Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, jimpsar είπε

Ε για να το λες εσύ κάτι ξέρεις... 

Εμείς όμως που δεν έχουμε θέμα τι να κάνουμε ? Μήπως έχουμε άλλους drivers ? 

Πάρτε ρε παιδιά Nvidia να σωθείτε και μην μας ζαλιζετε.

Γιατί oi Navi δεν είναι ήδη στο mid/ high segment??  Off topic btw το σχόλιο 

 

7 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Γράφεις συνέχεια ότι έχεις προβλήματα,γιατί δεν πουλάς την κάρτα σου να πάρεις κάποια άλλη να ηρεμήσει το κεφάλι σου??????

Αρα η λυση σας ειναι να τα κανουμε γαργαρα και να μπαινουμε στο θεμα να γραφουμε μονο ποσο γαμαουα ειναι οι ναβι και τι ωραια που ειναι που επανεφεραν τη ταξικη δικαιοσυνη και δε ξερω και εγω τι.

Ωραιοι ειστε...

Και θα πηγαινουν μετα οι ανθρωποι να παιρνουν τις καρτες γιατι δε θα διαβαζουν προβληματα και θα πατανε το κουμπι να αναψει ο υπολογιστης και δε θα λειτουργει τιποτα και θα αναρωτιουνται μα γιατι,αφου στο ιντερνετς ολοι γραφανε οτι μαμανε.

Οι καρτες ποσο καιρο μετα τη κυκλοφορια τους ,ειναι με alpha (ουτε καν beta) drivers και thats a fact.

Το οτι δεν εχετε προβληματα,θεωρειστε το προσωπικη σας ευτυχια και απλα μην ασχολειστε.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Dantε είπε

Μπα θεμα drivers ειναι.

Εκανα το λαθος και εβαλα τους 11.2 και μου μαυρισαν τα παντα ενω απλα ημουν σε επιφανεια εργασιας.

Τους πεταξα και εβαλα τους 9.2 που τουλαχιστον τα βασικα λειτουργουν (συνηθως).

Όταν λες μαύρισαν τα πάντα , έχασε η οθόνη το σήμα και αναγκαστηκες να κάνεις restart ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ryzenlake είπε

Eιναι λυση τωρα αυτη? Η απλα ενοχλει που εχει προβληματα με AMD? Αμα ειχε προβληματα με nvidia αυτο θα του γραφες? 

Αν είναι λύση?????Για πες λίγο ποια είναι η λύση???

Έχω δώσει κάποια λεφτά σε οτιδήποτε και το προϊόν που έχω αγοράσει υπολειτουργεί για πες μου τι να κάνω???

Προφανώς θα την πάει για ρμα εάν είναι ελλατωματικη η αν δεν είναι και απλά είναι θέμα drivers την πουλάει και περνει κάποια άλλη που αυτός θέλει!!!

Απλή λογική λέγεται και μην δημιουργείς πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει το κάνεις συχνά

Φιλικά παντα

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Skrez1982 είπε

Όταν λες μαύρισαν τα πάντα , έχασε η οθόνη το σήμα και αναγκαστηκες να κάνεις restart ?

Ακριβως.

Μόλις τώρα, patsakos. D είπε

Αν είναι λύση?????Για πες λίγο ποια είναι η λύση???

Έχω δώσει κάποια λεφτά σε οτιδήποτε και το προϊόν που έχω αγοράσει υπολειτουργεί για πες μου τι να κάνω???

Προφανώς θα την πάει για ρμα εάν είναι ελλατωματικη η αν δεν είναι και απλά είναι θέμα drivers την πουλάει και περνει κάποια άλλη που αυτός θέλει!!!

Απλή λογική λέγεται και μην δημιουργείς πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει το κάνεις συχνά

Φιλικά παντα

Υπαρχει και η πιο απλη λογικη ,του να φτιαξουν τους μαμωdrivers για το μαμωπροιον που εδωσα 4,5 εκατοσταρικα.

Δυσκολο ε?

Η σου φαινεται παραλογο?

Γιατι η λογικη σου αυτη τη στιγμη ειναι,δε φταιει ο βιαστης,φταινε αυτες που βγαινουν με το μινι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι drivers πάντως είναι δύσκολο πράγμα, επειδή έχω παρακολουθήσει την διαδικασία στην NVIDIA για το πως λύνεται ένα πρόβλημα(Πρέπει να τους πας βήμα βήμα μέχρι να το κάνουν reproduce αλλιώς δεν μπορούν να το λύσουν) και δεν είναι απλό πράγμα. Έρχεται και η M$ με τα updates στα Win10 κάθε τρεις και λίγο και λαμιέται ο Δίας.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις Navi, αλλά τα configurations φαντάζουν άπειρα με άπειρους διαφορετικούς συνδυασμούς και γίνεται de puta madre γενικά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Οι drivers πάντως είναι δύσκολο πράγμα, επειδή έχω παρακολουθήσει την διαδικασία στην NVIDIA για το πως λύνεται ένα πρόβλημα(Πρέπει να τους πας βήμα βήμα μέχρι να το κάνουν reproduce αλλιώς δεν μπορούν να το λύσουν) και δεν είναι απλό πράγμα. Έρχεται και η M$ με τα updates στα Win10 κάθε τρεις και λίγο και λαμιέται ο Δίας.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις Navi, αλλά τα configurations φαντάζουν άπειρα με άπειρους διαφορετικούς συνδυασμούς και γίνεται de puta madre γενικά.

Εδω μιλαμε εχουν προβλημα οι δικες τους μητρικες με τις δικες τους καρτες.

Και οι μητρικες της αντιπαλης εταιρειας,λειτουργουν μια χαρα με τις δικες τους καρτες.

Δηλαδη fuck logic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ακριβως.

Το ίδιο ακριβώς που συνέβαινε και σε εμένα. 

 

2 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Αν είναι λύση?????Για πες λίγο ποια είναι η λύση???

Έχω δώσει κάποια λεφτά σε οτιδήποτε και το προϊόν που έχω αγοράσει υπολειτουργεί για πες μου τι να κάνω???

Προφανώς θα την πάει για ρμα εάν είναι ελλατωματικη η αν δεν είναι και απλά είναι θέμα drivers την πουλάει και περνει κάποια άλλη που αυτός θέλει!!!

Απλή λογική λέγεται και μην δημιουργείς πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει το κάνεις συχνά

Φιλικά παντα

Φίλε μου αν δεν θες να διαβάζεις πολύ απλά μην μπαινεις σε αυτό το νήμα. Δεν θα πάρουμε την άδεια σου για να θέσουμε τα θέματα που μας ταλαιπωρουνε. Πολλές φορές μέσα από αυτη την κουβέντα λύνονται πολλά προβλήματα που ούτε οι ίδιες εταιρείες μπαίνουν στον κόπο να βοηθήσουν. Τόσους μήνες με τις Νάβι και η αμδ δεν έχει βγάλει ούτε μια ανακοίνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ακριβως.

Υπαρχει και η πιο απλη λογικη ,του να φτιαξουν τους μαμωdrivers για το μαμωπροιον που εδωσα 4,5 εκατοσταρικα.

Δυσκολο ε?

Η σου φαινεται παραλογο?

Επειδή βλέπω αγριευεις για μένα αυτό που κανείς δεν έχει λογική!!!

Έχεις δώσει 450 $ για μια κάρτα που στην ουσία δεν μπορείς να την λειτουργήσεις όπως θες,περιμένοντας drivers που μπορεί να μην έρθουν καν η να έρθουν σε 1 χρόνο από τώρα λέω εγώ

Απλά δεν έχει λογική αυτό που κανεις

Την  κάρτα την έχεις δοκιμασει σε άλλο pc?

Για τον Θεό δεν ανοίγεις σε κανένα τα μάτια με αυτό που κανείς παρά μόνο κακό σε σένα

 

2 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Το ίδιο ακριβώς που συνέβαινε και σε εμένα. 

Φίλε μου αν δεν θες να διαβάζεις πολύ απλά μην μπαινεις σε αυτό το νήμα. Δεν θα πάρουμε την άδεια σου για να θέσουμε τα θέματα που μας ταλαιπωρουνε. Πολλές φορές μέσα από αυτη την κουβέντα λύνονται πολλά προβλήματα που ούτε οι ίδιες εταιρείες μπαίνουν στον κόπο να βοηθήσουν. Τόσους μήνες με τις Νάβι και η αμδ δεν έχει βγάλει ούτε μια ανακοίνωση.

Ποια άδεια μου?????

Μια ερώτηση έκανα χαλάρωσε ραμπο του ινομνια

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Αν είναι λύση?????Για πες λίγο ποια είναι η λύση???

Έχω δώσει κάποια λεφτά σε οτιδήποτε και το προϊόν που έχω αγοράσει υπολειτουργεί για πες μου τι να κάνω???

Προφανώς θα την πάει για ρμα εάν είναι ελλατωματικη η αν δεν είναι και απλά είναι θέμα drivers την πουλάει και περνει κάποια άλλη που αυτός θέλει!!!

Απλή λογική λέγεται και μην δημιουργείς πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει το κάνεις συχνά

Φιλικά παντα

Νταξει, αν δεν ηταν τιγκα ειρωνικο το μηνυμα σου εγω ειμαι ελικοπτερο. 

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Νταξει, αν δεν ηταν τιγκα ειρωνικο το μηνυμα σου εγω ειμαι ελικοπτερο. 

Άστο θα σε βγάλει και εσένα Ράμπο του ινσομνια. Επίσης είναι τρομερή ιδέα να την πουλήσει και να φορτωθεί κάποιος άλλος το πρόβλημα εφόσον υφίσταται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Νταξει, αν δεν ηταν τιγκα ειρωνικο το μηνυμα σου εγω ειμαι ελικοπτερο. 

Όχι δεν ήταν καθόλου ειρωνικό

Απλά εγώ στην θέση του δεν θα περίμενα κανένα ντριβερ ούτε θα έκανα ευχέλαιο για να στρώσει

Για μια κάρτα μιλάμε έλεος!Δεν σου κάνει περνεις άλλη δεν θα την παντρευτεις!

Και δεν έχει να κάνει με amd ούτε με nvidia 

Πάρτε κάρτες για να τις χαίρεστε όχι για μας ταλαιπωρούν

Αυτά από εμένα!!!!!

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Skrez1982 είπε

Άστο θα σε βγάλει και εσένα Ράμπο του ινσομνια. Επίσης είναι τρομερή ιδέα να την πουλήσει και να φορτωθεί κάποιος άλλος το πρόβλημα εφόσον υφίσταται.

Με έβγαλε ταραχοποιο.

Δεν ειναι μονο οτι θα φορτωθει αλλος το προβλημα, ειναι και οτι θα πουλησεις ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ καρτα μεταειρισμενη με χασουρα. Ετσι, για να σταματησεις να γραφεις στο insomnia αρνητικα για AMD γιατι ενοχλειτε ο patsakos

Μόλις τώρα, patsakos. D είπε

Όχι δεν ήταν καθόλου ειρωνικό

Απλά εγώ στην θέση του δεν θα περίμενα κανένα ντριβερ ούτε θα έκανα ευχέλαιο για να στρώσει

Για μια κάρτα μιλάμε έλεος!Δεν σου κάνει περνεις άλλη δεν θα την παντρευτεις!

Και δεν έχει να κάνει με amd ούτε με nvidia 

Πάρτε κάρτες για να τις χαίρεστε όχι για μας ταλαιπωρούν

Αυτά από εμένα!!!!!

Ναι θα πουλησει μεταχειρισμενη ολοκαινουργια καρτα να χασει ενα 100€ ξερω γω ετσι για πλακα, επειδη δεν θες εσυ να διαβαζεις τα προβληματα στο insomnia....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ryzenlake είπε

Με έβγαλε ταραχοποιο.

Δεν ειναι μονο οτι θα φορτωθει αλλος το προβλημα, ειναι και οτι θα πουλησεις ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ καρτα μεταειρισμενη με χασουρα. Ετσι, για να σταματησεις να γραφεις στο insomnia αρνητικα για AMD γιατι ενοχλειτε ο patsakos

Ναι θα πουλησει μεταχειρισμενη ολοκαινουργια καρτα να χασει ενα 100€ ξερω γω ετσι για πλακα, επειδη δεν θες εσυ να διαβαζεις τα προβληματα στο insomnia....

Αυτό κατάλαβες?

Η βλακεία είναι ανίκητη 

Με κέρδισες 

Πάω πασο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω κάτι. Και εγώ γουστάρω την amd πολύ περισσότερο από ιντελ και νβιντια . Αλλά άμα κάτι δεν το κάνει καλά πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί. Έχει βγάλει κορυφαίες σειρές σε κάρτες και επεξεργαστές. Αλλά εκεί που κάτι δεν πάει καλά , πρεπει να λέγεται για να διορθώνεται το οποιο πρόβλημα και να υπάρχει εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κάρτα γιατί δεν έχει πάει RMA τόσο καιρό; Εγώ θα δοκίμαζα απλά format να καθαρίσουν όλα ώστε να αποκλείσω κάτι άλλο άσχετο και αν δεν λειτουργούσε πάλι, RMA άμεσα. Τώρα φταίει η κάρτα, φταίνε οι drivers, φταίει συνδιασμός hardware δεν έχει σημασία. Μία κάρτα πρέπει να λειτουργεί σε οποιαδήποτε PC την κουμπώσεις που έχει pci θύρα και οι drivers υποστηρίζουν το λειτουργικό που έχεις..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...