Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 minutes ago, Arkin said:

Εφτασε

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-2-2

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Highlights

Τώρα που είμαι ακόμα δουλειά βρήκε να φτάσει?? Για να πηγαίνουμε σπίτια σιγά σιγά.... :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε επρεπε να τους κραξουν για να στρωσουν το κωλο τους 1 μηνα και να διορθωσουν(τουλαχιστον στα χαρτια) τα μισα χοντρα known issues?

Ας κατσουν λοιπον αλλους 2 μηνες ετσι και θα τελειωνουμε με αυτο το θεμα.

Τους βαζω τωρα να τους δοκιμασω καθως ειχα flickering με τους 20.1.3 που λενε οτι λυθηκε.

Για να δουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fixed Issues

Performing a task switch with some Radeon Software features enabled or some third-party applications with hardware acceleration running in the background may cause a system hang or black screen.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ Ο ΜΠΟΓΡΙΝΙΟ ΤΩΡΑ ?

Φυσικά amd είναι αυτή... ας μας πουν εντυπώσεις οι αναξιοπαθούντες. 

Edit: αυτο που παρατήρησα,  με ανοιχτό youtube και αν έχω και άλλες καρτέλες ανοιχτές και ξανα γυρίσω στη καρτελα του YT, το βίντεο συνεχίζει να παιζει ακαριαία, πριν είχε ενα μικρό delay 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, leros2004 said:

Fixed Issues

Performing a task switch with some Radeon Software features enabled or some third-party applications with hardware acceleration running in the background may cause a system hang or black screen.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ Ο ΜΠΟΓΡΙΝΙΟ ΤΩΡΑ ?

Φυσικά amd είναι αυτή... ας μας πουν εντυπώσεις οι αναξιοπαθούντες 

Ποιος ειναι ο μπογρινιο και ποιος ο πετσινος ρε παιδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ποιος ειναι ο μπογρινιο και ποιος ο πετσινος ρε παιδες;

Πέτσινο = Nvidia leader, φοράει πάντα ένα ίδιο δερμάτινο σε κάθε παρουσίαση 

Μπογρινιο : θέλει να λέει ότι είναι μπασκετμπολιστας 

Επεξ/σία από leros2004
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτες εντυπωσεις:

-Το overlay ειναι ακομα ρδελο.Τρεμοπαιζει,εξαφανιζεται μονο του και γενικα εχει δικη του θεληση

-Το flickering φαινεται να εφυγε

-Τα vid στο youtube οντως τσουλανε καλυτερα

-Οταν ειχα ανοιχτο netflix και ειχα στην αλλη οθονη discord,οταν εγραφα,λαγκαρε το netflix.Αυτο φτιαχτηκε

-Μαυρη οθονη θα πρεπει να παιξω αρκετη ωρα για να δω

Γενικα οντως φανηκε να φτιαχτηκαν πραγματακια.Αντε μακαρι...Κανονικα πρεπει να μου στειλουν παγωτο δωρο με τοση υπομονη που εκανα με αυτα τα θεματα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατεβάζω τους τελευταίους Driver λοιπόν να δω τι παίζει. Τα βασικότερα θέματα που έχω αυτή την στιγμή είναι το flickering με freesync on και downclocking (σε κάποια παιχνίδια) - μαύρη οθόνη έχω να φάω πολύ καιρό. Ελπίζω μετά από 1 μήνα να δουλειάς εκεί στην AMD να έφτιαξαν κάπως τα πράγματα. Βέβαια, πάντα κρατάω μια πισινή γιατί με τα τελευταία driver releases έφτιαχνε 1 και χάλαγαν 3 (εξού και οι 19.12.1 που για πολλούς είναι οι πιο σταθεροί).

fac.jpg

Επεξ/σία από JoannisV
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο dante φαινεται να εφτιαξαν αρκετα πραγματα και οκ ειχαν 25 μερες οποτε ειναι σε καλο δρομο. Υπαρχουν καποια σοβαρα θεματα στα known issues που εφοσον τα εχουν εκει θα τα φτιαξουν καποια στιγμη. Τα downclocking issues που ειχαν στα known στον 20.2.1 τα εξαφανισαν. Ουτε στα fixed ουτε στα known. Αντε βγαλε ακρη αν το εφτιαξαν η οχι. 

Προσωπικα θα περιμενω λιγες μερες να διαβασω και αλλες εντυπωσεις γιατι με τον 20.2.1 περα απο το sleep που γυρνανε στα default τουλαχιστον στο heat που παιζω δεν κανει το παραμικρο downclock ουτε μαυρες οθονες. 

 

Εχω 5 ωρες παιζω σερι εχω κανει καμια 50αρια alt/tab και ειναι solid. Αντε να δουμε.

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το underclock,δεν ειχα τετοιο θεμα εγω,αλλα εχει πολυ πιο σταθερα ρολογια τωρα.Πριν να επαιζαν 50-60mhz,τωρα κραταει τρενο τα 2040 με πολυ μικρη αποκλιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dantε είπε

Για το underclock,δεν ειχα τετοιο θεμα εγω,αλλα εχει πολυ πιο σταθερα ρολογια τωρα.Πριν να επαιζαν 50-60mhz,τωρα κραταει τρενο τα 2040 με πολυ μικρη αποκλιση.

Μπραβο οποτε κατι εκαναν και στα ρολογια που οντως παιζουν 50-60mhz με οτι driver μεχρι σημερα. Δες και για μαυρες οθονες αλλα μεχρι στιγμης με αυτα που γραφεις δειχνει να εριξαν δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τελευταίοι drivers δεν λειτουργούν σε εμένα. Απεγκατάσταση σε safe mode με ddu, επανεκκίνηση, εγκατάσταση 20.2.2 επανεκκίνηση και το σύστημα παγώνει με το που μπαίνει στην επιφάνεια εργασίας. Δοκιμάστηκε 3 φορές. Επιστροφή σε 20.2.1 και λειτουγεί κανονικά. win7 ulti 64 με pulse 5700xt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα τους 20.2.2 και:

 -Το τρελό downclocking που είχα σε αρκετά παιχνίδια έφυγε (μόνο το AC Origins έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και τρέχει full ρολόγια).

 -Το bug που κόλλαγαν τα fans σε μια ταχύτητα και δεν έπεφταν με τίποτα έφυγε και αυτό.

 -Ένα θέμα που είχα με τον ήχο όταν ξύπναγα το PC από το sleep mode από ότι φαίνεται μέχρι τώρα έφυγε και αυτό.

Τώρα πλέων δεν έχω κανένα θέμα με drivers και η κάρτα τρέχει άψογα (RX 5700 Pulse). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, LIGHT1NG said:

https://gpuscore.top/furmark/show.php?id=16501

πολύ καλή δουλειά οι 20.2.2 σε pulse 5700xt.

Πριν πόσο σου έδινε? δεν έχω δει benchmarks απο προηγούμενους drivers γιαυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πως καταλαβαινετε οτι η καρτα κανει downclock ενω παιζετε;

Και 2ον, μπορει καποιος που εχει θεματα με μαυρες οθονες, να δοκιμασει να εγκαταστησει απλα το Inf, χωρις το adrenalin, να δουμε τι θα γινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...