Προς το περιεχόμενο
Paris777

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Gregory_House είπε

Έχω δουλέψει σε φυτώριο και επιβεβαιώνω 1000%.
Το πιο κλασικό που θυμάμαι είναι να μπαίνει "θεία" στον χώρο και να μου λέει "θέλω να γεμίσω τον κήπο μου με δέντρα".
Η ματιά παραξενεμένης και αλαφροπάτητης γαλοπούλας, σε συνδυασμό με την εμπειρία που είχα αποκτήσει ως τότε στη διάγνωση περιστατικών για την Πάνια, προμήνυε πως θα το ακούσω σίγουρα το κουλό αργά ή γρήγορα.
"Βεβαίως", λέω. "Από 'δω", και της δείχνω τα δενδρύλλια (οπωροφόρα, καλλωπιστικά), τα οποία βρίσκονταν σε μεγάλες γλάστρες και ξεπερνούσαν τα 2 μέτρα.
"Πόσο κάνει αυτό;"
"15 ευρώ".
"Ααα...", με απογοήτευση. "Αυτό;"
"17 ευρώ".
"Ωωω...Αυτό;"
"14 ευρώ".
"Και αυτό;", μου δείχνει ένα πιο μικρό, πιο μαζεμένο.
"Αυτό 9 ευρώ".
"Ααα... Αυτό εκεί;", μου δείχνει μια γλάστρα με ένα καλλωπιστικό φυτό ούτε ένα μέτρο, πια.
"7 ευρώ...".
"Ααα... Τσ τσ τσ, πολύ ακριβά είναι όλα", αναστέναξε δυσαρεστημένη. "Κι ήθελα να γεμίσω τον κήπο μου, κρίμα...".
"Συγγνώμη, αλλά εσείς πόσα λεφτά είχατε στο μυαλό σας να δώσετε για να γεμίσετε τον κήπο σας με δέντρα;"
"Εεεε... Μέχρι 3 ευρώ...!?!?!"

Ήθελα να της απαντήσω αυτό, αλλά έκανα την πρακτική μου και δεν με έπαιρνε.

• Like 1
  • Haha 9

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον ts για το θέμα, ελπίζω να μείνει για καιρό και να πουν και αλλοι τις εμπειρίες τους από τέτοια ευτράπελα. 

Να πω και εγώ ένα από τα αρκετά περιστατικά που έχουν συμβεί στο μαγαζί μου. 

Έρχεται ένας που είναι χρόνια φίλος με τον πατέρα μου και μου λέει :

Θα χρειαστώ το αμάξι σας μια από αυτές τις μέρες. 

Του λέω το αμάξι επειδή είναι επαγγελματικό δε γίνεται να το παίρνει ο καθένας αλλά πες μου αν είναι κάτι που μπορώ να σε βοηθήσω να το κάνουμε μαζί. 

Απάντηση : θέλω να κάνω μια μετακόμιση στο Βόλο και χρειάζομαι το αμάξι για να πάω τα πράγματα εκεί. 

Αφού ακολούθησε μια συζήτηση σε έντονο ύφος έφυγε θιγμενος και έκανε ακόμα και στον πατέρα μου να μιλήσει πάνω από έναν μήνα. 

Βέβαια μετά από αυτά που έχω διαβάσει μιλάμε για πταισμα αλλά είπα να πω και γω μια ιστορία :)

• Like 2
  • Haha 9

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 λεπτά πριν, cumulus είπε

Όταν έκανα ιδιαίτερα μαθηματικών με παίρνει μια τηλέφωνο 

Πελάτισσα  Ο γιος μου είναι 1η λυκείου και έμεινε Ιστορία,Αγγλικά,Θρησκευτικά,Μαθηματικά και ξεκινάει μεθαύριο να τα δίνει

Μαθηματικά το καταλαβαίνω, αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να μένει σε Ιστορία, Αγγλικά και Θρησκευτικά!

Μήπως έμενες σε κανένα χωριό με σατανιστές? 😄

• Like 3
  • Haha 17

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Συναδελφος ιατρός, με διαβητη τυπου 1, δε δέχεται να κανει ινσουλινες, ακολουθεί ομοφαγικη διατροφη, άλιπο, και μάλιστα αυτο αφοτου νοσηλεύτηκε για glykogenic hepatopathy 10 ημέρες.

Συγγενης που δεν επαιρνε καμια (!!!) αγωγή για πνευμονικη ινωση, ειχε παράλληλα κλινικη εικόνα σοβαρης λοιμωξης επί ενα μηνα (τελικα ειχε πνευμονια) αρνούνταν να κανει εισαγωγή σε πανεπιστημιακη κλινική για να μην κολλησει καποιο μικρόβιο  (!!!)

Γενικά η ανθρωπινη βλακεια ειναι απέραντη. 

• Like 11
  • Confused 2
  • Sad 4

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 λεπτά πριν, Axelq είπε

Μαθηματικά το καταλαβαίνω, αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να μένει σε Ιστορία, Αγγλικά και Θρησκευτικά!

Θα το θέσω ώς εξής (με παράδειγμα):

Όταν σου ζητάνε σε διαγώνισμα 3ης λυκείου, να σκιαγραφήσεις τον θεοσεβούμενο μουσουλμάνο βάση των πέντε στηλών του Ισλαμ και αντ'αυτού φτιάχνεις προσωπογραφία/ελεύθερο σχέδιο,έχεις ΧΟΝΤΡΟ πρόβλημα αντίληψης...

• Like 4
  • Haha 11

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε ενα παράλληλο συμπαν
Ναι γειά σας!
Απο Herbalife είμαι. Να σας ενημερώσω λίγο;

Δεν θυμάμαι τίποτα μετα αφού ξύπνησα αλλου.

• Haha 3

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Axelq είπε

18.7 απολυτήριο λυκείου θρησκευτικά 9.5. Deal with it 😎

(Εάν δε την έκραζαν την αδερφαρα το θρησκευτικό οι συνάδελφοι του θα μου έβαζε και πιο κάτω μάλλον από το κράξιμο που του είχαμε ρίξει 7-8 άτομα-μεταξύ αυτών και εγώ...)

Επανέρχομαι αύριο-μεθαύριο με δικες μου ιστορίες. Πρέπει να ξεχωρίσω 2-3 καλές σε βάθος δεκαετίας και ζορίζομαι 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
  • Sad 3

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, stormrain είπε

Αυτο με τις χρωματιστες πιπεριες μου το κανουν κι εμενα με τσαντες.

- Ωραια τσαντα αυτη, την εχετε σε μαυρο?
- Ναι, οριστε.
- Μμμμ σε καφε? 
- Να την, ωραιοτατη.
- Σε μπλε? 
- Φυσικα. 
- Αααα ηθελα το αλλο μπλε, το ραφ. Ευχαριστω

(ή το κλασικο στο τελος, το "Τι ωρα κλεινετε?" ενω ξερεις πως ειναι η τελευταια φορα που τη βλεπεις)

Αλλο περιστατικο, ερχεται ενας να αλλαξει κλειδαρια σε εναν χαρτοφυλακα Cerutti. 
- Ποσο κανει; 
-20 ευρω.
- ιιιι πανακριβα, ειναι δυνατον, τοσο ακριβα μπλα μπλα
- Σας τον εχουν κανει δωρο τον χαρτοφυλακα ε;
(παυση και με κοιτα με βλεμμα αγελαδας)
- εεεε ναι, που το ξερετε;
- Ε απλα ο χαρτοφυλακας σας κοστιζει 1000 ευρω και σκεφτεστε να δωσετε 20 για την κλειδαρια.

Και το αλλο το θεικο.

- Θα ηθελα να μου αλλαξετε φερμουαρ στην τσαντα. 
- Πολυ ευχαριστως, κοστιζει 10 ευρω.
- Τιιιι?? Εγω την πηρα 3 ευρω την τσαντα απο τη λαικη. 
- Δλδ αν σας στην ειχαν χαρισει θα επρεπε να σας την φτιαξω δωρεαν?

στο τελευταιο εκλαψα

😂

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.