Προς το περιεχόμενο

Screen Tearing μετα απο φορματ


nikolakisxt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους

Το παμπαλαιο συστημα μου αποτελειται απο:

Core Duo E6850,Ddr3 5gb,Amd HD5450 1gb ddr3,500gb hdd,Windows 7 64bit συνδεδεμενα σε μια Samsung 55' FHD

Δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα μεχρι χτες που εγκατεστησα εναν ssd στην θεση του μηχανικου hdd και απο τοτε εχω screen tearing στο youtube σε chrome και σε Opera

Οσο ειχα τον μηχανικο δισκο δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα....

Δοκιμασα να αλλαξω ρυθμισεις στην καρτα γραφικων και στους browsers χωρις επιτυχια ομως..Ξαναεβαλα τον παλιο μηχανικο δισκο και δεν ειχα screen tearing...

Καμια ιδεα το τι μπορει να το προκαλει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, nikolakisxt είπε

Καλησπερα σε ολους

Το παμπαλαιο συστημα μου αποτελειται απο:

Core Duo E6850,Ddr3 5gb,Amd HD5450 1gb ddr3,500gb hdd,Windows 7 64bit συνδεδεμενα σε μια Samsung 55' FHD

Δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα μεχρι χτες που εγκατεστησα εναν ssd στην θεση του μηχανικου hdd και απο τοτε εχω screen tearing στο youtube σε chrome και σε Opera

Οσο ειχα τον μηχανικο δισκο δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα....

Δοκιμασα να αλλαξω ρυθμισεις στην καρτα γραφικων και στους browsers χωρις επιτυχια ομως..Ξαναεβαλα τον παλιο μηχανικο δισκο και δεν ειχα screen tearing...

Καμια ιδεα το τι μπορει να το προκαλει αυτο?

Ο SSD αφού όταν είχες τον hdd δεν συνέβαινε το πρόβλημα. Δες τον SSD σε υπολογιστή άλλο εάν έχεις, αλλιώς μιλά με τον πωλητή που σου έδωσε το SSD ότι είναι χαλασμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ssd τον αγόρασα καινούργιο από eshop

Όχι έκανα καθαρή εγκατάσταση στον ssd..

Δοκίμασα με μια λίγο καλύτερη κάρτα γραφικών και το πρόβλημα φαίνεται να εξαφανίστηκε

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...