Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Fulgore είπε

https://support.sapphiretech.com/warranty.asp?lang=eng

The limited warranty is only applicable to the original purchaser of the SAPPHIRE product and may not be transferred

Κοινως η Sapphire του λαου δινει 2χρονια εγγυηση(οταν οι αλλες κακες εταιρειες δινουν τουλαχιστον 3)και σου ακυρωνει και την εγγυηση σε περιπτωση μεταπωλησης γιατι...ετσι.

Οι περισσότερες εταιρίες ακυρώνουν την εγγύηση σε περίπτωση μεταπώλησης. Για τα περισσότερα προϊόντα που πωλούνται γενικά. 

Υπαρχουν βέβαια εξαιρέσεις (EVGA), όπως υπάρχουν και εταιριες και καταστήματα που ενώ το απαγορεύουν κάνουν τα στραβά μάτια. 

 

Επεξ/σία από mpokwsths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mpokwsths είπε

Οι περισσότερες εταιρίες ακυρώνουν την εγγύηση σε περίπτωση μεταπώλησης. Για τα περισσότερα προϊόντα που πωλούνται γενικά. 

Υπαρχουν βέβαια εξαιρέσεις (EVGA), όπως υπάρχουν και εταιριες που ενώ το απαγορεύουν κάνουν τα στραβά μάτια. 

Γιαυτο ακριβως τον λογο δεν εχει νοημα να λεμε για καλες και κακες εταιρειες απο την στιγμη που ολες τους το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να πουλησουν τις υλοποιησεις τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για powercolor και sapphire δεν διαβάζω καθόλου καλά πράγματα σε θέματα rma. Και τα 2 χρόνια εγγύηση είναι ακόμα ένας αποτρεπτικός παράγοντας η gigabyte σε oc μοντέλο και aorus δίνει 4 πχ. Είναι μεγάλο deal breaker 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Fulgore είπε

Λογικο ειναι αυτο μιας και επεσε πολυ κραξιμο απο περυσι με τις RTX καρτες και για τις τιμες τους,και για την υποστηριξη τους.Γενικα η ολη γενια των RTX καρτων,ισως η μεγαλυτερη συγχρονη πατατα απο την nvidia.

Ενας λογος παραπανω που λογικα θα δουμε του χρονου,το συντομοτερο δυνατον να βγαζουν νεες καρτες για να αλλαξουν το αρνητικο κλιμα.

Τώρα σχεδόν κάθε βδομάδα ανακοινώνονται νέες συνεργασίες με την πράσινη. Ακόμα και η τρέχουσα σειρά θα πάρει τα πάνω της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά χρειάζομαι την συμβουλή σας. Ήρθε καιρός η 970 μου να πάει σε δεύτερο σύστημα, οπότε ψάχνομαι.

Το θέμα:

Σε συνδυασμό με I5-7600 η ΧΤ ενδέχεται να έχει bottleneck σε σημείο που να συμφέρει περισσότερο η απλή? Επεξεργαστή δύσκολα να αλλάξω σύντομα καθώς θα πρέπει να αλλαχθεί και m/b ram και ενδεχομένως cpu cooler

'Εχω οθόνη 1440p και TV 4K που στέλνω εκεί μερικές φορές

Επεξ/σία από guardianx71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτα αλλάζεις σύστημα, μητρική/ επεξεργαστή / ραμ, μετά οθόνη και τελευταία η κάρτα. 

Θα χαραμίζεται με το 4πυρηνο ψοφίμι η κάρτα

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πρώτα αλλάζεις σύστημα, μητρική/ επεξεργαστή / ραμ, μετά οθόνη και τελευταία η κάρτα. 

Θα χαραμίζεται με το 4πυρηνο ψοφίμι η κάρτα

Σε 1440p και 4Κ ??  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμπήρωσα πιο πριν αλλά με πρόλαβες. Επανάληψη

I5-7600, Z260 taichi (ξέρω δεν είναι κ το cpu για να δικαιολογεί το z270), 16GB ram@2400, samsung 850 pro 250GB και mx500 1TG για σύστημα-παιχνίδια

Ανάλυση 2κ κυρίως και πιο λίγο 4κ. Περισσότερο παίζω RPG και action και σχεδόν καθόλου fps οπότε ακόμη και στα 4κ με κάποιες (αρκετές με την 970)υποχωρήσεις τα βγάζω πέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Nemo1776 είπε

τι ανάλυση οθόνη έχεις?,και γενικά γράψε το σύστημα σου

Έναν i5 7600 έχει με την 970. Θα πάει σε 5700XT και θα είναι μια χαρά σε 1440p. Δεν νομίζω να παίζει BF V MultiPlayer για να θέλει καλύτερο CPU.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, guardianx71 είπε

Παιδιά χρειάζομαι την συμβουλή σας. Ήρθε καιρός η 970 μου να πάει σε δεύτερο σύστημα, οπότε ψάχνομαι.

Το θέμα:

Σε συνδυασμό με I5-7600 η ΧΤ ενδέχεται να έχει bottleneck σε σημείο που να συμφέρει περισσότερο η απλή? Επεξεργαστή δύσκολα να αλλάξω σύντομα καθώς θα πρέπει να αλλαχθεί και m/b ram και ενδεχομένως cpu cooler

'Εχω οθόνη 1440p και TV 4K που στέλνω εκεί μερικές φορές

Σε οτιδήποτε anno 2018 και μετέπειτα ετοιμάσου για σοκ και (Μ)πέος με τον 7600. Ειδικά όσο αναφορά τα 1% lows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, guardianx71 είπε

Το συμπήρωσα πιο πριν αλλά με πρόλαβες. Επανάληψη

I5-7600, Z260 taichi (ξέρω δεν είναι κ το cpu για να δικαιολογεί το z270), 16GB ram@2400, samsung 850 pro 250GB και mx500 1TG για σύστημα-παιχνίδια

Ανάλυση 2κ κυρίως και πιο λίγο 4κ. Περισσότερο παίζω RPG και action και σχεδόν καθόλου fps οπότε ακόμη και στα 4κ με κάποιες (αρκετές με την 970)υποχωρήσεις τα βγάζω πέρα

Μια χαρά θα είσαι, σε μερικά παλιά παιχνίδια ίσως να χάνεις ένα 5-10% αλλά στην πλειοψηφία  των καινούργιων θα είσαι GPU limited στα 1440/4κ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Έναν i5 7600 έχει με την 970. Θα πάει σε 5700XT και θα είναι μια χαρά σε 1440p. Δεν νομίζω να παίζει BF V MultiPlayer για να θέλει καλύτερο CPU.

Mακάρι να ήταν μόνο το BF5. Εδώ ο ξεκλείδωτος στα 5 τσίσαχερτζ και τραβά ζόρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Σε οτιδήποτε anno 2018 και μετέπειτα ετοιμάσου για σοκ και (Μ)πέος με τον 7600. Ειδικά όσο αναφορά τα 1% lows.

Για 5700ΧΤ μιλάμε όχι 2080Ti, αφού δεν παίζει FPS παιχνίδια μια χαρά θα είναι, ιδιαίτερα στα 4Κ.

Μόλις τώρα, ilos είπε

Mακάρι να ήταν μόνο το BF5. Εδώ ο ξεκλείδωτος στα 5 τσίσαχερτζ και τραβά ζόρια.

Σε ποιο παιχνίδι με την 5700ΧΤ τραβάει ζόρι ο επεξεργαστής σε 1440p/4K ?? (εκτός από FPS MP)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...