεχνικος pc.,πηγα να φτιαξω ενα pc και μου λενε το scanner δεν δουλευει.παω απο εκει και τελικα ηταν εκτος ρευματος.ντραπηκα να πω οτι ηταν εκτος ρευματος και την κανω να νιωσει ασχημα οποτε ειπα οτι οκ λειτουργει τωρα.

γνωστος πελατης παιρνει τηλεφωνο οτι το ασυρματο ποντικι δεν δουλευει .τον βαζω να τα κανει connect να κανει restart τον ρωτησα αν οι μπαταριες ειναι new και μου λεεει ναι.αφου δοκιμασαμε τα παντα λεω ας του πω μηπως εχει βαλει λαθος τις μπαταριες(αναποδα).δεν ηθελα να το πω απο την αρχη διοτι θεωρουσα αυτονοητο οτι τις βαζει σωστα.τελικα ηταν αναποδα

• Haha 13
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.