Προς το περιεχόμενο

55 εκ. πειρατικές προβολές για το πρώτο επεισόδιο της 8ης σεζόν του Game of Thrones


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως το οτι ο κοσμος βλεπει ολο και ποιο πολυ σειρες που εχουν κυκλους αρα αρκετα επεισοδια εχει βοηθησει και η οικονομικη κριση.

Εγω παραδειγμα εχω δει περισσοτερες ταινιες την τελευταια 10ετια απο την υπολοιπη ζωη μου.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, petasis είπε

Μόνο 55 εκατομμύρια; Οι δικές μου μελέτες δίνουν 300 εκατομμύρια, έξω έπεσαν.

Κάπως πρέπει να δικαιολογηθεί και όλη  αυτή η υπερβολή προβολής σχετικά με την σειρά, γιατί πραγματική τηλεθέαση μόνο 17 εκατομμύρια.

Αναφορά σε κείμενο

εντός 24 ωρών από την τηλεοπτική προβολή 

Οπότε τα νούμερα θα είναι πολύ μα πάρα πολύ μεγαλύτερα + ότι δεν υπάρχει σωστός τρόπος να μετρήσει κάποιος με ακρίβεια  τις "πειρατικές προβολές".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για εμας που απλα γραψαμε οτι δεν το εχουμε δει για τους λογους του ο καθενας χωρις να προσβαλουμε χωρις να γραψουμε κατι προσβλητικο για οσους το βλεπουν και καλα κανουν που το βλεπουν περιμενα οι απαντησεις προς τις αναρτησεις μας να ηταν ενθαρυντικες να μας κανουν να μπουμε στο τρυπακι να το δουμε και οχι του στυλ "χεστηκαμε ρε φιλε αν δεν το βλεπεις" "στα @@ μας αν δεν το βλεπεις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Παντως για εμας που απλα γραψαμε οτι δεν το εχουμε δει για τους λογους του ο καθενας χωρις να προσβαλουμε χωρις να γραψουμε κατι προσβλητικο για οσους το βλεπουν και καλα κανουν που το βλεπουν περιμενα οι απαντησεις προς τις αναρτησεις μας να ηταν ενθαρυντικες να μας κανουν να μπουμε στο τρυπακι να το δουμε και οχι του στυλ "χεστηκαμε ρε φιλε αν δεν το βλεπεις" "στα @@ μας αν δεν το βλεπεις"

Δες την μιας και είναι μακράν η καλύτερη σειρά 😎

Επίσης η κάθε season δεν έχει πολλά επεισόδια ώστε να σε κουράσει πχ από την 1η μέχρι και την 6η είναι 10 επεισόδια/season 

η 7η  έχει 7 και η τρέχουσα που είναι και η τελευταία 8η 6. 

Επεξ/σία από coffeex
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας πω και εγώ την βλακεία μου.Προφανώς και έχω δει όλα τα επεισόδια μέχρι στιγμής,προφανώς και πρόκειται για πολύ ακριβή και προσεγμένη παραγωγή αλλά έλεος ρε παιδιά με τις υπερβολές.Παραμυθάκι είναι με δράκους ζόμπι  παρτουζώματα οικογενειακά και άλλα τέτοια ωραία.

Δεν προσφέρει και τίποτα, σε γνωσικό επίπεδο,όχι μόνο αυτή  η σειρά αλλά και άλλες πολλές, τύπου arrow flash supergirl, και λοιπές μπούρδες.Εντάξει όταν ήμουν οκτώ χρονών με συγκινούσαν ανάλογες σειρές,και ταινίες φαντασίας, αλλά εδώ μερικοί κάθονται και διαφωνούν μέχρι τελικής πτώσεως για τις δυνάμεις του superman μέχρι τελικής πτώσεως, λες και υπάρχει πράγματι ο χαρακτήρας.

Θα προτιμήσω να δω μία σειρά όπου έχει  κάποια ιστορική βάση και  να είναι προσεγμένη παραγωγή, η κάποια αξιόλογη επιστημονικό ντοκιμαντέρ όπως το cosmos, το life,the blue planet,κ.α ώστε να μου μείνει και κάτι.Δεν λέω ότι η άποψη μου είναι σωστή,μπορεί να παίζει ρόλο και η ηλικία μου 44αρων ετών πια,ώστε να μην δίνω τέτοιο hype σε  ανάλογα παραμυθάκια.

Επεξ/σία από xstreamgamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, coffeex είπε

Δες την μιας και είναι μακράν η καλύτερη σειρά 😎

Επίσης η κάθε season δεν έχει πολλά επεισόδια ώστε να σε κουράσει πχ από την 1η μέχρι και την 6η είναι 10 επεισόδια/season 

η 7η  έχει 7 και η τρέχουσα που είναι και η τελευταία 8η 6. 

Δεν ξερω ισως καποια στιγμη που θα μεγαλωσει ο γιος μου και ισως να θελει να την δει μπορει να την δω μαζι του.

Απλα φοβαμαι οτι θα με κουρασει γιατι οπως μου γραφεις ειναι πανω κατω 75 επεισοδια και εγω βαριεμαι ακομα και τις τριλογιες.

(Ξερεις καμια φορα τα παιδια ειναι καλυτερα στην συνομιλια και μπορουν να βαλουν το ενα το αλλο στο τρυπακι να δουν η να κανουν κατι χωρις να λενε στα @@ που δεν το βλεπεις-εχεις δει κλπ)

Ισως να ειναι και η μοναδικη ενθαρυντικη η απαντηση σου σε σχολιο καποιου που λεει οτι εγω δεν την βλεπω δεν την εχω δει.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν ξερω ισως καποια στιγμη που θα μεγαλωσει ο γιος μου και ισως να θελει να την δει μπορει να την δω μαζι του.

Απλα φοβαμαι οτι θα με κουρασει γιατι οπως μου γραφεις ειναι πανω κατω 75 επεισοδια και εγω βαριεμαι ακομα και τις τριλογιες.

(Ξερεις καμια φορα τα παιδια ειναι καλυτερα στην συνομιλια και μπορουν να βαλουν το ενα το αλλο στο τρυπακι να δουν η να κανουν κατι χωρις δεν λενε στα @@ που δεν το βλεπεις-εχεις δει κλπ)

Υπόψιν στις πρώτες season έχει αρκετό γυμνό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, coffeex είπε

Υπόψιν στις πρώτες season έχει αρκετό γυμνό. 

 

Α ναι; Βλεπω να το βλεπει οταν βγει σε 8k :lol:

Μην πω 16k γιατι ειναι μολις 9 ετων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xstreamgamer είπε

Ας πω και εγώ την βλακεία μου,Προφανώς και έχω δει όλα τα επεισόδια μέχρι στιγμής,προφανώς και πρόκειται για πολύ ακριβή και προσεγμένη παραγωγή αλά έλεος ρε παιδιά με τις υπερβολές.Παραμυθάκι είναι με δράκους ζόμπι  παρτουζώματα οικογενειακά και άλλα τέτοια ωραία.Δεν προσφέρει και τίποτα, σε γνωσικό επίπεδο,όχι μόνο αυτή  η σειρά αλλά και άλλες πολλές, τύπου arrow flash supergirl, κι λοιπές μπούρδες.Εντάξει όταν ήμουν οκτώ χρονών με συγκινούσαν ανάλογες ταινίες φαντασίας αλλά εδώ μερικοί κάθονται και διαφωνούν μέχρι τελικής πτώσεως για τις δυνάμεις του superman,μέχρι τελικής πτώσεως, λες και υπάρχει πράγματι ο χαρακτήρας.

Θα προτιμήσω να δω μία σειρά όπου έχει ή να  κάποια ιστορική βάση και είναι προσεγμένη παραγωγή, η κάποια αξιόλογη επιστημονική σειρά, όπως το cosmos, το life,the blue planet,κ.α ώστε να μου μείνει και κάτι.Δεν λέω ότι η άποψη μου είναι σωστή,μπορεί να παίζει ρόλο και η ηλικία μου 44αρων ετών πια,ώστε να μην δίνω τέτοιο hype σε παραμυθάκια.

Οι σειρές και οι ταινίες είναι καθαρή διασκέδαση, αν θες να μάθεις θα κάνεις ότι έγραψες στην 2η παράγραφο, θα δεις ντοκιμαντέρ ειδικά το Cosmos (το παλιό με τον Carl Sagan) ήταν όλα τα λεφτά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εχουν γινει μεγαλο μερος της διασκεδασης λογω οικονομικης κρισης.

Εχω βγαλει ολοκληρο Καλοκαιρι πριν πολλα χρονια χωρις να δω ουτε μια ωρα τηλεοραση (ψεματα ειδα μερικους αγωνες) καβαλα στο CBR και γυρνουσα ολη μερα.

Τωρα με τρια παιδια το εξω ειναι σχεδον 50 ευρω  οποτε πλεον η ερωτηση ειναι ποια ταινια θελετε να δειτε σημερα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, coffeex είπε

Οι σειρές και οι ταινίες είναι καθαρή διασκέδαση, αν θες να μάθεις θα κάνεις ότι έγραψες στην 2η παράγραφο, θα δεις ντοκιμαντέρ ειδικά το Cosmos (το παλιό με τον Carl Sagan) ήταν όλα τα λεφτά.  

Τα έχω ξεζουμίσει όλα αυτά τα οποία με ενδιαφέρουν πίστεψε με..Αλλά διαφωνώ υπάρχουν αρκετές ταινίες και σειρές,κατά την άποψη μου πάντα όπου, συνδυάζουν και την διασκέδαση και την αληθοφάνεια.

Προφανώς και βλέπω κάτι που είναι καθαρά στην σφαίρα της φαντασίας αλλά δεν του δίνω hype με φανατισμό όπως πολλοί εδώ μέσα.Άλλωστε όλοι με φανταστικούς χαρακτήρες μεγαλώσαμε, αλλά η τελευταία μου λέξη τα λέει όλα.Απλά κάποιοι από μας μεγαλώσαμε,όπως είπα και πιο πάνω όπως είπε και ο φίλος leffteris.

Θα κάτσω να δω games of thrones, όταν θα μου το επιτρέπει ο χρόνος που είναι ελάχιστος με οικογένεια δουλειά και άλλες υποχρεώσεις να κλέβουν τον περισσότερο, απλά για να περάσει ώρα.Ούτε θα θριαμβολογήσω για το απόλυτο έπος,ούτε θα αναλύσω το κάθε καρέ που γυρίστηκε μέχρι τώρα στην σειρά.Θα περάσω ευχάριστα τα 55 λεπτά που κρατά το επεισόδιο και αυτό είναι όλο.

Αλλά όπως είπα είναι άποψη μου μπορεί και να το βλέπω εγώ λάθος το όλο ζήτημα.

Επεξ/σία από xstreamgamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και γω είμαι απο αυτούς δεν έχουν δει τίποτα απολύτως από αυτή τη σειρά και δεν γνωρίζω καν λεπτομέρειες για την υπόθεση, τους χαρακτήρες, κλπ κλπ κλπ. 

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως "σνομπάρω" τους φανατικούς της σειράς ή θεωρώ πως παρακολουθούν κάτι μέτριας ποιότητας σε σχέση με αυτό που εγώ θεωρώ "ποιοτικό ή ενδιαφέρον". Αντίστοιχα κι εγώ είμαι φαν από διάφορες άλλες σειρές που πολλοί από εσάς θεωρείτε αντίστοιχα "αηδίες, χαζομάρες, παραμυθάκια" και διάφορους άλλους χαριτωμένους χαρακτηρισμούς! 

That's the game.

Στο συγκεκριμένο topic δεν αναλύουμε την ποιότητα της σειράς αλλά τα εντυπωσιακά νούμερα από την ανταπόκριση του κοινού στον τελευταίο της κύκλο. :) 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xstreamgamer είπε

Τα έχω ξεζουμίσει όλα αυτά τα οποία με ενδιαφέρουν πίστεψε με..Αλλά διαφωνώ υπάρχουν αρκετές ταινίες και σειρές,κατά την άποψη μου πάντα όπου, συνδυάζουν και την διασκέδαση και την αληθοφάνεια.

Προφανώς και βλέπω κάτι που είναι καθαρά στην σφαίρα της φαντασίας αλλά δεν του δίνω hype με φανατισμό όπως πολλοί εδώ μέσα.Άλλωστε όλοι με φανταστικούς χαρακτήρες μεγαλώσαμε, αλλά η τελευταία μου λέξη τα λέει όλα.Απλά κάποιοι από μας μεγαλώσαμε,όπως είπα και πιο πάνω όπως είπε και ο φίλος leffteris.

Θα κάτσω να δω games of thrones, όταν θα μου το επιτρέπει ο χρόνος που είναι ελάχιστος με οικογένεια δουλειά και άλλες υποχρεώσεις να κλέβουν τον περισσότερο, απλά για να περάσει ώρα.Ούτε θα θριαμβολογήσω για το απόλυτο έπος,ούτε θα αναλύσω το κάθε καρέ που γυρίστηκε μέχρι τώρα στην σειρά.Θα περάσω ευχάριστα τα 55 λεπτά που κρατά το επεισόδιο και αυτό είναι όλο.

Αλλά όπως είπα είναι άποψη μου μπορεί και να το βλέπω εγώ λάθος το όλο ζήτημα.

 

Μιλας για τον φανατισμο που μπορει να εχει καποιος που τον εχει καθηλωσει η σειρα που κατα καποιον τροπο μπορω να τον δικαιολογησω.

Αλλα να σε πουν χαζο επειδη δεν εχεις facebook (ναι με εχουν πει) πως το βρισκεις; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ανταπόκριση του κοινού είναι μεγάλη και μιλάμε για μια από τις μεγαλύτερες επιτυχίες στην ιστορία της τηλεόρασης.

Στη κυριολεξία έδωσε πνοή στο HBO και εκατομμύρια συνδρομητές όταν μάλιστα μιλάμε για premium ακριβές συνδρομές.

Kαι για αυτό και το prequel είναι στα σκαριά και δεν θα αργήσει να βγει, μιλάμε για franchise πλέον.

https://www.radiotimes.com/news/tv/2019-04-20/when-is-the-first-game-of-thrones-spin-off-on-tv-whats-it-about-will-any-characters-return/

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...