Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και στα 2000 με 1100 τελευταία υποπτα μετά από λίγη ώρα κρασάρει. Στο Απεξ τελευταία

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι και θέμα του συγκεκριμένου παιχνιδιού. Υπάρχουν παιχνίδια που δεν τους "αρέσει" το OC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το OC που ειχαμε αρκετοι μεχρι πριν τους 19.12.2 2020 adrenaline drivers φαινεται να ζηταει 0.02voltage παραπανω για να ειναι 100% stable με τους 2020. Αυτα στο tuning απο θερμοκρασιες ειναι στα ιδια με πριν. Το παρατηρησα κυριως στο breakpoint με το signal lost και κανα 2 crashes με το profile που ειχα τοσους μηνες. Ανεβασα λιγο το voltage στο 1.12 κρατοντας τα υπολοιπα ιδια και δεν ξανα παρουσιασε crashes στο συγκεκριμενο παιχνιδι παιζοντας σημερα πανω απο 7 ωρες σερι. Απολυτα stable οι 20.1.2 αν εχετε οποιοδηποτε crash τσιμπηστε λιγο το voltage.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το OC που ειχαμε αρκετοι μεχρι πριν τους 19.12.2 2020 adrenaline drivers φαινεται να ζηταει 0.02voltage παραπανω για να ειναι 100% stable με τους 2020. Αυτα στο tuning απο θερμοκρασιες ειναι στα ιδια με πριν. Το παρατηρησα κυριως στο breakpoint με το signal lost και κανα 2 crashes με το profile που ειχα τοσους μηνες. Ανεβασα λιγο το voltage στο 1.12 κρατοντας τα υπολοιπα ιδια και δεν ξανα παρουσιασε crashes στο συγκεκριμενο παιχνιδι παιζοντας σημερα πανω απο 7 ωρες σερι. Απολυτα stable οι 20.1.2 αν εχετε οποιοδηποτε crash τσιμπηστε λιγο το voltage.

Arkin τι core clock έχεις? 2000 (p3)

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Arkin τι core clock έχεις? 2000 (p3)

2000 ναι με 1.10 και εγω οπως ειχα ανεβασει το προφιλ πριν 3 μηνες. Με τους 2020 adrenaline μπορει και στην ωρα να κρασερνε μπορει και στο 10λεπτο. Τσιμπησα 0.02 κρατοντας τα 2000core και δειχνει να ειναι οκ. Τωρα γιατι θελει το ιδιο OC λιγο παραπανω ρευμα δεν ξερω. Κατι παιζει με τους drivers σιγουρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Arkin είπε

2000 ναι με 1.10 και εγω οπως ειχα ανεβασει το προφιλ πριν 3 μηνες. Με τους 2020 adrenaline μπορει και στην ωρα να κρασερνε μπορει και στο 10λεπτο. Τσιμπησα 0.02 κρατοντας τα 2000core και δειχνει να ειναι οκ. Τωρα γιατι θελει το ιδιο OC λιγο παραπανω ρευμα δεν ξερω. Κατι παιζει με τους drivers σιγουρα.

Οκ. Θα το δοκιμάσω

Από περιέργεια πάτησα την επιλογή " auto undervolt " που εχει και μου πρότεινε τα 1.152v οπότε όντως αυτό το 02 έξτρα χρειάζεται μάλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Οκ. Θα το δοκιμάσω

Από περιέργεια πάτησα την επιλογή " auto undervolt " που εχει και μου πρότεινε τα 1.152v οπότε όντως αυτό το 02 έξτρα χρειάζεται μάλλον

Τα αυτοματα mode που εχει ειναι για το αναθεμα. Με το auto overclock μου την παει στα 2110 την καρτα και in game εχω 2080 αλλα κρασαρει. Μην τα εμπιστευεσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

2000 ναι με 1.10 και εγω οπως ειχα ανεβασει το προφιλ πριν 3 μηνες. Με τους 2020 adrenaline μπορει και στην ωρα να κρασερνε μπορει και στο 10λεπτο. Τσιμπησα 0.02 κρατοντας τα 2000core και δειχνει να ειναι οκ. Τωρα γιατι θελει το ιδιο OC λιγο παραπανω ρευμα δεν ξερω. Κατι παιζει με τους drivers σιγουρα.

Εμενα με τους νεους οδηγους εχει περισσοτερες και μεγαλυτερες διακυμανσεις στα ρολογια. Θα δοκιμασω αυριο να δωσω λιγο ρευμα μηπως και στρωσει (αν και σημερα εκανα τ αναποδο και εδωσα παραπανω ρολογια :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτή την περίοδο παίζω μόνο lol.... μου freezarei τον υπολογιστή ή κάνει πως πάει να freezarei για μισό δευτερόλεπτο... δεν έχω φορτώσει κάποιο προφίλ στην κάρτα και θα φορτώσω τώρα αυτό που έστειλε ο Arkin... ελπίζω να πάει καλύτερα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...