Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι μνήμες τόσο ψηλά, δεν πάνε...θα έχουν χαιρετήσει προ πολλού το πιθανότερο.

VRM, κάπου 110+ είναι rated συνήθως, αν δεν κάνω λάθος (κρίνοντας από μητρικές, τουλάχιστον). Στις Hawaii που είχαν φτιαχτεί με ανοχές για 94 βαθμούς στον πυρήνα, VRM<100 ήταν λόγος "ανησυχίας".

Όταν λέμε "μνήμη" εννοούμε τη vram, να εξηγουμαστε.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, bilythekid είπε

Ναι ρε φίλε, τώρα που είναι στο ψάξιμο ας δώσει λίγες στροφές να δει τι γίνεται, εγώ με τη νίτρο βλέπω λίγο κάτω από 80 junction στις 2000 στροφές. 

Βαλτες auto. 

Εγω τοσο δεν ειμαι ουτε στις 3000  Με τη reference. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Skrez1982 είπε

Ryzen 2600 x. Πιστεύεις ότι μπορεί να οφείλεται εκεί ? Η φάση είναι τελείως random. Μπορεί να παίζω δύο τρεις ώρες χωρίς θέμα και μετά να σκάει κρασαρισμα ανά 30 λεπτά. Και άλλες φορές να κρασαρει στο μισάωρο

To  game boost που σου είπαν πιο πριν το απενεργοποιήσες τλκ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Δουλεύω ακόμα δεν έχω πάει σπίτι. Θα γίνει και αυτο

Το game boost είναι υπεύθυνο κατά 90% σε τέτοια θέματα σε όσους το χρησιμοποιούν, είναι κακό feature της msi τπτ αλλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Skrez1982 είπε

Ναι junction temps. 

Σε τι ρεύματα πρέπει να τρέχουν οι μνήμες (gskill ripjaws 3200 cl16)? Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω το xmp και πάλι μου έκανε τα ίδια.

Δοκιμασε να κανεις ενα clearMos στη μητρικη αστα ολα auto  και απεγκατεστησε οτι εχει σχεση με cpu boost  software και δοκιμασε ετσι και πες μας αποτελεσματα...

Εγω ειμαι με αυτες τις ρυθμισεις στην sapphire NItro μου και παιζει σουπερ..

image.thumb.png.3a429755b81d828332a01d61d3f2543a.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Δοκιμασε να κανεις ενα clearMos στη μητρικη αστα ολα auto  και απεγκατεστησε οτι εχει σχεση με cpu boost  software και δοκιμασε ετσι και πες μας αποτελεσματα...

Εγω ειμαι με αυτες τις ρυθμισεις στην sapphire NItro μου και παιζει σουπερ..

image.thumb.png.3a429755b81d828332a01d61d3f2543a.png

Ποιο πρόγραμμα είναι αυτό; στην εικόνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το afterburner είναι. Πάνω αριστερά γράφει MSI και λίγο παρακάτω έχει το χαρακτηριστικό logo με το μαχητικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Skrez1982 είπε

Παίζω μιάμιση ώρα τώρα χωρίς καμία μαύρη οθόνη. Απενεργοποιησα το game boost. Αυτά είναι τα στοιχεία από το msi afterburner

IMG_20191118_230250.jpg

Κοιτα να δεις που μπορει να στο εκανε το θεμα το game boost. Μακαρι δηλαδη να ειναι αυτο και να ηρεμισεις γιατι αρκετα παιδευτηκες. Δουλεψε την 10+ ωρες τις επομενες μερες και αν δεν εχεις κανενα crash τοτε κατα 99.9% εφταιγε αυτο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Κοιτα να δεις που μπορει να στο εκανε το θεμα το game boost. Μακαρι δηλαδη να ειναι αυτο και να ηρεμισεις γιατι αρκετα παιδευτηκες. Δουλεψε την 10+ ωρες τις επομενες μερες και αν δεν εχεις κανενα crash τοτε κατα 99.9% εφταιγε αυτο. 

Μακάρι φίλε Αρκιν. Τα στοιχεία από το afterburner πως σας φαίνονται ? Ευτυχώς μόλις τερμάτισα και το Sottr. Τι παιχνιδαρα ρε φίλε. Σειρά έχει το witcher 3. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Μακάρι φίλε Αρκιν. Τα στοιχεία από το afterburner πως σας φαίνονται ? Ευτυχώς μόλις τερμάτισα και το Sottr. Τι παιχνιδαρα ρε φίλε. Σειρά έχει το witcher 3. 

Μια χαρα ειναι η junction εφοσον παιζεις με stock voltage και οι μνημη στα νουμερα που εχει αναφερει το techpower. Τα vrms παγωμενα. Παιξε και τα 7 DLC που εχουν βγει αν τελειωσες μονο το main παιχνιδι. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...