Προς το περιεχόμενο

Νovaflix, η πρόταση της Nova για video on-demand περιεχόμενο σε συνδυασμό με Live TV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τσαμπα got η ειναι σε πακέτο? δεν το βλέπω αλλα μου κάνει λίγο περίεργο να παιξει τσαμπα. 

 

το περιεχόμενο μπορουμε να το δούμε χωρις εγγραφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, vabill είπε

Τι δεν κατάλαβες από το «διατίθεται σε συνδρομητές όλων των παρόχων» ;

Απο την ειδηση: "η Nova διαθέτει ένα πακέτο συνδρομής στο Novaflix με μηνιαίο κόστος €12,90, το οποίο κατεβαίνει στα €9.90 για τους ήδη συνδρομητές Nova"

Αν δεν εγινα κατανοητος το CosmoteTV Go δινει παρομοια υπηρεσια, δηλαδη ταινιες, σειρες, ντοκυμαντερ on demand, μαζι με το live streaming και το replay tv δωρεαν στους συνδρομητες της Cosmote - για 1 οντως συσκευη, αλλα δωρεαν. Η Nova χρεωνει τους συνδορμητες της το αντιστοιχο προνομοιο €9.90. Ελπιζω να μην χρειαζεται καποια επιπλεον διευκρινηση το σχολιο μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ταινίες πως είναι; Δεν αναφέρομαι σε live και τέτοια. Αυτό το  "ταινίες που διαθέτουν τα κινηματογραφικά κανάλια της Nova" δεν μου λέει κάτι γιατί τα συμβόλαια που έχει με FOX, Warner και Sony είναι για συγκεκριμένο σκοπό και δεν νομίζω να τους αφήσουν να τις βάλουν έτσι απλά σε υπηρεσία τύπου netflix. Για τις σειρές είναι πιο συγκεκριμένοι για το τι θα έχουν πχ Fox Play. Για Disney, Universal και Paramount φυσικά και δεν θα έχει, δεν έχω καμία απορία για τα συγκεκριμένα studios. Αν δεν έχει όλες τις ταινίες του nova on demand αλλά ένα μέρος αυτών,  sorry αλλά θα το χαρακτήριζα εξαιρετικά ακριβό.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sezebo είπε

δεν ειναι netflix να εχουν εκατομμυρια συνδρομητες...και ξερουν οτι η κουλτουρα του ελληνα ειναι το τζαμπα...κι εγω να ημουν ο διευθηντης της νοβα θα τα ζητουσα ολα αυτα και ακομα περισσότερα για να μη βγαζεις και αλλη καρτα καθε μηνα, οπως εγραψε ενας προηγουμενος.

Ναι ok αυτό που έκαναν έχει περισσότερη λογική. Το ότι δηλαδή η Nova θα ψάξει να βρει το ΑΦΜ και να κάνει αντιστοίχιση άμα όντως ισχύουν τα στοιχεία και δεν μπορεί να κάνει μια βάση δεδομένων που θα έχει τα στοιχεία της κάρτας με το όνομα και άμα βάλεις μια δεύτερη κάρτα με το ίδιο όνομα να μην σου επιτρέπει να πάρεις το trial.

Seems about right...

3 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Όλα αυτά είναι υποχρεωτικά? Σοβαρά τώρα?

yep

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, thomasG4 είπε

Ναι ok αυτό που έκαναν έχει περισσότερη λογική. Το ότι δηλαδή η Nova θα ψάξει να βρει το ΑΦΜ και να κάνει αντιστοίχιση άμα όντως ισχύουν τα στοιχεία και δεν μπορεί να κάνει μια βάση δεδομένων που θα έχει τα στοιχεία της κάρτας με το όνομα και άμα βάλεις μια δεύτερη κάρτα με το ίδιο όνομα να μην σου επιτρέπει να πάρεις το trial.

 Seems about right...

yep

μαλλον εχουν λιστα με ολα τα αφμ της ελλαδος οποτε βολευει καλυτερα 

σοβαρα κι εγω ετσι θα εκανα, οι τζαμπατζιδες σε αυτη τη χωρα ειναι παντου

Επεξ/σία από sezebo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sezebo είπε

μαλλον εχουν λιστα με ολα τα αφμ της ελλαδος οποτε βολευει καλυτερα 

σοβαρα κι εγω ετσι θα εκανα, οι τζαμπατζιδες σε αυτη τη χωρα ειναι παντου

Ναι, αλλά το θέμα είναι και τι βολεύει το καταναλωτή. Άμα ο πρωταρχικός στόχος είναι να αποτρέψεις τους τζαμπατζήδες και όχι να προσφέρεις ένα εύκολο user experience που δεν θα δυσκολεύει το χρήστη να κάνει εγγραφή, τότε η υπηρεσία θα πάει άπατη.

Αυτά είναι βασικά πράγματα και για αυτό οι περισσότερες υπηρεσίες στο internet προσπαθούν να κάνουν τη εμπειρία όσο ευκολότερη γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, asmilon είπε

Απο την ειδηση: "η Nova διαθέτει ένα πακέτο συνδρομής στο Novaflix με μηνιαίο κόστος €12,90, το οποίο κατεβαίνει στα €9.90 για τους ήδη συνδρομητές Nova"

Αν δεν εγινα κατανοητος το CosmoteTV Go δινει παρομοια υπηρεσια, δηλαδη ταινιες, σειρες, ντοκυμαντερ on demand, μαζι με το live streaming και το replay tv δωρεαν στους συνδρομητες της Cosmote - για 1 οντως συσκευη, αλλα δωρεαν. Η Nova χρεωνει τους συνδορμητες της το αντιστοιχο προνομοιο €9.90. Ελπιζω να μην χρειαζεται καποια επιπλεον διευκρινηση το σχολιο μου.

To Cosmote Go είναι δωρεάν για συνδρομητές Cosmote TV.
To Novaflix είναι στα 9,90 για συνδρομητές Nova γενικώς (π.χ. Nova ADSL/VDSL) και 12,90 για όλους τους άλλους. Δεν προυποθέτει κάποιο πακέτο TV.
Αντίστοιχα υπάρχει το Nova Go/On Demand, δωρεάν (νομίζω) γι αυτούς που έχουν Nova Τηλεόραση.
Είναι διαφορετικές υπηρεσίες με εν μέρει κοινό περιεχόμενο.

Επεξ/σία από SeaLion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, asmilon είπε

Απο την ειδηση: "η Nova διαθέτει ένα πακέτο συνδρομής στο Novaflix με μηνιαίο κόστος €12,90, το οποίο κατεβαίνει στα €9.90 για τους ήδη συνδρομητές Nova"

Αν δεν εγινα κατανοητος το CosmoteTV Go δινει παρομοια υπηρεσια, δηλαδη ταινιες, σειρες, ντοκυμαντερ on demand, μαζι με το live streaming και το replay tv δωρεαν στους συνδρομητες της Cosmote - για 1 οντως συσκευη, αλλα δωρεαν. Η Nova χρεωνει τους συνδορμητες της το αντιστοιχο προνομοιο €9.90. Ελπιζω να μην χρειαζεται καποια επιπλεον διευκρινηση το σχολιο μου.

Και το nova go δωρεάν είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εγγραφη αλλα δεν παίζει sto pc..
Μίλησα στο chat και άρχισαν τα γνωστά..διαγραφή cookies, κανε το ένα κανε το άλλο..
Καλά κρασιά...θέλουν και 13 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, notious είπε

Και το nova go δωρεάν είναι. 

To δωρεάν nova go είναι μια χαζομάρα που δεν έχει ούτε τα μισά κανάλια και το κυριότερο χρειάζεται να αλλάζεις συσκευές όλη την ώρα για να δεις ένα αγώνα. Μη ξύνεις πληγές φίλε, αν το novaflix έχει ότι τα novacinema κόβω το κανονικό nova αύριο, μόνο για τα novacinema το έχω ακόμη, στα αθλητικά έχει απαξιωθεί σαν προϊόν.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι χρειαζεται το νετφλιξ για εγγραφη: username, password, email και τροπο πληρωμης

τι χρειαζεται το νοβαφλιξ για εγγραφη: username, password, email, διευθυνση, ΔΟΥ, ΤΚ, ΑΦΜ, τηλεφωνο, τυπο και αριθμο ταυτοτητας και δεν τολμησα να δω τι αλλο

Λαμόγια φορέβερ

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...