Προς το περιεχόμενο

Απορια με ντελιβερα


JohnConstantine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ νομίζω ότι και οι δύο λάθος είναι.Και ο ts που άφησε τον deliverα να περιμένει είναι λάθος αλλά και ο deliverας δεν έχει καμία δουλειά να μιλάει με ύφος στους πελάτες γιατί ειναι υπάλληλος μιας επιχείρησης που μπορεί να μη συμφωνεί με τις απόψεις του.Και η επιχείρηση μπορεί να χάσει πελάτες εξαιτίας του.Εγω όταν σε δουλειές πετύχαινα παράξενους πελάτες μετέφερα τα παράπονα μου στο αφεντικό και συνήθως συμφωνούσαν μαζί μου αλλά δεν ήθελαν να χάσουν και τον πελάτη.Μου έλεγαν να κάνω υπομονή ότι και να ακούσω και να μη δείξω στον πελάτη ότι δυσανασχετώ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ συγκινητική η ευασθησία του πληκτρολογίου, όταν η χώρα μας είναι από τις τελευταίες στους δείκτες της προσφοράς και του εθελοντισμού. Το σχόλιο δεν αφορά εμάς, πάντα τους άλλους. Λάθος τα ακουστικά, μέχρι εκεί. 

Επεξ/σία από Addicted_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Gregory_House είπε

Το "επειδή είμαστε πολύ καλοί πελάτες, κάποιες φορές μας τον έχουν περάσει κιόλας" με σκοτώνει! XD

(Μην παρεξηγηθείς, με το σαρδάμ σαν σαρδάμ γελάω! :) )

Χαχαχαχαχαχχααχχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
26 minutes ago, skiabox said:

Υπάρχει κόσμος που παραγγέλνει τον καφέ με delivery;

Δυστυχώς ναι και μάλιστα κάνουν παραγγελία για 1 (έναν) καφέ... 

Προσωπικά θα δικαιολογούσα κάτι τέτοιο μόνο αν ο καφές με delivery έκανε 3 ευρώ τουλάχιστον ώστε να καλύπτει και το κόστος της παράδοσης. 

Δεν τρολλαρω, το λέω σοβαρά. Αν έπρεπε παρόλα αυτά να παραγγείλω έναν καφέ που θα κάνει 1.5 ευρώ, θα έδινα στον ντελιβερα τουλάχιστον 3 μόνο και μόνο από τη ντροπή που θα ένιωθα. 

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίει και ο ts που ξεχάστηκε, φταίει και ο ντελιβεράς για την συμπεριφορά του.

Το ότι είναι κουραστική/δύσκολη δουλειά του ντελιβερά ή το ότι βρέχει κλπ είναι αστείες δικαιολογίες. Το ίδιο μπορούν να πουν και ένα σωρό ακόμη επαγγελματίες με πιο δύσκολες δουλειές. Το ότι είναι αγενής κάποιος δεν είναι θέμα δουλειάς, είναι θέμα κακής διαπαιδαγώγησης. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να παίζουμε κάθε μέρα ξύλο στη δουλειά.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mylo said:

Σιγά μην κατεβαίνετε από τον 3ο ή τον 4ο κάθε φορά που παραγγέλνετε. Η μόνη περίπτωση είναι να είναι χαλασμένο το θυροτηλέφωνο.

Κατεβαινουμε και επειδη είναι κλειδωμενη παντα η εισοδος (ναι, υπάρχουν και τετοιες πολυκατοικιες).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε ΤΣ

εν αναμονή παραγγελίας τρία πράγματα ΔΕΝ κάνουμε (πέραν του να ακούμε μουσική με ακουστικά)

1) δεν μπανιαριζόμαστε

2) δεν χέζουμε

3) δεν γ....με

 

 

Επεξ/σία από Froskeas
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δυστυχώς ναι και μάλιστα κάνουν παραγγελία για 1 (έναν) καφέ... 

Προσωπικά θα δικαιολογούσα κάτι τέτοιο μόνο αν ο καφές με delivery έκανε 3 ευρώ τουλάχιστον ώστε να καλύπτει και το κόστος της παράδοσης. 

Δεν τρολλαρω, το λέω σοβαρά. Αν έπρεπε παρόλα αυτά να παραγγείλω έναν καφέ που θα κάνει 1.5 ευρώ, θα έδινα στον ντελιβερα τουλάχιστον 3 μόνο και μόνο από τη ντροπή που θα ένιωθα. 

Αν το κατάστημα δεν καλύπτεται μπορεί να βάλει ελάχιστο όριο στις παραγγελίες

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Froskeas said:

Φίλε ΤΣ

εν αναμονή παραγγελίας τρία πράγματα ΔΕΝ κάνουμε (πέραν του να ακούμε μουσική με ακουστικά)

1) δεν μπανιαριζόμαστε

2) δεν χέζουμε

3) δεν γ....με

Ναι αλλα....αν τα εχεις κανει ολα αυτα ΚΑΙ προλαβες και τον ντελιβερα μιλαμε για τρελο level up & XP points XD καλο timing θελει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Ναι αλλα....αν τα εχεις κανει ολα αυτα ΚΑΙ προλαβες και τον ντελιβερα μιλαμε για τρελο level up & XP points XD καλο timing θελει!

Προς θεου ομως, ποτε με αυτην την σειρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Lighter122 είπε

Προς θεου ομως, ποτε με αυτην την σειρα!

scatοσυζητηση καταντησε :P

(ΜΗΝ το ψαξετε στο ιντερνετ!!!)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...