Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

δεν έχει όμως ingame άρα λέει ψέματα :P . Δηλαδή σε μένα ρίχνει μπουκάλι ο 3600 στην 1060 6gb και ενώ αλλού τρέχει με 100% και power usage 106% στο hzd τρέχει με 97-98% και 89% power usage

Γενικώς το hzd είναι σκουπιδάτο. Και από gameplay και από story και από γραφικά (ειδικά τα animations με ξεπερνάνε. Η λάρα το 2014 πιο καλά είχε).Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το προωθήσανε τόσο πολύ. Νόμιζα ότι το ac odyssey ήταν βαρετό που έπαιξα 80 ώρες και δεν το τερμάτισα τελικά, αλλά το HZD μέσα στο 7ωρο το βαρέθηκα. 

Το οτι ηταν σκουπιδατο ειναι η δικη σου γνωμη δεν πιστευω να θεωρεις οτι ειναι γενικοτερη αποψη.. Γιατι εγω που το τελειωσα σε 4κ+HDR  ( εχει απο τα καλυτερα HDR  που εχω δει σε παιχνιδια ) μια χαρα μου ετρεχε και  παιχνιδαρα ειναι  .. Απλα οταν τωρα τα παιχνιδια παιζουν καλυτερα σε AMD  ειναι σκουπιδια και unoptimized..  Τωρα με τις κονσολες να δω που αν δεις ηδη οτι απο τωρα ηδη σε αρκετα νεα games  η AMD παιρνει κεφαλι με την 5700xt...

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Το οτι ηταν σκουπιδατο ειναι η δικη σου γνωμη δεν πιστευω να θεωρεις οτι ειναι γενικοτερη αποψη.. Γιατι εγω που το τελειωσα σε 4κ+HDR  ( εχει απο τα καλυτερα HDR  που εχω δει σε παιχνιδια ) μια χαρα μου ετρεχε και  παιχνιδαρα ειναι  .. Απλα οταν τωρα τα παιχνιδια παιζουν καλυτερα σε AMD  ειναι σκουπιδια και unoptimized..  Τωρα με τις κονσολες να δω που αν δεις ηδη οτι απο τωρα ηδη σε αρκετα νεα games  η AMD παιρνει κεφαλι με την 5700xt...

οχι δεν παίζει καν ρόλο με την amd. Προσωπική άποψη για το παιχνίδι είναι. Δεν κρίνω ποτέ άτομα για τα παιχνίδια που παίζουν από την στιγμή που έπαιζα 8 χρόνια LoL :D

Απλά ήθελα να γράψω την πικρία μου από κάτω γιατί το πλήρωσα και 60 ευρώ και μετά δεν μπορούσα refund

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Το οτι ηταν σκουπιδατο ειναι η δικη σου γνωμη δεν πιστευω να θεωρεις οτι ειναι γενικοτερη αποψη.. Γιατι εγω που το τελειωσα σε 4κ+HDR  ( εχει απο τα καλυτερα HDR  που εχω δει σε παιχνιδια ) μια χαρα μου ετρεχε και  παιχνιδαρα ειναι  .. Απλα οταν τωρα τα παιχνιδια παιζουν καλυτερα σε AMD  ειναι σκουπιδια και unoptimized..  Τωρα με τις κονσολες να δω που αν δεις ηδη οτι απο τωρα ηδη σε αρκετα νεα games  η AMD παιρνει κεφαλι με την 5700xt...

Με ποια AMD το έπαιξες 4Κ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Με ποια AMD το έπαιξες 4Κ;

Με την 5700xt με μιξη ultra -high με μεσο ορο 45 fps.. Παιζω στην τηλεοραση μου  ( 49 αρα LG )  και γενικα δεν ειμαι κολλημενος με το να εχει 60 fps αλλιως το  game  δεν υπαρχει.. Χαλαρωνω οποτε εχω χρονο ( κυριως βραδυ που κοιμουνται τα μικρα  και παιζω χαλαρα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πάλι κάτι μου τρώει επεξεργαστή απο τον catalyst.

15% όταν ανοίγει ο υπολογιστής.

Αν κάνω restart φεύγει, μέχρι να κάνω τερματισμό το σύστημα και να το ανοίξω ξανά.

Δοκίμασα και με DDU και πέρασα πάλι τον τελευταιο (20.8.3) αλλά συνεχίζει το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φρεσκοι φρεσκοι

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-9-1

 

Το πρωτο fix ειναι για τις μαυρες οθονες απο οτι φαινεται το εφτιαξαν 100% οπως γραφουν μεχρι τον 20.8.3 το ειχαν στα known issues. Δεν βλεπω πολλους που εχουν ακομα black screens εδω και μηνες αλλα ελπιζω οσοι εμειναν να φτιαξει το θεμα τους με τον 20.9.1.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Arkin είπε

Φρεσκοι φρεσκοι

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-9-1

Το πρωτο fix ειναι για τις μαυρες οθονες απο οτι φαινεται το εφτιαξαν 100% οπως γραφουν μεχρι τον 20.8.3 το ειχαν στα known issues. Δεν βλεπω πολλους που εχουν ακομα black screens εδω και μηνες αλλα ελπιζω οσοι εμειναν να φτιαξει το θεμα τους με τον 20.9.1.

εντάξει δεν τους πήρε και πολύ να το φτιάξουν, φτάσαμε στο EOL της navi για να τα καταφέρουν....  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, leros2004 είπε

εντάξει δεν τους πήρε και πολύ να το φτιάξουν, φτάσαμε στο EOL της navi για να τα καταφέρουν....  

θα είναι έτοιμα για RDNA2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Ξεκαθαρο beta testing το RDNA1.Ας μας στειλουν και μια τιμητικη πλακετα τουλαχιστον...

RTX που σου χρειάζεται...... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ξεκαθαρο beta testing το RDNA1.Ας μας στειλουν και μια τιμητικη πλακετα τουλαχιστον...

Iσως και το RDNA2 να ειναι beta testing για το ray tracing 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Φρεσκοι φρεσκοι

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-9-1

Το πρωτο fix ειναι για τις μαυρες οθονες απο οτι φαινεται το εφτιαξαν 100% οπως γραφουν μεχρι τον 20.8.3 το ειχαν στα known issues. Δεν βλεπω πολλους που εχουν ακομα black screens εδω και μηνες αλλα ελπιζω οσοι εμειναν να φτιαξει το θεμα τους με τον 20.9.1.

Επιτέλους! Κάλιο αργά παρά ποτέ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε, δεν έχω δικαιολογία τώρα :P Εκτός αν το RT είναι πολύ κάτω από τις 3000, αφού έτσι και αλλιώς η αλλαγή κάρτας θα γίνει για την κ@βλ@ντ@, μια χαρά τα πάει ακόμη η 2060 σε 1080p..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...