Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, dpolal είπε

Nαί φίλε μου αλλά όταν σε αναγκάζουν νε πετάξεις μπουκάλι με άρωμα που κόστιζε 50 ευρώ γιατί είναι σε «μεγάλο» μπουκάλι και απαγορεύεται μια μανούρα θες να την κάνεις.

Είχες πάνω από 100ml άρωμα? Πάνω από 100ml απαγορεύεται.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Stamer είπε

Είχες πάνω από 100ml άρωμα? Πάνω από 100ml απαγορεύεται.

Όχι εγώ, η μητέρα μου και αρκετό καιρό πριν, όταν είχε πρωτοβγεί η οδηγία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dpolal είπε

Nαί φίλε μου αλλά όταν σε αναγκάζουν νε πετάξεις μπουκάλι με άρωμα που κόστιζε 50 ευρώ γιατί είναι σε «μεγάλο» μπουκάλι και απαγορεύεται μια μανούρα θες να την κάνεις.

νομιζω επιτρεπεται στη βαλιτσα, αλλα οχι στις χειραποσκευες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, dpolal είπε

Όχι εγώ, η μητέρα μου και αρκετό καιρό πριν, όταν είχε πρωτοβγεί η οδηγία.

Έπεσε στην περίπτωση.. εφόσον ήταν όταν πρωτοβγήκε η οδηγία, δικαιολογείται κάπως να μην το γνωρίζει, εννοείται. Από την άλλη, ο σεκιουριτάς σίγουρα δεν φταίει

2 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

νομιζω επιτρεπεται στη βαλιτσα, αλλα οχι στις χειραποσκευες..

Σωστό (τα πάνω από 100ml, τα άλλα σε πλάστική διάφανη σακούλα και χειραποσκευη αν θες)

Επεξ/σία από Stamer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Μα αν ο άλλος είναι ιδιώτης (που για να σε παίρνει από το σπίτι του, πιθανότατα είναι) το λάθος είναι δικό σου που τον ρωτάς "από που παίρνετε"... 

Τι θα θεωρούσες λογικό διάλογο σε αυτή την περίπτωση  


πελάτης: θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχουν φτάσει κάτι πράγματα που περιμένω από Ιταλία
εγώ: από που τηλεφωνείτε;
 πελάτης: Είμαι η Τζένη Μπότση

Κοίτα αν δεν δώσει ονομα δεν μπορώ να κάνω κάτι. Πάντως έχουμε φέρει για Καρτσωνα, για Χρηστιδου, για Βανδη, για τον Μητρόπουλο (τον Τάσσο με 2 σ),για την Μαρεβα, για τον Αποστολοπουλο, για τον Κουδουναρη. Οπότε εαν χτύπαγε και μου έλεγε Τζένη Μποτση δεν θα μου έκανε και εντύπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james01gr είπε

Κοίτα αν δεν δώσει ονομα δεν μπορώ να κάνω κάτι. Πάντως έχουμε φέρει για Καρτσωνα, για Χρηστιδου, για Βανδη, για τον Μητρόπουλο (τον Τάσσο με 2 σ),για την Μαρεβα, για τον Αποστολοπουλο, για τον Κουδουναρη. Οπότε εαν χτύπαγε και μου έλεγε Τζένη Μποτση δεν θα μου έκανε και εντύπωση. 

Εμένα πάλι αν ένας άνθρωπος μου απάνταγε στην ερώτηση "από που τηλεφωνείτε" με την απάντηση "Με λένε Μαρία Πενταγιώτισσα" θα έλεγα ότι είναι λίγο ζαβός 

Επειδή λοιπόν έχεις και ιδιώτες πελάτες, ελπίζω να κατάλαβες ότι η ερώτησή σου ήταν λάθος... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιος ντελιβεράς θα έχει να πει μια ιστορία για μένα.

Είμαστε σπίτι 3-4 φίλοι και λέμε να παραγγείλουμε πίτσα. Θέλουμε επίσης να παίξουμε και λίγο τάβλι αλλά τάβλι δεν έχουμε.
Ευτυχώς, 2 στενά απ' την πιτσαρία μένει άλλος φίλος ο οποίος έχει τάβλι και στο κουδούνι του έγραφε για πλάκα "οικία Βαρδινογιάννη".
Παίρνω τηλέφωνο, παραγγέλνω και λέω:
Μήπως μπορείτε να περάσετε ερχόμενος, απ' τη διεύθυνση "τάδε", να χτυπήσετε το κουδούνι "οικία Βαρδινογιάννη" και να ζητήσετε το τάβλι γιατί το θέλει ο "τάδε"; (εγώ)
Γέλασε.
Δεν πήγε.
Κρίμα, γιατί σκεφτόμουν τη φάτσα του φίλου (δεν θα τον είχαμε ενημερώσει, απλώς ξέραμε ότι είναι σπίτι) όταν θα του χτυπούσε ένας ντελιβεράς το κουδούνι, με τις πίτσες στο χέρι και θα του ζητούσε το τάβλι. 😂

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Κάποιος ντελιβεράς θα έχει να πει μια ιστορία για μένα.

Είμαστε σπίτι 3-4 φίλοι και λέμε να παραγγείλουμε πίτσα. Θέλουμε επίσης να παίξουμε και λίγο τάβλι αλλά τάβλι δεν έχουμε.
Ευτυχώς, 2 στενά απ' την πιτσαρία μένει άλλος φίλος ο οποίος έχει τάβλι και στο κουδούνι του έγραφε για πλάκα "οικία Βαρδινογιάννη".
Παίρνω τηλέφωνο, παραγγέλνω και λέω:
Μήπως μπορείτε να περάσετε ερχόμενος, απ' τη διεύθυνση "τάδε", να χτυπήσεις το κουδούνι "οικία Βαρδινογιάννη" και να ζητήσεις το τάβλι γιατί το θέλει ο "τάδε"; (εγώ)
Γέλασε.
Δεν πήγε.
Κρίμα, γιατί σκεφτόμουν τη φάτσα του φίλου (δεν θα τον είχαμε ενημερώσει, απλώς ξέραμε ότι είναι σπίτι) όταν θα του χτυπούσε ένας ντελιβεράς το κουδούνι, με τις πίτσες στο χέρι και θα του ζητούσε το τάβλι. 😂

γαμωτο δεν εχω αλλες αντιδρασεις μ λεει το φορουμ. το τερματισα 😂

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια ιστορία από τον στρατό 

ήμουν φαντάρος στην Σινδο και πήγαινα να αλλάξω τον σκοπό,  καθώς πλησιάζω ακούω τον φαντάρο που έκανε σκοπιά να μιλάει με έναν κύριο γύρω στα 50 αυτός να ρωτάει πληροφορίες για το στρατόπεδο και κάτι άλλα 

εγω: Ποιος είναι ο κύριος;

σκοπός: εντάξει ρωτάει για το στρατόπεδο 

εγω: τι του μιλάς ρε;

σκοπός: απλά μιλάμε 

αφού έγινε η αλλαγή σκοπιάς ο κύριος συνεχίζει να ρωτάει εμένα τώρα, του λέω δεν μπορώ να σου δώσω πληροφορίες για το στρατόπεδο και του είπα να απομακρυνθεί λίγο γιατί σχεδόν μπήκε μέσα 

κύριος: Ποιος νομίζεις ότι είσαι; νομίζεις ότι επειδή έχεις ένα όπλο μπορείς να κάνεις ότι θες; 

εγω: είμαι φαντάρος που έχω σκοπιά και δεν πρόκειται να δώσω καμιά πληροφορία και απομακρυνθείτε λίγο στρατόπεδο είναι εδώ 

κυριος: (με ακολουθεί απο την περίφραξη και αφού πρωτα έριξε καντήλια) πυροβόλησε με ρε που νομίζεις ότι είσαι κάποιος επειδή έχεις όπλο (και σηκωνει τα χέρια)

εγώ: αρχίζω να γελάω, τον αγνοώ για λίγο και αφου βλεπω οτι δεν ησυχάζει καλώ τον λοχία που ήταν υπηρεσία. Τελικά ήθελε να δουλέψει στο στρατόπεδο σαν σκοπός το βράδυ τρομάρα του και νόμιζε ότι μπορεί να περάσει μια βόλτα όπως κάνουν σε μαγαζιά.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τηλεφωνική εξυπηρέτηση κινητής τηλεφωνίας όταν δεν υπήρχε ανάγνώριση κλήσεων 

Πελάτης Με παίρνει συνεχώς ένας Άραβας τηλέφωνο το σηκώνω αλλά δεν μου απαντάει και δε σταματάει να με καλεί 

Εξυπηρέτηση Συγγνώμη πως ξέρετε ότι αυτός που σας καλεί είναι Άραβας;

Πελάτης Γράφει το όνομα του στην οθόνη 

Εξυπηρέτηση Πείτε μου το όνομα που γράφει 

Πελάτης Χαμηλ Μπατ !!!

Επεξ/σία από cumulus
  • Like 1
  • Confused 4
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να θυμηθώ και εγώ μερικές - 8 χρόνια σαν σρβιτόρος πολλά έχουν γίνει.

Θυμάμαι μία χαρακτηριστική, αν και όχι από πελάτη:

Καθόμουν στην πόρτα του μαγαζιού (κέντρο Αθήνα) και περνάει ένας άνθρωπος από μπροστά:

Αυτός: Από δώ καλά πάω;

Εγώ:...

Αυτός:...

Εγω:...

Αυτός (μετά από μερκά δευτερόλεπτα ακόμα): Για το μετρό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε στρατόπεδο της Αλεξανδρούπολης, το βραδυνό δεν τρώγεται με τίποτα . Αποφασίζει ένας εποπ λοχίας να κάνει παραγγελία για όλο το τάγμα (καμία 30αριά άτομα) σε σουβλατζίδικο 'που τον ξέρουν' επειδή θέλαμε μεγάλη παραγγελία. Καλεί το νούμερο και

-Ναι γεια σας είμαι από το τάδε στρατόπεδο και θέλω να κάνω παραγγελία

-Πόσους γύρους θέλετε?

-30

Με το που ακούει το νούμερο το μαγαζί, κλείνει το τηλέφωνο νομίζοντας ότι είναι φάρσα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cumulus είπε

Σε τηλεφωνική εξυπηρέτηση κινητής τηλεφωνίας όταν δεν υπήρχε ανάγνώριση κλήσεων 

Πελάτης Με παίρνει συνεχώς ένας Άραβας τηλέφωνο το σηκώνω αλλά δεν μου απαντάει και δε σταματάει να με καλεί 

Εξυπηρέτηση Συγγνώμη πως ξέρετε ότι αυτός που σας καλεί είναι Άραβας;

Πελάτης Γράφει το όνομα του στην οθόνη 

Εξυπηρέτηση Πείτε μου το όνομα που γράφει 

Πελάτης Χαμηλ Μπατ !!!

Αυτο πιο πολύ με ανέκδοτο μοιάζει

6 ώρες πριν, JMc7 είπε

6. σε κεντρικη εκκλησια του πειραια, ανοιξαμε το παγκαρι (σαν χρηματοκιβωτιο) και ενω ειχαμε συμφνωνησει για τα λεφτα τελικα μας ειπε : "συγγνωμη τεκνο μου, δε δουλεψαμε σημερα..αυτα μπορω να σου δωσω" !!!

Μη στεναχωριέσαι, έχουν εξαπατήσει δισεκατομμύρια άλλους

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βγει προχθές δρομολόγιο και με παίρνει ένας πελάτης τηλ. 

Έχω παραγγείλει από χθες ρακή και δεν έχει έρθει ακόμα και μου είχατε πει μέχρι τις 11 θα την έχω (11:30 η ώρα) 

Ναι ξέρετε εδώ και 1 ώρα είμαι στα πρακτορεία και γίνεται ένας χαμός και από ότι φαίνεται θα αργήσω αρκετά να σας φέρω την παραγγελία. 

Ναι αλλά εγώ τη χρειάζομαι τη ρακή τώρα. 

Ναι αλλά εγώ τώρα είμαι μπλοκαρισμενος στα πρακτορεία και δεν μπορώ να έρθω. 

Η μου τη φέρνεις τώρα τη ρακή ή παίρνω από αλλού. 

Οκ μπορείτε να πάρετε από αλλού καλή σας μέρα. 

Παίρνει στο καπάκι τον συνεργάτη μου που ήταν στο μαγαζί. 

Ναι γεια σας μίλησα με τον συνεργάτη σας και μου μίλησε πολύ άσχημα και μου είπε πως δε θα μου φέρει τα πράγματα και να πάρω από αλλού. 

Ο συνεργάτης μου χωρίς να ξέρει τι έχει γίνει του λέει μάλλον κάτι δε θα κατάλαβε καλά αλλά πείτε μου τη θέλετε εσείς τη ρακή η όχι? 

Ναι τη θέλω όποτε μπορέσει να μου τη φέρει........ 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...