Προς το περιεχόμενο

Τεχνητή νοημοσύνη παράγει ένα ατελείωτο σφυροκόπημα από death metal


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς παιδιά, κάτι ακούτε στην μουσική εσείς που το δικό μου αυτί αδυνατεί να ακούσει ή τέλος πάντων κάτι σας συγκινεί. Απλά το είχα απορία.👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, lnwolfgr είπε

Εντάξει είναι και η φύση του death metal έτσι και δη του Αμερικάνικου, το ευρωπαϊκό και ιδιαιτέρα το σκανδιναβικό death metal είναι ποιο ρυθμικό Π.Χ. Amorphis, και αυτό death metal θεωρείτε.

Το ίδιο ισχύει και για το black metal φυσικά.

Μπορείς να ακούσεις κάτι τέτοιο Marduk

Η κάτι τέτοιο siebenbürgen.

Ολα έχουν ρυθμό και μελωδία, το θέμα είναι εσύ τι αντέχεις να ακούσεις και τι ανέχεσαι ηχητικά στα αυτιά σου,  τι θεωρείς ανεκτό ακουστικά.

Από την στιγμή που όλα γράφονται με νότες και ορίζονται με τέμπο είναι μουσική. :)

Oι Amorphis δεν συγκαταλέγονται (edit: πλεον) στις death metal μπάντες. Για μελωδικό death metal πας σε in flames (Reroute to remain, colony, clayman, whoracle), dark tranquility κ.α. Στα υπολοιπα συμφωνω!

Επεξ/σία από DaemonLord92
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χειροτερο ειδος "μουσικης'" που μπορει να ακουσει καποιος....  

ευτυχως με το καιρο θα εξαφανιστει τελειως... απλα ΔΕΝ ειναι μουσικη αυτο, βιαζμος των αυτιων του οαρι γαντι.. αντε γεια ψευτο death metαls απο τα lidl

Επεξ/σία από manolinio11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, damageplan είπε

 

Σοβαρό πρόβλημα δεν έχει ο 30άρης που συνεχίζει να ακούει οποιαδήποτε μουσική μπορεί να του αρέσει (από hip-hop μέχρι κλασική, τζάζ, grind-core).

Σοβαρό πρόβλημα, για τη χώρα, είναι οι τύποι με τα κλαρίνα που περιγράφεις, το κλασικό παράδειγμα νεοέλληνα που καταλήγει μπουζουκόβιος και πασόκος (το ορθόδοξο), που κοιτάει πως να εκμεταλλευτεί ότι μπορεί από τις κρατικές παροχές.

 

Τουλάχιστον, αυτοί που ακούνε death metal (και rock/metal γενικότερα) και μετά τα 30 τους, έχουν λάβει μία μουσική παιδεία και μία ηθική που πηγάζει απ΄αυτά τα είδη μουσικής και δεν κοιτάνε να βολέψουν την πάρτη τους.

Τι να συγκρίνουμε τώρα, τα καψουροτράγουδα (sic) που μιλάνε για ξεπεσμένους έρωτες με τον πιο χυδαίο τρόπο, με τους κοινωνικοπολιτικους στίχους του metal;

 

Όχι απλά δεν συγκρίνονται αυτές οι κατηγορίες ανθρώπων, αλλά ούτε καν εφάπτονται μεταξύ τους. Είναι σαν να συγκρίνεις Στικούδη με Steven Hawking!

Σεβαστό ότι σας αρέσει αυτή η μουσική αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα ποια ηθική πηγάζει από το heavy - death metal και τους στίχους του. 

Για την είδηση, φοβήθηκε μέχρι και το play να πατήσω! :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, anax111 είπε

Ακούω τα πάντα φίλε από μουσική. Από αρχαία ελληνική και αρχαία κινέζικη μέχρι Heavy Metal. To Death Metal δεν είναι μουσική. Επιπλέον το rock αρχίζεις να το ακούς όταν αρχίζεις να καταλαβαίνεις τι είναι μουσική. Αφού σου φύγει το εφηβικό κόμπλεξ που θες να αποδείξεις ότι είμαι και καλά g@m0 και δέρνω και σκληρός τυπάς. Για αυτό το βάζω μετά το Death Metal. Δεν είπα ότι δεν είναι μουσική. Εννοούσα ότι ξεκινάς να το ακούς όταν αρχίζεις να ψάχνεσαι πραγματικά για μουσική κι όχι για κάποιο symbol status όπως το Death Metal.  Από εκεί και πέρα ότι και να κάνεις κάποια στιγμή καταλήγεις στο μπουζούκι και στα κλαρίνα. Όπως γράφω λόγο DNA. Δεν ακούς μόνο αυτά αλλά κυριαρχεί τελικά ο ελληνικός ήχος. Και κάτι άλλο: Έχω πολλούς φίλους επαγγελματίες στο χώρο της μουσικής, από παραγωγούς και οργανοπαίκτες μέχρι συνθέτες και τραγουδιστές.. Σε συζητήσεις που έχουμε κάνει κανένας εξ αυτών δεν θεωρεί σοβαρή μουσική το Death Metal. Για όλους είναι μια "φάση" ποιο πολύ εφηβική, άντε νεανική. Κατά την γνώμη μου,  οποία είναι φυσικά υποκειμενική, αν συνεχίζεις να ακούς Death Metal μετά τα 30 τότε φίλε έχεις σοβαρό πρόβλημα. Εξαιρούνται φυσικά όσοι βγάζουν μεροκάματο από αυτό!

Αδελφε το μουσικο ιδιωμα ειναι θεμα γουστου και καθαρα προσωπικης επιλογης, με την ιδια λογικη το ροκ ειναι το καταφυγιο του αναρχοκουλτουριαρη το οποιο θα πρεπει να εγκαταλειψει καθως πλησιαζει τα 40 αλλιως θα εχει "προβλημα". Το οτι ακους διαφορα ειδη μουσικης απλως δειχνει οτι μπορεις να διασκεδασεις με διαφορους ηχους, ρυθμους και  στυλ, τιποτα παραπανω. Υπαρχει αρκετος κοσμος (ψαγμενος κατα τη δικη τους γνωμη, κολλημενος για τους υπολοιπους) που βρηκαν αυτο που ζητουσαν σχετικα γρηγορα και ακολουθουν το οποιο ιδιωμα μουσικης φανατικα χωρις να νιωθουν την αναγκη να πανε καπου αλλου. Οσο για τους επαγγελματιες μουσικους που μιλας και το θεωρουν εφηβικη τρελα απο την πλευρα τους εχει λογικη γιατι το χρημα δεν ηταν ποτε στον σκληρο ηχο. Δεν ειναι ολοι Metallica, Pantera οι Death ωστε να χτισουν μια καριερα και ολη τους τη ζωη πανω στη δημιουργια μουσικης. Αναποφευκτα λοιπον αλλαζουν και επιλεγουν κατι αλλο. Να ειναι δηλαδη η κυρια ασχολια τους η μουσικη αλλα να βγαινουν και τα προς το ζην . Στην ουσια αυτοι συμβιβαζονται και ακολουθουν τους πολλους. Παντα ομως υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις και μια και μιλαμε για death metal μπαντες οπως οι Cannibal Corpse, Nile, Morbid Angel, Behemoth επιβιωνουν παιζοντας μουσικη οπως και εσυ αναφερεις (με τα καλα και τα δυσκολα που εχει ο συγκεκριμενος τροπος ζωης)

 

Επεξ/σία από torgar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Σεβαστό ότι σας αρέσει αυτή η μουσική αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα ποια ηθική πηγάζει από το heavy - death metal και τους στίχους του. 

Για την είδηση, φοβήθηκε μέχρι και το play να πατήσω! :lol:

Έχει αμέτρητες μπάντες που ασχολούνται με κοινωνικοπολιτικά ζητήματα, κυρίως στο χώρο της thrash. Ακόμα και η αφρόκρεμα του είδους (Megadeth Metallica (μέχρι τον 4ο δίσκο), testament, annihilator, κλπ) έχει να πει πολλά με τους στίχους της. Αν ψάξεις πιο underground η ακόμα και νέες μπάντες στο χώρο, θα βρεις πάλι πολλά δείγματα γραφής. 

Εσύ θέλω να μου πεις ποια μουσική ολοκλήρωση και ποια συμβολή στην κοινωνική κουλτούρα προσφέρουν άσματα του τύπου "πάρε τηλέφωνο τον κερατά", "σφύριξα κι έληξες", "γιατί κλαίς", "θα μου κλείσεις το σπίτι (μ έχεις κάνει αλήτη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lnwolfgr είπε

Εντάξει είναι και η φύση του death metal έτσι και δη του Αμερικάνικου, το ευρωπαϊκό (Oχι η Αγγλία δεν είναι Ευρώπη 😂 )και ιδιαιτέρα το σκανδιναβικό death metal είναι ποιο ρυθμικό Π.Χ. Amorphis, και αυτό death metal θεωρείτε.

Το ίδιο ισχύει και για το black metal φυσικά.

Μπορείς να ακούσεις κάτι τέτοιο Marduk

Η κάτι τέτοιο siebenbürgen.

Ολα έχουν ρυθμό και μελωδία, το θέμα είναι εσύ τι αντέχεις να ακούσεις και τι ανέχεσαι ηχητικά στα αυτιά σου,  τι θεωρείς ανεκτό ακουστικά.

Από την στιγμή που όλα γράφονται με νότες και ορίζονται με τέμπο είναι μουσική. :)

 

Καλα, αν μιλάμε για μελωδία και black metal πρόσεξες ότι τα 2 παραδείγματα που εβαλες είναι Σουηδοί και όχι απο τη "γενέτειρα" Νορβηγία?

Εκεί τη μελωδία θέλεις πολύ φαντασία για να την ακούσεις :P

Χωρίς να κατακρίνω τους φίλους μπλακμεταλάδες για τα γούστα τους βέβαια.. Γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Spyros7 είπε

Καλα, αν μιλάμε για μελωδία και black metal πρόσεξες ότι τα 2 παραδείγματα που εβαλες είναι Σουηδοί και όχι απο τη "γενέτειρα" Νορβηγία?

Εκεί τη μελωδία θέλεις πολύ φαντασία για να την ακούσεις :P

Χωρίς να κατακρίνω τους φίλους μπλακμεταλάδες για τα γούστα τους βέβαια.. Γούστα είναι αυτά.

Μην ξεχνάς τον Quorthon ;)

3 ήταν οι γενετήσιες χώρες του black metal η Σουηδία η Νορβηγία και η Ελλάδα :)

Και το Ελληνικό black metal στο εξωτερικό διαπρέπει.

Φαντάζομαι εσύ το ξέρεις, απλά το αναφέρω για ανθρώπους που δεν το ξέρουν.

Ημαστε από της καλύτερες σκηνές του κόσμου όσο αφορά τον ακραίο ήχο

Επεξ/σία από lnwolfgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, damageplan είπε

Έχει αμέτρητες μπάντες που ασχολούνται με κοινωνικοπολιτικά ζητήματα, κυρίως στο χώρο της thrash. Ακόμα και η αφρόκρεμα του είδους (Megadeth Metallica (μέχρι τον 4ο δίσκο), testament, annihilator, κλπ) έχει να πει πολλά με τους στίχους της. Αν ψάξεις πιο underground η ακόμα και νέες μπάντες στο χώρο, θα βρεις πάλι πολλά δείγματα γραφής. 

Εσύ θέλω να μου πεις ποια μουσική ολοκλήρωση και ποια συμβολή στην κοινωνική κουλτούρα προσφέρουν άσματα του τύπου "πάρε τηλέφωνο τον κερατά", "σφύριξα κι έληξες", "γιατί κλαίς", "θα μου κλείσεις το σπίτι (μ έχεις κάνει αλήτη).

Δεν ακούω μπουζούκια κτλ. αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί η μουσική θα πρέπει να περνάει απαραίτητα μηνύματα. Μου αρέσει η ποικιλία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, damageplan είπε

Εσύ θέλω να μου πεις ποια μουσική ολοκλήρωση και ποια συμβολή στην κοινωνική κουλτούρα προσφέρουν άσματα του τύπου "πάρε τηλέφωνο τον κερατά", "σφύριξα κι έληξες", "γιατί κλαίς", "θα μου κλείσεις το σπίτι (μ έχεις κάνει αλήτη).

Η μουσική δημιουργήθηκε για να εκφράζει τα συναισθήματα μας και το σημαντικότερο από αυτά, δυστυχώς, είναι η καψούρα... αν συμβιβαστείς με αυτή την έκφραση ίσως και να μην κρίνεις τόσο απόλυτα ένα είδος που απλά εσένα δεν σου αρέσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δεν ακούω μπουζούκια κτλ. αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί η μουσική θα πρέπει να περνάει απαραίτητα μηνύματα. Μου αρέσει η ποικιλία...

Οι τέχνες πέρα από την τέρψη, έχουν σκοπό και να διδάσκουν πράγματα. Η μουσική είναι τέχνη.

Ο περισσότερος κόσμος όταν ακούει κομμάτι με στίχους, θέλει να πάρει ερεθίσματα απ'αυτούς.

Αλλιώς υπάρχουν και τα instrumental.

 

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Η μουσική δημιουργήθηκε για να εκφράζει τα συναισθήματα μας και το σημαντικότερο από αυτά, δυστυχώς, είναι η καψούρα... αν συμβιβαστείς με αυτή την έκφραση ίσως και να μην κρίνεις τόσο απόλυτα ένα είδος που απλά εσένα δεν σου αρέσει...

Ποιός κρίνει ποιόν...

Εγώ έκρινα τα κλαρίνα και τα λαϊκά, για να απαντήσω στην κρίση για το metal που έγινε προηγουμένως.

Ένα είδος που δεν μ'αρέσει και το θεωρώ μάλιστα σκουπίδι, απλά αδιαφορώ για την ύπαρξη του. Το δυστυχές είναι πως σ'αυτή τη χώρα αναγκάζομαι να "τρώω" στη μάπα αυτό το σκουπίδι, αλλά είναι μια άλλη συζήτηση αυτό.

Ο έρωτας (καψούρα το αποκαλούν οι αυγολέμονοι και οι λινάτσες 😛 ), είναι όντως ένα σημαντικό κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου αλλά δεν είναι το μοναδικό αντικείμενο ενασχόλησής του.

Δεν γίνεται επομένως, ο έρωτας να μονοπωλεί τα μουσικά μας ακούσματα. Υπάρχουν αμέτρητα άλλα πράγματα άξια αναφοράς σε τραγούδια.

Αν μη τι άλλο, στα περισσότερα είδη μουσικής θα βρεις τραγούδια για τον έρωτα, αλλά το ζητούμενο είναι να βρεις και άλλα topics πέραν αυτού.

ΥΓ. Όσον αφορά τα κλαρινολαϊκά, ο λόγος ύπαρξης τους και η μοναδική τους ενασχόληση με την "καψούρα", είναι για να πηγαίνει πακέτο με τον μπουζουκόβιο τρόπο ζωής του Έλληνα και κατ'επέκταση με όλη τη σάπια νοοτροπία των τελευταίων δεκαετιών προ κρίσης.

ΥΓ2. Δεν κράζω τα λαϊκά επειδή απλώς δεν μου αρέσει σαν μουσική (είναι δικαίωμά μου να μη μ'αρέσει κάτι το οποίο δεν συνάδει με τη μουσική μου ιδιοσυγκρασία), αλλά τα κράζω για το όλο πακέτο του νεοέλληνα μπουζουκοσπάστη. Είναι κάτι που μου χαλά και την αισθητική μου αλλά και επηρεάζει έμμεσα την διαβίωσή μου στη χώρα.

Η γνώμη μου είναι αυτή και δεν σκοπεύω να συνεχίσω τη κουβέντα. Ο μόνος λόγος που σχολίασα είναι γιατί δεν δέχομαι να ακούγονται μ@λκίες για τη μουσική που ακούω από υποστηρικτές της εδραιωμένης μπουζουκοκατάστασης στη χώρα.

Είστε το καθεστώς σ'αυτή τη χώρα, αρκεστείτε σ'αυτό κι αφήστε εμάς τους λίγους(;) να ακούμε αυτό που κρίνουμε πως θέλουμε να ακούμε κι όχι αυτό που μας επιβάλλει η βιομηχανία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι πραγματικά αστείο που το λέμε AI. Ονομάσαμε once again κάτι Artificial Intelligence παρότι είναι ένας αλγόριθμος σύνθεσης μουσικής... Αυτό το "ΑΙ" θα είναι όσο έξυπνες είναι και οι μεταβλητές που θα βάλουν στο κυρίως αλγόριθμο... Είναι απλά ένα πρόγραμμα που δοκιμάζει διάφορες νότες, τις τρέχει κάτω από ένα σύνολο κανόνων και κρατάει ή πετάει ακολουθίες νοτών. Εγώ αυτό δεν το λέω AI... Και βασικά οτιδήποτε το λένε σήμερα AI, δεν είναι AI... Πολύ περίπλοκο πρόγραμμα; Ναι. AI όχι. Με αυτά κατά νου λοιπόν, αν δεν μπουν στον προγραμματισμό του "ΑΙ" τρομερά ταλαντούχοι συνθέτες και αν δεν φτιαχτούν χιλιάδες ή ακόμα και εκατομμύρια κανόνες πάνω στην σύνθεση μουσικής που κάνει το πρόγραμμα, θα ακούμε πάντα μια σαχλαμάρα από το πρόγραμμα. Ωραίο το concept, αλλά θα έλεγα να αφιερώσουμε τους πόρους στην σύνθεση πρωτεϊνών και την θεραπεία του καρκίνου. Έτσι κι αλλιώς η μουσική του σήμερα είναι για γέλια, γιατί να προσπαθούμε να γελάσουμε και με τα καμώματα ενός προγράμματος;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, damageplan είπε

Έχει αμέτρητες μπάντες που ασχολούνται με κοινωνικοπολιτικά ζητήματα, κυρίως στο χώρο της thrash. Ακόμα και η αφρόκρεμα του είδους (Megadeth Metallica (μέχρι τον 4ο δίσκο), testament, annihilator, κλπ) έχει να πει πολλά με τους στίχους της. Αν ψάξεις πιο underground η ακόμα και νέες μπάντες στο χώρο, θα βρεις πάλι πολλά δείγματα γραφής. 

Εσύ θέλω να μου πεις ποια μουσική ολοκλήρωση και ποια συμβολή στην κοινωνική κουλτούρα προσφέρουν άσματα του τύπου "πάρε τηλέφωνο τον κερατά", "σφύριξα κι έληξες", "γιατί κλαίς", "θα μου κλείσεις το σπίτι (μ έχεις κάνει αλήτη).

Μπορεί να έχει, δεν το έχω ψάξει και δεν επιμένω. Εγώ μιλάω για κάτι στίχους με δαίμονες, σκοτάδια, διαβόλους κτλ. Δεν υπάρχει κάποια ηθική εκεί κατά τη γνώμη μου.

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, zio10 είπε

Μπορεί να έχει, δεν το έχω ψάξει και δεν επιμένω. Εγώ μιλάω για κάτι στίχους με δαίμονες, σκοτάδια, διαβόλους κτλ. Δεν υπάρχει κάποια ηθική εκεί κατά τη γνώμη μου.

Δεν αναφέρομαι σε αυτά. Το τόνισα, -> κοινωνικοπολιτικά.

Σε δαίμονες, διαβόλους κλπ που λες,  αναφέρονται άλλες μπάντες, πολλές εξ'αυτών χρησιμοποιούν αυτές τις έννοιες με αληγορικό τρόπο.

Μόνο στο underground black metal θα βρεις σατανιστικές μπάντες, που προσωπικά δεν με απασχολούν καν, όπως επίσης θα βρεις και μπάντες που μιλάνε για τον χριστιανισμό, τις λεγόμενες white metal μπάντες, όπως είναι πχ οι Stryper.

Στο φάσμα της rock/metal σκηνής θα βρεις τα πάντα, η επιλογή του τι θα επιλέξεις να ακούσεις και να επηρεαστείς είναι προσωπική σου επιλογή.

Αλλά κατά τη γνώμη μου, είναι πολύ πιο σημαντικό ένα άτομο να προσεγγίζει μουσικές με σκοπό να ανοίξει τους μουσικούς του ορίζοντες, παρά να κάθεται να "τρώει" ό,τι του σερβίρει το εκάστοτε star system και να περιθωριοποιεί ότι του φαίνεται ακαταλαβίστικο.

 

Κι αν το δεις κι από μία άλλη οπτική, αν δεν υπήρχε κόσμος που να του αρέσουν αυτές οι μουσικές, δεν θα είχαν και λόγο ύπαρξης.

Οπότε για να υπάρχουν αυτές οι σκηνές και να αναπτύσσονται, σημαίνει ότι υπάρχει κόσμος που τις επικροτεί και τις ενισχύει. Και πολύ καλά κάνει, γιατί η μουσική είναι έκφραση, πέρα από τέχνη. Είναι τρόπος ζωής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2019 στις 9:14 ΜΜ, anax111 είπε

Ακούω τα πάντα φίλε από μουσική. Από αρχαία ελληνική και αρχαία κινέζικη μέχρι Heavy Metal. To Death Metal δεν είναι μουσική. Επιπλέον το rock αρχίζεις να το ακούς όταν αρχίζεις να καταλαβαίνεις τι είναι μουσική. Αφού σου φύγει το εφηβικό κόμπλεξ που θες να αποδείξεις ότι είμαι και καλά g@m0 και δέρνω και σκληρός τυπάς. Για αυτό το βάζω μετά το Death Metal. Δεν είπα ότι δεν είναι μουσική. Εννοούσα ότι ξεκινάς να το ακούς όταν αρχίζεις να ψάχνεσαι πραγματικά για μουσική κι όχι για κάποιο symbol status όπως το Death Metal.  Από εκεί και πέρα ότι και να κάνεις κάποια στιγμή καταλήγεις στο μπουζούκι και στα κλαρίνα. Όπως γράφω λόγο DNA. Δεν ακούς μόνο αυτά αλλά κυριαρχεί τελικά ο ελληνικός ήχος. Και κάτι άλλο: Έχω πολλούς φίλους επαγγελματίες στο χώρο της μουσικής, από παραγωγούς και οργανοπαίκτες μέχρι συνθέτες και τραγουδιστές.. Σε συζητήσεις που έχουμε κάνει κανένας εξ αυτών δεν θεωρεί σοβαρή μουσική το Death Metal. Για όλους είναι μια "φάση" ποιο πολύ εφηβική, άντε νεανική. Κατά την γνώμη μου,  οποία είναι φυσικά υποκειμενική, αν συνεχίζεις να ακούς Death Metal μετά τα 30 τότε φίλε έχεις σοβαρό πρόβλημα. Εξαιρούνται φυσικά όσοι βγάζουν μεροκάματο από αυτό!

Τι?Κυριαρχει ο ελληνικος ηχος στο τελος?Για σενα φιλε μου μπορει.Καλα κανεις και ακους τα παντα,ανοιχτομυαλοι πρεπει να ειμαστε ολοι και αυτο ειναι αληθεια.Τωρα αν το ακους μετα τα 30 η οχι,δεν θα περιμενουμε εσενα να μας κρινεις η οχι.Το μεταλ γενικως κραζεται και δεν θα μας μεταφερεις τα κολληματα σου.Επισης τοσος κοσμος φανατικος,που τα ακουει και τα στηριζει σε συναυλιες ειναι ανωμαλος και προβληματικος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...