Προς το περιεχόμενο

Νovaflix, η πρόταση της Nova για video on-demand περιεχόμενο σε συνδυασμό με Live TV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτό έγραψα ότι είναι υποκειμενικό τι αρέσει στον καθένα, ας πούμε ενημερώνομαι παρακολουθώ οτιδήποτε έχει να κάνει με αγώνες GT τουρισμού είτε Αγγλία είτε Ιταλία είτε Γερμανία και δεν ξέρω ούτε ένα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας, δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλεος με το plugin τους και τα Windows 10. Τόσο δύσκολο είναι να το φτιάξουν επιτέλους? Όχι κλείσε firewall,antivirus, clear cookies, reinstall κτλ...Ασυμβατότητα μου λέει το support τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Αγορά εντός Ελλάδας, χρήση εκτός γίνεται ; :)

Αγαπητε αυτο ρωτησα. Μου ξεκαθαρισαν οτι η θεαση μπορει να γινεται μονο Ελλαδα. Σημειωτεον οτι το Nova Go λειτουργει απροσκοπτα εντος ΕΕ για εως και 12 μηνες και φτανει ενα login απο ελληνικό IP για να ξεμπλοκαρει η θεαση (αντιστοιχα ο ΟΤΕ στο 6μηνο κοβει τη θεαση αν δεν εχεις 2η συσκευη στην Ελλαδα να "βλεπει" περισσοτερο απο αυτη που ειναι εξω) . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Αγαπητε αυτο ρωτησα. Μου ξεκαθαρισαν οτι η θεαση μπορει να γινεται μονο Ελλαδα. Σημειωτεον οτι το Nova Go λειτουργει απροσκοπτα εντος ΕΕ για εως και 12 μηνες και φτανει ενα login απο ελληνικό IP για να ξεμπλοκαρει η θεαση (αντιστοιχα ο ΟΤΕ στο 6μηνο κοβει τη θεαση αν δεν εχεις 2η συσκευη στην Ελλαδα να "βλεπει" περισσοτερο απο αυτη που ειναι εξω) . 

Κατάλαβα 

Thanks για το info 

Το ήθελα για τον αδερφό μου (είναι Δανία), αλλά δε βλέπω να γίνεται δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Αγαπητε αυτο ρωτησα. Μου ξεκαθαρισαν οτι η θεαση μπορει να γινεται μονο Ελλαδα. Σημειωτεον οτι το Nova Go λειτουργει απροσκοπτα εντος ΕΕ για εως και 12 μηνες και φτανει ενα login απο ελληνικό IP για να ξεμπλοκαρει η θεαση (αντιστοιχα ο ΟΤΕ στο 6μηνο κοβει τη θεαση αν δεν εχεις 2η συσκευη στην Ελλαδα να "βλεπει" περισσοτερο απο αυτη που ειναι εξω) . 

Λογικό αυτό που σου απάντησαν. Οι υπηρεσίες go είναι για θέαση εκτός σπιτιού πάνω στο ίδιο νοικοκυριό πάντα. Στους όρους τους νοικοκυριό σημαίνει να μένεις με κάποιους στο ίδιο σπίτι, αν πχ το χρησιμοποιείς εσύ κι η μάνα σου κι αυτή μένει σε άλλο σπίτι παραβιάζεις τους όρους χρήσης. Αν ταξιδεύεις στο εξωτερικό ή αν κάποιο μέλος της οικογενείας σου (που είναι μέλος του ίδιου νοικοκυριού...) για κάποιο λόγο είναι έξω για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα να μπορεί να δει, γι' αυτό και λέγονται "go" οι υπηρεσίες αυτές. Για αυτό και δεν είναι πραγματική "go" η υπηρεσία της nova. Το novaflix είναι άλλο πράγμα είναι υπηρεσία τύπου netflix και όπως εδώ δεν μπορούμε να δούμε το περιεχόμενο του αμερικανικού netflix, οι ίδιοι όροι ισχύουν και για το novaflix γιατί έχει δικαιώματα για Ελλάδα μόνο.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ όταν είχα nova go θυμάμαι περιορισμό σε μηχανημάτα και κάθε φορά pin και λοιπές ενοχλήσεις 

 

έχει φυσικά κοπει η νοβα γενικά εδώ και καιρό, ήταν τόσο ενοχλητικά δύσχρηστο που το χρησιμοποίησα ελάχιστα και φυσικά δεν ξεχνάω την επιπλέον χρέωση για hd της κακιάς ώρας όταν τα ελεύθερα κανάλια ως ψηφιακά είχαν καλύτερη εικόνα

 

το netflix ποτέ δε με ζάλισε, το έχω εγκατεστημένο όπου γίνεται να εγκατασταθεί και δεν μου δημιούργησε ποτέ θέματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vabill είπε

Πάμε άλλη μια αργά αργά: την ίδια υπηρεσία στην οποία αναφέρεσαι την δίνει και η Nova δωρεάν στους συνδρομητές της καιρό τώρα και την ονομάζει nova on demand. Η ΝΕΑ υπηρεσία που ονομάζεται Novaflix είναι ένα Netflix που κοστίζει 12,90 για όλους απλά έχει 3 ευρώ έκπτωση αν είσαι συνδρομητής nova. Δηλαδή (για να σιγουρευτώ). Δίνουν και οι 2 μήλα δωρεάν στους συνδρομητές τους. Η Nova πουλάει και πορτοκάλια. Σε όλους , όχι μόνο στους συνδρομητές της. Αν είσαι συνδρομητής της τα αποκτάς με προνομιακή τιμή. Και όπως έχουμε μάθει από το δημοτικό , δεν συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια, μόνο καο μόνο επειδή είναι φρούτα. 

Μονο που η Νοβα δίνει το ondemand ΜΟΝΟ σε όσους έχουν 3play, ενώ ο οτε σε ΟΛΟΥΣ
Με λίγα λόγια, οποιος έχει σκέτη Νοβά, δεν τρώει δωρεάν μήλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, nero62 said:

allantialonimagdalo.

Αδερφέ τα ισοπέδωσες όλα. Μιλάμε το άκρον άωτον. Πιστεύω ότι διαφωνούν μαζί σου το 99.99% του πληθυσμού :D

oyAoy

Φίλε για kodi απλά δεν ξέρεις που πατάς και που βρίσκεσαι... Βρίσκεις ποιότητες πολύ καλύτερες από οποιαδήποτε streaming εφαρμογή του netflix συμπεριλαμβανομένου... Αρκεί να ψαχτείς ελάχιστα και να πληρώσεις λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, JimGer είπε

Φίλε για kodi απλά δεν ξέρεις που πατάς και που βρίσκεσαι... Βρίσκεις ποιότητες πολύ καλύτερες από οποιαδήποτε streaming εφαρμογή του netflix συμπεριλαμβανομένου... Αρκεί να ψαχτείς ελάχιστα και να πληρώσεις λίγο...

με ένα 30άρι το εξάμηνο ας πούμε? Καλά είναι? Το ότι δεν ξέρεις που πατάς και που βρίσκεσαι εσύ αδερφέ δεν έχει απολύτως καμία σημασία με το να σχολιάζεις αρνητικά ένα ανοικτό λογισμικό που έχει εκατομμύρια λάτρεις ανά τον κόσμο. Γιατί αν θέλεις να έχεις τα γνωστά με ένα 30άρι τα έχεις. Και αν ξέρεις που πατάς και που βρίσκεσαι τα έχεις και εντελώς δωρεάν. ¨Όλα αυτά με τον κόντι... Τώρα για το θέμα ποιότητας αν ψάχνεις για 8Κ ταινίες .. ΟΧΙ... δεν έχει ο κόντι τέτοια streaming... το ανώτατο και ποιο συχνό είναι 4Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, nero62 said:

 με ένα 30άρι το εξάμηνο ας πούμε? Καλά είναι? Το ότι δεν ξέρεις που πατάς και που βρίσκεσαι εσύ αδερφέ δεν έχει απολύτως καμία σημασία με το να σχολιάζεις αρνητικά ένα ανοικτό λογισμικό που έχει εκατομμύρια λάτρεις ανά τον κόσμο. Γιατί αν θέλεις να έχεις τα γνωστά με ένα 30άρι τα έχεις. Και αν ξέρεις που πατάς και που βρίσκεσαι τα έχεις και εντελώς δωρεάν. ¨Όλα αυτά με τον κόντι... Τώρα για το θέμα ποιότητας αν ψάχνεις για 8Κ ταινίες .. ΟΧΙ... δεν έχει ο κόντι τέτοια streaming... το ανώτατο και ποιο συχνό είναι 4Κ.

Μάλλον κάτι παρερμήνευσες... Διάβασε ξανά το reply Μου και το original post που έκανα quote. Είναι άκυρο το σχόλιό σου. Δεν σχολίασα αρνητικά το Kodi. Ίσα ίσα το αντίθετο....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, lexotamilf είπε

Μια ζωή στην αντιγραφή οι ελληνικές επιχειρήσεις.

Πέστα !!

22 ώρες πριν, guzel είπε
Στις 16/4/2019 στις 8:35 ΜΜ, filetos είπε

Πόνεσε λίγο τα μονοπώλια στο Ελλάντα ο ερχομός του Netflix ή μου φαίνεται?

 

πονεσε και ετσουξε!

10 ώρες πριν, guzel είπε

 Λογικό δεν είναι να είναι πιο ακριβό; Το Netflix έχει όλη τη σαβουρα σε ταινίες 

Αλήθεια? Τι λες? Μάλλον διαφωνουν μαζί σου μερικά εκατομμύρια συνδρομητές παγκοσμίως, που απολαμβάνουν την καλύτερη υπηρεσία streaming στον κόσμο, με συνεχείς ανανεώσεις τίτλων, τρομερή βιβλιοθήκη, πολύ "γεμάτη" σε πραγματικό 4Κ, κορυφαίες σειρές, με πανεύκολο ταχύτατο interface, απόλυτη συμβατότητα με οποιαδήποτε συσκευή, αμεσότητα, εξαιρετικη ταχύτητα, πολλές παραγωγές (σοβαρές) από Ευρώπη, που κανείς άλλος δεν έχει και και και. Καμία δέσμευση, κανένα συμβόλαιο, κανένα box, καμία άλλη ιδιαιτερότητα που να ενοχλεί.
Αν αυτά εσύ τα ονομάζεις... σαβούρα (!?!) (έστω, "στις ταινίες"), ε τι να πούμε ?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2019 στις 8:37 ΜΜ, asmilon είπε

To βρισκω πολυ ακριβο και δε βλεπω να εχει και καμια προσφατη ταινια. Τουλαχιστον η Cosmote προσφερει αντιστοιχη υπηρεσια στο Go app της χωρις να χρεωνει εξτρα τους συυνδρομητες της.

Και η Nova έχει δωρεάν υπηρεσία GO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JimGer είπε

Μάλλον κάτι παρερμήνευσες... Διάβασε ξανά το reply Μου και το original post που έκανα quote. Είναι άκυρο το σχόλιό σου. Δεν σχολίασα αρνητικά το Kodi. Ίσα ίσα το αντίθετο....

ναι όντως σε μπέρδεψα με άλλον. Συγνώμη 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To έβαλα μόλις τώρα - είμαι συνδρομητής Nova 3play Family+. 9.99 μου έβγαλε τιμή μόλις συμπλήρωσα στο σχετικό πεδίο εγγραφής τον αριθμό τηλεφώνου. 

Από κινητό NEXUS 5 οι επιλογές ποιότητας ήταν μέχρι 720p. Αρκετά καλά θα έλεγα για αυτό που είδα.

Το μεγάλο foul είναι η έλλειψη CASTING. Επικοινώνησα μόλις τώρα με chat με την υποστήριξη, μήπως έχασα κανένα button και όντως έτσι είναι - δεν υπάρχει casting σε TV (και φυσικά εφαρμογή). Μόνο από PC/Laptop με καλώδιο.

Αυτό δεν είναι FLIX- είναι TIR.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...