Προς το περιεχόμενο

Φημολογείται ότι η Apple ετοιμάζει μία αναβαθμισμένη έκδοση του iPhone 8 των 4,7 ιντσών με A13 και 128GB storage


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dancer είπε

αυτο με τα 4-5 χρονια αχρηστων αναβαθμισεων που η μια λειτουργει η επομενη δε λειτουργει κτλ κτλ ειναι μια παλια καραμελα ...

μπα απο ποτε οι κατοχοι apple αγοραζουν ενα κινητο μονο για επεξεργαστη? γτ μεχρι χθες μονο εμεις που εχουμε xiaomi αγοραζαμε κινητο επεξεργαστη.

Τελικα οι κωλοτουμπες της apple ειναι απιστευτες. Δυστυχως εμενα με στενοχωρει αν και δε τη συμπαθω να βλεπω τετοιες σπασμοδικες κινησεις και να βγαζει συσκευες με λιγο απ'ολα ζητωντας σαν επετης ευρω για να ικανοποιηθουν οι μετοχοι. Δυστυχως αυτο δειχνει ελλειψη στρατηγικης και δυσκαμψια στο να ακολουθησει τις εξελιξεις στην αγορα.

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό που γράφεις. Έχει μια δόση αλήθειας όμως. Ο αδερφός της συζύγου έχει το 5S. Μια χαρά δουλεύει στη έκδοση 12. Εννοείται ότι δεν "πετάει" κιόλας, αλλά δε lagάρει για συνηθισμένη χρήση, αλλά μιλάμε για κινητό του 2013 και έχουμε 2019... Σε παιχνίδια δεν ξέρω, γιατί δεν παίζει και δεν έχει κανένα εγκατεστημένο...

Pocophone έχω και ξέρω τί εννοείς. Υπάρχουν όμως και επαγγελματίες που τους αρέσει το λογισμικό και το παίρνουν για να κάνουν τη δουλειά τους. Με τιμολόγιο αφαιρείς το ΦΠΑ και το φόρο που γλυτώνεις (γιατί μπαίνει στα έξοδα και ο φόρος βγαίνει από τα καθαρά κέρδη, δηλ. έσοδα μείον έξοδα) σου βγαίνει από τα 650€ στα 430€ με το χαμηλότερο φορολογικό συντελεστή (που σημαίνει ότι αν έχεις κέρδη που φορολογούνται παραπάνω από το βασικό φορολογικό συντελεστή γλυτώνεις ακόμα περισσότερα).

Πιστεύω ότι ο λόγος που το κάνουν είναι για να αυξήσουν λίγο παραπάνω το ποσοστό τους στην αγορά, στοχεύοντας ουσιαστικά αυτούς που θέλουν επιδόσεις χωρίς μόστρα. Μη ξεχνάς ότι πουλάνε και υπηρεσίες και η εμπορική αξία της μετοχής τους επηρεάζεται και από το ποσοστό τους στην αγορά και από τα νούμερα πωλήσεων.

Από επιδόσεις: Σκέψου πώς θα πάει ο Α13 στην 750p οθόνη του iphone 7... Αυτό σκέψου μόνο...

Φυσικά, όλα αυτά αν εξαρχής δε σε πειράζει η οθόνη να είναι μόνο 4.7" και 750p...

5 ώρες πριν, dterzakis είπε

Οι πωλήσεις των iPhone έχουν μειωθεί και τόσο καιρό ανέβαζε τις τιμές για να διατηρήσει τα υψηλά κέρδη. Πλέον θέλει να ανεβάσει / διατηρήσει τα έσοδα από τις υπηρεσίες (Apple store κα) οπότε πρέπει να πουλήσει περισσότερες συσκευές, εξου και η επαναφορά φτηνού μοντέλου. 

Αυτός πιστεύω και εγώ ότι είναι ο λόγος...

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως διαβαζα το αρθρο είχα ψιλο-πειστει γιατί ;μου ειναι αδυνατο να βρω σοβαρο κινιτο κατω απο 5 ιντσες. Μετα ειδα την τιμή και ηρθα στα νορμαλ μου.

 

Καλη τιμη για Apple, και κανένας δεν με αναγκασε να το πάρω, να τα λέμε και αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν 150€ πιο κάτω θα το είχα πάρει σίγουρα. Μακάρι να έβγαιναν καλά κινητά κάτω από 5ιντσες. Ναι είμαι από αυτούς που δεν μου αρέσει καθόλου να εχω μεγάλο κινητό. Ακόμα και bezeless

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Karpouzac είπε

Οπως διαβαζα το αρθρο είχα ψιλο-πειστει γιατί ;μου ειναι αδυνατο να βρω σοβαρο κινιτο κατω απο 5 ιντσες. Μετα ειδα την τιμή και ηρθα στα νορμαλ μου.

 

Καλη τιμη για Apple, και κανένας δεν με αναγκασε να το πάρω, να τα λέμε και αυτά...

Sony Xz1 & Xz2 compact. Σχετικά σοβαρές προτάσεις!

Επεξ/σία από JcD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, JcD είπε

Sony Xz1 & Xz2 compact. Σχετικά σοβαρές προτάσεις!

περσινα μοντελα ομως και η sony δε θα ξαναβγαλει compact μοντελο απ'ο,τι φαινεται..

το 8ρι σε μια πιο νορμαλ τιμη θα ηταν πολυ ενδιαφερον. λογικα σε κανενα χρονο απο τωρα

on a side note, ποσο μας "κακοφαινεται" που εχει μια μονο καμερα.. marketing works..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, BALABANIS είπε

Πειτε μου λιγο μόνο εγώ δε θέλω τις κουμουτσες αυτης της εποχης για κινητο;; 
Ανεξαρτητου μαρκας....

Πολλοί είναι αυτοι που έχουν σταματήσει στις 4.7” ή και μικροτερες οθόνες.Πολλοί είναι με τα 5άρια ακόμη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2019 στις 7:00 ΜΜ, mimits είπε

Πολλοί είναι αυτοι που έχουν σταματήσει στις 4.7” ή και μικροτερες οθόνες.Πολλοί είναι με τα 5άρια ακόμη....

Και ένας απ αυτούς εγώ. Εχω 7 κ είχα αρχίσει να ανησυχώ για το τι θα πάρω σε περίπτωση που θέλω να αλλάξω συσκευή!

Το κινητό ειναι κινητό. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/4/2019 στις 7:26 ΠΜ, JcD είπε

Sony Xz1 & Xz2 compact. Σχετικά σοβαρές προτάσεις!

Sorry, αλλα η Sony ειναι 'καμμενη' για μενα. Μπορει να ναι μια χαρα συσκευες τα zx, και πολυς κοσμος την γουσταρει, αλλα εγω ειχα πολυ κακη εμπειρια απο 2 sony που ειχα και δεν ξαναγυρναω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Karpouzac είπε

Sorry, αλλα η Sony ειναι 'καμμενη' για μενα. Μπορει να ναι μια χαρα συσκευες τα zx, και πολυς κοσμος την γουσταρει, αλλα εγω ειχα πολυ κακη εμπειρια απο 2 sony που ειχα και δεν ξαναγυρναω.

2 φορές ρε γαμωτ? Τι να πω εγώ έχω περάσει όλη τη σειρά compact και δεν είχα κανένα σοβαρό θέμα πλην της θέρμανσης που είχαν τα παλιότερα μοντέλα. Τι να πω άτυχος ήσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...