Προς το περιεχόμενο

Νovaflix, η πρόταση της Nova για video on-demand περιεχόμενο σε συνδυασμό με Live TV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vabill είπε

Πάμε άλλη μια αργά αργά: την ίδια υπηρεσία στην οποία αναφέρεσαι την δίνει και η Nova δωρεάν στους συνδρομητές της καιρό τώρα και την ονομάζει nova on demand. Η ΝΕΑ υπηρεσία που ονομάζεται Novaflix είναι ένα Netflix που κοστίζει 12,90 για όλους απλά έχει 3 ευρώ έκπτωση αν είσαι συνδρομητής nova. Δηλαδή (για να σιγουρευτώ). Δίνουν και οι 2 μήλα δωρεάν στους συνδρομητές τους. Η Nova πουλάει και πορτοκάλια. Σε όλους , όχι μόνο στους συνδρομητές της. Αν είσαι συνδρομητής της τα αποκτάς με προνομιακή τιμή. Και όπως έχουμε μάθει από το δημοτικό , δεν συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια, μόνο καο μόνο επειδή είναι φρούτα. 

Σωστη παρατηρηση.

Παντως πρεπει να το παραδεχτουμε οτι αυτο δειχνει μια μεταστροφη σε υπηρεσιες που θα ακολουθησουν χωρις συνδρομες και για ολλους .Αρα αυτο ειναι μια εξελιξη, για την προιστορικη χωρα μας.Και ενα + που δινω στη νοβα ειναι οι ταινιοες πιου προσφερει (σε συγκριση με οτι αλλο υπαρχει εκει εξω ) και ακομα πως θα βολεψει πολλους φαν του game of thrones αυτη την περιοδο να το δουν (και δωρεαν 30 μερες) και μην ξεχνατε οτι η νοβα εχει με hbo συνεργασια που οι σειρες του ειναι οι περισσοτερες >8 σε βαθμολογια και πολυ καλες παραγωγες. 

Επεξ/σία από npil
ορθογραφια
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν κ αν το βγαλει σε android tv η σε τηλεορασεις τοτε το βλεπουμε.Αν κ δεν νομιζω να γινει αυτο διοτι πως θα πουλαει το δορυφορικο πακετο μετα?Γενικα ειναι μια ευχαριστη εξελιξη διοτι αρχισε να δουλευει ο ανταγωνισμος και οι νεες τεχνολογιες.Αν δεν ηταν το νετφλιξ ακομα θα μας επιαναν κωτσους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν δεν ειχα το πακετο tv θα το σκεφτομουνα σοβαρα, εννοειται μονο σε hd, 5.1 και απροβληματιστη εγγραφη και λειτουργια .

Το περιεχομενο του netflix σε ταινιες , οχι σειρες , ειναι αδιαφορο εντελως (για μενα )

Το καλο με το netflix οτι παιρνει τις καρτες αερα πατερα, δεν πας να το εχεις ανανεωκοψει 50 φορες, πληρωσες , εισαι ready to go :D

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο μόνος λόγος που το έβαλα είναι για να βλέπω GoT νόμιμα και χωρίς να ψάχνομαι για subs :D Και πάλι δεν ξέρω πόσο θα το κρατήσω γιατί δεν παίζει σε Android TV

Επεξ/σία από WizeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MitsosDaBest13 είπε

Πιο ακριβό κι από Netflix! Οι τύποι είναι αστείοι... Τουλάχιστον θα βλέπουμε δωρεάν για μερικούς μήνες, είμαστε πολλά μέλη στην οικογένεια. 😋

Λογικό δεν είναι να είναι πιο ακριβό; Το Netflix έχει όλη τη σαβουρα σε ταινίες 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 minutes ago, guzel said:

Λογικό δεν είναι να είναι πιο ακριβό; Το Netflix έχει όλη τη σαβουρα σε ταινίες 

Sorry αλλά αν ισχύει το 360p που αναφέρθηκε σε προηγούμενη σελίδα, ούτε για 1 euro το μήνα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, guzel είπε

Λογικό δεν είναι να είναι πιο ακριβό; Το Netflix έχει όλη τη σαβουρα σε ταινίες 

Πες το γιατί κάποιοι το έχουν κάνει Θεό το netflix με τις τριτοκοσμικες ταινίες και τις παραγωγές για γέλια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Sorry αλλά αν ισχύει το 360p που αναφέρθηκε σε προηγούμενη σελίδα, ούτε για 1 euro το μήνα.

Ίσως βιάστηκαν να το βγάλουν, όπως μου είπαν στο chat θα βγει και εφαρμογή όπου θα κάνει cast στην tv μέσω chromecast. Ας μην τα ακυρώνουμε όλα όμως, σαν ιδέα είναι καλό μιας που γίνεται η αρχή για συνδρομητική χωρίς συμβόλαιο...

6 λεπτά πριν, adi32 είπε

Πες το γιατί κάποιοι το έχουν κάνει Θεό το netflix με τις τριτοκοσμικες ταινίες και τις παραγωγές για γέλια. 

Ίσως ορισμένοι μπερδεύονται με το netflix της Αμερικής. Το ελληνικό παραμένει για κλάματα (αν εξαιρέσεις 3-4 καλές σειρές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, guzel said:

Ίσως βιάστηκαν να το βγάλουν, όπως μου είπαν στο chat θα βγει και εφαρμογή όπου θα κάνει cast στην tv μέσω chromecast.

Με ένα upscale από 360p σε 4Κ θα βλέπεις τούβλα όχι pixels.  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλεον δλδ μονο η wind δεν εχει on demand υπηρεσια που μπορεις να βλεπεις free  σειρες ταινιες,η υπηρεσια φαινεται καλη και ως γνωστον η νοβα μπορει να πασχει λιγο στα αθλητικα αλλα στις σειρες και της ταινιες-σειρες ειναι καλυτερη απο ολες τις αλλες,οποτε πιστευω πως το περιεχομενο θα ειναι αυτο που θα κερδισει τους πελατες.

Παντως δεν μπορω να πιστεψω απο τα σχολια ποσοι haters υπαρχουν για την  1η εταιρια που εφερε το ιντερνετ και την συνδρομητικη στην Ελλαδα,προσωπικα και εγω δεν εχω νοβα αλλα αυτο που γινεται να υποστηριζουν το netflix-γερμανοτε που στην ουσια τα λεφτα που τους δινεις πανε US η δεν ξερω εγω που εκτος Ελλαδος και να απαξιωνουν μια ελληνικη εταιρεια με ξεπερναει.

 

Επεξ/σία από bill27
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bill27 είπε

Πλεον δλδ μονο η wind δεν εχει on demand υπηρεσια που μπορεις να βλεπεις free  σειρες ταινιες,η υπηρεσια φαινεται καλη και ως γνωστον η νοβα μπορει να πασχει λιγο στα αθλητικα αλλα στις σειρες και της ταινιες-σειρες ειναι καλυτερη απο ολες τις αλλες,οποτε πιστευω πως το περιεχομενο θα ειναι αυτο που θα κερδισει τους πελατες.

Παντως δεν μπορω να πιστεψω απο τα σχολια ποσοι haters υπαρχουν για την  1η εταιρια που εφερε το ιντερνετ και την συνδρομητικη στην Ελλαδα,προσωπικα και εγω δεν εχω νοβα αλλα αυτο που γινεται να υποστηριζουν το netflix που στην ουσια τα λεφτα που τους δινεις πανε US η δεν ξερω εγω που εκτος Ελλαδος και να απαξιωνουν μια ελληνικη εταιρεια με ξεπερναει.

Και η nova δεν ειναι ελληνικων συμφεροντων.

Αν βγαλουν κατι αναλογο για τα αθλητικα και σε τουλαχιστον 720p το συζηταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Capt.staros είπε

Και η nova δεν ειναι ελληνικων συμφεροντων.

Αν βγαλουν κατι αναλογο για τα αθλητικα και σε τουλαχιστον 720p το συζηταω.

H NOVA είναι ελληνική ψηφιακή πλατφόρμα δορυφορικής συνδρομητικής τηλεόρασης που ανήκει στην Forthnet μετά από την εξαγορά της εταιρίας NETMED Ν.V., μητρικής των εταιρειών NetMed Hellas και MultiChoice Hellas A.E. οι οποίες παρείχαν υπηρεσίες συνδρομητικής τηλεόρασης στην Ελλάδα (NOVA) και την Κύπρο (NOVA Κύπρου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, bill27 said:

Παντως δεν μπορω να πιστεψω απο τα σχολια ποσοι haters υπαρχουν για την  1η εταιρια που εφερε το ιντερνετ και την συνδρομητικη στην Ελλαδα,προσωπικα και εγω δεν εχω νοβα αλλα αυτο που γινεται να υποστηριζουν το netflix-γερμανοτε που στην ουσια τα λεφτα που τους δινεις πανε US η δεν ξερω εγω που εκτος Ελλαδος και να απαξιωνουν μια ελληνικη εταιρεια με ξεπερναει.

H Forthnet δεν έφερε την συνδρομητική TV στην Ελλάδα.

Κατά τα άλλα την απαξίωση την έχει φέρει η ίδια μόνη της, ένα βήμα πριν το κανόνι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, sezebo είπε

δεν ειναι netflix να εχουν εκατομμυρια συνδρομητες...και ξερουν οτι η κουλτουρα του ελληνα ειναι το τζαμπα...κι εγω να ημουν ο διευθηντης της νοβα θα τα ζητουσα ολα αυτα και ακομα περισσότερα για να μη βγαζεις και αλλη καρτα καθε μηνα, οπως εγραψε ενας προηγουμενος.

Εγω είμαι αυτός καλησπέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...