Προς το περιεχόμενο

Yeelight led lamp - connection timed out


gogoulini79:P

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Εχω την λαμπα xiaomi led lamp e27. Δουλευε κανονικα για μερικες εβδομαδες και μετα για εναν ασχετο λογο εκανα factory reset στο router μου. Θεωρω οτι αυτο φταιει που μετα σταματησε να δουλευει αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρη. Τελος παντων μετα απο αυτο δοκιμασα τα παντα, οτι εβρισκα στο ιντερνετ και δεν δουλεψε τιποτα. 

Την γυρισα πισω. Δουλεψε κανονικα σε εκεινους αλλα μου εδωσαν καινουρια ετσι και αλλιως. Η καινουρια ακομα δεν δουλευε. Το μονο που εκανε διαφορετικο απο την παλια ειναι οτι συνδεετε με το hotspot του κινητου μου. Τωρα καθε φορα πρεπει να ανοιγω hotspot για να την χρησιμοποιησω. 

 

Υπαρχει κανεις που να ξερει απο δικτυα και να μου πει τι μπορει να φταιει? 

Παρακαλω μην πατε να το googlaρετε δεν θα με βοηθησει το εχω ηδη κανει και εχω δοκιμασει οτι υπαρχει. 

Η ιδεα μου ειναι οτι μαλλον καποια ρυθμιση στο ρουτερ αλλαξε και το μπλοκαρει. Φαινεται οτι η λαμπα συνδεετε κανονικα αλλα στο setup οταν φτανει το 100% τοτε μου βγαζει παντα connection timed out οταν το κανω με wifi. 

 

Ευχαριστω. Οτι ερωτησεις εχετε πειτε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες δεν δουλεύει τι εννοείς ? δεν συνδεεται? τι αποσταση ειναι το ρουτερ απο τη λαμπα και τη αποσταση το κινητο απο τη λαμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sndev είπε

όταν λες δεν δουλεύει τι εννοείς ? δεν συνδεεται? τι αποσταση ειναι το ρουτερ απο τη λαμπα και τη αποσταση το κινητο απο τη λαμπα?

Εννοω οτι οταν κανει το setup με το κινητο παει απο 0 - 100 % και μετα μου βγαζει connection timed out, σε αντιθεση με οταν κανω data hotspot που απλα τελειωνει το setup κανονικα.

Η αποσταση με το ρουτερ δεν αλλαξε οποτε δεν ειναι λογος αυτος για να μην δουλευει η λαμπα. Ειναι ενα δωματιο μακρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gogoulini79:P είπε

Εννοω οτι οταν κανει το setup με το κινητο παει απο 0 - 100 % και μετα μου βγαζει connection timed out, σε αντιθεση με οταν κανω data hotspot που απλα τελειωνει το setup κανονικα.

Η αποσταση με το ρουτερ δεν αλλαξε οποτε δεν ειναι λογος αυτος για να μην δουλευει η λαμπα. Ειναι ενα δωματιο μακρια. 

Με ποιο application προσπαθείς να την συνδέσεις? Γιατί είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το app της Xiaomi , και με το app της Yeelight την βρήκε κανονικά.

Επίσης προσπάθησες να την κάνεις reset? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Με ποιο application προσπαθείς να την συνδέσεις? Γιατί είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το app της Xiaomi , και με το app της Yeelight την βρήκε κανονικά.

Επίσης προσπάθησες να την κάνεις reset? 

τα εχω κανει ολα αυτα 100 φορες και ακομα περισσοτερα δεν μπορεις να φανταστεις. ειμαι σιγουρη οτι εχει να κανει με το ρουτερ μου και με τιποτε αλλο αυτην την στιγμη. [μπορει να κανω λαθος αλλα πραγματικα ετσι νομιζω]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gogoulini79:P είπε

τα εχω κανει ολα αυτα 100 φορες και ακομα περισσοτερα δεν μπορεις να φανταστεις. ειμαι σιγουρη οτι εχει να κανει με το ρουτερ μου και με τιποτε αλλο αυτην την στιγμη. [μπορει να κανω λαθος αλλα πραγματικα ετσι νομιζω]

Έχεις windows 10 ? Αν ναι κοίτα στο store έχει ένα απλό yeelight app που απλά αλλάζει το temperature , αλλά αν θέλεις κατέβασε το να δείς αν συνδέεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Έχεις windows 10 ? Αν ναι κοίτα στο store έχει ένα απλό yeelight app που απλά αλλάζει το temperature , αλλά αν θέλεις κατέβασε το να δείς αν συνδέεται 

εχω δοκιμασει να συνδεθω και με αλλη συσκευη, που εχει διαφορετικο android. δεν ειναι το προβλημα ουτε η εφαρμογη ουτε το κινητο μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gogoulini79:P είπε

εχω δοκιμασει να συνδεθω και με αλλη συσκευη, που εχει διαφορετικο android. δεν ειναι το προβλημα ουτε η εφαρμογη ουτε το κινητο μου. 

πφφφ δεν μου έρχεται κάτι άλλο , και αφού έκανες και reset το router δεν μπορώ να φανταστώ ότι φταίει κάποια ρύθμιση απο το router ... 

Αν μου έρθει κάτι άλλο θα επανέλθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

πφφφ δεν μου έρχεται κάτι άλλο , και αφού έκανες και reset το router δεν μπορώ να φανταστώ ότι φταίει κάποια ρύθμιση απο το router ... 

Αν μου έρθει κάτι άλλο θα επανέλθω

δεν ξερω ουτε εγω απλα νομιζω οτι το μονο που μενει ειναι το ρουτερ απο οσα εχω δοκιμασει. καποια ρυθμιση το μπλοκαρει στο τελος εκει που πρεπει να τελειωσει το setup

17 λεπτά πριν, sndev είπε

αν δε σου κάνει κόπο δοκίμασε να βάλεις τη λάμπα καπου  κοντά στο ροοτερ κ ξαναδοκίμασε

δεν θα το κανω αυτο γιατι δεν βγαζει νοημα. δεν θεωρω οτι η λαμπα απλα σταματησε να δουλευει στο ιδιο ακριβως σημειο στο οποιο δουλευε πιο πριν λογω αποστασης που ειναι μερικα μετρα και μια αποσταση που δεν αλλαξε ποτε. αν εχεις καμια αλλη ιδεα πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει το κινητό από το οποίο προσπαθείς να κανείς την εγκατάσταση να είναι συνδεδεμένο στην μπάντα 2.4 GHz του ρούτερ σου, μπες στο setup του ρούτερ κι απενεργοποίησε την μπάντα των 5 ghz 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bilt128 είπε

Πρέπει το κινητό από το οποίο προσπαθείς να κανείς την εγκατάσταση να είναι συνδεδεμένο στην μπάντα 2.4 GHz του ρούτερ σου, μπες στο setup του ρούτερ κι απενεργοποίησε την μπάντα των 5 ghz 

το γνωριζω το εχω κανει και αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...